PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست اطلاعات جامع در مورد تافل

p30time
08-10-2009, 12:53
سلام

مي خواستم بپرسم منابع اين آزمون چيه؟

بايد سطح خاصي داشته باشي؟

كلا اگر كسي اطلاعات جامعي در اين مورد داره، لطفا بذاره .... مممنون مي شم :11: :10:

با تشكر

reza.iran1991
08-10-2009, 16:52
مجموعه کتاب های اینتر چینج یا هدوی
که هر کدوم شیشتان

p30time
08-10-2009, 20:13
سلام

منظورتون اينه كه تا اينترچنج رو كامل نخوني، نمي شه تافل بگيري؟

لطفا اگر كسي مي تونه، يك آموزش جامع بده .......

با تشكر فراوان

گیسو
08-10-2009, 20:30
سلام دوستان تا اونجا که من میدونم تافل نیازمند اطلاعات بالای زبان هست و ربطی به خوندن کتاب خاصی نداره یه آزمونه که در صورت فبولی مدرکش یک ساله است و باطل میشه.

p30time
08-10-2009, 22:46
سلام

متشكر .... ولي نمي دونيد كه شرايط امتحانش چيه؟ يعني فقط بايد زبانت خوب باشه؟

ممنون

ardavan_2008
08-10-2009, 23:34
بله شما میرید تقاضای امتحان TOFELمی کنید و اونها هم یک زمانی رو مشخص می کنند البته این برای چند وقت پیش بود که یکی از اشنایان می خواست TOFELبده اما نمیدونم شاید الان باید کلاسهایی رو برید تا ازتون امتحان بگیرند...

MAJ€€D
09-10-2009, 00:04
سلام دوستان تا اونجا که من میدونم تافل نیازمند اطلاعات بالای زبان هست و ربطی به خوندن کتاب خاصی نداره یه آزمونه که در صورت فبولی مدرکش یک ساله است و باطل میشه.

لطفا اطلاعات غلط ندید !
اعتبار مدرک 2 سال هست

========================

تافل شامل 3 نوع امتحان هست

PBT که کتبی هست

CBT که کامپیوتری هست

IBT که اینترنتی و کامپیوتری هست + اینکه speaking هم داره و گرامر حذف شده

الان بهترینش IBT هست که کم کم اکثر دانشگاهها دارن رو به این تافل میارن

70% این امتحان داشتن مهارت هست نه دانش انگلیسی . کسانی رو میشناسم زبان تدریس میکنند اما تافل قبول نشدن . پیشنهاد من :
1- رفتن کلاسهای مخصوص تافل
2-خرید کتاب ، کتابهای مخصوص امتحان تافل توی کتابفروشی ها هست به راحتی میتونی گیر بیاری
.
.
.

p30time
09-10-2009, 00:49
متشكر از دوستان ....

اگر كسي باز هم اطلاعات داره، لطفا بگه!

به عنوان مثال كسي عنوان همين كتاب هاي مخصوص تافل رو ميدونه؟

و اينكه كجا بايد درخواست امتحان تافل بدم؟

با تشكر

Mr.K2
09-10-2009, 01:08
ببینید چند مدل کلاس هست..

یه سری کلاسها توی آموزشگاه ها به Pre TOEFL مشهور هستند که شما تعیین سطح میدی و میری توی این کلاسها ، معمولا دیپلم اموزشگاهی زبان برای این کلاسها کفایت میکنه ، اما این کلاسها دانش زبان شما رو در حد اینکه نمره قابل قبولی توی تافل بیاری میاره بالا ، یعنی اینکه محتوای آموزشی و تکمیلی داره ...

اینم بدونید که هر کسی میره تیو تافل شرکت میکنه اینطوری نیست که قبول نشه ، همه قبول میشن اما نمره ای که میارید مهم هست .. مازیمم نمره 9 هست ، حالا دیگه شما بستگی به مهارتت نمره میاری .. دانشگاه های خارج از کشور هم نمره های مختلفی ملاک برای قبولی قرار میدن..

اعتبار مدرکش هم 2 سال هست ..

اما یه سری کلاسهایی هم هستند که دیگه Pre TOEFL نیستن و به خود کلاساس آمادگی TOEFL معروفند، اینا دقین مثل کلاس کنکور هستن، یعنی شما چیزی جدیدی به دانش زبانت اضاف نمیشه تقریبا ، اما بیشتر مهارت امتحان تافل دادن رو یاد میگیری .. این خودش بحث مفصلی هست که برای هر 4 تا مهارت Reading, Writing, Listening, Speaking صدق میکنه. شما یاد میگیری که چطوری توی زمانبندی های مشخص بهترین نتیجه رو بگیری، چطوری از نظر Academic میتونی نمره خوبی بگیری و...

این اطلاعات رو من توی شیراز از آموزشگاه های معتبر مختلفی مثل: دیباگران ( مجتمع فنی تهران) ، موسسه دانشگاه شیراز، کانون زبان ایران ILI ، بهار و....

برای سطح Pre IELTS/TOEFL کتابای مختلفی رو برای مهارتهای مختلف معرفی میکنند که من توی مهارت ریدینگ و رایتینگ این چند تا کتاب رو یادم هست اسماشون رو ... Select readings , Paragraph Development , Advanced Grammer in Use , New Insight to IELTS و...

Reman
09-10-2009, 12:22
تافل رو میشه خودتون هم بخونید . کتاب های اقای قنبری خوبن . کتاب 504 برای شروع و 1100 هم خوبیه. بعدشم باید خوب اطلاعاتتون رو تکمیل کنید.
موفق باشید

amin123
09-10-2009, 13:51

اصلا به این صورتی که شما میگید نیست.........

برای آمادگی برای آزمون تافل باید ببینید زبان خودتون در چه لولی هست......

بنده شخصا به شدت کتاب 504 را توصیه میکنم علاوه بر اون از اونجایی که امروزه IBT بیشتر مرسوم هست در حال حاظر نرم افزار مجازی IBT هم موجود هست که میتونید از این برنامه استفاده کنید که واقعا عالی هست..........

برای ثبت نام هم میتونید به پایگاه سازمان سنجش مراجعه کنید

علاوه بر اون به نظر من اگه الان به این مدرک نیاز دارید برید دنبالش.... چرا که همونطور که میدونید این امتحان دارای مدت اعتبار هست......پس مثلا اگه میخواهید پذیرشی چیزی بگیرید از دانشگاه های خارجه دنبالش برید

ardavan_2008
09-10-2009, 14:32
اعتبار مدرک 2 سال هست ؟!!!مطمئنید بنده که چند جا خوندم 1سال بود و بعد 1سال باطل میشه!

در ضمن به کتابهای دوستان یک کتابی اضافه کنم :Vocabulary

این هم جزئیات آزمون کتبي تافل (PBT) هستش:

تافل کتبي از سه بخش اصلي تشکيل شده است:

1- بخش شنيداري
50 پرسش
35 دقيقه
2- بخش ساختار و نگارش
40 پرسش
25 دقيقه
3- درک مطلب
50 پرسش
55 دقيقه

بخش شنيداري. اين بخش از تافل توانايي شما را در درک مکالمه‌هاي انگليسي آمريکايي مورد سنجش قرار مي‌دهد. اين بخش خود به سه قسمت تقسيم مي‌شود. قسمت اول اين بخش (Part A) شامل مکالمه‌هايي کوتاه مي‌باشد که بين دو نفر صورت مي‌گيرد و پس از پايان هر مکالمه پرسشي مبني بر اينکه چه چيزي بين اين دو نفر رد و بدل شده است و يا پرسشي در مورد زمان يا مکان اين مکالمه، مطرح مي‌شود.
در قسمت دوم (Part B) مکالمه‌هاي گسترده‌تري بين دو يا چند نفر انجام مي‌شود و قسمت سوم (Part C) نيز دربرگيرنده نطق‌ها و سخنراني‌هايي است که بيشتر حول و حوش موضوعات دانشگاهي و آکادميک مي‌باشد.
بخش ساختار و نگارش. اين بخش دو دسته از سؤالات را در بر مي‌گيرد و هر دو دسته براي سنجش توانايي شما در تشخيص گرامر و ساختار صحيح در يک متن طراحي شده‌اند. در دسته اول سؤالات (ساختار يا Structure) شما بايد ساختار صحيح و ترتيب لغات را تشخيص دهيد. اين دسته از سؤالات از يک جمله با يک يا چند جاي خالي تشکيل شده است و شما بايد گزينه‌اي را که به بهترين نحو جمله را تکميل مي‌کند، انتخاب کنيد. در دسته دوم سؤالات (نگارش يا Written Expression) هم شما با جملات کاملي روبرو مي‌شويد که زير چهار تا از کلمات آنها خط کشيده شده است و شما بايد کلمه يا عبارت نادرست را شناسايي کنيد.
درک مطلب. مهارت کافي در درک متون انگليسي و نيز دايره لغات خوب، کليد موفقيت در همه بخشهاي تافل محسوب مي‌شود، اما در اين بخش اين مهارتها بطور خاص مورد ارزيابي قرار مي‌گيرند. اين بخش از آزمون تافل معمولاً شامل پنج متن در زمينه‌هاي علمي و دانشگاهي مي‌باشد و به دنبال هر متن 10 پرسش مطرح مي‌شود. همه اطلاعاتي که براي پاسخ به پرسشها نياز داريد در داخل متنها گنجانده شده است و شما نياز به پيش‌زمينه علمي خاصي نداريد.

Marichka
09-10-2009, 20:08
Everything about TOEFL & IELTS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])