PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : DNS به چه درد شبکه محلی میخورد؟

Esikhoob
08-10-2009, 12:46
با سلام
دوستان ما یک شبکه داخلی داریم . که فقط یک شبکه محلی خالی است ، (اینترنت shareشده یا DOMAIN نداریم) ، وقتی در WINXP خودم ، روی دو کامپیوتر کنار ساعت راست کلیک میکنیم و بعد status ----- Suport --- Details… را میزنیم ، دو چیز نوشته به اسم :DNS Server و WINS Server.
می خواستم ببینم این دوتا server بدرد هم میخورند یا نه و اصولا برای چه کار هستند؟
متشکرم.

undertaker_ss
08-10-2009, 18:34
با سلام
دوستان ما یک شبکه داخلی داریم . که فقط یک شبکه محلی خالی است ، (اینترنت shareشده یا DOMAIN نداریم) ، وقتی در WINXP خودم ، روی دو کامپیوتر کنار ساعت راست کلیک میکنیم و بعد status ----- Suport --- Details… را میزنیم ، دو چیز نوشته به اسم :DNS Server و WINS Server.
می خواستم ببینم این دوتا server بدرد هم میخورند یا نه و اصولا برای چه کار هستند؟
متشکرم.

dns کلا برای resolve کردن اسم هاست
یه موقع هست که شما یه وب سایت داری (یا میل سرور) داخل شبکه حالا می خوای که افراد داخل شبکه هم وقتی اسم وب سایت شما رو می زنن صفحه اش بیاد و لازم نباشه که IP مربوط به Web server رو بلد باشن

wins هم کار dns رو می کنه با این تفاوت که کارش با broadcast هست و اصولا شبکه رو شلوغ می کنه نه خیلا اما خب واسه همین معمولا disable اش می کنند

Esikhoob
09-10-2009, 12:46
از توضیحت متشکرم
ما که در شبکه مان وب سایت نداریم ، پس بدرد ما نمیخورد دیگه؟؟؟

undertaker_ss
09-10-2009, 20:04
از توضیحت متشکرم
ما که در شبکه مان وب سایت نداریم ، پس بدرد ما نمیخورد دیگه؟؟؟

خواهش میکنم
نه به درد نمی خوره:31: