PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : كند شدن ويندوز ايكس پي «كمك»

Kharg Island
07-10-2009, 14:35
دوستان سلام

يه مشكل اساسي با اين ايكس پي دارم. اينكه سرعتش خيلي اومده پايين ، مثلا وقتي مي خوام My computer و باز كنم3 ثانيه طول ميكشه در صورتي كه قبلا 1 ثانيه شايد كم تر . خلاصه من مشخصاتو اين پايين نوشتم . اگر زحمتي نيست لطفا راهنماييم كنيد.

Cpu: Athlon 64 X2 Dual Core Processor 2.71 GHz
RAM: Expectek 2GB bus===>800
VGA:1GB
MainBoard:MSI K9n neoV3

milad_badboy
07-10-2009, 14:44
كلا ويندوز بعد از مدتي سنگين ميشه بهتره يه نرم افزار مث ديپ فريز بعد از نصب ويندوز نصب كني تا سرعتت هميشه عالي باشه

Masоud
07-10-2009, 15:26
دوستان سلام

يه مشكل اساسي با اين ايكس پي دارم. اينكه سرعتش خيلي اومده پايين ، مثلا وقتي مي خوام My computer و باز كنم3 ثانيه طول ميكشه در صورتي كه قبلا 1 ثانيه شايد كم تر . خلاصه من مشخصاتو اين پايين نوشتم . اگر زحمتي نيست لطفا راهنماييم كنيد.

Cpu: Athlon 64 X2 Dual Core Processor 2.71 GHz
RAM: Expectek 2GB bus===>800
VGA:1GB
MainBoard:MSI K9n neoV3
سلام

این مشکل ممکنه که بخاطر دلایل زیر باشه :

1. نصب تعداد زیادی نرم افزار در درایو ویندوز.

2. عدم Restart کردن ویندوز بعد از نصب نرم افزارهای حجیم و سنگین.

3. عدم استفاده از نرم افزارهای بهینه ساز.

4. عدم Defragment کردن درایوها توسط ویندوز یا نرم افزارهای جانبی دیگر.

5. Load شدن تعداد زیادی از نرم افزارها به هنگام بالا اومدن ویندوز.

6. چک کردن درایوها توسط آنتی ویروس های وقتگیر و کند کننده مانند Kaspersky.

7. مشکل اساسی در خود ویندوز.

موفق باشید :40:

tohidkh
07-10-2009, 21:29
سلام.

پست بالا

+

وجود ویروس....

موفق باشید :11:

RezaTaghizadeh
09-10-2009, 00:14
سلام

این مشکل ممکنه که بخاطر دلایل زیر باشه :

1. نصب تعداد زیادی نرم افزار در درایو ویندوز.

2. عدم Restart کردن ویندوز بعد از نصب نرم افزارهای حجیم و سنگین.

3. عدم استفاده از نرم افزارهای بهینه ساز.

4. عدم Defragment کردن درایوها توسط ویندوز یا نرم افزارهای جانبی دیگر.

5. Load شدن تعداد زیادی از نرم افزارها به هنگام بالا اومدن ویندوز.

6. چک کردن درایوها توسط آنتی ویروس های وقتگیر و کند کننده مانند Kaspersky.

7. مشکل اساسی در خود ویندوز.

:10:
با سلام.
جناب mvmmasoud . بنده با چند مورد از پاسخ های شما به شدت مخالفم.
نصب تعداد زیاد برنامه در درایو ویندوز همیشه باعث کندی سیستم نمی شه. بستگی داره که اون نرم افزار چقدر کلید توی رجیستری درست کنه یا چقدر روی فایل های سیستمی تاثیر بذاره.
مورد بعدی هیچ باید جهت Restart کردن سیستم (بجز اینکه اون نرم افزار فقط بعد از راه اندازی مجدد قابل استفاده باشه) وجود نداره. به عنوان مثال چند نمونه از نرم افزارهای سنگین Adobe Photoshop CS4 یا نرم افزار Maya 2008 یا نرم افزار Pinnacle Studio 12 و...
مورد دیگه اینکه بنده کند شدن سیستم رو با نرم افزار Kaspersky Internet Security به ویروسی شدن و یا استفاده از نرم افزار آنتی ویروس فوق العاده مزخرف و مسخره مثل NOD32 و یا Avira و Avast ترجیح می دم. این مطلب رو هم اگر بخواهید با دلیل به شما اثبات می کنم که موارد فوق در مقابل کاسپراسکی هیچ حرفی برای گفتن ندارن و از همه مهمتر اینکه سیستم عامل مایکروسافت به خودی خود مشکلی نداره این کاربره که با روال اشتباه در کار با سیستم عامل فایل های اساسی سیستم رو دچار مشکل می کنه و........
و شما دوست عزیز اولین کاری که انجام بدین هر آنتی ویروسی که قبول دارید رو به شرطی که آپدیت هم بعد از نصب انجام بدین روی سیستم نصب کنبد و حالا سیستم رو Full Scan کنید در صورت عدم شناسایی ویروس شما جهت بالا بردن سرعت و کارایی سیستم عامل خودتون می تونید از نرم افزار های زیر استفاده کنید:
*** TuneUp Utilities 2009 8.0.1100.43 جهت بهینه سازی کارایی سیستم عامل از همه نظر
برای رجیستر کردن برنامه هم می تونید از سریال زیر استفاده کنید:
- Name: JAME Software Collection
- Orga: SHAMIM Group
- Serial: BFD45E-630ATE-H1MA0C-0HWTRB-15KY5M-F0V291
*** SuperCleaner 2.96 توسط این نرم افزار و با استفاده از بخش AutoClean قادر خواید بود تا کلیه ردپاهای بجا مانده از اعمال انجام شده در ویندوز و تمامی فایل های Temp و اضافی را بدون دردسر و زحمت پاک کنید.
برای رجیستر کردن این نرم افزار نیز از کد زیر استفاده کنید:
- Name : JAME Software Collection
- Sn : 3140-115856-2516-31192
*** جهت تکیل کردن 2 نرم افزار فوق از برنامه مکمل Yamicsoft WinXP Manager 6.0.3 می تونید استفاده کنید. این برنامه قسمتی با نام 1-Click Cleaner داره که فوق العاده است. همچنین جهت Defragment کردن هم اگه نمی خوای از برنامه ویندوز استفاده کنی می تونی از نرم افزار Diskeeper Pro Premier 2008 استفاده بهره بگیری.
موفق باشی.
:11::10::10::11:

Masоud
09-10-2009, 00:33
:10:
با سلام.
جناب mvmmasoud . بنده با چند مورد از پاسخ های شما به شدت مخالفم.
نصب تعداد زیاد برنامه در درایو ویندوز همیشه باعث کندی سیستم نمی شه. بستگی داره که اون نرم افزار چقدر کلید توی رجیستری درست کنه یا چقدر روی فایل های سیستمی تاثیر بذاره.
مورد بعدی هیچ باید جهت Restart کردن سیستم (بجز اینکه اون نرم افزار فقط بعد از راه اندازی مجدد قابل استفاده باشه) وجود نداره. به عنوان مثال چند نمونه از نرم افزارهای سنگین Adobe Photoshop CS4 یا نرم افزار Maya 2008 یا نرم افزار Pinnacle Studio 12 و...
مورد دیگه اینکه بنده کند شدن سیستم رو با نرم افزار Kaspersky Internet Security به ویروسی شدن و یا استفاده از نرم افزار آنتی ویروس فوق العاده مزخرف و مسخره مثل NOD32 و یا Avira و Avast ترجیح می دم. این مطلب رو هم اگر بخواهید با دلیل به شما اثبات می کنم که موارد فوق در مقابل کاسپراسکی هیچ حرفی برای گفتن ندارن و از همه مهمتر اینکه سیستم عامل مایکروسافت به خودی خود مشکلی نداره این کاربره که با روال اشتباه در کار با سیستم عامل فایل های اساسی سیستم رو دچار مشکل می کنه و........
و شما دوست عزیز اولین کاری که انجام بدین هر آنتی ویروسی که قبول دارید رو به شرطی که آپدیت هم بعد از نصب انجام بدین روی سیستم نصب کنبد و حالا سیستم رو Full Scan کنید در صورت عدم شناسایی ویروس شما جهت بالا بردن سرعت و کارایی سیستم عامل خودتون می تونید از نرم افزار های زیر استفاده کنید:
*** TuneUp Utilities 2009 8.0.1100.43 جهت بهینه سازی کارایی سیستم عامل از همه نظر
*** SuperCleaner 2.96 توسط این نرم افزار و با استفاده از بخش AutoClean قادر خواید بود تا کلیه ردپاهای بجا مانده از اعمال انجام شده در ویندوز و تمامی فایل های Temp و اضافی را بدون دردسر و زحمت پاک کنید.
*** جهت تکیل کردن 2 نرم افزار فوق از برنامه مکمل Yamicsoft WinXP Manager 6.0.3 می تونید استفاده کنید. این برنامه قسمتی با نام 1-Click Cleaner داره که فوق العاده است. همچنین جهت Defragment کردن هم اگه نمی خوای از برنامه ویندوز استفاده کنی می تونی از نرم افزار Diskeeper Pro Premier 2008 استفاده بهره بگیری.
موفق باشی.
:11::10::10::11:

سلام

با تشکر از انتقادات سازنده ی شما کاربران عزیز انجمن ویندوزXp

در جواب سؤالتون باید بگم که :

شما دقت نکردید من گفتم Restart کردن بعد از نصب نرم افزارهای سنگین و حجیم (مثل نرم افزارهای گرافیکی و انیمیشن ساز و ...)

اگر کسی روی هم 3-4 تا نرم افزار نصب کنه و با توجه به توانایی های ویندوز Xp باید منتظر عواقب اون در آینده ی نزدیک باشه.

منظور بنده این بود.

و اما استفاده از آنتی ویروس :

این نظر شماست که کدوم آنتی ویروس بهتره.

هر کس براساس توانایی های سخت افزارش یک نوع آنتی ویروس رو انتخاب میکنه و بر روی استفاده از اون تاکید میکنه.

بنده به شخصه به ESET Smart Security 4.0 اعتقاد کامل دارم و اون رو از هر نظر بهتر میدونم (البته این یه نظر شخصیه)

و از همه مهمتر اینکه سیستم عامل مایکروسافت به خودی خود مشکلی نداره این کاربره که با روال اشتباه در کار با سیستم عامل فایل های اساسی سیستم رو دچار مشکل می کنه

این یکی رو بشدت قبول دارم.

بجز نرم افزار Tuneup Utilities 2009 استفاده از نرم افزار فوق العاده و منحصر بفرد System Mechanic Pro پیشنهاد میشه برای هر نوع سیستم از نظر سخت افزارهای موجود.

امیدوارم این مسئله باعث بوجود اومدن کدورت بین ما نشه :46::11::46:

tohidkh
09-10-2009, 02:17
سلام.

دوست عزیز، خیلی ببخشید، ولی من نمیتونم بعضی از حرفاتونو قبول کنم.

درسته که اینی که میگم به این تاپیک ربط مستقیم نداره.... ولی .......

برای همین در محتوای مخفی میذارمش. بدک نیست اگه بخونید :
شما میدونید در کل دنیا، یک اصل چطور ثابت میشه؟؟؟؟؟ (یک موضوع چطور به شکل یه اصل در میاد؟؟؟)
1- یک موضوع اول از همه باید دلیل فلسفی داشته باشه...
2- اگر دلیل فلسفی نبود، سراغ دلیل ریاضی (کلا عدد و ارقام یا فرمول یا هرچی شبیه اون) میرند.
3- واگر هم اون نشد، از لحاظ تجربی باید ثابت بشه....
به عنوان مثال سوختن پارچه!!! تا بحال هیچ کس نتونسته برای سوختن پارچه توجیه بیاره.... (این مطلب کاملا علمیه)حالا میگید اینا رو برای چی گفتم؟

به خاطر این مطلب شما:

مورد بعدی هیچ باید جهت Restart کردن سیستم (بجز اینکه اون نرم افزار فقط بعد از راه اندازی مجدد قابل استفاده باشه) وجود نداره. به عنوان مثال چند نمونه از نرم افزارهای سنگین Adobe Photoshop CS4 یا نرم افزار Maya 2008 یا نرم افزار Pinnacle Studio 12 و...دوست عزیزم، هیچ مطلب علمی ای نمیتونه اینو ثابت کنه....

ولی تجربه چی؟؟؟؟

دوست من؛ از لحاظ تجربی، بارها و بارها ثابت شده که در صورت نصب شدن پی در پی نرم افزارهای حجیم، ویندوز، دچار اختلال میشه....

قطعا قبول نخواهید کرد..

خب حرفی نیست.... ولی امتحانش کنید:

این کار رو انجام بدین لطفا: شما نرم افزار Adobe Photoshop CS4 رو نصب کنید. دیگه سیستم تونو ریستارت نکنید.

حالا برید از Add Remove Programs پاکش کنید.

این عمل رو تا 10 بار انجام بدین...

بعد از 10 بار نصب کردن و Uninstall کردن، سیستم رو ریستارت کنید.

ببینید چه بلایی سر ویندوزتون میاد :31:

مورد بعدی این مطلبه:

قبل از اینکه چیزی بگم، بهتره اینو بدونید که من سالهاست از محصولات Kaspersky استفاده میکنم.
ولی ما باید انصاف داشته باشیم.

قطعا حرفی که شما در مورد NOD32 و Avira میزنید، صحیح نیست.

من نمیگم که اینو بعدا بهتون ثابت میکنم.... چرا بعدا؟؟؟؟ همین الان....

پست زیر رو بخونید.... همه چیز معلوم میشه:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداینو هم اضافه کنم که در مورد آنتی ویروس نمیشه گفت فلان آنتی ویروس عالیه و حرف نداره....

به نظر من این بستگی به توقع یوزر از برنامه داره...

و از همه مهمتر اینکه سیستم عامل مایکروسافت به خودی خود مشکلی نداره این کاربره که با روال اشتباه در کار با سیستم عامل فایل های اساسی سیستم رو دچار مشکل می کنهخب اینکه مثل روز واضحه؛ بر منکرش لعنت.... :11:

جهت بالا بردن سرعت و کارایی سیستم عامل خودتون می تونید از نرم افزار های زیر استفاده کنید:
*** جهت تکیل کردن 2 نرم افزار فوق از برنامه مکمل Yamicsoft WinXP Manager 6.0.3 می تونید استفاده کنید. این برنامه قسمتی با نام 1-Click Cleaner داره که فوق العاده است. همچنین جهت Defragment کردن هم اگه نمی خوای از برنامه ویندوز استفاده کنی می تونی از نرم افزار Diskeeper Pro Premier 2008 استفاده بهره بگیری.در مورد این قسمت هم با اجازه تون یه جریان (مربوط به امروز رو) میگم

امروز از یه اداره ای زنگ زده بودند که یه سیستمی دارند که ویندوزش به دلیل وجود برخی نرم افزارهای غیر رایگان مهمه.

تاریخ نصب ویندوز، سپتامبر 2005 بود :دی

و این ویندوز به قدری سنگین شده بود که وقتی روی اسم یوزر در پنجره Welcome کلیک میکردی، دقیقا 13 دقیقه طول میکشید تا اون صفحه Welcome بره و دسکتاپ ظاهر بشه. و تا زمان آماده شدن برای استفاده، 5 دقیقه ای هم طول میکشید. که جمعا میشد تقریبا 20 دقیقه :18: (امروز 3 و نیم ساعت از وقتمو اون سیستم گرفت)
اتفاقا دقیقا نرم افزارهای Diskeeper Pro Premier و TuneUp Utilities 2009 که شما میگفتید و همچنین از نرم افزار قدرتمند Uniblue Registery Buster استفاده کردم.

شاید باور نکنید.... ولی بیش از 5 دقیقه روی بالا اومدن تفاوت نکرد،

(حرف Super Cleaner رو نزنید که یه برنامه مخرب هست....)

ولی در عوض، استفاده از دستور sfc /scannow باعث شد که زمان بالا اومدن کامل سیستم (که حدود 20 دقیقه بود) به 6 دقیقه کاهش پیدا کنه.

(البته اینو بگم که سیستم اصلا ویروس نداشت و کاملا سالم بود از این لحاظ...)

این همون ادعای تجربی بنده رو ثابت میکنه که در اثر نصب و پاک کردن پی در پی برنامه بدون ریستارت کردن سیستم ،فایلهای اساسی ویندوز (dll ها) پاک میشند و اکثر پروسیجر های ویندوز بدون جواب میمانند. در نتیجه سیستم کند میشه.

ببخشید که خیلی طولانی شد...

من منظور بدی نداشتم از این پست.

فقط چون از طرفی به بحث علاقه دارم (البته بحث؛ نه جنجال) و از طرفی هم اینجا انجمن بحث های نرم افزاریه، گفتم بدک نیست مطالبی دراین موارد بگم.

موفق و پیروز باشید. :11:

ardavan_2008
09-10-2009, 14:38
ولی در عوض، استفاده از دستور sfc /scannow باعث شد که زمان بالا اومدن کامل سیستم (که حدود 20 دقیقه بود) به 6 دقیقه کاهش پیدا کنه.

ببخشید که می پرم وسط بحث تاپیک اما میشه یه توضیحی بدید در مورد دستور sfc /scannowکه چی کار میکنه دقیقا"؟

Kharg Island
10-10-2009, 14:05
:26:دوستان دست همتون درد نکنه کارم راه افتاد.

ممنون.

sefid par
10-10-2009, 14:25
ببخشید که می پرم وسط بحث تاپیک اما میشه یه توضیحی بدید در مورد دستور sfc /scannowکه چی کار میکنه دقیقا"؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
:40: