PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریو یا تندر 90 E2 LP

ess_1362
06-10-2009, 13:54
با سلام خدمت همه بچه های این فروم

من در حال حاضر یک 141 دارم که قصد دارم در دو هفته آینده بفروشم و یک خودرو دیگه بخرم:41::41:

حالا موندم که چی بگیرم خودم نظرم بیشتر L90 E2 LP هست ولی یکی از آشنایان می گه ریو بگیر حالا می شه شما منو راهمنایی کنید؟؟:13::13:

با تشکر:31::31:

rami_hemi
06-10-2009, 14:04
بین این دو تا فقط تندر رو توصیه میکنم دلایلش رو خیلی از دوستان توی تاپیکهای دیگه گفتن
ریو با اینکه ماشین خیلی خوبی هستش ولی هیچوقت در مقابل قابلیتهای و ارزش تندر نمیتونه کاری بکنه .
تندر موترو قویتر فضای بیشتر و کیفیت ساخت بهتر ی داره .
ریو با همه نکات مثبتی که داره چون مربوط به نسل قبلی هستش و الان خارج از ایران با نسل جدید جایگزین شده میشه گفت ماشین از رده خارجی هستش .

ess_1362
06-10-2009, 14:16
خودم هم انتخابم تندر بود ولی نمی دونم این بنده خدا چرا اینقدر به ریو گیر داده
از نمایندگی پارسخودرو شیراز البته از چند تاش قیمت گرفتم نقدی 14800000 بود به نظر شما این قیمت واقعی هست؟ یا زیاد می گن

sourena
06-10-2009, 14:21
ببین دوست عزیز....ریو اصلا ماشین خوبی نیست!
از همه نظر با خرید این ماشین مخالفم! چون هیچ امکاناتی نداره و دقیقا مثل پراید میمونه!
منتها یه مقدار شتابش بالاتره!من چند بار با این ماشین مسافرت رفتم....اصلا سواری خوبی نداره! ترمزش هم افتضاحه!
به نظر من هم l90 رو بگیر! اگر میخوای ریو بگیری....اصلا 141 رو نفروش!

pooria.rio
06-10-2009, 14:24
میشه بگین به جز موتور و گیربکس ال90 چیش به روزه ؟؟؟
طراحی بدنه ؟؟
طراحی اتاق ؟؟؟
آیرودینامیکش ؟
ریو از رده خارج نیست عزیز جان
ریو با همین موتور واتاق الان توی آمریکای جنوبی داره تولید میشه و همچنین از طرف کیا کره ی جنوبی برای کره شمالی
ورژن جدیدش داره توی آمریکای شمالی تولید میشه
ال90 که توی ارمنستان ناکسیه
و اصلا به جز کشورهای جهان سوم تو جایی خبری ازش نیشت
اگر هم باشه چون رنو نمی خواد اسم خودش رو خراب کنه با اسم داچیا که یه خودروساز رومانیاییه تولید میشه

2299
06-10-2009, 14:30
منم میگم l90 حداقل به قیمتش میارزه ایمنی که داره قدرت موتورشم که بد نیست فقط میمونه قیافش که خوب مثل اینکه شما مشکلی نداری
ریو ایمنی چی چی داره حتی یک abs نا قابل هم نداره

pooria.rio
06-10-2009, 14:31
طراحی بدنه ؟؟
طراحی اتاق ؟؟؟
آیرودینامیکش ؟
ریو با همین موتور واتاق الان توی آمریکای جنوبی داره تولید میشه و همچنین از طرف کیا کره ی جنوبی برای کره شمالی
اگر هم باشه چون رنو نمی خواد اسم خودش رو خراب کنه با اسم داچیا که یه خودروساز رومانیاییه تولید میشه

MoHaMaD ZaNd
06-10-2009, 14:47
دوست من شما از هر لحاظ كه بخواي حساب كني تندر از ريو سر تره !!! البته هندلينگ ريو بهتره !!!
در هر صورت من تندر 90 فول رو پيشنهاد ميدم !!

farshad bugatti
06-10-2009, 17:04
ریو ماشینه بدی نیست اما مقابل تندر 90 حرفی برای گفتن نداره (از هر لحاز...)

ess_1362
06-10-2009, 18:27
طراحی بدنه ؟؟
طراحی اتاق ؟؟؟
آیرودینامیکش ؟

آقا من کاری به این حرفها ندارم من می خوام یک ماشین بخرم دنبال مشاوره علمی هستم نه بحث های غیر علمی

شاید درست باشه که تندر توی کشورهای جهان سوم تولید می شه که من با اصل حرف شما مخالفم ولی موتور و گیربکسش همون موتور و گیربکس مگان هست که خودرو کاملا معروفی هست

در ضمن این چند تا کشوری که شما نام بردی خوب از جهان سوم هم وضعشون بدتر هست

در ضمن بهتر هست شما نسبت قیمت به کارایی را در نظر بگیری ریو نه ABS داره نه AIRBAG ترمزش هم که واقعا افتضاحه من خودم ترمزش را امتحان کردم

یک مشکل حادتر که وجود داره رینگ 13" هست که باعث میشه این ماشین مثل پراید توی دست انداز خیلی تکون بده

در مورد ایمنی هم تندر فکر می کنم در آمریکای شمالی نمره خیلی خوب 12 در آزمایش تصادف گرفته در حالی که 206 نمره 10 گرفته

حالا اگه دوستان آمار یا ارقامی از تست تصادف این خودرو دارن لطفا آدرسشو بذارن تا همه استفاده کنیم و روشن شیم

ess_1362
06-10-2009, 18:34
حالا با اجازتون یه سوال دیگه هم داشتم

من قیمت 141 را نمی دونم اگه می شه شما هم یک کمک بدین چون می خوام ردش کنم مشخصاتش بصورت زیر هست لطفا یک قیمت بدین مزنه بیاد دستم :
مدلش 85 هست رنگ نوک مدادی بدون رنگ و ضربه کارکرد واقعی 19000 تا و بنزین سوز هست 2270 لیتر هم بنزین ذخیره داره با دزدگیر و روکشو

پیشاپیش تشکر

pooria.rio
06-10-2009, 19:31
آقا من کاری به این حرفها ندارم من می خوام یک ماشین بخرم دنبال مشاوره علمی هستم نه بحث های غیر علمی

شاید درست باشه که تندر توی کشورهای جهان سوم تولید می شه که من با اصل حرف شما مخالفم ولی موتور و گیربکسش همون موتور و گیربکس مگان هست که خودرو کاملا معروفی هست

در ضمن این چند تا کشوری که شما نام بردی خوب از جهان سوم هم وضعشون بدتر هست

در ضمن بهتر هست شما نسبت قیمت به کارایی را در نظر بگیری ریو نه ABS داره نه AIRBAG ترمزش هم که واقعا افتضاحه من خودم ترمزش را امتحان کردم

یک مشکل حادتر که وجود داره رینگ 13" هست که باعث میشه این ماشین مثل پراید توی دست انداز خیلی تکون بده

در مورد ایمنی هم تندر فکر می کنم در آمریکای شمالی نمره خیلی خوب 12 در آزمایش تصادف گرفته در حالی که 206 نمره 10 گرفته

حالا اگه دوستان آمار یا ارقامی از تست تصادف این خودرو دارن لطفا آدرسشو بذارن تا همه استفاده کنیم و روشن شیم

ال90 شتابش بیشتره اما چون آیرودینامیکش کمتره نمیشه به سرعت خیلی بالا رسید.
ضمنا دوست عزیز تست تصادف رو با ستاره نمره میدن
که حداکثر 5 ستاره هستش نه بیشتر.
من هم که از اول گفتم که رینگ و لاستیک فابریک ریو افتضاحه باید عوض بشه

pooria.rio
06-10-2009, 19:36
شما فقط برای ال90 بخوای یه روغن عوض کنی 60 تومان پیاده میشی با روغن فرانسوی fls
اما برای ریو با فیلتر میشه 16 تومان
قطعات ال90 هم که دیگه همه میدونن قیمتش چجوریه !
ضمنا این رو هم در نظر بگیرین که طرف قرارداد ال90 فرانسه هستش و هر آن ممکنه تحریم صورت بگیره و....
کما اینکه یه دوره هم حرفها واسه خوابوندن خط تولید ال 90 خیلی بالا گرفت

rami_hemi
06-10-2009, 19:50
آقا پوریا جان خواهشا تعصب به خرج نده کاملا فنی حرف بزن خواهش میکنم
تندر یه خودروی اقتصادی هستش و طبیعی هستش یه خودروی اقتصادی تاکسی باشه
ولی در مورد طراحی بهرته بدونید یکی از بهترین طراحی های متناسب دنیا رو داره که فقط برای اینکه از یک حجم محدود فضای بهینه ای رو به دست بیارن به این شکل در اومده و کار طراحی اون رو مدیر بخش طراحی رنو خودش انجام داده منم نمیگم ریو ماشین بدیه ماشین خوبیه ولی بین این دو تا تندر به خاطر توان بهتر فضای بیشتر بهتر از ریو هستش .
هیچوقت توی نظراتتون خوهاشا متعصب نباشید شما زایای ریو رو میدونید اونها رو بگید دوستان خودشون سبک سنگین کنن و تصمیم بگیرن قرار نیست باهم دعوا کنیم .
مواردی هم که گفتین متاسفانه دلیل قانع کننده ای نیست خواهاش نظراتتون رو راجع به ریو بگید نه اینکه تندر رو بکوبید .
قرار نیست همه نظرات شما رو قبول کنن ولی باید احترام بذارن .و همچنین شما هم .

pooria.rio
06-10-2009, 21:51
آقا پوریا جان خواهشا تعصب به خرج نده کاملا فنی حرف بزن خواهش میکنم
تندر یه خودروی اقتصادی هستش و طبیعی هستش یه خودروی اقتصادی تاکسی باشه
ولی در مورد طراحی بهرته بدونید یکی از بهترین طراحی های متناسب دنیا رو داره که فقط برای اینکه از یک حجم محدود فضای بهینه ای رو به دست بیارن به این شکل در اومده و کار طراحی اون رو مدیر بخش طراحی رنو خودش انجام داده منم نمیگم ریو ماشین بدیه ماشین خوبیه ولی بین این دو تا تندر به خاطر توان بهتر فضای بیشتر بهتر از ریو هستش .
هیچوقت توی نظراتتون خوهاشا متعصب نباشید شما زایای ریو رو میدونید اونها رو بگید دوستان خودشون سبک سنگین کنن و تصمیم بگیرن قرار نیست باهم دعوا کنیم .
مواردی هم که گفتین متاسفانه دلیل قانع کننده ای نیست خواهاش نظراتتون رو راجع به ریو بگید نه اینکه تندر رو بکوبید .
قرار نیست همه نظرات شما رو قبول کنن ولی باید احترام بذارن .و همچنین شما هم .

من نگفتم ریو بهتره یا ال90
من میگم خواهشا ال 90 رو بیخودی بالا نبرین و ریو رو بیخودی پایین نکشین .
سایت motor magazine که یه سایت آمریکاییه به بدنه ی ریو و ال90 به ترتیب از 10 امتیاز 6 و 4 داده
از لحاظ موتوری من پذیرفتم که ال90 سره.اما ریو هم موتور و گیربکس هماهنگی داره. اگه باز هم چیز دیگه ای هست مطرح کنین

pooria.rio
06-10-2009, 21:56
دوستان در فکر باشین یه بخش اختصاصی برای خودرو بگیریم نه اینکه در بخش موارد دیگر...
خیلی آبرو ریزیه

Mehr.Iman
06-10-2009, 21:59
با سلام خدمت همه دوستان:
من به تازگی با این بخش سایت آشنا شدم ، راستش اصلا فکر نمیکردم همچین بخشی تو این سایت وجود داشته باشه!
زیاد از ماشین سر در نمیارم ولی وقتی دیدم این بحث مطرح شده وظیفه خودم دونستم تا تو این بحث شرکت کنم.
من حدود 3 ماهه که یه L90 E2 نیمه فول گرفتم ، خیلی ازش راضیم. راستش منم قبل از اینکه این ماشینو بگیرم بین L90 و ریو گیر کرده بودم ، اما امروز خوشحالم که بهترین انتخابو کردم ، چرا که یکی از دوستام دیروز ریو خرید.
میتونم بگم امکاناتی که L90 داره اصلا قابل مقایسه با ریو نیست!
ریو حتی ابتدایی ترین امکانات که شامل ترمز ABS میشه هم نداره ، خیلی بده که آدم حدود 13 ملیون پول ماشین بده بعد ABS نداشته باشه.
L90 E2 فول امکاناتی مانند: ترمزABS ، دو تا AirBag ،آینه های برقی ، نمایشگر سفر ، رینگ 15 آلومینیومی و ... داره ؛ کدوم یکی از این امکاناتو ریو داره؟
ریو ماشین خوبیه ولی نه اونی که تو ایران تولید میشه ، جای AirBag داره ولی AirBag نداره!
یکی از دوستان فرموده بودند مثل پراید میمونه ، داخل کابین و امکانات این ماشین مثل پراید میمونه و وقتی میشینی پشتش انگار افتادی تو چاله!
یکی دیگر از دوستان فرموده بودند که با L90 نمیشه به سرعت خیلی بالا رسید! ،دوست عزیز به نظر شما 200 تا سرعت بالایی نیست که من بهش رسیدم؟!
اما خب اینکه قیمت قطعاتش بالاس کاملا قبول دارم،لنت جلو دستی 40 تومن و دیسکش جفتی 80 تومنه!
ولی در هر حال من بودم L90 میگرفتم تا ریو ،یه L90 E2 فول سفید بگیر برو حالشو ببر!

rami_hemi
06-10-2009, 22:01
پوریا جان در دست اقدام هستش نگران نباشید هنوز ما 1 سال شده که این بخش رو به اینصورت منظمن در آوردیم
.و این بحثا رو خواهاش توی تاپیک پیشنهادات و انتقادات بگید ممنونم از همه دوستان .

ess_1362
07-10-2009, 11:36
خوب تقریبا انتخابم قطعی شد یک L90 E2LP نقره ای یا سفید می گیرم از پارس خودرو
فقط باید صبر کنم تا ایران خودرو پولم را پس بده تا ماشین را بفروشم و برم توی کارش ( آخه من یک L90 توی ایران خودرو ثبت نام کرده بودم 6 ماه پیش که حالا منتفی شد و انصراف دادم و حالا نقدی می خرم)

فقط حالا نمی دونم که 141 خودم را باید چند بفروشم چون اصلا توی کار خرید و فروش این چیزها نیستم مشخصاتش را می زارم اگه دوستان در مورد قیمتش نظری داشتن بگن قیمت حدودی دستم بیاد

مدلش 85 هست رنگ نوک مدادی بدون رنگ و ضربه کارکرد واقعی 19000 تا و بنزین سوز هست 2270 لیتر هم بنزین ذخیره داره با دزدگیر و روکشو

pooria.rio
07-10-2009, 14:43
آقایون عزیز انگار اینجا قصد دارین ریو رو بکوبین ،همتون ریختین سرش:20:
باشه هرچی شما ها بگین !!!!

farshad bugatti
07-10-2009, 17:55
اگه من بودم از 500/7 پایین نمیدادم...! به شما چه قیمتی گفتن؟

Mehr.Iman
07-10-2009, 20:32
خوب تقریبا انتخابم قطعی شد یک L90 E2LP نقره ای یا سفید می گیرم از پارس خودرو
فقط باید صبر کنم تا ایران خودرو پولم را پس بده تا ماشین را بفروشم و برم توی کارش ( آخه من یک L90 توی ایران خودرو ثبت نام کرده بودم 6 ماه پیش که حالا منتفی شد و انصراف دادم و حالا نقدی می خرم)

فقط حالا نمی دونم که 141 خودم را باید چند بفروشم چون اصلا توی کار خرید و فروش این چیزها نیستم مشخصاتش را می زارم اگه دوستان در مورد قیمتش نظری داشتن بگن قیمت حدودی دستم بیاد

خب کاری نداره که دوست عزیز!
ببریدش یه نمایشگاه ببینید چند روش قیمت میزاره بعد هر چقد گفت 600-500 تومن بالاتر تو روزنامه آگهی کنید. البته بیشتر از 1 تومن فقط پول کارتشه!

D r i v e r
07-10-2009, 20:47
اگه من بودم از 500/7 پایین نمیدادم...! به شما چه قیمتی گفتن؟
7.5 یکم زیاد نیست؟

farshad bugatti
07-10-2009, 23:09
7.5 یکم زیاد نیست؟
قیمت نرمالش 100/6 الی 500/6 میلیونه حالا چون کارکرده ماشینه ایشون از حد متوسط خیلی کمه در ضمن این همه بنزین بعضی ها رو وسوسه میکنه!:31:
جدا از اون که کیفیت ساخت مدل 85 با 88 خیلی فرق میکنه اما این تو قیمتش تاثیر نداره...
به قول شما منم کمی زیاد گفتم شاید اگه صبا بود از 400/7 پایین نمیومدم اما این دیگه کمتر از 200/7 نا انصافیه...!

rami_hemi
08-10-2009, 08:58
حداکثر قیمت این ماشین نسبت به شهری که هستن فرق میکنه مطمئن باشید .
مثلا تیو تهران این ماشین با این کارکرد و بنزین بالاتر میره .حداکثر براش میهش 6.700 قیمت گذاشت مدل 85 و کارکرد کمتر با این کار کرد حتما ماشین خوب نگهداری شده .
===========================================
در ضمن پویا جان کسی ریو رو نکوبید اینجا چطور شما نظرت رو بیان کردی دوستان هم نظرشون رو بیان کردن .
ممنونم ازت ریو ماشین واقعا زیبایی بین محصولات هزار ساله سایپا هستش ولی باید قبول کرد در مقابل رقیبی مثل تندر 90(گژ پشت نتردام)با توانایها و قیمت مناسب و فضای بسیار بزرگ داخلی حرف چندانی نداره.ولی اگه قیمت این ماشین 10-11 میلیون بود میتونست ماشین موفقی باشه حتی با 12 میلیون چون این ماشین در واقع بیشتر برای پر کردن فضای خالی دوو سیلو به بازار اومد و درست در رده اون ماشین از نظر اندازه و قیمت قرار داره.

ess_1362
08-10-2009, 09:54
خوب 7.5 که خیلی زیاد هست البته فکر می کنم
ماشین نمره شیراز هست من خودم نظرم حدود 6800 تا 7 هست

zedeh@le_b@h@l
18-10-2009, 14:28
این خودرو در مدل های مختلف در کارخانه بین 9 میلیون و 400 هزار تا 13 میلیون و900 هزار تومان قیمت گذاری شده شاهد هستیم تندر 90 در بازار آزاد به بهایی از 11 میلیون و 300 هزار تا 15 میلیون و 300 هزار تومان به فروش می رسد.»«در حال حاضر تندر 90 در ساده ترین مدل(E0) در بازار آزاد قیمتی حدود 11 میلیون و 300 هزار تومان دارد در حالی که این خودرو توسط کارخانه حدود 9 میلیون و 400 هزار تومان قیمت گذاری شده که این ارقام حاکی از تفاوت یک میلیون و 900 هزار تومانی قیمت این خودرو در کارخانه و بازار آزاد است. همچنین مدل E1 این خودرو در کارخانه و بازار آزاد به ترتیب به بهای 10 میلیون و 500 هزار تومان و 12 میلیون و 700 هزار تومان به فروش می رسد که این ارقام از اختلاف دو میلیون و 200 هزار تومانی نرخ کارخانه با بازار آزاد این خودرو حکایت دارد. تندر 90 در فول ترین مدل (E2) در بازار آزاد قیمتی حدود 15 میلیون و 300 هزار تومان دارد در حالی که این خودرو توسط کارخانه حدود 13 میلیون و 900 هزار تومان قیمت گذاری شده که این ارقام از تفاوت یک میلیون و 400 هزار تومانی قیمت این خودرو در کارخانه و بازار آزاد خبر می دهد.»

ess_1362
19-10-2009, 13:46
ما که هر چی داریم می گردیم کمتر از 15 از نمایندگی ها پیدا نکردیم

mb2006
19-10-2009, 14:14
ما که هر چی داریم می گردیم کمتر از 15 از نمایندگی ها پیدا نکردیم

آره دوست عزیز قیمت ها همینه .نمایندگی ها فعلاً تحویل فوری ندارند و فقط پیش فروش میکنند(مدل e1+cp+abs)
این قیمتی که حدود 15 تا 200/15 در نمایندگی هاست مربوط به مشتریانی میباشه که قبلاً پیش خرید کردن و الان ماشین اونها اومده .

sh-a
28-10-2009, 21:47
ریو انتخاب خوبی میتونه باشه

mania2000
12-11-2009, 00:23
تندر واقعا ماشین زشتی هست بنظر من ریو خیلی های کلاسه تا تندر از نظر لوازم یدکی هم مشکل داره تندر
اگر نظر من را بخواهی مهم سلیقه خودت هست برو واقعا تحقیق کن چون اینجا هر کس هر ماشینی داشته باشه
میزنه آن را توی سر بقیه

byebye
12-11-2009, 00:40
ال90 یا ریو ؟؟ خدا وکیلی اصلا این دوتا با قابل مقایسه نیستن به نظر من///
از هر لحاظ تندر برتری داره توی رده بندی استاندارد هم از پارس و سمند هم خیلی بالاتر افتاده !!!

mehdi-2009
12-11-2009, 10:40
عزیز باز اگه می گفتی تندر یا پژو یه چیزی .معلومه که تندر تو قدرت وسرعت وجاداری از ریو سره .فقط میمونه قیافش که فکر نکنم از ریو زشت تر باشه. به هر حال اگه باتوجه به سلیقه خودت بتونی باقیافه تندر کنار بیای به نظر من ماشین عالیه.

rami_hemi
12-11-2009, 10:45
دوستان نمیدونم پستهای برخی از دوستان حذف کنم یا نه ولی گاها حرفهایی توی پستها هستش که توهین به حساب میاد من یک بار دیگه توی این تاپیک
گوشزد میکنم:mania2000 عزیز توی پستی که میزنید دقت کنید کسی اینجا نظر خودش رو تحمیل نمیکنه هر کس فقط و فقط به بیان نظراتش میپردازه کسی هم اینجا ماشین خودش رو سر کسی نمیزنه .
از توجه بقیه دوستان هم ممنونم.

mb2006
12-11-2009, 13:08
بنظر منم از همه لحاظ تندر سر تره .تندر تنها عیبش کمبود قطعاتش هست .

MoHaMaD ZaNd
12-11-2009, 23:31
بنظر منم از همه لحاظ تندر سر تره .تندر تنها عیبش کمبود قطعاتش هست .

البته فكر نميكنم كه اين مشكل هم وجود داشته باشه !!! الان ديگه بيشتر جاها قطعاتش پيدا ميشه . فقط به نظر من مشكل اينه كه كي قطعاتش گرونه !!!

rami_hemi
13-11-2009, 01:33
به نظر من که به کیفیت قطعاتش می ارزه گرون باشه در مقایسه با کیفیت قطعات یدکی خودروهای دیگه که تولید داخل هستن کیفیت بالایی دارن و تندر به این زودی ها نشنیدم بی افته تو خرج از دوستم که میپرسیدم خیلی راضی بود و یه نکته جالب می گفت بر خلاف تصوری که قبلا ازش داشتم یعنی اینکه به خاطر ارتفاع زیاد اتاق پایداریش سر پیچا کمه هیچ مشکلی نداره خود منم توی جاده تبریز شبستر با ماشین اون امتحان کردم خیلی خوش دست بود .
در مورد ریو هیچ اظهار نظری نمیکنم چون تا حالا زیاد تجربه نداشتم باهاش.

MoHaMaD ZaNd
13-11-2009, 13:36
به خاطر ارتفاع زیاد اتاق پایداریش سر پیچا کمه هیچ مشکلی نداره خود منم توی جاده تبریز شبستر با ماشین اون امتحان کردم خیلی خوش دست بود .

رامين جان از خوش دستي كه خوش دسته اما هندلينگ اونو وقتي با ماشينهاي ديگه اي مثل 405 يا پارس و يا سمند مقايسه ميكني ميبيني كه پايداري 405 و پارس و سمند توي پيچها خيلي بهتره !!!
در مورد قطعات هم باهات موافقم .

erfan_abedi_CB
08-12-2009, 14:40
با سلام خدمت همه بچه های این فروم

من در حال حاضر یک 141 دارم که قصد دارم در دو هفته آینده بفروشم و یک خودرو دیگه بخرم:41::41:

حالا موندم که چی بگیرم خودم نظرم بیشتر L90 E2 LP هست ولی یکی از آشنایان می گه ریو بگیر حالا می شه شما منو راهمنایی کنید؟؟:13::13:

با تشکر:31::31:
آقا من شما رو خيلي ميبينم و خوشبختم . منم شنيدم ريو خيلي خوبه .البته مادر منم ميخواست L90 بگيره تحقيقاتكرد كسي ناراضي نبود.

pooria.rio
08-12-2009, 17:59
آقا من شما رو خيلي ميبينم و خوشبختم . منم شنيدم ريو خيلي خوبه .البته مادر منم ميخواست L90 بگيره تحقيقاتكرد كسي ناراضي نبود.

تایید میشه
ریو کیفیت ساختش خیلی خوبه
البته ال 90 هم همینطور
اما قطعاتش گرونن متاسفانه !

afflatus
09-12-2009, 13:02
تایید میشه
ریو کیفیت ساختش خیلی خوبه
البته ال 90 هم همینطور
اما قطعاتش گرونن متاسفانه !
دوست عزيز كيفيت قطعات تندر از ريو خيلي بهتر هست!
در ردبندي سطح كيفي خودروها در ابان ما امسال تندر حتي از خودروهاي همچون 206 زانتيا 206sd ورنا....بالاتر بود كه اين نشون دهنده كيفيت واقعا خوب اين خودرو هست.
اگه بخوايم اختلاف امتياز منفي ها رو با هم مقايسه كنيم اختلاف نمره منفي ماكسيما كه در رده 2 جدول قرار داره با تندر 12 امتياز منفي اختلاف داره در صورت كه اختلاف امتياز منفي ريو با تندر چيزي در حدود 28 نمره منفي هست كه كاملا مشخص هست چه اختلافي با هم دارن!
در مورد قطعات تندر در حال حاضر هم قيمت و هم فراوني قطعات در مقايسه با 1 سال پيش اصلا قابل مقايسه نيست و در اين مورد در مجموع جاي نگراني نيست.
و بايد اينو هم بياد داشته باشيم كه شما در مقابل پول پرداختي براي قطعات تندر بهتون جنس اصل هم ميدن كه از لحاظ كيفي در سطح خيلي خوبي هست!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pooria.rio
09-12-2009, 15:42
دوست عزيز كيفيت قطعات تندر از ريو خيلي بهتر هست!
در ردبندي سطح كيفي خودروها در ابان ما امسال تندر حتي از خودروهاي همچون 206 زانتيا 206sd ورنا....بالاتر بود كه اين نشون دهنده كيفيت واقعا خوب اين خودرو هست.
اگه بخوايم اختلاف امتياز منفي ها رو با هم مقايسه كنيم اختلاف نمره منفي ماكسيما كه در رده 2 جدول قرار داره با تندر 12 امتياز منفي اختلاف داره در صورت كه اختلاف امتياز منفي ريو با تندر چيزي در حدود 28 نمره منفي هست كه كاملا مشخص هست چه اختلافي با هم دارن!
در مورد قطعات تندر در حال حاضر هم قيمت و هم فراوني قطعات در مقايسه با 1 سال پيش اصلا قابل مقايسه نيست و در اين مورد در مجموع جاي نگراني نيست.
و بايد اينو هم بياد داشته باشيم كه شما در مقابل پول پرداختي براي قطعات تندر بهتون جنس اصل هم ميدن كه از لحاظ كيفي در سطح خيلي خوبي هست!

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم در نظر بگیر که فرانسه ایران رو تحریم کنه ،اونوقت ....:13:

afflatus
09-12-2009, 17:15
دوست عزيز انكاري شما يله طولاني در مغلطه كردن داريد!!
اينم از اون صحبت ها بود!!
حتما زانتيا 206 407 .......كه همشون فرانسوي هستن اگه تحريم بشيم..........
به نظر دوست عزيز شما بايد در پست دادنتون يه تجديد نظر بديد!
با تشكر

armiin
10-12-2009, 09:07
اختلاف امتياز منفي سمند و ريو خلي جالبه تقريبا 2 برابره . و جالبتر اينكه هر دو توي محدوده خيلي خوب هستن.

barkhori
24-12-2009, 04:41
چری بگیر. بیخیال تندر مسخره قیافه بشو. تندر تو سرعت لرزش شدید داره. البته تیپ معمولیش

pooria.rio
24-12-2009, 12:47
بچه ها دیروز دنیای اقتصاد نوشته بود
از سال آینده روآ،405 و ال 90 E0 پلاک نمیشن !

aaa1990
24-12-2009, 13:31
من که هر جوری نگاه میکنم میبینم نتیجه این بررسی برام غیر قابل قبوله.

آخه پژو پارس واقعا رتبش 19 باید باشه:19:.تندر 90 هم ماشین خوبیه ولی واقعا بهتر از زانتیا یا 206.:18:

قبول دارم که تندر 90 نسبت به قیمتش خیلی خوبه ولی من فکر میکنم رتبه 7 واسش زیاذه.

البته این نظر شخصیه منه و فکر میکنم اگه بدون غرض ورزی بررسی میکردن نتیجه اش فرق میکرد.

ess_1362
24-12-2009, 13:32
بچه ها دیروز دنیای اقتصاد نوشته بود
از سال آینده روآ،405 و ال 90 E0 پلاک نمیشن !

سال دیگه نه همین امسال به مشکل خوردن!!!!!!!

البته من کاملا حق را به راهنمایی و رانندگی می دم که جلوی پلاک گذاری این خودرو ها رو بگیره

این مدیر عامل محترم ایران خودرو با کمال پررویی (با عرض معذرت) اومده توی تلوزیون و اولا از خودش آمار می بافه و در ثانی هنوز داره میگه که ما داریم توی ایران خودرو تندر می زنیم

واقعا مایه تاسف هست که این آقا از پشت تریبون یک برنامه معتبر توی شب تاریک زمستون دروغ سر هم کنه !!!!!!!!

مقسر اصلی هم کسانی مثل من بودن که بعد از اینکه ایران خودرو تندر را به ما تحویل نداد راحت کوتاه اومدیم و از این شرکت متغلب به سازمان بازرسی کل کشور شکایت نکردیم

طرف فرقون منتاژ می کنه به اسم خودرو به قیمت خون مردم می فروشه حاضر نیست یک ABS معمولی به خودروهاش اضافه کنه

irinn65
29-12-2009, 03:06
تندر 2 تا نقص داره اول اینکه قطعاطش گرونه گرونترم میشه دوما شکل ظاهریشه باطنش خوب البته اگه قطعاتش هی نره بالا و ظاهرش متاسفانه..............مینی بوس ون......
اما ریو استهلاک کم-کم خرج-فوش العاده نرم-یه رینگ پروژکتور زیر سپر که 50تومانه +نوار لاستیکی محافظ برای دربها دیگه هلو میشه.تو2سال فقط یه تسمه فیلتر روغن موتور بنزین همین ایت شد خرجش
البته الان دیگه با ای بی اس و ایربگ میشه سفارش داد تا چند وقت دیگه گیریکس اتوماتیکش با رینگ 15با قیمت حدود 15تومان به فروش میرسه پس نشان از پیشرفت فوق العاده این ماشینه
2تا از رفیقام ال90داشتن هر دوشون فروختن یکیشون سر2ماه صفر فروخت 206 خرید رانندهاشم ماشالا بیشتر سن بالاهاست

mb2006
29-12-2009, 16:34
خدمت شما دوست عزیز عرض کنم اولاً : شما میگید قطعاتش گرون یعنی قطعات 206 ارزونه که این دوست شما ال 90 رو فروخت و 206گرفت . ضمناً قیمت بالای قطعات ال90 بدلیل کیفیت بالا و اصلی بودن آن است .
دوماً: در ارتباط با شکل ظاهری و باطنی ال 90 بنظرم این قضیه کاملاً سلیقه ایه و ممکن یه ماشین و ویا هر وسیله دیگه مورد پسند شما نباشه و لی کس دیگه اونو قبول داشته باشه . ثانیاً : اسپورت کردن(بقول شما هلو شدن ) ال90 بمراتب راحت تر و زیباتر از ریو هست . کافیه یه مقدار کمک های جلو وعقب رو پایئن بیاری یه رینگ اسپرت تمیز زیزش بندازی و اگه خواستی میدونی بدی سپر هاش رو رنگ کنن تا یه یه ماشین شیک و اسپرت وجوون پسند تبدیل بشه .

pooria.rio
29-12-2009, 20:04
دیگه سر قیمت قطعات ال 90 چونه نزنین که خیلی بالاس ! :دی
همه هم میدونن
شما یه مقایسه قیمت بکن قطعاتش رو با ریو
ماله ریو هم بیش از 90% قططعات کره ایه،اما قیمت ها خوبه
حتی لامپاش آلمانیه :27:

rami_hemi
29-12-2009, 21:09
پوریا جان شما قطعه کره ای یا چینی رو با قطعه تولیدی ترکیه یا رومانی داری مقایسه میکنی؟
عزیز برادر تو دیپگه چرا ؟این قطعات ال 90 به خاطر کنترل زیاد و پروسه تولید دقیقشون خیلی گرون در میان ولی خب عمر خوبی هم دارن .
بی خودی رنو پارس تاسیس نشده که .

pooria.rio
29-12-2009, 21:12
آقا فرانسه سر جاش ،حرفی هم توش نیست
اما رومانی از کره بهتره ؟:13:
ریوی بدیخت قطعات چینی هم نداره
من هم نگفتم که کیفیت قطعات ال 90 پایینه
اما میگم بازم گرونه،چون شما 12-14 پول ماشین میدی اونوقت بشینی قطعاتش رو حساب کنی میبینی از قیمت ماشین میزنه بالاتر

rami_hemi
29-12-2009, 21:18
اما رومانی از کره بهتره ؟پ
مطمئن باش بهتره رومانی و داچیا یکی از قدیمترین سایتهای تولید رنو هستن و رنو واسه تولید داچیا لوگان و قطعاتش توی این کشور خیلی سرمایه گذاری کرده .ترکیه هم که خودت میدونی 80درصد قطعات رنو خیلی زا خودروسازهای اروپایی و ژاپنی که توی اروپا سایت تولید دارن رو با کیفیت عالی تولید میکنه
ولی در مورد قیمتشون بهتره ارزش رو در نظر بگیری .
مثلا بگیم پراید قطعاتش ارزون هستن ولی آیا ارزش دارن؟یعنی دوام دارن یا ....
به نظرم تندر یه ماشین با ارزش هستش ریو خودش هم این خصوصیت بزرگ رو داره ولی در مقابل تندر کمی ضعیف هستش یعنی با همه علاقه به هر دو این ماشینا من بین این دو تا تندر رو انتخاب میکنم .

pooria.rio
29-12-2009, 22:58
پ
مطمئن باش بهتره رومانی

داداش خیلی مخلصیتیمااااا
اما این رو نمیتونم بپذیرم که کیفیت قطعات رومانی بلوک شرق از کره بیشتر باشه

cyrus!
05-02-2010, 14:24
فقط l90 شک نکنید:27:

diyukis
05-02-2010, 22:14
تندر 2 تا نقص داره اول اینکه قطعاطش گرونه گرونترم میشه دوما شکل ظاهریشه باطنش خوب البته اگه قطعاتش هی نره بالا و ظاهرش متاسفانه..............مینی بوس ون......
اما ریو استهلاک کم-کم خرج-فوش العاده نرم-یه رینگ پروژکتور زیر سپر که 50تومانه +نوار لاستیکی محافظ برای دربها دیگه هلو میشه.تو2سال فقط یه تسمه فیلتر روغن موتور بنزین همین ایت شد خرجش
البته الان دیگه با ای بی اس و ایربگ میشه سفارش داد تا چند وقت دیگه گیریکس اتوماتیکش با رینگ 15با قیمت حدود 15تومان به فروش میرسه پس نشان از پیشرفت فوق العاده این ماشینه
2تا از رفیقام ال90داشتن هر دوشون فروختن یکیشون سر2ماه صفر فروخت 206 خرید رانندهاشم ماشالا بیشتر سن بالاهاست
فروختن یه خودرو ربطی به بد بودن یا خوب بودنش نداره عزیزم.206 ماشینیه که همیشه دور بالا کار میکنه از نظر اقتصادی بهینه نیست.این تندر 90 یه اتومبیل اقتصادی و کاملا بهینه هست.این حرف من نیست بلکه حرف کارشناسان فنه.بعدشم شما حاضری توی یه سال 2 بار جلوبندی عوض کنی و هر بار 100 تومن خرج کنی یا بری سالی یه بار جلوبندی و کلا 150 خرج کنی؟؟؟؟؟یه کم فکر کن ببین چی گفتم.:19:

D r i v e r
05-02-2010, 22:35
فروختن یه خودرو ربطی به بد بودن یا خوب بودنش نداره عزیزم.206 ماشینیه که همیشه دور بالا کار میکنه از نظر اقتصادی بهینه نیست.این تندر 90 یه اتومبیل اقتصادی و کاملا بهینه هست.این حرف من نیست بلکه حرف کارشناسان فنه.بعدشم شما حاضری توی یه سال 2 بار جلوبندی عوض کنی و هر بار 100 تومن خرج کنی یا بری سالی یه بار جلوبندی و کلا 150 خرج کنی؟؟؟؟؟یه کم فکر کن ببین چی گفتم.:19:
این سالی 2 بار عوض کردن جلوبندی برای 206 بود؟؟
دیگه پا روی حق نذاریم
من دوستم 206 داره و تا الان 34000 تا کارکرده
هیچ مشکلی برای جلوبندیش پیش نیومده
اونم چی! رانندگی که دوست من انجام میده
دست اندازه ها و سرعت گیر ها رو هم اصلا رعایت نمیکنه و تا دلتون هم بخواد به ماشین فشار میاره
تنها سرویسی که داشت عوض کردن دیسک و صفحه متعلقات مجموعه کلاج بود که اونا نابود شده بودن و 100% برمیگشت به نوع رانندگی دوستم
وگرنه دیسک و صفحه هم حالا حالا ها دیسک و صفحه بود!

diyukis
06-02-2010, 21:35
این سالی 2 بار عوض کردن جلوبندی برای 206 بود؟؟
دیگه پا روی حق نذاریم
من دوستم 206 داره و تا الان 34000 تا کارکرده
هیچ مشکلی برای جلوبندیش پیش نیومده
اونم چی! رانندگی که دوست من انجام میده
دست اندازه ها و سرعت گیر ها رو هم اصلا رعایت نمیکنه و تا دلتون هم بخواد به ماشین فشار میاره
تنها سرویسی که داشت عوض کردن دیسک و صفحه متعلقات مجموعه کلاج بود که اونا نابود شده بودن و 100% برمیگشت به نوع رانندگی دوستم
وگرنه دیسک و صفحه هم حالا حالا ها دیسک و صفحه بود!
شما فکر کردی تندر رو باید بعد چند وقت ببری جلو بندی سازی؟؟؟؟؟ببینید تندر یه اتومبیل اقتصادیه که هنوز هم تو بازارهای جهانی فروش داره.پس این نشونه اینه که یه خودروی کاملا اقتصادی و بهینه و به روز هست.حالا کسی با قیافش مشکل داره این دیگه مشکل خودشه.

D r i v e r
07-02-2010, 21:52
شما فکر کردی تندر رو باید بعد چند وقت ببری جلو بندی سازی؟؟؟؟؟ببینید تندر یه اتومبیل اقتصادیه که هنوز هم تو بازارهای جهانی فروش داره.پس این نشونه اینه که یه خودروی کاملا اقتصادی و بهینه و به روز هست.حالا کسی با قیافش مشکل داره این دیگه مشکل خودشه.
عزیز پست منو نقل قول کردی و در مورد تندر 90 حرف میزنی؟؟
یعنی مخاطبت منم دیگه؟
من اصلا حرفی در مورد تندر 90 زدم؟
بد نیست یه بار دیگه پست منو بخونید
شما گفتی که 206 رو سالی دوبار باید برد برای تعویض و سرویس جلو بندی که منم گفتم شما در اشتباهید
206 هم اتفاقا یه ماشین اقتصادی محسوب میشه ولی بستگی به این داره که چطور با ماشین رفتار بشه و چه مدت از طول عمر ماشین بگذره که بسته به نوع رفتار با ماشین تندر 90 هم باشه به خرج میفته!
تندر 90 هست ولی تانک که دیگه نیست!
لوگان هم در بازار های جهانی یه پدیده محسوب نمیشه ولی چیزی که مشخصه اینه که خودروی نسبتا مناسبی برای خانواده های ایرانی هست