PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کمک برای ایجاد یک Web server در یک شبکه خانگی

javid d.
06-10-2009, 12:41
چگونه می توانم در یک شبکه خانگی با ایجاد Web server و ایجاد فایل Html در آن ، از تمام Pcهای موجود در شبکه با تایپ IP در Browser به آن صفحه Html دسترسی یافت .

undertaker_ss
06-10-2009, 17:01
چگونه می توانم در یک شبکه خانگی با ایجاد Web server و ایجاد فایل Html در آن ، از تمام Pcهای موجود در شبکه با تایپ IP در Browser به آن صفحه Html دسترسی یافت .

شما باید IIS و روی اون سیستم نصب کنی
توی componet های ویندوز هست

javid d.
08-10-2009, 10:05
من iis نصب کردم یک فولدر تو درایو ویندوز ساخته
حالا سایت طراحی شده این سایتو کجا بذارم و تو شبکه با چه ip فراخوانی کنم با تشکر

javid d.
08-10-2009, 10:16
iis نصب کردم یک فولدر تو درایو ویندوز درست کرده
حالا سایت طراحی شده را کجا بذارم و با چه ip تو browser کامپیوتر های دیگر فراخوانی کنم با تشکر

undertaker_ss
08-10-2009, 18:41
من iis نصب کردم یک فولدر تو درایو ویندوز ساخته
حالا سایت طراحی شده این سایتو کجا بذارم و تو شبکه با چه ip فراخوانی کنم با تشکر

منظورت فایلهای وب سایت هست؟
توی همون فولدری که ساختی و موقع نصب iis آدرسش رو دادی

ip اش هم می شه ip همون سیستمی که روش iis نصبه

می تونی dns بگذاری توی شبکه و با اسم سایت رو بیاری
یه سری تنظیمات دیگه هم داره اگه راه نیافتاد بگه تا بهت بگم باید چیکار کنی

javid d.
10-10-2009, 08:15
تو درایو ویندوز یک فولدر است به نام Inetpub که شامل چند فولدر است موقع نصب iis هیچ آدرسی نپرسید.
در مورد DNS چه جوری می تونم تو شبکه بزاره از کجا باید برم. با تشکر

undertaker_ss
10-10-2009, 21:11
تو درایو ویندوز یک فولدر است به نام Inetpub که شامل چند فولدر است موقع نصب iis هیچ آدرسی نپرسید.
در مورد DNS چه جوری می تونم تو شبکه بزاره از کجا باید برم. با تشکر

موقع نصب رو نمی گم ببینید شما iis رو که باز می کنید باید یه website توش درست کنی وقتی داری درست می کنی اون موقع ازت آدرس می پرسه

dns هم باید یه ویندوز سرور داشته باشی بعد از طریق manage ur server اونجا رول dns رو اضافه کنی

shuahin_kh
11-10-2009, 11:25
ببین برادر. شما باید IIS رو بلد باشی ، dns رو بلد باشی ، ip public و private رو بشناسی. publish کردن رو بلد باشی. windows 2003 هم داشته باشی. یعنی 1 سال شبکه بخون

javid d.
11-10-2009, 12:12
تو iis یک website است اونو پاک کنم بعد یکی جدید درست کنم و فایلو تو [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] بذارم ؟
با عرض معذرت که اینقدر دیر میگیرم.
در حال حاضر برای فراخوانی سایت در pc دیگه باید بعد از ip اسم فایلو با پسوند بنویسم میشه کاری کرد که اینجوری نشه و فقط با درج ip فایل index یا همون سایت باز شه
با تشکر

undertaker_ss
11-10-2009, 14:57
ببین برادر. شما باید IIS رو بلد باشی ، dns رو بلد باشی ، ip public و private رو بشناسی. publish کردن رو بلد باشی. windows 2003 هم داشته باشی. یعنی 1 سال شبکه بخون

یه publish زیاد گفتی:31: publish ماله isa هست اونم واسه دیدن سایت از بیرون ایشون فقط می خواد کاربرای داخلی سایتشو ببینند
خوب اگه بلد بود که سوال نمی پرسید داداش:31:

shuahin_kh
11-10-2009, 15:20
ببخشید شما تا حالا publish کردن تو IIS نشنیدی.
اگر شما یه سایت تو iis بسازی و بهش یه ip public بدی و کاری کنی که این سایت رو هر کسی ببینه(هرکجا) بهش میگن publish.
درسته که چنین گزینه ای در iis نیست ولی تمام اساتید شبکه بهش میگن publish.
این دوستمون هم اگر کاربری داشته باشه که در شهرستان باشه ، باید مقوله publish و redirection رو خوب بدونه.
حالا ایشون میخوان خونگی کار کنن پس نیازی به publish ندارن. ولی این دلیل نمیشه بگی publish ماله isa هستش.

undertaker_ss
11-10-2009, 15:46
ببخشید شما تا حالا publish کردن تو IIS نشنیدی.
اگر شما یه سایت تو iis بسازی و بهش یه ip public بدی و کاری کنی که این سایت رو هر کسی ببینه(هرکجا) بهش میگن publish.
درسته که چنین گزینه ای در iis نیست ولی تمام اساتید شبکه بهش میگن publish.
این دوستمون هم اگر کاربری داشته باشه که در شهرستان باشه ، باید مقوله publish و redirection رو خوب بدونه.
حالا ایشون میخوان خونگی کار کنن پس نیازی به publish ندارن. ولی این دلیل نمیشه بگی publish ماله isa هستش.

خب بابا تسلیم چرا حالا میزنی:31:
وقتی می گی iis باید بلد باشه خب publish مربوط به iis هم توش هست دیگه.
فکر کردم منظورت isa هست
این دوستمون هم اگه دقت کنی اسم تاپیکشون معلومه که چی می خوان:31:

shuahin_kh
11-10-2009, 16:07
شرمنده من یه خورده کلی گفتم . چون اگر بره دنبال IIS و .... این مطالب هم اجبارا باید یاد بگیره

javid d.
12-10-2009, 08:45
آقا ببخشید اختلف بین العلما شد ما نمی خواستیم اینجوری بشه ما استفاده فراوان می کنیم هز هر دو دوست
خوب حالا من از کجا شروع کنم تا به گرد پای شما برسم
من تو شهرستانم به هیچ امکاناتی غیر از همین اینترنت دسترسی ندارم
لطفا اگه امکانش هست منو راهنمایی کنید یا یه سایت آموزشی ارائه کنید

javid d.
12-10-2009, 08:59
مثل اینکه اختلف بین العلما شد من دارم از بیانات هر دو دوست استفاده می کنم
حالا من چه کتر کنم که به گرد پای شما برسم منو راهنمایی کنید
توجه داشته باشید من تو شهرستانم و هیچ امکاناتی بجز این اینترنت ندارم اگه امکانش هست سایتی آموزشی را معرفی کنید. یا خودیون منو به شاگردی قبول کنید.

javid d.
12-10-2009, 09:25
توجه داشته باشید من تو شهرستانم و هیچ امکاناتی بجز این اینترنت ندارم اگه امکانش هست سایتی آموزشی را معرفی کنید. یا خودیون منو به شاگردی قبول کنید.

undertaker_ss
13-10-2009, 08:22

اختیار دارین بابا من اول بگم که بنده در اون حد نیستم:31:
شما فقط می خواهید IIS رو بلد بشید یا چیز دیگه برای IIS تاپیک هست

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

شما در هر مورد دیگه هم سوال داشتی بگو تا کمکت کنیم

javid d.
13-10-2009, 08:58
خیلی ممنون تاپیک رو تا آخر خوندم بسیار عالی بود استفاده فراوان کردم
فعلا که windows server ندارم نمی تونم استفاده کامل ببرم فعلا در همون حد web site کار میکنم تا ببینم میتونم مخ رئیس رو بزنم یک سرور بگیرم
اگه سوالی بود حتما مزاحمتون میشم با تشکر

javid d.
13-10-2009, 10:39
آقا یک سوال دارم نمی دونم تو کدوم تاپیک مطرح کنم امیدوارم بتونید راهنمایی کنم
من یک لب تاب dell 1525 دارم که wifi هم داره و از طریق lan به اینترنت وصله و یک گوشی n82 دارم که اونم wifi داره
می خوام اگه بشه اینترنت را تو گوشی داشته باشم چه جوری میتونم اینترنت لب تاب رو برای گوشی شیر کنم

undertaker_ss
13-10-2009, 15:10
آقا یک سوال دارم نمی دونم تو کدوم تاپیک مطرح کنم امیدوارم بتونید راهنمایی کنم
من یک لب تاب dell 1525 دارم که wifi هم داره و از طریق lan به اینترنت وصله و یک گوشی n82 دارم که اونم wifi داره
می خوام اگه بشه اینترنت را تو گوشی داشته باشم چه جوری میتونم اینترنت لب تاب رو برای گوشی شیر کنم

همین جا یه تاپیک جدا واسه اش بزن

undertaker_ss
13-10-2009, 15:11
خیلی ممنون تاپیک رو تا آخر خوندم بسیار عالی بود استفاده فراوان کردم
فعلا که windows server ندارم نمی تونم استفاده کامل ببرم فعلا در همون حد web site کار میکنم تا ببینم میتونم مخ رئیس رو بزنم یک سرور بگیرم
اگه سوالی بود حتما مزاحمتون میشم با تشکر

خواهش میکنم
موفق باشی