PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کله پاچه و کرم

rambo_1386
05-10-2009, 23:40
سلام دوستان پیشاپیش بخاطر این پست عذرخواهی میکنم واقعیتش نمیدونم شما هم دیدید یا نه ولی وقتی کله گوسفند متلاشی میکنن برای پختن کله پاچه من خودم چندبار دیدم تو کله ی گوسفند یه نوع کرم که طول زیادی نداره یه خورده کلفته ولی رنگش هم سفیده میخوام بدونم تو کله ما انسان ها هم کرم وجود داره یا نه؟؟؟
خواهش میکنم یکم در این مورد توضیح بدید.:11:

eMer@lD
06-10-2009, 13:33
سلام
از لحاظ علمی در واقع کرم نیستند بلکه با نام میاسیس نام برده میشه که سیکل زندگی این موجودات به صورت دگر دیسی در منطقه های(سر ، سینه ،شکم) پدیدار میشه و اغلب مخرب هستند هر چند گاهی دیده شده که مواد آنتی بیوتیکی هم از خودشون ترشح میذارند.. البته این حشرات از طریق علفهایی که به خورد دام و طیور داده میشه وارد بدن اونها میشه..

این مورد در انسانها به صورت بیماری دیده شده مخصوصا لاور مگس
که جزو بیماریهای بین انسان و حیوان به حساب میاد هست.

kiarash3500
07-10-2009, 00:31
اگه اشتباها این کرم خورده بشه چی میشه؟

eMer@lD
07-10-2009, 13:30
نمیشه راحت تعیین کرد بعضی لارو حشرات به علت عفونت خیلی کمی که دارند باعث بیماری نمیشوند و در مثال در مقیاس 10به توان 6 وارد بدن بشوند این عفونت رو منتقل میکنند. بعضی لارو حشرات در حین حرارت از بین میروند مثل کله پاچه و بعضی چون کیست سازی میکند اگر وارد بدن انسان شوند ممکنه اصلا باز نشده خارج شود.. ولی اگر باز شوند ممکنه ایجاد عفونت کنند..
که با آزمایشات مدفوع در صد انگل در شخص بیمار معلوم میشه.

ardavan_2008
07-10-2009, 17:24
یه سوال هم که من داشتم :در اون صورت انسانها هم از این کرمها در سرشون به وجود می یاد؟اگه به وجود می یاد بیماری و یا...پدید می یاد؟

در اینصورت خوردن کله پاچه خطرناکــه؟

eMer@lD
07-10-2009, 19:08
در اون صورت انسانها هم از این کرمها در سرشون به وجود می یاد؟نه عزیزم . به اون صورت طبیعی..!
اگر محیط اطراف پشه زا و در معرض فراوانی مگس باشه ممکنه انسانها هم دچار میاسیس بشوند.. اما نوع دچار شدن به بیماری لارو برای انسان با نوع حیوانیش فرق داره

که بدین صورته که برای حیوانات وارد شدن حشرات از طریق خوردن علوفه و مواد غذایی
به بدن آنها و یا اگر دقت کرده باشید حشرات و پشه ها راحت روی سر و صورت حیوانات زندگی میکنند که از طریق بینی وارد حفره ی سر میشوند و در نتیجه میاسیس رو تشکیل میدهند

ولی در بین انسانها بدین نحو هست :

از طریق زخمهای باز بدن که مگسها به صورت مستقیم در قسمت جراحت و زخم تخم گزاری میکنند

نوع دیگری هم ممکنه بروز کنه:
مگس ماده برای تخم گزاری پشه ای را دنبال میکند و رو ی بدن پشه قرار داده و رها میکند..
پشه هم برای تغذیه خود به خون انسان نیاز دارد که در این هنگام لاروهای از تخم در آمده مگس , از بدن پشه جدا شده و از محل نیش پشه وارد بدن انسان می شوند..

اگه به وجود می یاد بیماری و یا...پدید می یاد؟البته در پست قبل گفتم که گاهی اوقات لارو ها ایجاد آنتی بیوتیک میکنند که باعث میشه انسانها از دچار شدن به انواع قارچها و ویروسها مصون شوند اما گاهی به علت مخرب بودن لاروها ،دچار بیماریهایی مانند میاز میشوند

در اینصورت خوردن کله پاچه خطرناکــه؟ خوردن کله پاچه خطرناک نیست ولی افرادی که دارای چربی خون و چاقی مفرط هستند باید اجتناب کنند ..

باید طبق آداب بهداشتی و با نظافت دقیق شسته و پاک بشوند .
اغلب کله پاچه ها رو میسوزانند و بعد طبخ مینمایند که این دو مرحله به پاک شدن غذا کمک میکنه..

ardavan_2008
08-10-2009, 00:32
باید طبق آداب بهداشتی و با نظافت دقیق شسته و پاک بشوند .
اغلب کله پاچه ها رو میسوزانند و بعد طبخ مینمایند که این دو مرحله به پاک شدن غذا کمک میکنه.. ممنون از جوابتون

اما کله پاچه ایهای بیرون که به ان نظافت و...دقتــی ندارند...

پس میاسیس (میاز) در انسانها در قسمت سر نیست بلکه بدن انسان(هر چند که سر هم جزء بدن هستش:31:) بخصوص شکم هست؟

وهمچنین از کله پاچه ی دارای لارو وکرم شخص به این بیماری مبتلا نمیشه؟

ببخشید اگه سواله نا مربوط و یا تکراری پرسیدم چون متوجه نشدم دقیق:20: ..

rambo_1386
08-10-2009, 12:03
یه سوال بی ربط نمیدونم یادتون هست یا نه ولی تو فیلم حضرت یوسف اون پادشاه که سرش درد میکرد(آخرش هم به خاطر همین درد مرد) دکترش گفت باید سرتون باز کنم و کرم های موجود تو سرتون نابود کنم منظورش چی بود؟؟؟

eMer@lD
08-10-2009, 13:00
ممنون از جوابتون

اما کله پاچه ایهای بیرون که به ان نظافت و...دقتــی ندارند...

پس میاسیس (میاز) در انسانها در قسمت سر نیست بلکه بدن انسان(هر چند که سر هم جزء بدن هستش:31:) بخصوص شکم هست؟

ببخشید اگه سواله نا مربوط و یا تکراری پرسیدم چون متوجه نشدم دقیق:20: ..
خواهش میکنم.
کله پلچه و اغلب غذاهای گوشتی به علت دیر پز بودن مدت زیادی در ظرف برای طبخ روی آتش قرار یگیرند و همین امر به ضد عفونی شدن غذا کمک میکنه و فکر کنم کله پاچه رو باید قبل از پختن کمی سوزاند
یادمه در فیلم مرد هزار چهره با حالتی که ما از آهنیم و بیمار نمیشیم میگفتند: کِز نداده:31:
فکر کنم این کز ندادن همون سوزاندن قبل از طبخ کله و پاچه هست:)

معمولا بیماری هایی که از طریق لارو حشرات درون بدن حیوانات ((که در صد عفونتشون خیلی پایینه..) به انسان سرایت میکنه ممکنه از طریق غذاهای نپخته میوهای نشُسته به انسان برسه که با بروز بیماری انگل پدیدار میشه. که اگر پدیدار شود باید حتما درمان کرد..

میاز در انسان در بافتهای پوستی و زخمی و گاهی ادراری و حتی روده ای تقسیم میشه.. که دانشمندان توانستند با وجود مخرب بودن این بیماری برای درمان بسیاری از سرطانها و زخمهای عفونی و آبسه ها و حتی دیابت بهره ببرند

وهمچنین از کله پاچه ی دارای لارو وکرم شخص به این بیماری مبتلا نمیشه؟

نه ! اگر لارو حشرات داخل گوشت و مواد غذایی وارد بدن ما شوند به انگل در در مدفوع تبدیل میشوند.

یه سوال بی ربط نمیدونم یادتون هست یا نه ولی تو فیلم حضرت یوسف اون پادشاه که سرش درد میکرد(آخرش هم به خاطر همین درد مرد) دکترش گفت باید سرتون باز کنم و کرم های موجود تو سرتون نابود کنم منظورش چی بود؟؟؟

متاسفانه فیلم حضرت یوسف رو ندیدم
اما در زمان فراعنه پزشکان برای رفع سردرد یا ممکنه این سردرد نوعی سرطان بوده و یا تشنج نقطه ای از سر را سوراخ میکردند به این اعتقاد داشتند که مغز و رفتار ادمی با هم درارتباطند

البته در کتاب سینوهه پزشک فرعون یادمه به این نکته اشاره شده بود که این عمل فقط برای فراعنه انجام میشد تا هوای داغی که در سرشان به خاطر فکرهای خبیث و سیاستهای مملکتداری در مغزشان جای گرفته بود خارج شود و اغلب هم بعد از این شکاف فراعنه میمردند...
لارو حشرات در سر انسان قرار نمیگیرند:)
در پست بالا برای دوستمون توضیح دادم که در انسانها ممکنه چه نقاطی رو اشغال کنند.