PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ریست شدن کامپیوتر بعد از اتصال usb

mohammad nasimafza
05-10-2009, 17:23
سلام...
من یه هارد مکستور 80 دارم ... دیشب اومدم با پارتیشن مجیک درایوهای c و D رو یکی کردم و بعد ویندوز رو عوض کردم ... بعد از اون به محض اینکه یه قطعه usb مثل فلش یا هارد اکسترنال رو میزنم به کامپیوتر ، سیستم ریست میکنه...
من یه هارد کوانتوم 20 هم دارم ... هارد 20 رو که رو سیستم گذاشتم مشکل رفع شد ... به این نتیجه رسیدم که مشکل از هارد 80 ...
و از جای دیگه ای نیست ...
به پیشنهاد یکی از دوستان هارد 80 رو fdisk کردم ... بعد یه ویندوز روش نصب کردم ... بعد از اون فلش و هارد اکسترنالم رو که وصل کردم دیگه ریست نکرد .... اما بعد از نصب درایور اسکنر دوباره مشکل شروع شد و با اتصال هر usb سیستم ریست میکنه ...
به نظر شما مشکل از کجاست؟

mohammad nasimafza
08-10-2009, 10:50
p30world هم p30world قدیم ...
یه سوال میپرسیدیم اونقدر جواب میومد که وقت نمیکردیم همشو بخونیم ...
اما حالا چی؟

amd>intel
08-10-2009, 10:54
دوست من مطمئن نیستم از هارد باشه . پاور رو حتما چک کنید .

khark11
08-10-2009, 16:19
از كجا معلوم كه فلش و هارد اكسترنالت ويروسي نيست؟ هر چند كه با هارد 20 مشكلي نداري!

واسه هارد 80 چند تا درايو تعريف كردي؟ با چي اف ديسك و پارتيشن بندي كردي؟

حدس من يكي از موراد زير هست :

اشكال در اكتيو بودن پارتيشن بوت ويندوز !

داشتن بد سكتور هاي متوالي

مشكل در پاور كامپيوتر

اشكالات نرم افزاري مثه ويروس و ويندوز معيوب

mohammad nasimafza
08-10-2009, 19:25
سلام دوستان ... ممنون از اینکه جواب دادید ....
واسه هارد 80 5 تا درایو کردم .... با یه پارتیشن مجیک پورتابل هم پارتیشن بندی کردم ( مجبور شدم)
از نظر ویروس خیالتون راحت باشه ... هم آنتی ویروسم آپدیته ... هم خودم تو ویروس و این جور چیزا کمی واردم و ویروس تو هاردم نیست ...
از پاور هم فکر نمیکنم باشه ... من 4 ساله که دارم از این هارد 80 استفاده میکنم ... پس چرا الان اینطور مشکلی پیش اومده؟؟ ... ضمنا هارد 20 هم مشکلی نداره .... ویندوز هم مشکلی نداره ...
میمونه این دوتا :
اشكال در اكتيو بودن پارتيشن بوت ويندوز !

داشتن بد سكتور هاي متوالي
چه جوری باید مطمئن بشم این مشکل ها رو داره یا نه ... برای رفعشون باید چیکار کنم ؟؟؟

saviss
08-10-2009, 21:23
من زیادواردنیستم...
اما...
احیانا سیستم شمابا پورت های USBمشکلی نداره؟...
این مشکل رو درسیستم های مختلف دیدم من....
وقتی که سیستم داره از پورت های USBاستفاده میکنه پیش میاد..
توی Device Managerهم یک نگاهی بیاندازید

mohammad nasimafza
09-10-2009, 10:53
سلام ... توی device manager چی رو باید چک کنم ؟؟؟
دوستان نظر دیگه ای ندارن؟

khark11
13-10-2009, 08:44
پيشنهاد من اينه :

هر اطلاعاتي كه تو هاردت لازم داري رو بزن رو سي دي و بعدش با سي دي ويندوز بوت كن كامپيوتر رو و شروع كن به نصب، وقتي رسيدي سر انتخاب درايوهات، همه درايوها رو حذف كن و بعد يه دونه درايو سي بساز و بقيه پارتيشن ها رو هم هر جوري كه خواستي بساز، و ادامه نصب رو انجام بده تا تموم بشه

بعد از نصب ويندوز فلش مموري رو وصل كن ببين چه وضعي داره، اگه درست بود و با نصب يه درايور خاص مشكل دار شد، بهتره اون درايور رو عوض كني!

به نظر من با يه پارتيشن بندي و نصب مجدد ويندوز به طريقي كه گفتم حل ميشه مشكلت!

p_samimi
19-10-2009, 20:30
این مشکل USB معمولا به 2 دلیل هست

1:ویروس.
2:القای برق بدنه

بگرد تو فروم چند بار این قضیه رو خودم و دوستان توضیح دادیم.
پیدا نکردی بگو بازم توضیح میدم

hbm_7052
19-11-2009, 11:18
منم همين مشكل رو دارم
مخصوصا در اواين باري كه سيستم بالا مياد بعد فلش رو ميزنم ريست ميشه
اگه ميشه آدرس اون پست رو بديد يا همينجا توضيح بدن
من سيستم رو تازه اسمبل كردم

A100000000000000A
19-11-2009, 12:12
احتمالا یو اس بیتون مشکل داره
یعنی برق زیاد وارد میشه

hesam_x3
19-11-2009, 13:24
سلام دوست عزیز .
اگر از usb جلو وصل میکنی و ریست میشه احتمالا سیم کشی نصب این پورت ها به مادربرد اشتباهه . اما اگه از پشت سیستم ریست میشه احتمال قوی میتونه 2 حالت داشته باشه :
1 . تداخل سخت افزاری که در واقع usb شما داره از پرتی استفاده میکنه که یک سخت افزار دیگه هم از آن بهره میگیره . توجه : خاصیت plug & play در مورد یو اس بی های 2 معمولا دچار این مشکا در تداخل سخت افزاری میشه .
2 . پاور : برق مصرفی پرت یو اس پس با برق مصرفی دیگر اجزا یکی میشه . در نتیجه کمبود ناچیز ولتاژ و ریست سیستم .
+ . اگه صفحه آبی مرگ بیاد نشان دهنده تداخل سخت افزاریه . اگه میاد برام بنویس چی نوشته تا بهت بگم چکار کنی . اگه صفحه آبی زود میره باید تو properties مای کامپیوتر :
Advance > setting > Startup and recovery
تیک اوتوماتیک ریستارت و بردار . با تشکر :
حسام

p_samimi
20-11-2009, 12:05
از اونجایی که دوستمون میگند که چند ساله داره کار میکنه نمیشه گفت که سیمههش اشتباه وصل شده .مگر اینکه تو این چند روز انگولک کرده باشه
اما چند راه پیشنهاد میکنم
1:USB رو رو یک سیستم دیگه تست کنید.
2:USB رو به پرت عقب وصل کنید
3:قبل از بالا اومدن ویندوز USB رو وصل کنید.
4:......

اینها رو انجام بده .نشد بقیش رو میگم

hbm_7052
24-11-2009, 07:27
سلام دوست عزیز .
اگر از usb جلو وصل میکنی و ریست میشه احتمالا سیم کشی نصب این پورت ها به مادربرد اشتباهه . اما اگه از پشت سیستم ریست میشه احتمال قوی میتونه 2 حالت داشته باشه :
1 . تداخل سخت افزاری که در واقع usb شما داره از پرتی استفاده میکنه که یک سخت افزار دیگه هم از آن بهره میگیره . توجه : خاصیت plug & play در مورد یو اس بی های 2 معمولا دچار این مشکا در تداخل سخت افزاری میشه .
2 . پاور : برق مصرفی پرت یو اس پس با برق مصرفی دیگر اجزا یکی میشه . در نتیجه کمبود ناچیز ولتاژ و ریست سیستم .
+ . اگه صفحه آبی مرگ بیاد نشان دهنده تداخل سخت افزاریه . اگه میاد برام بنویس چی نوشته تا بهت بگم چکار کنی . اگه صفحه آبی زود میره باید تو properties مای کامپیوتر :
Advance > setting > Startup and recovery
تیک اوتوماتیک ریستارت و بردار . با تشکر :
حسام

من از پورت جلو استفاده ميكنم
البته هميشه اين اتفاق نمي افته بعضي وقتا ريست ميشه

parsavampire
08-06-2013, 07:52
پيشنهاد من اينه :

هر اطلاعاتي كه تو هاردت لازم داري رو بزن رو سي دي و بعدش با سي دي ويندوز بوت كن كامپيوتر رو و شروع كن به نصب، وقتي رسيدي سر انتخاب درايوهات، همه درايوها رو حذف كن و بعد يه دونه درايو سي بساز و بقيه پارتيشن ها رو هم هر جوري كه خواستي بساز، و ادامه نصب رو انجام بده تا تموم بشه

بعد از نصب ويندوز فلش مموري رو وصل كن ببين چه وضعي داره، اگه درست بود و با نصب يه درايور خاص مشكل دار شد، بهتره اون درايور رو عوض كني!

به نظر من با يه پارتيشن بندي و نصب مجدد ويندوز به طريقي كه گفتم حل ميشه مشكلت!
دوست عزیز من اینکاری که شما گفتی انجام دادم یعنی پارتیشن از نوع!چون قبلش ویندوز توی پارتیشنی غیر از C نصب بود.

parsavampire
08-06-2013, 07:57
دوستان منم همین مشکلو دارم.دو تا هارد اکسترنال دارم.هر دوشو که وصل میکنم یهو ریستارت میشه.چطور مشکلمو حل کنم؟مشکل از کجاست؟کمک کنید