PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد تنظيمات ماوس و مخفي كردن درايو در XP

Reza82N
05-10-2009, 11:51
با سلام خدمت همه دوستان 2 تا سوال در ويندوز XP داشتم.

چگونه مي شه درايوي از سيستم مخفي بشه و در پنجره ي My Computer نشون داده نشه؟
چگونه ميشه ماوس رو به گونه اي تنظيم كرد كه در صورت كليك كردن ونگه داشتن آن طي مدت معيني به حالت كليك شده در بياد و حتي اگر دكمه ي ماوس رها بشه بدون نگه داشتن دكمه سمت چپ عمل درگ كردن انجام بشه؟

با تشكر پيشاپيش از دوستاني كه مي تونن راهنمايي كنن.

tohidkh
05-10-2009, 12:16
با سلام خدمت همه دوستان 2 تا سوال در ويندوز XP داشتم.

چگونه مي شه درايوي از سيستم مخفي بشه و در پنجره ي My Computer نشون داده نشه؟
چگونه ميشه ماوس رو به گونه اي تنظيم كرد كه در صورت كليك كردن ونگه داشتن آن طي مدت معيني به حالت كليك شده در بياد و حتي اگر دكمه ي ماوس رها بشه بدون نگه داشتن دكمه سمت چپ عمل درگ كردن انجام بشه؟

با تشكر پيشاپيش از دوستاني كه مي تونن راهنمايي كنن.
سلام.

جواب سوال اول:

یه ترفندی میگم، ولی دقت کنید که این ترفند فقط در ویندوزهای 2000 و xp جواب میده و باعث میشه دسترسی کاربران به درایوها از طریق My Computer یا Explorer غیر فعال بشه .

به علاوه به اجرا در آوردن فرمان Run یا dir نیز نمیتواند موجب نمایش شاخه های این درایو شود.

وارد رجیستری شوید و کلید زیر را پیدا کنید :

HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr ent Version \ Policies\Explorer

اکنون متغیری به نام NoViewDrive را از جنسDword بسازید وظیفه ی این متغیر دادن اجازه دسترسی به هر یک از درایو های مجازی کامپیوترتان است.

درایوها وقتی مرئی هستند که مقدار صفر را به آن بدهید و هنگامی نامرئی میشوند که به آن مقدار 1 را بدهید .

A : 1
B : 2
C : 4
D : 8
E : 16
F : 32
G : 64
H : 128
I : 256
J : 512
K : 1024

به عنوان مثال اگر بخواهید درایو C و D را مخفی کنید باید عدد 4 و 8 را با هم جمع کنید و مقدار آن را به متغیر بدهید.
------------------------------------------

و اما پاسخ سوال دوم:

باید بگم که "ای بابا" :31:

این که در خود ویندوز وجود داره. :27:

وارد کنترل پانل شده و Mouse رو انتخاب کنید.

در همون تب Buttons تیک گزینه Turn On Click Lock رو بزنید.....

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اونی که میخواهید انجام خواهد شد.....

سرعت انجام این کار رو هم میتونید از Settings روبروش تنظیم کنید.

موفق باشید :11:

Reza82N
05-10-2009, 18:02
ممنون دوست عزيزكه جواب سوالم رو كامل داديد و اين همه حوصله به خرج داديدو عكس هم گذاشتيد.

فقط در مورد سوال اولم نمي دونم فكر مي كنم من درست متوجه اصل قضيه نشدم مثلا الان من خواستم درابو دي رو مخفي كنم عدد 8 را به تغير دادم اما پس از ريستارت كردن درايو مخفي نشده.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tohidkh
05-10-2009, 18:32
ممنون دوست عزيزكه جواب سوالم رو كامل داديد و اين همه حوصله به خرج داديدو عكس هم گذاشتيد.

فقط در مورد سوال اولم نمي دونم فكر مي كنم من درست متوجه اصل قضيه نشدم مثلا الان من خواستم درابو دي رو مخفي كنم عدد 8 را به تغير دادم اما پس از ريستارت كردن درايو مخفي نشده.

دوست عزیز، اشتباه از طرف من بود. :11:

شما باید نام اون Value رو NoDrives بذارید.

البته یه نکته بگم که در مسیر HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Curr ent Version \ Policies ، فولدری به نام Explorer وجود نداره.

شما باید با راست کلیک کردن بر روی Policies اونو ایجاد کنید.

در ادامه باید بگم که، این روش، درایو مورد نظر رو از دید هر یوزری مخفی میکنه.، ولی روشی که در مقالات ریجستری ارائه شده، بدین شکل هست که درایو رو فقط از دید یوزر جاری مخفی میکنه و طریقه اش هم به شکل زیر هست:

به جای HKEY_LOCAL_MACHINE ، اینبار HKEY_CURRENT_USER دنبال کنید.

یعنی اینطوری:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curr ent Version \ Policies\Explorer

و تغییرات گفته شده رو ایجاد کنید.

(این روش فقط برای یوزر جاری هست)

سیستم رو ریستارت کنید.

موفق باشید :11:

robinhood66
18-02-2010, 10:25
درود
با تشکر از راهنمای شما خیلی کامل بود ولی از run قابل دسترسی است!