PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خواهشا كمك كنيد -ذخيره در فايل با php

hboy
03-10-2009, 14:35
با سلام
ديروز عضو يه هاست رايگاه شدم و وقتي اولين آزمايشمو رو كد php خودم كردم اصلا چيزي رو نشون نداد.
حالا سوال من به صورت ساده اينه كه فرض كه ما يه فرم براي دريافت نظرات بازديد كننده ها داريم و هر چيزي كه از اين فرم ارسال ميشه مي خواهيم توي يه فايل به نام مثلا file.txt ذخيره بشه و هر بار كه نظر تازه اي ارسال ميشه ابتدا مجوز فايل طوري قرار بگيره كه بشه توش نوشت و بعد از اينكه نوشتن تمام شد مجوز فايل طوري تغيير كنه كه فقط خواندني بشه و يه بازديد كننده اگه قصد خواندن اون رو داشته باشه فقط و فقط بتونه بخونه و تنها زماني در اين فايل نوشته بشه كه ارسالي از فرم نظرخواهي صورت بگيره .
حالا سوالم اينه كه چه مجوزهايي رو بايد بدم!

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
و اينم كد ساده php:

دوستان اگه ميشه خواهش دارم كه كمكم كنيد بدونم هر بار اين كد درست عمل ميكنه يا نه

خيلي ممنون

hboy
04-10-2009, 10:54
اگه سوالم درپيته خوب حداقل بگيد تا عقل ناجورم دركش كنه!
آقا من يه مد يه فايل رو 0644 قرار دادم و وقتي اين فايل رو توي توابع زير قرار ميدم :
is_writable() و يا is_writeable()
is_readable()
همشون جواب مثبت برمي گردونن. مگه 644 براي كاربر عادي فقط خواندني نميشه پس چرا تابع is_writable جواب مثبت ميده؟

مردم و جان سپردم كمك كنيد!

mamadfelfel1988
05-10-2009, 00:49
مردم و جان سپردم كمك كنيد! == خدا نكنه
كدت درسته يعني روش كار همينه شما زماني كه تو cms كسي دسترسي داره set ميكني كه هم بنويسه هم بخونه و در اخر فايل read only ميكني فقط خب مشكل كجاست

hboy
05-10-2009, 09:20
ممنون از جوابتون!
مشكل قبلي حل شد
مشكل از خودم بود كه درك درستي از مجوزها نداشتم
مرسي از جوابتون
يه سوال ديگه داشتم:
بهترين مجوز براي فايل هامون كه از دسترس افراد عمومي دور باشه همون 0644 است يا نه؟
و بهترين مجوز براي پوشه ها براي اينكه اگه كسي با يك ulr بخواد به پوشه هامون بره اما نتونه محتويات پوشه رو ببينه چيه؟
براي مثال من يه پوشه به نام dir درام و مي خوام اگه كسي با اين آدرس بياد:

نتونه محتويات پوشه رو ببينه - حتي اگه دراخل پوشه index.php نباشه!
------------------
تشكر

mamadfelfel1988
06-10-2009, 00:05
راجب سوال اول بايد بگم كه مسائل permission يك مقدار جاي فكر داره و خيلي از نظر امنيت مربوط ميشه بخ نو web server
اما سوال دوم اين كار چند تا تكنيك داره يا از طريق cpanel يا ساده ترين راه اينه كه يك فايل html درست كنيد و اسمشو بزاريد اسم home root كه set كرديد مثل index يا default و تو همه فايلاتون كپي كنيد كه هر وقت كاربر ادرس زد اون صفحه باز بشه ولي در كار راه استاندارد از طريق cpnale و server بهتره

hboy
06-10-2009, 19:52
متشكرم از اينكه وقت گذاشتيد و جواب داديد

zxc_mehran
11-10-2009, 17:53
اشتباهت اینجاست:

یادت باشه فقط 0644
اینا کار نمی کنن:

644 و "644" و "0644" و '644' و '0644' اما 0644 کار می کنه.

بخاطر این که is_writable همون جواب قبلی رو میده.