PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوالات یک تازه کار...

rostamiani
01-10-2009, 09:31
سلام
خیلی وقت بود که می خواستم برم سراغ UBUNTU
ان شاالله وقتی جواب سوالامو بگیرم، کلا کارامو منتقل می کنم اونجا :31:

1الآن همه فایل های من روی NTFS هست و هر دفعه باید پارتیشین Moumt بشه .چطور می تونم اونا رو توی وقتی سیستم بالا میاد Mount کنم؟

2.می خوام کم کم فایلامو به پارتیشین های لینوکسی ببرم.ولی نمی دونم در صورت خرابی لینوکس به اون فایل ها دسترسی دارم یا نه؟

3. من الآن یک پارتیشین دارم.در صورتی که بخوام یکی دیگه اضافه کنم می تونم Mount Point اونو هر مقداری که خواستم بدم؟ مثلا /MyFiles ? در این صورت اگه چند تا لینوکس نصب باشه همه می تونن ازش استفاده کنن؟

4.چطور باید برنامه هایی که به صورت Source هستند نصب کرد؟یک سری دستور پیدا کردم ولی همیشه این دستورات رو فراموش می کنم چون نمی فهمم چکار می کنن ! :

./configure
make
sudo make install
clean install

اگه ممکنه یکم در مورد کار هر کدوم توضیح بدین.از همه عجیب تر ./configure هست که اصلا ازش سر در نمیارم ! اون ./ چیه ؟وقتی Make شد کجا میره؟ فایل bin درست میشه ؟ install از کجا میاد ؟

5.من یک ADSL شبانه دارم .توی ویندوز جوری تنظیم کردم که ساعت 1 اینترنت روزانه رو قطع کنه و Getright به اینترنت شبانه وصل بشه و شروع کنه به دانلود.چطوی می تونم یه همچین کاری تو لین.کس بکنم؟ حداقل قطع و وصل شدن به اینترنت :20:

6.اگه بخوام برنامه ای رو با امکانات root اجرا کنم،از داخل ترمینال می دونم چکار کنم، ولی بعضی وقتا لازمه که توی محیط گنوم همچین اختیاری داشته باشم.آیا میشه اینجور وقتا به طور موقت root بشم؟ یه چیزی شبیه Run As توی ویندوز !

خیلی متشکرم :11:

Ahmad-Ra
01-10-2009, 11:55
همه اینها رو بهتره تو تاپیک شروع کار با لینوکس مطرح کنی تا جواب بگیری ، و نظر هم حفظ بشه :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید