PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : راهنمايي در مورد خريد پيكان

*mhm*
30-09-2009, 23:36
با سلام خدمت همه ي دوستان
با بودجه اي حدود 3.5 ميليون قصد خريداري يك پيكان دارم.
در اين مورد چند سوال داشتم.
مي خوام ماشين كم خرجي باشه.راكبشو اذيت نكنه.وسايلش فراوون باشه.مصرف كمي داشته باشه.
كلا دانشجويي باشه.ميدونم خواسته هاي زيادي هست .اما با توجه به قيمت منظورم هست.فروشش هم مشكلي نداشته باشه.

1-آيا با اين بودجه انتخاب بهتري مي توان داشت؟
2-در صورت خير بودن جواب سوال بالا با بودجه چه مدل پيكاني مي تونم بگيرم كه تر و تميز باشه؟
3-پيكان 5 دنده بهتره با 6 دنده (5 دنده جلو)؟لطفا با دليل توضيح دهيد.
4-مصرف ژيكان چقدر هست؟
5-نظرتون در مورد رنو چيه؟

با تشكر

rami_hemi
01-10-2009, 05:19
1-میشه خرید چرا نمیشه دوست عزیز
2-با این بودجه میشه یه مدل 75 نسبتا تمیز پیدا کرد با کمی بالاتر تا 79-80 هم میشه خرید
3-6 دنده بهتره من خودم امتحان کردم چون فشار زیادی ب موتور دیگه نمیاد البته پیکان کلا گیربکسش با موتور هماهنگ هستش
4-مصرفش تا جایی که میدونم 11 لیتر هستش
5-رنو بستگی داره اگه رفت آمد بیشتر داخل شهر باشه مشکلی نداره ترو تمیز با این قیمت حتی امکان داره PK هم پیدا کنی ولی رنویی که با این پول بتونی بخری خیلی سر حال میشه ولی برای جاده اصلا ماشین خوبی نیست میشه رفت تو جاده ولی زیاد نمیشه باهاش ریسک کرد .

monazzah
01-10-2009, 09:12
6 دنده شما یا همون 5 دنده ( عقب شمارش نمی شه) یا همون دنده آرژانتینی لوازم گیربکسش گیر نمی یاد یا اگه هم باشه گرونه. پس نخر

پیشنهاد من 500 تومن دیگه جور کن یک 83 انژکتور سالم و تمیز بخر
در ضمن اگه من بجای شما بودم می گشتم یک پراید چپی یا مدل پایین یا یک آردی تمیز می خریدم.

اخطار: طرف رنو و پی کی نرو:41:

rami_hemi
01-10-2009, 09:57
من بر خلاف منزه اعتقادم اینه که اصلا ارزش نداره پریاد بخری اونم چپی
چون پراید سالم اونقدر صدا داره که چپی دیگه واویلا و اینم بگم بدنه پیکان خیلی مقاومتر از پراید هستش البته اینم بگم با 500 تومن دیگه روی این پول میشه یه پراید هاچبک 73 تمیز پیدا کرد که نه چپی باشه نه تصادفی شدید .
البته چون شرط فروش راحت رو گذاشتی دیگه توصیه گلف نسل یک و بعضی ماشینهای مدل پایین رو نمیکنم .

*mhm*
01-10-2009, 17:44
اینم بگم با 500 تومن دیگه روی این پول میشه یه پراید هاچبک 73 تمیز پیدا کرد که نه چپی باشه نه تصادفی شدید .
.
خيلي ممنون از راهنمايي شما

شايد تا 500 ديگه هم بتونم جور كنم.
حالا شما با اين پول پيكان رو ترجيح مي ديد يا پرايد هاچبك 73؟
آيا از پرايد 73 چيزي باقي مونده ؟
مواردي را كه بالا گفتم در نظر بگيريد.

ممنون

*mhm*
02-10-2009, 00:54
خيلي ممنون از راهنمايي شما

شايد تا 500 ديگه هم بتونم جور كنم.
حالا شما با اين پول پيكان رو ترجيح مي ديد يا پرايد هاچبك 73؟
آيا از پرايد 73 چيزي باقي مونده ؟
مواردي را كه بالا گفتم در نظر بگيريد.

ممنون

دوستان كمك نمي كنند!!!؟

2299
02-10-2009, 13:07
بنظر من پراید ولی فنی سالم حالا یکم رنگ هم داشته باشه مهم نیست ولی تصادف شدید نداشته باشه
من کلا با پیکان مخالفم :46:

rami_hemi
02-10-2009, 22:51
من پراید رو انتخاب میکنم چون هیچوقت پشت فرمان پیکان جا نشدم جز یه مورد که اونم صندلی رو پایه هاش رو کوتاه کرده بودن و کشیده بودن عقب و اوجا هم اصلا جلوی خودم رو نمیدیدم ولی با پراید خیلی راحت بودم کلی هم جای پا برای من داشت.

monazzah
03-10-2009, 09:53
سلام

پراید صفر یا حداکثر 4 سال از ساختش گذشته باشه
به نظر من پراید سواری خودکشیه :41:

حال خود دانی

rami_hemi
03-10-2009, 11:43
پراید اگه نسبت به توانایی هاش رونده بشه ماشین خوبی هستش .پراید رو نباید بیشتر از 120 تا بری اونم نه همه جا با 90 میروندم ماشین کم مصرفی بود زیبا بود تا حودودی جادار بود واسه من ولی خب اصلا برای سرعت ساخته نشده ولی هاچبک توی شهر واقعا برام نعمت بود چون جای کمی میخواست و مشل صندوق عقب نداشتم .واسه دانشجو جماعت این جور ماشینا خوب هستن
بازم میگم اگه اهل این هستی که ماشین رو نگه داری میتونم گزینه های بهتری رو هم بگم شاید خیلی مدل پایین باشن ولی خیلی بهتر از پراید و پیکان هستن.

Diego
03-10-2009, 11:48
سلام

پراید صفر یا حداکثر 4 سال از ساختش گذشته باشه
به نظر من پراید سواری خودکشیه :41:

حال خود دانی

تائید میشه...پراید یه اسباب بازی پلاستیکی بیشتر نیست.پولتو دور نریز. جنازه پیکان به پراید صفر میارزه.

2299
03-10-2009, 12:59
تائید میشه...پراید یه اسباب بازی پلاستیکی بیشتر نیست.پولتو دور نریز. جنازه پیکان به پراید صفر میارزه.

ببخشید درسته که پراید قوطی کبریته و .... ولی چیش از پیکان بدتره ؟؟؟

mm00
03-10-2009, 13:11

تایید میشه
پیکانم همچین پرادو نیست از نظر امنیت!
اونم فقط بخاطر ضاهر مستطیلیش به نظر ایمن میاد! قربونش برم امکاناتش 0!
ادم بره PK یا رنو 5 بخره بهتره! مگر اینکه عاشق پیکان باشی ولی اگر برای مصرف روازنه و عادی میخوای پراید یا حتی Pk بهتره به نظر من!
باز بستگی به خیلی چیزها داره ولی من بودم پراید میگرفتم!
سن فرد ..........انتظاراتش! ..........

Diego
03-10-2009, 14:16

امنیت شهریش بیشتره.البته از اونچه که در تصادفهای روزانه تو خیابون میبینیم.
ولی خداییش کیفیت ساخت پراید رو یه نگاه بندازین.اگه من تو خونه ام با وسایل تو انبار بخوام ماشین اسمبل کنم کیفیتش از پراید میزنه بالاتر.

2299
03-10-2009, 14:30
امنیت شهریش بیشتره.البته از اونچه که در تصادفهای روزانه تو خیابون میبینیم.
ولی خداییش کیفیت ساخت پراید رو یه نگاه بندازین.اگه من تو خونه ام با وسایل تو انبار بخوام ماشین اسمبل کنم کیفیتش از پراید میزنه بالاتر.

خوب یک جورایی قبول ولی همش جمع نشدن ماشین تو تصادف نیست این کار برای اینه که شدت برخورد گرفته بشه و به سرنشینا زیاد فشار وارد نشه ولی این جمع شدن هم خودش حدی داره در کل نه پراید نه پیکان پیکان که کلا دیگه تعطیل تشریف داره و مصرفشم که ماشالله ولی پراید حداقل برای تو شهر خوبه مصرفشم که کمه :27:

monazzah
03-10-2009, 14:30
يه سوال پرايد 850 و پيكان 1100 اين اختلاف وزن اگه تو بدنه نيست پس تو كجاست؟

monazzah
03-10-2009, 14:34
خوب یک جورایی قبول ولی همش جمع نشدن ماشین تو تصادف نیست این کار برای اینه که شدت برخورد گرفته بشه و به سرنشینا زیاد فشار وارد نشه ولی این جمع شدن هم خودش حدی داره در کل نه پراید نه پیکان پیکان که کلا دیگه تعطیل تشریف داره و مصرفشم که ماشالله ولی پراید حداقل برای تو شهر خوبه مصرفشم که کمه :27:
نظر من:
پرايد:
موتور ضعيف تو جاده كافي كه سر بالايي باشه يا ماشين سنگين ديگه راه نمي ره. ( 1300)

گيربس: كافي يك بار پلوسات خرابشه بيچاره اي

بدنه: آنچه عيان است چه حاجت به بيان است و قوطي كبريت

پيكان:
موتور در حد متوسط (1600)
گيربكس: من كه ازش راضي بودم كاش فقط دنده 5 داشت:31:

بدنش كه عاليه

2299
03-10-2009, 14:36
يه سوال پرايد 850 و پيكان 1100 اين اختلاف وزن اگه تو بدنه نيست پس تو كجاست؟

ببخشید کی گفته تو بدنه نیست ؟؟؟ این اختلاف وزن
بعدش خیلی جاهای دیگه میتونه باشه شما سر سیلند پیکان رو بلند کن بعدش مال پراید و همینطور بلوکه موتور و برو تا آخر
ببخشید این سوال برای چی بود ؟؟
ادیت :

نظر من:
پرايد:
موتور ضعيف تو جاده كافي كه سر بالايي باشه يا ماشين سنگين ديگه راه نمي ره. ( 1300)
بنظر من جواب بدنه خودش رو میده ولی درست

گيربس: كافي يك بار پلوسات خرابشه بيچاره اي
خوب یعنی نمیشه تعمیرش کرد ؟؟؟

موتور در حد متوسط (1600)
گيربكس: من كه ازش راضي بودم كاش فقط دنده 5 داشت
...

بدنش كه عاليه
ببخشید کجای این بدنش عالی هست شما میدونید همین جاهای تیز ماشین حکم چاقو برای تصادف با عابر پیادرو بازی میکنه ؟؟ این شیشه تقریبا صاف جلو میدونید چقدر مقاومت در برابر باد میکنه و آیرو دینامیک رو خراب میکنه و بقیه چیزاشم بماند
بنظر من این بحث فایده نداره چون نه شما راضی میشین که پیکان خوب نیست نه من راضی میشم که پیکان خوبه

monazzah
03-10-2009, 14:37
ببخشید کی گفته تو بدنه نیست ؟؟؟ این اختلاف وزن
بعدش خیلی جاهای دیگه میتونه باشه شما سر سیلند پیکان رو بلند کن بعدش مال پراید و همینطور بلوکه موتور و برو تا آخر
ببخشید این سوال برای چی بود ؟؟
واسه اين بود كه به مقاومت بدنه پي ببري

بهتر شدت ضربه بيشتري رو تحمل مي كنه

Diego
07-10-2009, 21:33
نکته ی دیگه هم اینه که خودتون میدونید پراید بعد از یه سال به چه وضعی در میاد...سریع اوراق میشه...تقریبا چیزی ازش نمیمونه بعد چند سال.دست به هرجاش بزنی کنده میشه.(نمونه اش ماشین صفر یکی از دوستان که در داشبوردشو خواستم باز کنم دستگیره اش شکست! ضایع شدم!:31:) ولی پیکان 10 سال پیش رو هم اگه در شرایط مساوی با پراید نگهداری شده باشه باز هم از نظر استهلاک واقعاً سرتره.اینو خیلی ها قبول دارن.

rami_hemi
08-10-2009, 08:56
دوستان یه چند تا مورد هستش باید بگم
اوللا دعوا نکنید همتون درست میگید و این شوخی نیست تمام موارد صحیح هستش .
و اما توضیحات:
1جلیلی جان شما که میگی بدنه جمع میشه توی تصادف نباید اینطوری باهش عزیز .
در واقعا باید قسمتی از بدنه جمع بشنه و نیرو رو جذب کنه ولی توی پراید اینطوری نیست .اگه دماغه بخوره بغیر از دماغه من دیدم سقف هم جمع میشه و تاب بر میداره .پراید ورق بدنه بیش از اندازه ضعیفی داره که به جای جمع شدن و قوس برداشتن خورد میشه .این چیزی که الان مصطلح شده که بدنه باید جمع بشه تا ضربه کمتر بشه کاملا اشتابه هستش .در واقع باید قسمتی از بدنه نیرو رو جذب کنه و طوری با تغییر شکل دادن خودش جلوی انتقالش رو به بقیه قسمتها بگیره .
دوما منزه جان این اختلاف وزن از خیلی چیزا هستش پیکان ورق بدنه کلفتتری داره اگه شکل داخلی بدنه رو بینی بر خلاف پراید چون بدنه خودش شاسی هستش و نه مثل پراید چهار چوب نداره و هم دیفرانسیل عقب بودن و همون مورد موترو بزرگتر همشون اون 250 کیلو وزن اضافی رو میارن البته پیکان با اینکه فضای داخلی کمی داره ولی بدنه بزرگتری از پراید داره .
پراید و پیکان موتروهای ضعیفی دارن ولی خب پیکان به خاط دیفرانسیل عقی بودنش کمی توی جاده های سر بالایی بهتر عمل میکنه خب پراید هم نسبت وزن به نیرویی بهتری دارهزیاد هم ضعیف عمل نمیکنه 850 کیلو وزن و چیزی در حدود 50 اسب بخار نیرو به نظر من کافیه .

2299
08-10-2009, 13:37
1جلیلی جان شما که میگی بدنه جمع میشه توی تصادف نباید اینطوری باهش عزیز .
در واقعا باید قسمتی از بدنه جمع بشنه و نیرو رو جذب کنه ولی توی پراید اینطوری نیست .اگه دماغه بخوره بغیر از دماغه من دیدم سقف هم جمع میشه و تاب بر میداره .پراید ورق بدنه بیش از اندازه ضعیفی داره که به جای جمع شدن و قوس برداشتن خورد میشه .این چیزی که الان مصطلح شده که بدنه باید جمع بشه تا ضربه کمتر بشه کاملا اشتابه هستش .در واقع باید قسمتی از بدنه نیرو رو جذب کنه و طوری با تغییر شکل دادن خودش جلوی انتقالش رو به بقیه قسمتها بگیره
رامین منم گفتم حدی داره

ولی این جمع شدن هم خودش حدی داره
رامین فکر کنم از فایر وال یا همچین چزی به بعد نباید جمع بشه نه ؟
بزار بهتر بگم ببین درسته یا نه
از قسمتی محفظه موتور تموم میشه بعدش میخوره به بدنه ماشین شروع میشه ( از جلوی پای راننده !! البته از توی کاپوت ) تا پشت صندلی های عقب درسته یا نه ؟یعنی اون جمع شدن کاپوت و صندق عقب باشه ؟

rami_hemi
08-10-2009, 17:52
جلیلی این تغییر شک حتی توی بدنه باید به شکلی باشه که کمترین تغییر شکل توی فضای داخلی و اتاق باشه یعنی بدنه نیرو رو طوری در تمام خودش پخش کنه و تجزیه کنه که تغییر شکل چند نقته و در کمترین حد باشه.