PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایا سی پی یو n79 از n82 قویتر است ؟؟؟؟

HOOSEIN 105
27-09-2009, 15:11
با سلام
همونطور که می دونید سی پی یو n79 حدودا 369 هست اما برای n82 / n95 حدودا 332 هست اما همه میگویند که 82 از نظر سخت افزاری قویتره .
می خواستم دلیلش رو بدونم .
با تشکر

Hadi King
28-09-2009, 01:02
با سلام
همونطور که می دونید سی پی یو n79 حدودا 369 هست اما برای n82 / n95 حدودا 332 هست اما همه میگویند که 82 از نظر سخت افزاری قویتره .
با تشکر
سلام
کیفیت ساخت 79 آنچنان جالب نیست اما خوب این نظر نسبی است چرا نسبی چون اگر کیفیت ساخت را نسبت به 82 و 95 8گیگ مقایسه کنیم کیفیت ساخت بسیار مفتضح است اما در کل 79 اونطور که تست های استحکام اش رو دیدم رو بدترین حالت تست شده میشه گفت بدنه 79 جوری ساخته شده که در مقابل با ضربه اسیب پذیر باشه اما به خوده گوشی صدمه ایی نرسد.
=
سخت افزار 79 اصلا از 82 قوی تر نیست در گوشی های جدید به علت استفاده از سیستم عامل جدیدتر طبیعی است که مصرف ها و موارد ایی که در سیستم عامل های قبلی دیده میشد(هنگ) کمتر دیده میشود ضمنا همانطور که خودت میدونی هیچ وقت عدد فرکانس پردازشی سی پی یو گوشی ملاک ایی برای اینکه کدام گوشی از نظر پردازشی برتر است نیست.
موفق باشید!:40:

total_overdose
28-09-2009, 02:15
با سلام
با تشکر
سلام
البته یکمی دارین به ان79 کم لطفی میکنین.
اول از همه بگم من ان79 نداشتم که بخوام روش تعصب داشته باشم.
اتفاقا ان82 رو به مدت 1.5 سال داشتم.گوشیه فوقلاده ای بود .
ولی از نظر سی پیو باید بگم بله سی پیوی ان79 قویتره.فرکانس ان79 369 مگاهرتز هست که تک هسته ای هست.
سی پیو ان82 332 مگاهرتز البته تشکیل شده از دو هسته که جمعا میشه 332 مگاهرتز.
در ضمن خیلیا فکر میکنن چون سی پیویه ان82 دو هسته ای هست باید جمعا بشه 664.
اما اینجور نیست.بلکه سی پیویه این گوشی تشکیل شده از یه 208 مگاهرتز(همون مقداری که تویه نرم افزار x-plor هم قابله مشاهده هست.)و یه 124 مگاهرتز.که وظیفه این دوهسته هم متفاوته باهم.
البته این که میگن سخت افزار ان82 قویتره تا حدودی میشه گفت درست هست.آخه این گوشی دارایه یک چیپ ست گرافیکی عالی هست که خود این یک نکته مثبت هست نسبت به ان79.و مقدار رم خالی هم درین گوشی بعد از بالا اومدن بیشتره.
یچیزه دیگه هم که هست که کلا سیمبیان 9.2 ورژن 1 بنظر من یکی از بهترین ورژن های سیمبین هست حتی بمراتب بهتر و کم دردسر تر از 9.2 ورژن 2 هست.و همین خودش باعث میشه که استفاده کننده ها ازین گوشی راضیتر باشن.
برایه اینکه برات روشن بشه که حرفهایی که گفتم تغریبا درسته یه تست میگم انجام بده.
شما یه نرم افزار رو دوتا گوشی همزمان نصب کن یا در دوربین رو باز کن یا تویه منو بچرخ و جاهای مخطلف را باز کن مثله مسیج میبینی که بمراتب (البته نه خیلی زیاد) گوشیه ان79 کمی سریعتر این عمل هارو انجام میده.
با تشکر:40:

Hadi King
28-09-2009, 17:53
سلام
البته یکمی دارین به ان79 کم لطفی میکنین.
اول از همه بگم من ان79 نداشتم که بخوام روش تعصب داشته باشم.
اتفاقا ان82 رو به مدت 1.5 سال داشتم.گوشیه فوقلاده ای بود .
ولی از نظر سی پیو باید بگم بله سی پیوی ان79 قویتره.فرکانس ان79 369 مگاهرتز هست که تک هسته ای هست.
سی پیو ان82 332 مگاهرتز البته تشکیل شده از دو هسته که جمعا میشه 332 مگاهرتز.
در ضمن خیلیا فکر میکنن چون سی پیویه ان82 دو هسته ای هست باید جمعا بشه 664.
اما اینجور نیست.بلکه سی پیویه این گوشی تشکیل شده از یه 208 مگاهرتز(همون مقداری که تویه نرم افزار x-plor هم قابله مشاهده هست.)و یه 124 مگاهرتز.که وظیفه این دوهسته هم متفاوته باهم.
البته این که میگن سخت افزار ان82 قویتره تا حدودی میشه گفت درست هست.آخه این گوشی دارایه یک چیپ ست گرافیکی عالی هست که خود این یک نکته مثبت هست نسبت به ان79.و مقدار رم خالی هم درین گوشی بعد از بالا اومدن بیشتره.
یچیزه دیگه هم که هست که کلا سیمبیان 9.2 ورژن 1 بنظر من یکی از بهترین ورژن های سیمبین هست حتی بمراتب بهتر و کم دردسر تر از 9.2 ورژن 2 هست.و همین خودش باعث میشه که استفاده کننده ها ازین گوشی راضیتر باشن.
برایه اینکه برات روشن بشه که حرفهایی که گفتم تغریبا درسته یه تست میگم انجام بده.
شما یه نرم افزار رو دوتا گوشی همزمان نصب کن یا در دوربین رو باز کن یا تویه منو بچرخ و جاهای مخطلف را باز کن مثله مسیج میبینی که بمراتب (البته نه خیلی زیاد) گوشیه ان79 کمی سریعتر این عمل هارو انجام میده.
با تشکر:40:

هیچ وقت عدد فرکانس پردازشی سی پی یو گوشی ملاک ایی برای اینکه کدام گوشی از نظر پردازشی برتر است نیست.

سی پی یو 7500 (سری 40) بیشتــــر از N78 هستش نمیشــــه گفت که بهتره از سری سیمبین پس با سی پی یو نمیشه پردازشی و گوشی رو بهتر دونســــت ...

*M!L4D*
28-09-2009, 18:19
همونطور که میدونید فرکانس اونم با این تفاوت بسیار کم زیاد تاثیر گذار نیست ! CPU ان82 از دو هسته محاسباتی و مخابراتی تشکیل شده که با هماهنگی و ... پردازش راحت تری داره و برای کار های سنگین طراحی شده ولی سرعتی نیست ازاون طرف CPU ان79 سرعت بالایی ممکنه داشته باشه ولی برای کار های سنگین کم میاره ... در ضمن 82 چیپست گرافیکی هم داره که زیاد ازش استفاده نشده !
در کل بیخیال این دوتا CPU ان 900 یه چی دیگس:دی

total_overdose
29-09-2009, 00:08
سی پی یو 7500 (سری 40) بیشتــــر از N78 هستش نمیشــــه گفت که بهتره از سری سیمبین پس با سی پی یو نمیشه پردازشی و گوشی رو بهتر دونســــت ...
سلام هادی جان.
فکر کنم منظورمو بد رسوندم .
من منظورم قدرت یک گوشی در پردازش برنامه در کل نیست.
منظورم این بود که خود سی پیو رو بخوایم مقایسه کنیم ماله ان79 یالاتر از ان82 هست.:11:
ولی خیلی چیا میتونه تو قویتر بودن یک گوشی سهیم باشه .فقط سی پیو نیست.

HOOSEIN 105
29-09-2009, 14:32
سلام
تشکر از همه که خیال ما رو هم راحت کردین
پس می تونم با n79 هم به راحتی کار کنم .چون زیاد اهل بازی و برنامه ای سنگین نیستم .

Hadi King
30-09-2009, 01:26
سلام هادی جان.
فکر کنم منظورمو بد رسوندم .
من منظورم قدرت یک گوشی در پردازش برنامه در کل نیست.
منظورم این بود که خود سی پیو رو بخوایم مقایسه کنیم ماله ان79 یالاتر از ان82 هست.:11:
ولی خیلی چیا میتونه تو قویتر بودن یک گوشی سهیم باشه .فقط سی پیو نیست.
از نظر سی پی یو که آره بالاتره ولی از نظر سیستمی و محکمی N82 بالاتره و دوربینش ...

سلام
تشکر از همه که خیال ما رو هم راحت کردین
پس می تونم با n79 هم به راحتی کار کنم .چون زیاد اهل بازی و برنامه ای سنگین نیستم .
اهل بازی و برنامه های سنگین نیستی از این لحاظ که باهاش کار کنی و زنگ بخوره و بزنی که خیلی خوبـــه:11:
موفق باشید!:40: