PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مخابرات معامله شد

sinath
27-09-2009, 13:04
فارس: مديربازار شركت بورس گفت : كنسرسيوم اعتماد مبين بزرگترين معامله گر تاريخ بورس شد و امروز بيش از 22 ميليارد و 936 ميليون سهم مخابرات را به قيمت هر سهم 3 هزار و 409 ريال خريداري كرد. علي صحرايي با اشاره به عرضه بلوك 50 درصد بعلاوه يك سهم مخابرات به قيمت پايه هر سهم 340 تومان اظهار داشت: با عرضه ابن بلوك دو گروه سرمايه گذاري مهراقتصاد مبين و كنسرسيوم اعتماد به رقابت با هم پرداختند اما قبل از پايان زمان معاملات ( 12 ظهر) كنسرسيوم اعتماد مبين برنده اين مزايده شد و بزرگترين معامله گر تاريخ بورس لقب گرفت.
وي ادامه داد: با اين اوصاف بيش از 22 ميليارد و 936 ميليون سهم مخابرات به قيمت هر سهم 3هزار و 409 ريال و به ارزش تقريبي 8 هزار ميليارد تومان توسط اين كنسرسيوم خريداري شد.
صحرايي خاطر نشان كرد: اين تعداد سهام از طريق كارگزاري حافظ كه توسط سازمان خصوصي سازي تعيين شده روي ميز فروش قرار گرفته بود و كنسرسيوم اعتماد مبين از طريق كارگزاري بهمن موفق به خريد اين بلوك مديريتي شد.
بلوك 50 درصد بعلاوه يك سهم مخابرات به صورت 20 درصد نقد و 80 درصد اقساط 8 ساله و طي 16 قسط و با فاصله زماني 6 ماهه عرضه شده بود.
خريدار اين بلوك بايد ظرف 30 روز كاري بالغ بر هزار و 560 ميليارد تومان بابت وجه نقد و 20 درصدي و هر شش ماه 484 ميليارد تومان بابت اقساط به حساب دولت واريز كند.

satttanism
27-09-2009, 13:43
مخابرات هم مال سپاه شد!!!!

Leyth
27-09-2009, 15:34
مخابرات کشته شد.

SI-SA
27-09-2009, 15:53
الان این خصوصی سازی هست ؟ خسته نباشید ... 50% + 1 سهم الان در دست سپاه هست یعنی همه کاره شد = بدبختی

s_paliz
27-09-2009, 16:31
پس سپاه خریدش !!!!

عجب !!!!

*PiNk PaNTHeR*
27-09-2009, 20:07
یکم آپتیمیستیک باشید.

bleu2u4u
27-09-2009, 20:38
یکم آپتیمیستیک باشید.
جن من چجوری میشه به همچین خصوصی سازی ای خوش بین
وقتی حتی یه رقیب هم نگذاشتن بیاد تا حداقل بگیم یه رقابتی بوده

danial_848
27-09-2009, 20:47
وقتی حتی یه رقیب هم نگذاشتن بیاد تا حداقل بگیم یه رقابتی بوده
لطف کنید قبل از پست دادن خبر رو بخونید

و در واقع دولتی تر شد ...
!!

الان اینترنت و تلفن و اس ام اس و تلفن همراه و همه چی تحت کنترله
درد شما اینه؟

شما بگو نکته مثبت این چیه ؟
شمامنفیشو برا من میگی؟

symk
27-09-2009, 21:01
خوب مبارکه هممون باشه :2:
یکی بیاد شیرنیشو هم بده آخه اینجوری نمیشه که :2:
من حاضرم همه سرویس هایی که تا حالا مخابرات میداد رو 2 برابر بدم ولی برگرده به حالت اول :31: آقا ما خصوصی نمیخوایم کی رو باید ببینیم

bleu2u4u
27-09-2009, 21:42
لطف کنید قبل از پست دادن خبر رو بخونید

من از 1 سال پیش در جریان جزء به جزء این معامله ام بعد شما میگی این خبر فکسنی (fakasani) رو بخونم

مرحله ی اول :اینکه سازمان خصوصی سازی اینقدر بلوک کله گنده ای (50 % + 1 سهم) انتخاب کرد که هیچ شرکت خصوصیه داخلی ای نتونه توی معامله شرکت کنه برعکس خیلی از شرکتهای بی اهمیت دیگه که حتی برای 10 % شون هم جونشون بالا میاد
مرحله ی دوم :هر کسی (حقیقی و یا حقوقی) که میخواست در این معامله شرکت کنه اول باید سازمان خصوصی سازی تاییدش میکرد و بعد میتونست توی معامله شرکت کنه
مرحله ی سوم :دو کنسرسوم باقی موندن که یکی وابسطه به سپاه (اعتماد مبین) بود ودیگری وابسطه به بسیج (مهر)
مرحله ی چهارم: اخرش هم که طی یه رقابت نفسگیر که بیشتر به معاشقه شبیه بود کنسریوم اعتماد مبین (سپاه) برنده شد

milky way
27-09-2009, 22:01
جالبه با پول مردم شرکت های دولتی میخرن، از این جیب دولت به اون جیب بزرگتره. واقعاً مملکت گل و بلبل که میگن همینه خصوصی سازی از نوع ایرانی همینه دیگه.
نکته جالبم اینه که شرکت کویر یزدم که قرار بوده تو مناقصه شرکت کنه رو قبلش ناک آیات کردن که نزدیکم نشه.

AmirIliya
27-09-2009, 22:05
آقا ببخشین كنسرسيوم اعتماد مبين از چند شرکت (از جمله سپاه) درست شده یا کلا سپاه خریده؟

mohsentanha
27-09-2009, 22:08
من این خبرو 1 ماه پیش شنیده بودم یعنی تو یه سایت خونده بودم و فکر کنم امروز کلا نمایشی بوده

mf.designing
27-09-2009, 22:14
خصوصی سازی خوبه ... اما این دیگه خیلی خصوصی شده !!! :دی

milky way
27-09-2009, 22:20
آقا ببخشین كنسرسيوم اعتماد مبين از چند شرکت (از جمله سپاه) درست شده یا کلا سپاه خریده؟
3 تا شرکت هستن که 2 تاشون برای سپاه هست یکی هم برای سازمان فرمان امام یا همچین چیزهایه که به رهبری مربوط میشه.

milky way
27-09-2009, 22:22
پيشگامان يزد: انصراف نداديم، گفتند از معامله خارج شوید

سخنگوي كنسرسيوم شركت پيشگامان كوير يزد (خريدار بلوكي مخابرات) در پاسخ به انصراف شركت از خريد سهام مخابرات گفت: ما از خريد سهام اين شركت انصراف نداده‌ايم و مديرعامل سازمان خصوصي‌سازي با ارسال نامه‌اي در روز گذشته ساعت 15 و 40 دقيقه به ما اعلام كردند كه ما به دليل عدم صلاحيت امنيتي نمي‌توانيم در معامله شركت كنيم و درخواست خروج از معامله را به ما دادند.

سجادي در گفت‌وگو با ايسنا گفت: ما در حال پيگيري موضوع از طريق مجاري قانوني هستيم. سجادي با اشاره به اينكه صلاحيت امنيتي شركت به طور كامل تاييد شده بود خاطرنشان كرد: اما علي رغم اين موضوع با ارسال نامه از سوي مديرعامل سازمان خصوصي‌سازي درخواست خروج از عرصه رقابت صادر شد.

سخنگوي كنسرسيوم شركت پيشگامان در ادامه عنوان كرد: هزينه‌هايي هم براي آماده‌سازي شركت در اين معامله داشتيم كه اين موضوع را هم پيگيري مي‌كنيم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

halflife g
27-09-2009, 22:47
پيشگامان يزد: انصراف نداديم، گفتند از معامله خارج شوید

سخنگوي كنسرسيوم شركت پيشگامان كوير يزد (خريدار بلوكي مخابرات) در پاسخ به انصراف شركت از خريد سهام مخابرات گفت: ما از خريد سهام اين شركت انصراف نداده‌ايم و مديرعامل سازمان خصوصي‌سازي با ارسال نامه‌اي در روز گذشته ساعت 15 و 40 دقيقه به ما اعلام كردند كه ما به دليل عدم صلاحيت امنيتي نمي‌توانيم در معامله شركت كنيم و درخواست خروج از معامله را به ما دادند.

سجادي در گفت‌وگو با ايسنا گفت: ما در حال پيگيري موضوع از طريق مجاري قانوني هستيم. سجادي با اشاره به اينكه صلاحيت امنيتي شركت به طور كامل تاييد شده بود خاطرنشان كرد: اما علي رغم اين موضوع با ارسال نامه از سوي مديرعامل سازمان خصوصي‌سازي درخواست خروج از عرصه رقابت صادر شد.

سخنگوي كنسرسيوم شركت پيشگامان در ادامه عنوان كرد: هزينه‌هايي هم براي آماده‌سازي شركت در اين معامله داشتيم كه اين موضوع را هم پيگيري مي‌كنيم.

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

كلا جدا از جنبه ...... در كل اينكار فقط جلوي خصوصي سازي رو ميگيره واعتماد مردم رو نسبت به خصوصي سازي از بين ميبره و از همه مهمتر چون باز هم اين مخابرات در دست دولت يا در كل سيستم نظام ميمونه فقط باعث افزايش هزينه هاش ميشه و سودي از لحاظ اقتصادي نداره.

rezabanderas2000
27-09-2009, 23:04
دوستان همه عزادار باشید
فکر کنم اینترنت گرون هم بشه

bleu2u4u
27-09-2009, 23:07
اون دوستی که من رو به خوندن پست اول توصیه کرده بود نیستش جواب این پستها رو بده

danial_848
27-09-2009, 23:23
@ bleu2u4u چرا خوندم بنظرم بدبینانه بود

bleu2u4u
27-09-2009, 23:25
الان دارن توی گفتگوی خبری کانال دو در مورد این خصوصی سازی صحبت میکنند
بد بخت مجری گفت این واقعا یه خصوصی سازی بود؟ که رییس سازمان خصوصی سازی میخواست بلند شه یقش رو جر بده
بعدش گفت از تعاونی بازنشتگان سپاه خصوصی تر توی دنیا نیست (نقل به مضمون)
در مورد بیرون انداختن شرکت سوم هم گفت ما حتی اگه توی کل خاندان کارمندان اون کنسرسیوم (متشکل از 12 شرکت) یه مورد خلاف امنیت ببینیم هم حق داشتیم اونا رو بیرون بندازیم

DJ POLESTAR
27-09-2009, 23:34
:41:فکر کنم همین فردا همین اینترنت زغالی شون رو هم سهمیه بندی کنند؟!

s_paliz
27-09-2009, 23:57
من که 3-4 ماهی هست نهایت 10 تا اس ام اس دادم خیلی هم کم صحبت کردم...

صد افسوس...

Benygh
28-09-2009, 00:09
مملکت معامله میشه، حالا مخابرات که جای خودش .
خدا رو شکر ایرانسل رو داریم :دی

MrGee
11-10-2009, 11:30
بدبخت شدیم رفت

Pario
11-10-2009, 18:44
مملکت معامله میشه، حالا مخابرات که جای خودش .
خدا رو شکر ایرانسل رو داریم :دی

51 در صد سهام ایرانسل در اختیار این دو شرکت هست :

- صنایع الکترونیک ایران ، (صا ایران)
- بنیاد مستضعفان

خب حالا نظرت چیه؟؟

یک ضرب المثل قدیمی هست که میگه : سگ زرد برادر شغاله...

sinath
19-10-2009, 14:06
حضور «ملت» در «مخابرات» قطعي شد

خريدار بلوك مخابرات از احتمال پرداخت پيش از موعد ثمن نقدي معامله بلوكي خبر داد.

به نوشته «دنياي اقتصاد»، يك منبع آگاه در كنسرسيوم «توسعه اعتماد مبين» گفت: مذاكرات ما با متقاضيان مشاركت در بلوك 50درصد به اضافه يك سهم مخابرات در مراحل پاياني خود قرار دارد، ولي حضور بانك ملت در تركيب سهامداران مخابرات قطعي شده است. وي در خصوص ميزان مشاركت بانك ملت گفت: طي روزهاي آينده كه مذاكرات نهايي شود هم نام مشاركت‌كنندگان و هم درصد سهامداري آنها را اطلاع‌رساني خواهيم كرد.

اين منبع آگاه ادامه داد: با توجه به رايزني‌هاي صورت گرفته، برآورد ما اين است كه بتوانيم ثمن نقدي معامله را زودتر از 18 آبان پرداخت كنيم. اين منبع آگاه در پاسخ به اينكه آيا رقباي كنسرسيوم يعني «پيشگامان كوير يزد» و «مهر اقتصاد ايرانيان» هم در تركيب سهامداران قرار خواهند داشت يا خير؟ گفت: همان گونه كه پيش‌تر هم اعلام كرديم ما از تمام سرمايه‌گذاران و متقاضيان دعوت به مشاركت كرديم و مذاكراتي با همه رقبا انجام داديم كه هنوز نهايي نشده است.

پيشگامان: كسي از ما دعوت نكرد!
گفته‌هاي اين منبع آگاه در شرايطي مطرح مي‌شود كه قائم‌مقام مديرعامل شركت پيشگامان كوير يزد از مذاكرات و دعوت رسمي خريدار مخابرات اظهار بي‌اطلاعي مي‌كند.
«محمدرضا رضايي‌نژاد» در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: جز اخباري كه در رسانه‌ها مطرح شده بود و طي آن خريدار مخابرات علاقه‌مندي خود را به مشاركت ما اعلام كرده بود، تاكنون نامه رسمي براي مذاكره دريافت نكرده‌ايم.

وي در گفت‌وگوي ديگري با «فارس» در پاسخ به اين سوال كه اگر از سوي خريدار اين بلوك پيشنهاد مشاركت به تعاوني پيشگامان يزد شود آيا اين شركت تعاوني حاضر به همكاري خواهد بود يا خير؟ پاسخ داد: چنانچه در اين زمينه رسما پيشنهادي شود بايد در اتاق فكر مورد بررسي و تجزيه و تحليل قرار دهيم تا منافع و مزيت ها و مخاطرات مشاركت تعاوني پيشگامان كوير يزد در بلوك 50‌درصد به علاوه يك سهم مخابرات مشخص و مسجل شود. رضايي‌نژاد خاطرنشان كرد: براي خريد درصدي از سهام مخابرات مي‌توانيم از طريق بازار سهام و خريد به قيمت‌هاي پايين‌تر اقدام كنيم، چرا كه مسائل اقتصادي بحث ديگري است كه نياز به بررسي دارد. مديرعامل شركت تعاوني پيشگامان كوير يزد افزود: با توجه به برخورداري تجهيزات در 185 شهر كشور، حاضريم در زمينه ADSL و ارتباطات و ديگر موارد با شركت مخابرات همكاري داشته باشيم.

كنسرسيوم: دعوت كرديم، سندش هم موجود
اما منبع آگاه ما در كنسرسيوم توسعه اعتماد مبين، نامه دعوت رسمي اين خريدار به كنسرسيوم پيشگامان كوير يزد را در اختيار خبرنگار ما قرار داد.
در اين نامه كه در تاريخ 11مهر ماه و به شماره 88100287 با امضاي «محمدرضا مدرس خياباني»، عضو هيات عامل كنسرسيوم خطاب به «رضايي‌نژاد»، رييس هيات مديره شركت تعاوني پيشگامان كوير يزد ارسال شده، آمده است: «كنسرسيوم توسعه اعتماد مبين در مسير پيش روي خودآمادگي دارد تا از كليه ظرفيت‌هاي موجود در كشور، به ويژه شركت تعاوني پيشگامان كوير يزد كه از بنگاه‌هاي به نام حوزه فناوري اطلاعات مي‌باشد، به هر شكل ياري جسته و حركت به سوي قله‌هاي پيشرفت در عرصه ICT كشور را شتاب بخشد.

يك بار ديگر از پيام دلگرم‌كننده و برخاسته از روح حرفه‌اي حاكم بر مديران آن شركت سپاسگذاريم و آرزوي توفيق همكاري در اين مسير را داريم.»
از طرفي رونوشت اين نامه نيز به 5 سازمان مربوطه شامل «سازمان خصوصي‌سازي»، «بورس اوراق بهادار تهران»، «وزارت تعاون»، «وزارت امور اقتصادي و دارايي» و «شركت مخابرات» نيز ارسال شده است.