PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با سی دی لینوکس ردهت 9

adrian_h_r
26-09-2009, 23:34
سلام.
من از یکی از دوستانم سی دی لینوکس ردهت 9 را گرفتم که از روش رایت کنم برای خودم.
از شانس من این سی دی خش داشت......البته من ازشون ایمیج گرفتم و بعدا رایت کردم.
حالا با این سی دی نمی تونم لینوکس نصب کنم !
یعنی سی دی رو می شناسه...میخواد که بره وارد مراحل نصب بشه پیغام می ده سی دی اورجینال را بذار تو سی دی رام.. !
چرا؟
به نظر شما مشکل از کجاست؟

DHT
27-09-2009, 01:40
سلام
میشه پیغام را کامل بزاری اینجا.
خب شاید سی دی مشکل داره.یه چیز دیگه الان فدورا 11 هست چه اسراری به نصب ردهت 9 دارین!!!!؟؟؟؟؟

adrian_h_r
27-09-2009, 23:48
سلام
میشه پیغام را کامل بزاری اینجا.
خب شاید سی دی مشکل داره.یه چیز دیگه الان فدورا 11 هست چه اسراری به نصب ردهت 9 دارین!!!!؟؟؟؟؟

وقتی می خوام با سی دی بوت کنم....اولش سی دی رو می خونه ولی بعدش که می خواد وارد مراحل نصب بشه می گه سی دی اورجینال را بذار توی درایو.
سی دی اورجینال هم یه کم خش داره ولی وقتی اون رو تو سی دی رام می ذارم وارد نصب میشه !
مشکل کجاست ؟

DHT
28-09-2009, 02:17
ولا اینطور که شما میگین من سر در نمیارم!!میشه پیغام را به صورت انگلیسی بزارین ؟
خب اگه با سی دی اورجینال وارد نصب میشه با همون ادامه بدین.(راستی اصلا سی دی اورجینال داخل لینوکس چه معنی میده ؟؟؟!!!!)

چه اسراری به نصب ردهت 9 دارین.چرا فدورا 11 نصب نمیکنین.؟؟؟؟!؟؟

adrian_h_r
28-09-2009, 21:59
DHT جان من از سی دی خش دار ایمیج گرفتم !
سی دی اصلی فقط تا یه بخشی از نصب رو ساپورت میکنه.
یعنی می دونی سی دی رام سی دی رو ن رایتی رو نمیشناسه ! ok !?
حالا شما جایی رو سراغ داری من سی دی لینوکس ردهت 9 رو ازش بگیرم؟
فدورا هم دارم ولی فعلا با ردهت 9 کار دارم.
ردهت 9 رو از هیچ جا تا حالا گیر نیاوردم.

taia
29-09-2009, 17:56
ردهت یک توزیع تجاری هست و مشخص هست که با گذاشتن قفل بر روی سی دی هاش از گسترش غیر قانونی اون جلوگیری می کنه، شما اگر اصرار بر استفاده از این توزیع دارید از فروشگاههای آنلاین این توزیع رو خریداری کنید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

DHT
03-10-2009, 02:12
فکر کنم بعد از ردهت 9 تجاری شد.درسته؟و ردهت 9 آزاد وغیر تجاریه.

taia
03-10-2009, 08:37
فکر کنم بعد از ردهت 9 تجاری شد.درسته؟و ردهت 9 آزاد وغیر تجاریه.

تا اونجایی که من در جریانم ردهت از سال 2000 اقدام به تجاری سازی توزیع خود کرد، بنابراین خیلی قبل تر از ورژن 9 که شاید به ورژن های 6 شروع به این کار کرد، کما اینکه نسخه ی تجاری ردهت 5 در حال حاضر از محبوبترین نسخه های سرورهاست.

منبع:

danial_848
03-10-2009, 17:27
RH7.0 تجاری نیست نسخه های بعدیش تجاری هست

taia
03-10-2009, 23:43
RH7.0 تجاری نیست نسخه های بعدیش تجاری هست

ببینید پس لازم شد این توضیح رو کامل بدم.

ما در حال حاضر چیزی به نام RH دیگه نداریم! آخرین RH که همون RH9 باشه در سال 2004 به کار خودش پایان داد و البته تا سال 2006 پشتیبانی هم شد ولی دیگه از اون به بعد کلا پشتیبانیش هم متوقف شد. RH توزیعی نسبتا رایگان بود و البته اگر هنوز هم استفاده بشه هست! ( که بعید بدونم کسی بخواد از توزیعی که در 2004 تولید شده استفاده کنه! )
بعد از توقف RH این شرکت RHEL رو وارد بازار کرد، البته توجه داشته باشید که RHEL تا نسخه ی 3 در دوران RH تولید میشد ولی از اون به بعد در واقع محصول اصلی شرکت ردهت شد.
بعد از توقف RH در 2004 و با توجه به تجاری بودن، RHEL توزیع فدورا جایگزین RH شد که البته فدورا بیشتر توزیعی گروهی است تا سازمانی!
در حال حاضر هم RHEL 5 نسخه ی آخر و به روز ردهت می باشد.

منابع:

اما در مورد سوال این دوستمون که گفتند ردهت 9 دارند، نسخه های ردهت 9 توسط گروه فدورا پشتیبانی میشدند تا 2006، اما در همان حال ردهت خودش هم از ردهت 9 پشتیبانی می کرده، که اون نسخه ها رو در قالب نسخه هایی تجاری بیرون داد، احتمالا و با درصد خیلی بالایی این دوستمون یکی از همون نسخه ها رو داره.