PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با Usb Device Not recognized (نشناختن موس usb )

D_z_z
26-09-2009, 22:17
سلام. من واسه لپتاپم یه موس a4tech خریدم وقتی که برای بار اول وصل کردم خیلی راحت شناختش بدون هیچ مشکلی . ولی وقتی خاموش و روشن کردم سیستمو دیگه به هیچ عنوان موس رو نمشناسه هی پیغام Usb Device Not recognized میده یا unknown device !!! به خدا خیلی اعصابم داغونه! گفتم شاید موس مشکل داره یه موس دیگه امتحان کردم که بازم مثل همونه ! هر دو موس رو زدم به کامپیوتر دسکتاپم هر دوشون سالمن! وقتی که موبالم رو بهش وصل میکنم راحت میشناستش ولی با موس مشکل داره! جالب اینجاست که دیگه وقتی موس هم داخل نیست همینجوری واسه خودش هر 30 ثانیه این پیغام میاد و میره ! اصلا موس وصل نیستاااا!! این پیغم :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ویندوزمم ویستاست! تورو خدا هر چی بلدین بگیین که دارم دیوونه میشم!!

MrGee
26-09-2009, 23:00
سلام. من واسه لپتاپم یه موس a4tech خریدم وقتی که برای بار اول وصل کردم خیلی راحت شناختش بدون هیچ مشکلی . ولی وقتی خاموش و روشن کردم سیستمو دیگه به هیچ عنوان موس رو نمشناسه هی پیغام Usb Device Not recognized میده یا unknown device !!! به خدا خیلی اعصابم داغونه! گفتم شاید موس مشکل داره یه موس دیگه امتحان کردم که بازم مثل همونه ! هر دو موس رو زدم به کامپیوتر دسکتاپم هر دوشون سالمن! وقتی که موبالم رو بهش وصل میکنم راحت میشناستش ولی با موس مشکل داره! جالب اینجاست که دیگه وقتی موس هم داخل نیست همینجوری واسه خودش هر 30 ثانیه این پیغام میاد و میره ! اصلا موس وصل نیستاااا!! این پیغم :

خوب شاید از یه درایو یو اس پی دیگس
از system restore استفاده بکن شاید درست شد

D_z_z
26-09-2009, 23:18
restore هم کرم فایده نداشته!

kourosh_sos
27-09-2009, 01:14
منم تو winXP با این مشکل زیاد روبرو میشدم مخصوصا موقعی که کارت ریدر رو به سیستم وصل میکردم آخرم نتونستم راه حل مناسبی براش ÷یدا کنم ولی فکر میکنم اینم یکی از باگ های ویندوز باشه حالا از دوستان کسی هستش که تونسته باشه این مشکل رو در XP و Vista حل کرده باشه؟

kourosh_sos
27-09-2009, 01:20
تو ران بزن regedit

بعد برو این شاخه:

HKEY_LOCAL_Machine\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Usb

بعد یه کلید DWORD به اسم DisableSelectiveSuspend بساز و بهش مقدار 1 بده

و مجددا راه اندازی کن

اینا تماما غیر فعال و یا چک بشن:

USB peripheral devices

HID and/or Composite USB (Human Interface Devices)

USB Root Hub(s)

USB Host Controller(s) (Universal or Enhanced Host Controllers)

plugged the USB wireless connector
-plugged it
-uninstalled the driver
-then selected to install and chose to select from a list of items.
-Then Select USB device -USB Root HUB

p_samimi
28-09-2009, 00:09
منم تو winXP با این مشکل زیاد روبرو میشدم مخصوصا موقعی که کارت ریدر رو به سیستم وصل میکردم آخرم نتونستم راه حل مناسبی براش ÷یدا کنم ولی فکر میکنم اینم یکی از باگ های ویندوز باشه حالا از دوستان کسی هستش که تونسته باشه این مشکل رو در XP و Vista حل کرده باشه؟

این مسئله رو من در مورد پرینتر داشتم .آخر فهمیدم سیمی که خریده بودم به درد نخور بوده.رفتم یک خوبش رو خریدم همچی حل شد.

shahinfarasystem
29-09-2009, 22:07
دوست عزیز یه چک ویروس بکن فکر کنم مشکل حل شه...

kevin
03-10-2009, 02:37
شاید ویروس باشه اگه ویروس نباشه 2تا احتمال دیگه که یکیش اینکه ویندوز مورد داره یا اینکه پورت کثیفه (اخری احتمالش کمتره)

amir_toos
03-10-2009, 18:56
دوست عزیز یه چک ویروس بکن فکر کنم مشکل حل شه...
سلام .
همه جا كه ويروس احتمال خرابي نداره به نظرمن شما يك راه حل جديد معرفي كنيد بهتره. (با تمام احترام) اين نظر شخصي من بود . همين! ناراحت نشي ها

amir_toos
03-10-2009, 19:03
اين مشكل هم براي من پيش مياد ولي اگر سيم (پرينتر ، رم ريدر ، ...) رو به يكي ديگه از پرت هاي بزنم درست ميشه. نمي دونم ولي فكر كنم پاور در اون موقع برق كافي نمي رسونه به همين سبب بعد از فشار شروع به توليد برق بيشتر مي كنه.؟!!!
چون روي سيستم ديگه خودم پاور 1030 W Green هست همچين مشكلي با USB مادربرد پيدا نكرده. ولي اون سيستمم از اين پاور كيلو يي هاست به اين خاطر فكر كنم از برق كم باشه كه پاور نمي تونه در يك لحظه تامين كنه. ولي اين بنده خدا مي گه كه روي لپتاب اين طوري؟!؟! نمي دونم ديگه!!!

kasra03
21-11-2009, 04:11

سلام منم دقیقا همین مشکل رو با لپ تاپم پیدا کردم هم تو ویستا هم 7! چند بارم ریکاوری کردم فایده نداشت!
جیکار کنم رو اعصابمه!کمممممممممممممممم مک!

kasra03
21-11-2009, 04:18

سلام این مشکل دقیقا برا لپ تاپم ایجاد شده هم با ویستا هم 7!چند بارم فرمت و ریکاوی ولی فایده نداره!
منم هر 30 ثانیه داره این پیام و میده کمممممممممممممممممممممممم مممممممممممک!

medip
21-09-2010, 04:40
دوست عزیزم من هم دقیقا همین مشکل رو داشتم رو ی لب تابم ، بعد از کلی سرچ اینو فهمیدم که بعضی وقتا باطری لب تاب نمیکشه و باید یکبار باطری رو جدا کنی با برق مستقیم بدون باطری بزنی ودرست میشه ،

وقتی دیدم موسم راه افتاد ساعت 4 صبح بوود یک نفس راحت کشیدم و اینم بگم موس منم a4tech بود .

maryam63
01-11-2010, 11:12
تو ران بزن regedit

بعد برو این شاخه:

HKEY_LOCAL_Machine\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Usb

بعد یه کلید DWORD به اسم DisableSelectiveSuspend بساز و بهش مقدار 1 بده

و مجددا راه اندازی کن

اینا تماما غیر فعال و یا چک بشن:

USB peripheral devices

HID and/or Composite USB (Human Interface Devices)

USB Root Hub(s)

USB Host Controller(s) (Universal or Enhanced Host Controllers)

plugged the USB wireless connector
-plugged it
-uninstalled the driver
-then selected to install and chose to select from a list of items.
-Then Select USB device -USB Root HUB

دوست عزیز در ساخه ای که آدرس دادید "HKEY_LOCAL_Machine\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Usb
" usb خالی نبود
ویندوزم xp هستش و به خاطر همین مشکی به تازگی عوضش کردم چند روزی درست شد ولی بازم usbها رو نمیشناسه!
کلافه ام بخدا!

kourosh_sos
01-11-2010, 21:39
دوست عزیز در ساخه ای که آدرس دادید "HKEY_LOCAL_Machine\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\Usb
" usb خالی نبود
ویندوزم xp هستش و به خاطر همین مشکی به تازگی عوضش کردم چند روزی درست شد ولی بازم usbها رو نمیشناسه!
کلافه ام بخدا!

با USBهای جلوی یا عقب دارید؟ اگر با تعویض ویندوز هم دوباره این مشکل براتون پیش اومده به احتمال قوی میتونه مشکل از پاور سیستم باشه مشخصات پاور رو اینجا قرار دهید ولی به شخصه پیشنهاد میکنم یک USB HUB بگیرد و خیال خودتونو راحت کنید .

p30v0rd
02-11-2010, 02:17
کلا سیستم رو از برق بکش بیرون چند ثانیه صبر کن بعد دوباره روشن کن . ببین درست میشه ؟

nazanin747
08-01-2011, 18:48
سلام
من هم مشکل مشابهی دارم. تو نت بودم داشتم با موس کار میکردم که موس یهو از کار افتاد و متوجه شدم که یکی از پورت های USB لپ تاپم کار نمیکنه و بعد از چند دقیقه یه پیغام اومد که یکی از درایور های شما UNknown هستش.
و دیگه کلا USB drive is not recognized همش برام میاد.
چیکار باید بکنم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

kamiyar
12-02-2011, 15:33
یک راه حل هستش
اونم اینه که از حالت safe mode ویندوز رو اجراء کرد و بعد از شناختن موس یا هر وسیله ای که با درگاه یو اس بی سرو کار داره دوباره ریستارت کرده و از حالت عادی ویندوز رو اجراء کنید.
موفق باشید

tazevared2006
13-04-2011, 08:51
آقا من هم تقریبا شبیه این مشکل رو با کامپیوترم (دسکتاپ) دارم. روش ویندوز سون نصبه. موسم هم فراسو هستش. دقت کردید وقتی یه دیوایس یو اس بی وصل میکنیم به سیستم چه صدایی میده؟؟؟ هر چند دقیقه که نامعلومه اجکت میشه و دوباره خودش وصل میشه. امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم.
میشه بگید باید چی کار کنم؟
مرسی....

NirvanaH
13-04-2011, 23:50
با سلام به همگی
دوست عزیز اگر درگاه USBشما مشکلی نداشته باشد باید مشکاز دوجا باشد(البت اینا واسه لب تابه)
1-مشکل از موس هست و با ازمایش چند موس با بندهای مختلف و الته معتبر میشه این گزینه رو بهش جواب داد!
2-مشکل نرم افزاری باشه.بعضی از نسخه های راهانداز موس پد لب تاب واسه اینکه یه موس جدید رو بشناسه باید یه سری از گزینه هاش رو ببر داری و تنظیم مجدد کنی.در حالت پیش فرض گزینه روی حالتی است که کمترین برق رو از پورتهای USB مصرف کنه.
موفق باشید.
من هم با نظر بعضی از دوستان موافقم.اول اینکه هر چی شد بگی ویروسه و بعدشم اولین کاری که بکنی نصب مجدد ویندوز باشه!!! دوستای:10: گلم قصد جسارت ندارما فقط نظرمو گفتم

حامد:11:

parham6933
14-04-2011, 11:30
با سلام به همه دوستان
منم همین مشکل رو با کامپیوترم داشتم یعنی موس رو نمیشناخت پاورمو عوض کردم مشکلم حل شد

NirvanaH
14-04-2011, 12:09
با سلام به همه دوستان
منم همین مشکل رو با کامپیوترم داشتم یعنی موس رو نمیشناخت پاورمو عوض کردم مشکلم حل شد

جالب بود!!!

mamadash
25-08-2012, 13:26
سلام
ابتدا پورت را جدا کنید بعد برید تو تنظیمات بایوس و اون رو به دیفالت برگردونید بعد save کنید