PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل VGAدر hp pavilion

bardia68
26-09-2009, 12:26
سلام
من حدوداً یک ساله که یک pav dv2000 خریدم.چند روز پیش که روشنش کردم بعد از یه مدّتی دیدم که رنگاش به هم ریخت و قاطی پاتی شد:18:.منم دستپاچه شدم و سریع خاموشش کردم.فرداش باز دوباره دیدم همین مشکل برام پیش اومد.بردمش تعمیر یارو گفت که کارت گرافش حرارت دیده و ازم 70 تومن گرفت و بعد گفت که مثل اوّلش کرده ولی دیگه نباید باهاش کار گرافیکی زیاد سنگینی انجام بدم.منم خوب به توصیه اش عمل کردم ولی بعد از سه چهار روز دوباره سر وکله مشکل پیدا شد:41:.منم بردم به تعمیر کاره گفتم این که دوباره خراب شد گفت همینه از این بهتر نمیشه، برای اینکه دلمو نشکونه :40: یه بار دیگه هم برام مجانی درستش کرد.منم یه سرچ تو نت زدم دیدم نه تنها من بلکه خیلی از افرادی که این مدل لپ تاپ رو دارن بعد از 12-16 ماه همچین مشکلی براشون پیش میاد:
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

بعد فهمیدم که این تمیر کاره فقط یه ریهیت ساده پشت قطعه ام انجام داده و ازم اینقده چاپیده!!!

به هر حال با gpu-z هم که vga ام رو مانیتور کردم دیدم که تا لپ تاپ رو روشن میکنم حرارت کارت گرافم 65 هست و اگه یه 20 دقیقه روشن بمونه به 75-80 هم میرسه:19:!!!!

خواستم از اساتید فن بپرسم که چاره چیه؟چون حتی اگه مادر بورد رو عوض هم بکنم مشکلم حل نمیشه.(از کجا معلوم که دو باره همینجوری نشه؟)
آیا کارت گرافیک رو میشه یه جوری اکسترنالش کرد؟
اصلاً کارت گرافیک از مادر بورد جدا میشه؟
اگه من ته لپ تاپم رو سوراخ کنم و یه فن دستی براش درست کنم که مستقیماً گرمای رو از رو کارت گرافم بکشه برون تاثیری داره؟(آخه هیت سینک cpu و gpu با هم یکی هستن:13:!

بالاخره آقا اصلاً pavilion HP نخرین که تو هچل میفتین.(فقط apple!:11:)

shamsayi
17-03-2010, 03:20
مشکل اچ پی ها نداشتن گارانتی تو ایرانه