PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ✔ مباحث مرتبط با رشته زبان انگليسي

redhatxman
07-03-2006, 06:38
آيا به نظر شما 36 ترم زبان خواندن در موسسه اي مثل كيش ؛ قدرت بيشتري در زبان ياد گرفتن و ترجمه كردن به آدم ميدهد يا مترجمي خواندن در دانشگاه (حتي پيام نورش)؟! من مي خواهم زبان انگليسي را بسيار حرفه اي و مسلط بياموزم و در بازار كار هم ازش استفاده كنم ( ترجمه) اما دقيق نمي دانم كه كجا آن را ياد بگيرم بهتر است. تصور مي كنم در خارج دانشگاه زودتر و مطمئن تر به هدفم مي رسم چون اولا در دانشگاه بايد كلي مطالب بي ربط و يا غير قابل استفاده هم بخوانم ثانيا قبول شدن در رشته زبان انگليسي در دانشگاه كار راحتي نيست ثالثا آن چه در آموزشگاه ياد گرفته مي شود؛ زبان معيار و امروز انگليسي است و تماما مفيد در بازار كار. من فكر مي كنم خواندن ادبيات مربوط به زمان مثلا شكسپير؛ هيچ كمكي به يادگيري انگليسي "معيار" - انگليسي امروز - نمي كند. براي تان يك مثال بزنم. دوست عرب زباني دارم ؛ از كشور سعودي؛كه ليسانس زبان فارسي اش را در همان جا گرفته. به من مي گفت حتي با داشتن ليسانس زبان فارسي؛ قادر به صحبت كردن به اين زبان نبوده است. فكر مي كنيد چرا؟ چون در دانشگاه چيزهايي مثل مرزبان نامه و كليله و دمنه را براي يادگيري فارسي خوانده!! ترديد ندارم كه دو كتاب ذكر شده؛ براي اكثريت قاطع فارسي زبانان هم مفهوم نيست چه رسد به آن عرب زبان بيچاره كه عشق يادگيري زبان فارسي دارد و حالا كه آمده ايران و در دانشگاه علامه فوق ليسانس فارسي مي خواند؛ مي بيند هنوز هم فارسي بلد نيست و دنبال كسي مي گردد كه به زبان عربي؛ به او فارسي درس دهد! اگر هم چند كلمه اي فارسي يادگرفته حرف بزند به خاطر چند ماه زيستن در بين ما فارسي زبانان است. نكته ديگر آن كه وقتي از او مي خواهم يك شعر عربي را به فارسي ترجمه كند هم مشكل دارد. مي گويد عربي اش را دقيقا مي داند چيست اما راحت نمي تواند بگويد فارسي اش چه مي شود. حالا مساله همان است. جاي خودتان را با او عوض كنيد و زبان تان را فارسي فرض كنيد كه مي خواهيد انگليسي ياد بگيريد و ... چه نتيجه اي مي گيريد؟ زبان ياد گرفتن يعني به آن زبان صحبت كردن و صحبت هاي اهل آن زبان را فهميدن. آيا اين توانايي در دانشگاه بدست مي آيد؟ متاسفانه ظاهرا چنين نيست. حالا لطفا شما هم نظرتان را در اين مورد بنويسيد؛ با ذكر ميزان تحصيلات تان در اين مورد. با سپاس

Reza1969
07-03-2006, 14:24
سلام دوست عزیز

به عنوان یه مدرس زبان اجازه بدید چند مطلب رو خدمتتون روشن کنم تا خدایی نکرده راه رو اشتباهی نرید:
من لیسانس تدریس زبان رو دارم و الان حدود 7 ساله که تو کار تدریس و گاها ترجمه هستم. قسمتی از حرفاتون کاملا درسته: مثلا در مورد رفتن به دانشگاه صرف یادگیری زبان، بله، نصف بیشتر واحدها عمومی هستش، استادها اکثرا تو کلاس فارسی صحبت می کنند :blink: ، استاد باسواد خیلی کم داریم، خیلی از استادهای باسواد هم روش تدریس بلد نیستند :sad: و بالاتر از اینا واحدهای شما تا ترم سوم فقط در مورد یادگیری انگلیسی عمومی هستش ولی بعدش هر واحدی که بگذرونی مربوط میشه به انگلیسی تخصصی. و خنده دار اینجاست دانشجویی که هنوز نمیتونه یه مکالمه ساده رو انجام بده یا یه متن روزنامه رو بخونه و بفهمه یا مثلا اخبار سی ان ان رو گوش بده و بفهمه، باید از این انگلیس دست و پا شکسته استفاده کنه تا یه انگلیسی تخصصی رو درک کنه :blink:

اما اگه منظورتون از زبان فقط ترجمه باشه ، مطمئن باشید آموزشگاه کمک چندان زیادی به شما نمیکنه چون اونجا اکثرا تاکید رو مکالمه است.

من نمیدونم سطح زبانی شما در چه حدیه اما اگه می خواهی از ابتدا شروع کنی ، بنظر من بهتره چند ترم به کلاسهای آموزشگاهها بری و بعدش که رو غلتک افتادی ، خودت به صورت خود آموز بری دنبال زبان و با تهیه کردن کتابهای مفید بچه های مترجمی یه روش مطالعه صحیح رو انتخاب کنی تا به مقصد برسی اما یادت باشه:

باید روی تمامی مهارتها کار کنی نه بعضی از اونا
یادگیری زبان در دراز مدت جواب میده نه کوتاه مدت
تا اونجاییکه میتونی خودت رو در زبان درگیر کن
یادگیری زبان نه محدوده به زمان نه به مکان نه به شخص نه به کتابی خاص
قدم اول رو همین الان بردار: به انگلیسی فکر کن

موفق باشی. ;) سوالی بود در خدمتیم :)

Master
07-03-2006, 19:51
من با رضا جان تا حدودی موافقم من خودم فارغ اتلتحصیل کانون زبان ایران هستم . و فعلا مشغول ریف کردن کارا برای تدریس تو اونجام (basic( اگه می خوای زبان رو واقعا یاد بگیری حتما لازمه که یه انیتیتویه خوب بری (مثل همین کیش که من خیلی قبولش دارم و یا کانون زبان که شما را از نظر هم گرامر و هم صحبت توپ می کنه . بعد از اتمام دور ها شما حتما باید به دانشگاه برید چون دانشگاه بی ربط نمی گه و هر چیزی که یاد میده به کارتون می اد . . شما خودتون هم می تونید بدون رفتن به دانشگاه موفق باشید اما باید پشت کار و برنامه داشته باشد . به این دلیل گفتم حتما برید دانشگاه چون تو دانشگاه شما برنامه دارید ولی در حالت عادی (غیر از دانشگاه ) این امکان کمتر هست . من خودم دانشگاه نر فتم ولی اطلا عات خوبی دارم چون یه از دوستان نزدیک و صمیمیم (که اتفاقا برای فوق لیسانس داره می خونه ) با هم درس می خوندیم . ما با هم از بهترین ها بودیم تمام چیز هایی که من می دونستم اونم می دونست .(به غیر الز پاره ای از مساعل که من بلدم و اون نیست ) اما ایا من چیز ها و اطلا عاتی که اون داره من دارم .نه هیچ وقت . دانشگاه چیزای خوبی بهت می ده که اگه بخوای بیرون یاد بگیری خرج زیادی می گیره .
در اخر نظر من اینه که شما اول چند ترم به یکی از این انیستیتو ها (مثل کانون زبان ایران یا کیش) بری و بعد هم برین به دانشگاه که اگه اینا رو با هم داشته باشید 100 در صد موفق می شید . من تضمین می کنم . اگه رتبه تون خوب بیاد (تو دانشگاه تهران استاد ها انگلیسی صحبت می کنن . ) و با رضا جان هم موافقم که 99 در صد داننشگاها ی ایران استادا فارسی حرف می زنن. پس خوب درس بخون .موفق می شی .

redhatxman
08-03-2006, 07:56
چند نكته!
رفقا! منظور من از توانايي ترجمه؛ بيشتر شفاهي است تا كتبي. هم چنان كه گفتم از نظر من زبان بلد بودن؛ يعني صحبت سريع و روان به يك زبان و فهم سخنان ديگر افرادي كه به همان زبان حرف مي زنند. قطعا شما هم معتقديد كسي كه چنين توانايي را پيدا كرده؛ دست كم فيلم و ... را مي تواند ترجمه كند. نمي تواند؟ من از نوشته شما اين گونه برداشت كردم كه راهي كه دارم مي روم درست و مطمئن است. حالا با خيال راحت مي توانم بدون نگراني از قبول نشدن در كنكور زبان؛ در موسسه كيش درسم را بخوانم و مطمئن باشم اگر تسلط خوبي آن جا كسب كنم ؛ مي توانم حتي از طريق پيام نور هم كه شده؛ درسهاي دانشگاه را هم بخوانم و حتي بدون آن در بازار كار جذب شوم. نه؟! اكنون من در ازمون تعيين سطح موسسه كيش؛ در سطح پيش متوسط (پري اينترمديت) قبول شده ام. (ترم 8 مي شود).
آقا رضا( هم اسم و هم علاقه عزيزم – چون من هم موزيسين هستم و كرگ پي آ 80 دارم!) لطفا در مورد "كتاب هاي مفيد بچه هاي مترجمي" و "تمامي مهارت ها" بيشتر توضيح بده و با بردن نام كتاب ؛مثال بزن. خيلي برام مهمه كه "روش مطالعه صحيحي" داشته باشم و تا آن جايي كه ميشه زودتر به هدفم برسم! نكته ديگر آن كه موسسه كيش هم دانشجويان دوره هاي ادونسش را – بعد از ترم 22 – به عنوان مدرس جذب مي كند و دستمزدش هم بد نيست. سرتون رو درد نيارم! تاپيك مفيدي شد. اميدوارم ديگر رفقا هم استفاده كنند. امروز از قضا روز تولد من است و وقتي كه شما صرف كرديد و برايم نوشتيد را به حساب بخشي از كادوهاي تولدم مي گذارم. باز هم ممنون.
اينم آدرس وبلاگم كه قراره به زبان انگليسي بنويسم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

redhatxman
16-03-2006, 06:14
what is the best book which you have studied for learning english? help please!

Master
16-03-2006, 08:30
رد هت جان اگه برای یاد گیری اصطلا حات عامیانه می خوای بهترین کتاب American Slang هستش . این اسلنگ عالیه . بعدشم من لانگ من Longman Dictionary of Contamporary English )ldoce4 v2) که 2 سی دی هست رو حتما بگیر که عالیه . هم تلفظت و درست می کنه . هم اینتنیشن ها و اهنگ جمله و ... رو بصورت عملی با هاش کار می کنی . عالیههههههههههههههههههههه .

ashkanbuffon
21-03-2006, 00:05
آقا من 18 سالمه ولی هنوز دانشگاه نرفتم و هیچ آموزشگاهی هم برای زبان نرفتم. البته من پشت کنکوری هستم. توی کنکور سال 84 هم ریاضی شرکت کردم و هم زبان. البته رتبه ی من توی زبان سه رقمی شد که خیلی عالیه ولی انتخاب رشته نکردم. چون می خوام توی رشته ی خودم که ریاضیه قبول بشم و بعد از گذراندن ریاضی توی دانشگاه، یه فکری هم به زبان می کنم.
تا حالا توی چندین و چند آزمون استانی و کشوری شرکت کرده ام و مقام اول رو بدست آورده ام. باور کنید انگلیسی رو فقط از بابام و همین کلاس های مدرسه (اونم مدرسه های دولتی) یاد گرفتم. مهمترین عامل موفقیت من، علاقه و استعدادم بود. در ضمن الان که عصر ارتباطاته ما حتما باید یکی از زبانهای انگلیسی یا اسپانیولی یا فرانسه رو بلد باشیم. چون واقعا به دردمون می خوره. من از 6 سالگی به نوشتن و حفظ کردن واژه های انگلیسی پرداختم و کم کم به گرامر روی آوردم یعنی در 12 سالگی.

Behroooz
22-03-2006, 19:37
سلام دوستان . بحث جالبی است .
من هم یک تجربه کوچولو در این مورد دارم که بگم بد نیست .
من دانشگاه رفتم . ولی ترک تحصیل کردم .
در دانشگاه چیز زیادی به ادم یاد نمی دهند . اصل کار پشتکار خودت است . من با اینکه خیلی انگلیسی بلد نیستم ولی توانستم با یک یک دختر توریست فرانسوی 5 روز به مسافرت بروم و در این مدت انگلیسی حرف می زدیم .

کم هم نیاوردم . همه چیز به جسارت خودت بستگی دارد که از حرف زدن خجالت نکشی .
مرسی

Master
24-03-2006, 06:11
سلام دوستان . بحث جالبی است .
من هم یک تجربه کوچولو در این مورد دارم که بگم بد نیست .
من دانشگاه رفتم . ولی ترک تحصیل کردم .
در دانشگاه چیز زیادی به ادم یاد نمی دهند . اصل کار پشتکار خودت است . من با اینکه خیلی انگلیسی بلد نیستم ولی توانستم با یک یک دختر توریست فرانسوی 5 روز به مسافرت بروم و در این مدت انگلیسی حرف می زدیم .

کم هم نیاوردم . همه چیز به جسارت خودت بستگی دارد که از حرف زدن خجالت نکشی .
مرسی

درسته باید جسارت داشته باشی ولی دانشگاه یه اصله باید داشته باشیش > اون دختر فرانسوی هم صد در صد به اندازهی شما اعتماد به نفس نداشت . چون هیچ کدومتون اوریجینال نبودین . پس هر کدومتون یه چیزی رو غلط می گفتین . اشکل نداشت و مطمعنم تجربه بهتر از این 5 رو ز گیر نم ی اری . البته اگه می خوای زبانت و چک کنی لازم نیست بری خارج از کشور بیا بابلسر خودمون . اونجا امریکاییشم هست . بیا اونجا و حال کن . تا دلت می خواد حرف بزن . یه چیز دیگه من هنوز نفهمیدم این فرانسویا نمی خوان مثل ادم حرف بزنن یا نه تا کی می خوان به جای dear ( دیر ) بگن دی یه ق (دیه ق ) deagh . :laughing: :blink:

NASIM BAHAR
19-03-2007, 01:58
quote=redhatxman;273823]آيا به نظر شما 36 ترم زبان خواندن در موسسه اي مثل كيش ؛ قدرت بيشتري در زبان ياد گرفتن و ترجمه كردن به آدم ميدهد يا مترجمي خواندن در دانشگاه (حتي پيام نورش)؟! من مي خواهم زبان انگليسي را بسيار حرفه اي و مسلط بياموزم و در بازار كار هم ازش استفاده كنم ( ترجمه) اما دقيق نمي دانم كه كجا آن را ياد بگيرم بهتر است. تصور مي كنم در خارج دانشگاه زودتر و مطمئن تر به هدفم مي رسم چون اولا در دانشگاه بايد كلي مطالب بي ربط و يا غير قابل استفاده هم بخوانم ثانيا قبول شدن در رشته زبان انگليسي در دانشگاه كار راحتي نيست ثالثا آن چه در آموزشگاه ياد گرفته مي شود؛ زبان معيار و امروز انگليسي است و تماما مفيد در بازار كار. من فكر مي كنم خواندن ادبيات مربوط به زمان مثلا شكسپير؛ هيچ كمكي به يادگيري انگليسي "معيار" - انگليسي امروز - نمي كند. براي تان يك مثال بزنم. دوست عرب زباني دارم ؛ از كشور سعودي؛كه ليسانس زبان فارسي اش را در همان جا گرفته. به من مي گفت حتي با داشتن ليسانس زبان فارسي؛ قادر به صحبت كردن به اين زبان نبوده است. فكر مي كنيد چرا؟ چون در دانشگاه چيزهايي مثل مرزبان نامه و كليله و دمنه را براي يادگيري فارسي خوانده!! ترديد ندارم كه دو كتاب ذكر شده؛ براي اكثريت قاطع فارسي زبانان هم مفهوم نيست چه رسد به آن عرب زبان بيچاره كه عشق يادگيري زبان فارسي دارد و حالا كه آمده ايران و در دانشگاه علامه فوق ليسانس فارسي مي خواند؛ مي بيند هنوز هم فارسي بلد نيست و دنبال كسي مي گردد كه به زبان عربي؛ به او فارسي درس دهد! اگر هم چند كلمه اي فارسي يادگرفته حرف بزند به خاطر چند ماه زيستن در بين ما فارسي زبانان است. نكته ديگر آن كه وقتي از او مي خواهم يك شعر عربي را به فارسي ترجمه كند هم مشكل دارد. مي گويد عربي اش را دقيقا مي داند چيست اما راحت نمي تواند بگويد فارسي اش چه مي شود. حالا مساله همان است. جاي خودتان را با او عوض كنيد و زبان تان را فارسي فرض كنيد كه مي خواهيد انگليسي ياد بگيريد و ... چه نتيجه اي مي گيريد؟ زبان ياد گرفتن يعني به آن زبان صحبت كردن و صحبت هاي اهل آن زبان را فهميدن. آيا اين توانايي در دانشگاه بدست مي آيد؟ متاسفانه ظاهرا چنين نيست. حالا لطفا شما هم نظرتان را در اين مورد بنويسيد؛ با ذكر ميزان تحصيلات تان در اين مورد. با سپاس[/quote]

sara46
25-08-2007, 05:28
سلام

به نظر شما کدوم یکی از این زبان ها بهتره که یاد بگیرم ؟ :5:

انگلیسیه من کامله . می خام یه زبونه دیگه یاد بگیرم . :5:
خودم ایتالیایی وو بعد آلمانی رو دوست دارم . اما توی ایران و اکثر کشورهای جهان انگلیسی و فرانسه خیلی کاربرد داره . :10:

دلم میگه ایتالیایی و آلمانی. :40: عقلم میگه فرانسه . :21: :2:
فرصتش رو هم ندارم که هر سه رو یاد بگیرم . :41:
شما چی میگید ؟ :40:

A r c h i
25-08-2007, 08:40
من خودم بعد از انگیلیسی رفتم فرانسه ... الان دوسال گذشته و خیلی فرانسه را دوست دارم...فکر می کنم بیشتر از آلمانی و اسپانیایی به درد می خوره...حداقلش اینه که اکثر کانالای هات بیرد فرانسویه و یک چیزایی می فهمم...ولی شروعش خیلی سخته..خصوصا که همش با انگیلیسی قاطی میشه :5: ولی بعد از مدتی خوب می شه
موفق باشی:10:

بردیا
25-08-2007, 08:54
من اگر به خودم بود آلمانی رو انتخاب میکردم.البته بستگی به رشته ی تحصیلی و یا شغلت هم داره.برای چیزای صنعتی آلمانی بهترینه.

*PiNk PaNTHeR*
25-08-2007, 09:38
آهان دیگه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
آلمانی زبون خوبی نیست.
فرانسه خیل سخته.
اگه هم میخوای بری سیسیل پناهنده شی ایتالیای بسیار بدرد بخوره.
به نظر من اسپانیایی یاد بگیری بهتره.

البته من پیشنهاد میکنم انگلیسی یاد بگیری[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

emtn
25-08-2007, 11:23
به نظر من اسپانیایی یاد بگیر چون تو خیلی از کشور ها استفاده می شه. فکر کنم تو آمریکا زبان دوم اسپانیایی باشه. اگه اونو نخواستی فرانسوی یاد بگیر.

j0l6
25-08-2007, 12:11
تو اروپا و خاورمیانه فرانسه بیشتر به درد میخوره اسپانیا هم تو امریکا و امریکای جنوبی زبان مهمی هستش
من تازه فرانسه رو شروع کردم بسیار ګیچ کننده هستش تلفظش هم که خیلی سخته صدا رو هم زشت میکنه ولی خوب میګن کنار انګلیسی فرانسه خیلی به درد میخوره واسه کسی که دنبال کار باشه

sara46
25-08-2007, 14:38
توی ایران کمتر جایی پیدا میشه که اسپانیایی یاد بدن .جایی هست؟

techno
25-08-2007, 15:34
از من میشنوی اول برو دنبال اسپانیایی چون همونطور که یکی دیگه گفت دومین زبان تو ایالات متحدست(گرچه اگه فقط به قصد امریکا باشه همون انگلیسی کفایت میکنه).اما اگه کلی تر بخوایم نگاه کنیم بهتره بری دنبال آلمانی.چون تو اروپا و مخصوصا اروپای غربی بیشتر زبان ها یا آلمانی اند یا هم خانواده اند یعنی اگه آلمانی رو یاد بگیری می تونی به فرض هلندی(dutch) رو هم تا حد زیادی متوجه بشی.
زبان فرانسوی هم کشورهای زیادی رو در بر میگیره مخصوصا تو افریقا به خاطر استعمار.
ولی هنوزم میگم اگه می خوای تو اروپا روابط بهتری داشته باشی حتما اول برو دنبال زبان های ژرمن.

RooS
25-08-2007, 15:47
اگه آلمانی رو دوست داری خوب اول برو سراغ اون
از ایتالیایی در حال حاضر بیشتر کاربرد داره.
ولی همونطور که خودت گفتی فرانسه بعد از انگلیسی بیشتر استفاده میشه . ولی اصلا زبان شیرینی نیست

ss_m_ss
25-08-2007, 19:04
ترکی یاد بگیر از همه باحالتره.

Rjoun
25-08-2007, 19:46
فرانسه نرو كه خيلي سخته!
مذكر مونث داره! مثل عربي

AB
25-08-2007, 21:52
ترکی یاد بگیر از همه باحالتره.
واز همه سخت تر
تو 3-4 سال نمیتونی یاد بگیری
به نظر من فرانسه از همه بهتره چون بیش از 60 درصد لغت ها با انگلیسی مشترکه راحت تر میتونی یاد بگیری

sara46
26-08-2007, 00:01
آره فرانسه خیلی شبیه انگلیسیه .
مثلا the رو می گن : de

piishii
26-08-2007, 00:17
آره فرانسه خیلی شبیه انگلیسیه .
مثلا the رو می گن : de

سلام.
معذرت میخوام ها !
اول از همه اینکه این کلمه دو خونده میشه در ثانی به معنای ا با یک کسره زیرش توی فرانست .
------
دوم اینکه فرانسه بسیار زبون آسانی قبلا هم بین المللی بوده که جاش رو داده به انگلیسی و خیلی هم ساده تر نسبت با آن اما ماها چون انگلیسی رو زودتر یاد میگیریم برامون گیج کنندست اما کمی پیش بری برات مشکلات آسان میشه .

jooya
26-08-2007, 02:24
توی ایران کمتر جایی پیدا میشه که اسپانیایی یاد بدن .جایی هست؟

فکر کنم علوم و فنون کیش داشته باشه . آخه شعبه اش اینجا (بندرعباس) داره !:18: من خودم شاخ در اوردم .

sara46
27-08-2007, 01:30
سلام.
معذرت میخوام ها !
اول از همه اینکه این کلمه دو خونده میشه در ثانی به معنای ا با یک کسره زیرش توی فرانست .
.

eeeeeeeeeeeeeeeeeee?
فکر می کردم این اونه .

mohammadbooter
03-09-2008, 21:33
خوب سلام به دوستان عزیزم ابتدا ترجیح میدم مختصری در باره خودم و تجربیاتی که به دست اوردم براتون بگم
دوستان من 17 سالمه شاید بگید چه سن کمی دارم ولی میتونم بهتون بگم می تونید به راحتی رو حرف های من حساب باز کنید
از 1 سال و نیم پیش شروع کردم به آموختن زبان زیبای انگلیسی از preintermediate شروع کردم
چون زبانم نسبت به سنم خوب بود
رفتم به موسسه کیش به نظرم بهترین موسسه هست نه به خواطر کیفیت آموزشی فقط به خاطر course booke اگه یه چرخی وسسه های تهران یا شهرستان ها بزنید میبینید که همشون دارند کتاب چرتی به نام Interchange رو تدریس میکنن که کتاب خیلی چرتیه و به غول خودمون weak یا همون ضعیف هست
دوستان ما زبان آموزان از نظر من به چندین دسته تقسیم میشند که اول از همه ما باید ببینیم جزو کدوم یک از گروه ها هستیم.
یک سری از دوستان که معمولن رنج سنیشون تو مایه های خودمه به زور پدر مادر میرن زبان
یک سری دیگه خیلی علاقه دارند به یاد گیری زبان ها
یک سری دیگه سرفن میخوان وقت بگزرونن
و یک سری دیگه هم عجله دارند و میخوان فلنگو ببندند
که من خودم جو دسته ی 2 و این آخریه هستم
خوب حالا ببنینید جزو کدومید شما؟؟
اگر جزو اولی هستید که هرگز پیشرفت نمیکنید بهتر بشینید با پدر مادرتون صحبت کنید و بگید که آقا من در یاد گیریه د ندارم و ...
و خودتون رو راحت کنید.
حالا اگر جزو 2 ومی یا آخری باشین خیلی شانستون بالاست که زبان یاد بگیرین اگر جزو این دو گروه نیستید توصیه میکنم بی خیالش شید چون کارتون سخت میشه و نتیجه نمیگیرید.
اگر از من میپرسید >>>اگر دارید در یک موسسه میرید که کتابش Interchange هست همین الان کتاب رو پاره کنید و دیگه پاتون رو به اون موسسه نذارید.
کتاب های خوب Land Mark و True To Life هست ولی این کتاب ها مناسب بالای 18 سال هست کلمات بزرگسالان درش به کار رفته و حوصله ی کوچیکتر ها سر میره با خوندن این کتاب اگر 18 کمتر هستید برید سراغ همون Interchange شاید بگی آقا خودت چی خودت که 15 16 سالت بوده شروع کردی میتونم بگم من هدفم در زندگیم با هم سنام متفاوت هست.
خوب من همون کیش برید بهتره چرا چون فشرده هست البته در هفته یک روز هم داره ولی همون هر رزو برید خیلی بهتره ببینید ما نباید از موسسه انتظار داشته باشیم که مارو پرفوسور کنه کلاس و استاد به نظر من فقط 10% کار یعنی 90% بقیه کار با خود شماست اگه فکر مینی روزی 1 ساعت بری کلاس برگردی لای کتاب رو هم باز نکنی بخوای استاد شی نه عزیزم سخت در اشتباهی.
دوستان عزیز توصیه من این هست که روزی کم کم 30 دقیقه رو listening کار کنید چون ما در ایران هستیمن معمولن speaking پیشرفتش خیلی بیشتر از listening هست بعد از مدت طولانی میفهمید که ای داد بیداد همه چیزتون خوبه ولی وقتی رادیو گوش میدید یا فیلم میبینید حرفاشون رو نیفهمید در حالی که Advanced هستید مثل خودم که این مشکل رو دارم الان راحت صحبت مینم ولی در گوش کردن خیلی مشکل دارم بنا بر این شما این اشتباه رو انجام ندین.
نظر من اینه که 24 ساعت رو listening کار کنید ولی 30 دقیقه خیلی جدی باشه 24 ساعت مثل آهنگ گوش دادن فکر کنید دارید آهنگ گوش میدید ولی 30 دقیقه واقعن توجه کنید .
24 ساعت مثال گفتم نری 24 ساعت گوش بدی:46:
اگر تصمیت جدیه سعی کن تنوع رو رعایت کنی شاید بگی یعنی چی؟؟عجله نکن بهت میگم ....!
تنوع یا همون Variety یعنی این که آقا شما فرض کن یه غذا رو خیلی دوست داری ؟؟آیا می تونی هر روز همون غذا رو بخوری خوب معلومه بعد 1 هفته از اون غذا بیذار میشی.
خوب در زبان یعنی چی ؟؟
یعنی اگه می خوای حوصلت سر نره تنوع رو رعایت کن مثلن یه روز 1 ساعت داستان بخون یه رو رو Vocab کار کن یه روز رو writing و ...
نیای هر روز به مدت 10000 سال یه کتاب داستان بگیری دستت شروع کنی به خوندنا این به درد نمیخوره
شاید بگی چرا؟؟
اولن که خوب شما باید همه skills تو فقط reading تون قوی میشه بقیه چیزا پس چی میشه هیچی یعنی وقتتو هدر دادی
ثانین بیشتر از 1 هفته دوام نمیاری بعد یه هفته عصابت خورد میشه و حوصلت سر میره و به طور کلی بی خیالش میشی.
بنا بر این تونع رو فراموش نکن.
خوب حالا اومدیمبانمون خوب شد بعدش چی؟؟
آقا شما تا با یکی حرف نزنی ترست نمیریزه از حرف زدن بذار یه چیزی در باره خودم بت بگم شاید به دردت بخوره
من 16 سالم بود رفتم زبان دیگه در اون سطح که من بودم همه حرف میزدند و همه از من کمه کم 5 6 سال بزرگ تر بودن من یه آدمه خجالتی بودم کسی صدای منو تا اون موقه نمیشنید حتی در فارسی چه برسه به انگلیسی
یکی دو ترم اول که میرفتم اصلن روم نمیشد حتی یک کلمه بگم حتی تو فارسی چه برسه به انگلیسی بعد 3 4 ترم آقا من این زبونم راه افتاد دیگه ترس از سوتی دادن هم نداشتم خیلی هم زود ترسم ریخت و کمک بزرگی بهم شد چه در فارسی چه در انگلیسی اون کلاسا علاوه بر این که روی من رو باز کرد در فارسی زبان انگلیسیم رو هم قوکرد به طوری که بعد 5 ترم آقا من انقدر حرف میزدم که یکی دو بار استادمون میخاست بندازتم بیرون ولی الان دیگه راحتم مشکلی ندارم .
خوب پس شما باید عزیزم یک partner که هم سطح باشید پیدا کن و شروع کنید با هم حرف زدن میگم هم سطح باشید چون راحت ببا هم یکی از اون یکی به خاطر زبان ضعیفش خجالت نکشه و دلیله دیگه هم اینه که هم سطح باشید کلمات و روشی که با هم حرف میزنید رو میفهمید.
من کتاب های زیادی رو دارم اگر بخوابد بهتون میگم برید تهیه کنید و استفاده کنید.
توصیه من این هست که در روز اگر عجله دارید روزی 2 ساعت ولی اگه عجله ندارید در یاد گیری روزی 30 دقیقه هم کافیه در منزل تاکید کینم در منزل یعنی اگه هر روز میری کلاس زبان اون فایده نداره اونو حساب نکن
تو خونه خودت روزی 30 تا 60 دقیقه مطالعه کن به نظرم حتی اگه عجله هم داری روزی 1 ساعت بیشتر نخون چون به دردت نمیخوره .
سعی نکن بشینی کلمه حفظ کنی چون کار احمغانیه ای هست .
روش صحیح حفظ کردن کلمه این هست که شما یه جا کلمه جدید دیدی در یک text یا در مکالمت با دیگرا استفاده کن اگر یک کلمه در حرف زدنت یا در نوشتارت 3 4 بار تکرار بشه من غول شرف میدم که تا عبد اون کلمه یادت میمونه نه اینکه بیای در یه روز 3 بار کلمرو بگی بعد بیای اینجا بگی آقا خالی بستی چرا!!!
نه روشش این هست مثلن من امروز کلمه recognize رو یاد گرفتم میام سعید میکنم دو سه روز در م دیگران به کار ببرم یا در نامه یا هر جایب دیگه به کار ببرم
اگر می خوای حرف منو بهتر بگیری به یه بچه فکر کن که می خواد زبان مادریشو یاد بگیری خوب چه جوری یاد میگیره فکر کردی؟؟
میشنوه بعد تکرار میکنه بعد هم به کار می بره وی بعد هرگز فراموشش نمکینه یاد گیریه زبان خارجی هم به همین صورت هست .
خوب دوستان ایشالا از جلسات بعدی آموزشمون رو شروع می نیم این مقدمه ما بود که ببینید بهترین راه چیه ؟؟
البته مشکل من این هست که نمیدونم باید از چه level شروع کنم ؟؟چون افراد زیادی میان اینجا و من نمیدونم باید از چه سطحی شروع کنم به خاطر همین به دنبال راهی هستم تا نکاتی و آموزش هایی رو بدم که به درد همه در هر سنی و در هر موقعیتی و در هر سطحی بتونه ازش استفاده کنه.
دوستان عزیزم من زبان فرار هست و نیاز به تکرار و تمرین داره به ابن منظور من راه های خوبی رو بهتون خواهم گفت که کمک زیادی بهتون بکنه.
امید وارم بخونید و نظر بدین و امید وارم کمکتون کرده باشم .
منتظر مطالب بعدی باشید دوستان من مشکلم بزرگه چون نمیدونم شماها در چه سطحی هستید بنا بر این مشکلمون زیاد میشه ولی یه کاریش میکنم خودم.نظر یادتون نره.

Šepehr
03-09-2008, 23:13
من که تقریبا سطحم متوسطه
ممنون میشم بیشتر توضیح بدی
منتظریم

m_h_hadavi
04-09-2008, 07:23
از راهنمایی های خوبتون ممنون
نظرتون این درباره کتاب چیه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
دوستان می تونن از برنامه چهار سوی علم که مستند علمی به زبان اصلی هست و ساعت 2:15 اکثر روز ها از شبکه 4 پخش میشه استفاده کنن
همچنین یه آموزش زبان خوب هم ساعت 9 شب از شبکه آموزش پخش میشه
اگر برنامه دیگه ای سراغ دارید مارو هم بی خبر نزارید

Giorgio Armani
04-09-2008, 07:44
از راهنمایی های خوبتون ممنون
نظرتون این درباره کتاب چیه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیددوستان می تونن از برنامه چهار سوی علم که مستند علمی به زبان اصلی هست و ساعت 2:15 اکثر روز ها از شبکه 4 پخش میشه استفاده کنن
همچنین یه آموزش زبان خوب هم ساعت 9 شب از شبکه آموزش پخش میشه
اگر برنامه دیگه ای سراغ دارید مارو هم بی خبر نزارید
اون کتاب واقعا عالیه.هر 12 لغت در یک یونیته و سطحش از ساده به دشوار می ره.و چون لغات رو در چند جمله بعد از توضیح هر لغت آورده خیلی مفیده.آخر هر یونیت هم تصویری داره که مربوط به یکی از لغات اون یونیت می شه که با درگیر کردن ذهن و استفاده از تصویرسازی یا Illustration کمک بزرگی به موندگاری لغات در ذهن می کنه.
برای تقویت listening هم تا می تونین برنامه و فیلم و اهنگ انگلیسی گوش بدین.این دو برنامه که شما گفتی خوبه ولی خیلی کمه.:8:
موفق باشید.

Mohammad
04-09-2008, 08:12
بد ندیدم لینک تاپیک کتابی رو که دوستان نام بردن قرار بدم شاید به درد سایر دوستان بخوره:

504 کلمه ضروری انگلیسی(504 Absolutely Essential Words ) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

m_h_hadavi
04-09-2008, 08:56
من تا حالا 10 تا درسشو خوندم ولی صدای درس ها رو پیدا نکردم
اون دوتا برنامه برنامه هایی هست که از طریق تلوزیون پخش میشه و من معرفی کردم خودم علاوه بر اون ها از Voa استفاده می کنم

mohammadbooter
04-09-2008, 13:08
دوست عزیزم اون کتاب رو من دارم و لی هنوز نخوندمش کامل ولی کتاب خوبیه اما اما برای کی؟؟
من توصیه نمیکنم این کتاب به درد کسی میخوره که آقا میخواد بره امتحان دکترا بده در دانشگاه یا امتحان دانشگاهی داره
چون کلماتی که درش هست به صورت روز مرزه به کار نمیره ولی اگه رو این کتاب کار کنی خیلی خوبه به درد کسی می خوره که میخواد یه امتحان دتنشگاهی بده و مکالمه و بقیه چیز ها براش مهم نیست فقط میخواد کلمه حفظ کنه نمره بیاره در امتحان دانشگاه وگر نه حفتظ کردن یا معنی کردن کار فایده نداره مثلن میری یه جا طرف میگه آقا مثلن نامزدی چی میشه؟؟
این کار اشتباس اگه شما هدفت اینه که زبان یاد بگیری با هدف این که مترجم نشی و جنرال بخوای باشه اشتباس من عرض کردم شما اگه میخوای Vocabulary پیشرفت کنی برو داستان بگیر یا text پبدا کن بشین کلمات جدیدشو پیدا کن و در مکالمت به کار ببر و یا چند تا انشاء یا نامه بنویس و از اون کلمه اسنفاده کن ولی این کتاب هم بد نیست خوبه 607 ش هم من دارم ولی شما اگر بالا تر از سطح Inetrmediate هست سعی کنید از فارسی فاصله بگیرید و از کتاب های دانش آموزی دور شید شاید بگید یعنی چی؟؟منظورم اینه که شما از دیکشنری LOngman یا آکسفورد یا... استفاده نکنین بلکه از heritage استفاده کنین و دیگه یواش یواش احساس کنید که دارید native میشید و بهتره از کتاب هایی که برای learners هست فاصله بگیرید .
برای لیسنینگ روی فیلم دیدن زیاد حساب نکنید چون خیلی کمک نمیکنه ولی Tactict for Listening شاید برای بعضی ها سطحش پایین باشه ولی کتاب های خوبیه واسه listening روزی یه درس کار کنید بعد چند ماه میبینید که خیلی وارد شدین فکر میکنم 3 تا کتاب داره از این سه تا 2 تاشو من پیشنهاد میکنم Expanding , Developing این دو کتابش رو بگیرید و باهاش کار کنید .
405 هم دوست عزیزم کتاب بدی نیست ولی من توصیه نمیکنم زیاد باش کار کنی بعضی وقتا خوبه .سوالا اگه هست من در خدمتم.

mohammadbooter
04-09-2008, 13:30
کتاب های مفیدی هست برای vocabulary که الان چند تاشو میگم بهتون Vocabulary in use بهترین کتاب به نظر من هست که سطوح مختلف داره و دیگری elementary vocabulary ,inetmediate vocabulary و ... بگیرید و استفاده کنید به نظر من بهترین دیگشنری Long man exams هست البته contamprory هم بد نیست البته اگه میخواید با خودتون ببرید بیرون و این ور اون ور ببرید orginal بگیرید ولی در غیر این صورت offset بگیرید که ارزون تر هم هست ولی اگه سطحتون بالاست برید رو heritage کار کنید .
speaking هم میتونید با خودتون حرف بزنید فرض کنید الان تو خیابون دارید راه میریئد و الاف هستید دارید ویترین مغازه ها رو نگاه میکنید به جای این شروع کنید با خودتون حرف بزنید هیچ اهمیتی هم به اطرافیان ندین که مسخرتون میکنن یا ... بیسوادن فکر میکنن کار شما اشباس اصلن در این راه خجالت نباید بکشید مردم هم اهمیتی نداره که پشت سر شما میگن دیوونس با خودش حرف میزنه من الان تو خیابونا همش با خودم تازه اونم بلند بلند حرف میزنم تو خونه هم انقدر بلند حرف میزنم که مامانم اینا از دستم روانی دارن میشن دیگه شما هم خجالت رو بذارید کنار و شروع کنید به حرف زدن اگر هم کسی هست که بتونید باهاش حرف بزنید که خیلی بهتره .شما ببینید نرید کتاب بخرید بذارید تو کتابخونه 3 4 تا کتاب رو که دارید که در زمینه های مختلف هست روش کار کنید اگه کتاب زیاد داشته باشید مثله من میمونید که کدوم رو بخونید کدوم رو نخونید آخرم هم هیچ کدوم رو نمیتونید تموم کنید و کار کنید.
یه مسئله مهم هست برای کسانی که مثل من میخوان در کنار انگلیسی زبان های دیگه مثل فرانسه هم شروع کنن دوست عزیزم عجله نکن چون زبان های دیگه به سادگیه انگلیسی نیست صبر کن تا زمانی که فکر میکنی زبانت در حد و اندازه های این هست که بتونی در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنی بعد شروع کن زبان دیگرو در غیر این صورت غاتی میکنی پس بذار انگلیسی به به جا برسه بعد برو سراغ فرانسه یا... در رابطه با فرانسه چیزی ندارم که بگم چون خودم تازه شروع کردم ولی توصیم اینه که اصن بی خیال فرانسه باشید چون بی تهایت سخته به طوری که حتی فارسی ردتون میره خیلی سخته ولی قابل حله.
خوب منتظر سوال هاتون هستم .

mahsa1469
08-09-2008, 22:24
سلام بچه ها من تقریبا 18 سالمه اما زبانم خیلی ضعیفه به زبان علاقه دارم اما تا حالا اصلا دونبالش نرفتم خیلی هم ضرر دیدم اما حالا تصمیم جدی دارم که این زبان رو دنبال کنم ممنون می شم کمکم کنید

Mohammad
08-09-2008, 23:34
سلام ...
برای سن شما خیلی هم دیر نیست ، فقط کافیه با تمام وجود بخواین .
من پیشنهاد می کنم یه موسسه خوب و معتبر پیدا کنید و با توجه به برنامه درسی و وقت آزادتون کلاس برید . در کنارش هم حتما کار کنید و فقط به کلاس اکتفا نکنید چون زبان واقعا فرار هست ، اگه کار نشه ، اگه توجه نشه خیلی افت می کنید. من خودم با توجه به علاقه ی بسیاری که داشتم حدود 8 سال کلاس زبان رفتم ، بنابراین علاقه خیلی مهمه و اینکه خودتون واقعا بخواید که یاد بگیرید.
سایر دوستان هم راهنمایی می کنند ، موفق باشید.

MaFia_King
10-09-2008, 21:12
کتاب های مفیدی هست برای vocabulary که الان چند تاشو میگم بهتون Vocabulary in use بهترین کتاب به نظر من هست که سطوح مختلف داره و دیگری elementary vocabulary ,inetmediate vocabulary و ... بگیرید و استفاده کنید به نظر من بهترین دیگشنری Long man exams هست البته contamprory هم بد نیست البته اگه میخواید با خودتون ببرید بیرون و این ور اون ور ببرید orginal بگیرید ولی در غیر این صورت offset بگیرید که ارزون تر هم هست ولی اگه سطحتون بالاست برید رو heritage کار کنید .
speaking هم میتونید با خودتون حرف بزنید فرض کنید الان تو خیابون دارید راه میریئد و الاف هستید دارید ویترین مغازه ها رو نگاه میکنید به جای این شروع کنید با خودتون حرف بزنید هیچ اهمیتی هم به اطرافیان ندین که مسخرتون میکنن یا ... بیسوادن فکر میکنن کار شما اشباس اصلن در این راه خجالت نباید بکشید مردم هم اهمیتی نداره که پشت سر شما میگن دیوونس با خودش حرف میزنه من الان تو خیابونا همش با خودم تازه اونم بلند بلند حرف میزنم تو خونه هم انقدر بلند حرف میزنم که مامانم اینا از دستم روانی دارن میشن دیگه شما هم خجالت رو بذارید کنار و شروع کنید به حرف زدن اگر هم کسی هست که بتونید باهاش حرف بزنید که خیلی بهتره .شما ببینید نرید کتاب بخرید بذارید تو کتابخونه 3 4 تا کتاب رو که دارید که در زمینه های مختلف هست روش کار کنید اگه کتاب زیاد داشته باشید مثله من میمونید که کدوم رو بخونید کدوم رو نخونید آخرم هم هیچ کدوم رو نمیتونید تموم کنید و کار کنید.
یه مسئله مهم هست برای کسانی که مثل من میخوان در کنار انگلیسی زبان های دیگه مثل فرانسه هم شروع کنن دوست عزیزم عجله نکن چون زبان های دیگه به سادگیه انگلیسی نیست صبر کن تا زمانی که فکر میکنی زبانت در حد و اندازه های این هست که بتونی در یک کشور انگلیسی زبان زندگی کنی بعد شروع کن زبان دیگرو در غیر این صورت غاتی میکنی پس بذار انگلیسی به به جا برسه بعد برو سراغ فرانسه یا... در رابطه با فرانسه چیزی ندارم که بگم چون خودم تازه شروع کردم ولی توصیم اینه که اصن بی خیال فرانسه باشید چون بی تهایت سخته به طوری که حتی فارسی ردتون میره خیلی سخته ولی قابل حله.
خوب منتظر سوال هاتون هستم .

با سلام...

دوست عزيز كتاب Steps to Understanding چطور هستش.

||سپاس**

whos
10-09-2008, 23:19
مي‌خواستم بدونم براي اينكه تو دانشگاه زبان خارجي مثل ايتاليايي،روسي،آلماني و...- هر چي غير انگليسي- بخونيم ،بايد در چه سطحي اون زبان رو بلد باشيم؟؟ مثلا وسه اينكه بريم روسي بخونيم بايد از قبل چقدر روسي بلد باشيم ؟؟ و تو دانشگاه كارو از چه سطحي شروع مي كنند ؟؟

كسي كلا در مورد تحصيل در اين جور رشته‌ها اطلاعاتي داره ممنون ميشم كمكي كنه!

MehranVB
11-09-2008, 08:02
مي‌خواستم بدونم براي اينكه تو دانشگاه زبان خارجي مثل ايتاليايي،روسي،آلماني و...- هر چي غير انگليسي- بخونيم ،بايد در چه سطحي اون زبان رو بلد باشيم؟؟ مثلا وسه اينكه بريم روسي بخونيم بايد از قبل چقدر روسي بلد باشيم ؟؟ و تو دانشگاه كارو از چه سطحي شروع مي كنند ؟؟

كسي كلا در مورد تحصيل در اين جور رشته‌ها اطلاعاتي داره ممنون ميشم كمكي كنه!
آیا رشته زبان روسی درس تحصیلی داره؟ مثلاً انگلیسی و آلمانی و ایتالیایی و فرانسوی درس تحصیلی هستن. یعنی میتونین در دوران تحصیل به جای انگلیسی، آلمانی بخونین و توی کنکور هم زبان آلمانی رو به جای انگلیسی بزنید. وقتی وارد دانشگاه میشین توی زبانهایی که گفتم باید به اندازه چیزایی که دوره دبیرستان خوندین بلد باشین. فکر کنم در مورد روسی هم در همون سطح باید بید باشین.

ugly_girl_a
11-09-2008, 13:26
من خودم فرانسه قبول شدم ترم اول 15 واحد پیش دانشگاهی (نه پیش نیاز)میذارن که فکر میکنم آموزش های ابتدایی رو اونجا یاد میدن.چون کسی که حتی الفبای یه زبانی رو بلد نیست چه جوری میخواد دروس تخصصی شو یاد بگیره؟اون 15 واحد واسه همونه.

whos
11-09-2008, 15:03
[
من خودم فرانسه قبول شدم ترم اول 15 واحد پیش دانشگاهی (نه پیش نیاز)میذارن که فکر میکنم آموزش های ابتدایی رو اونجا یاد میدن.چون کسی که حتی الفبای یه زبانی رو بلد نیست چه جوری میخواد دروس تخصصی شو یاد بگیره؟اون 15 واحد واسه همونه.

آهان:20: !! پس قبلش وسه مبتديا 15 واحد ميذارن !! خيلي خوفه!
شما تو كنكور ، زبان انتخابيت وسه امتحان چي بود؟ فرانسه يا انگليسي ؟؟
در ضمن من شنيدم فرانسه علاوه بر گرامر ، ديكته خيلي سختي هم داره؛ درسته ؟؟

ugly_girl_a
11-09-2008, 16:57
[

آهان:20: !! پس قبلش وسه مبتديا 15 واحد ميذارن !! خيلي خوفه!
شما تو كنكور ، زبان انتخابيت وسه امتحان چي بود؟ فرانسه يا انگليسي ؟؟
در ضمن من شنيدم فرانسه علاوه بر گرامر ، ديكته خيلي سختي هم داره؛ درسته ؟؟

من تو کنکور هم زبانم انگلیسی بود.هنوزم نرفتم دانشگاه که ببینم سخته یا نه.امسال قبول شدم :20:شما چی؟

mohammadbooter
11-09-2008, 21:54
با سلام...

دوست عزيز كتاب Steps to Understanding چطور هستش.

||سپاس**

این کتاب هم بد نیست به شرط این که کار بشه ولی توصیه من همونه که عرض کردم چون ار

سطح پایین شروع میکنه و ادامه میده تا سطح بالا

از تنوع تمرینی هم بر خوردار هست بنا بر این میتونه کتابه موثری بشه

شما هر کدوم رو که دوست دارید میتونید استفاده کنید ولی اون بهتر هست ببینید همه ی کتاب ها خوب هستند البته نه همه ی همشون

ولی اکثر کتاب ها مفیدند

توصیه من همون هست

پیشرفت چشمگیری میکنید با ساتفاده از این

mohammadbooter
11-09-2008, 22:02
سلام بچه ها من تقریبا 18 سالمه اما زبانم خیلی ضعیفه به زبان علاقه دارم اما تا حالا اصلا دونبالش نرفتم خیلی هم ضرر دیدم اما حالا تصمیم جدی دارم که این زبان رو دنبال کنم ممنون می شم کمکم کنید

خوب همون طور که دوست گلم براتون عرض کردن من هم همین نشر رو دارم

ببینید در هر کاری شما باید تلاش کنید و تلاش کنید و تلاش

با یک کتاب و 2 کتاب هم شما استاد نمیشید

همون طور که دوستم گفتند ایشون 8 سال رفتند کلاس زبان بنا بر این

پشت کار زیادی باید داشته باشید و حوصله زیادی باید داشته باشید هیچ چیز شما رو خسته نکنه شما سعی کن اول یک کم خودت تمرین کنی بعد یک کلاس بری که خوب باشه

میگم خودت کار کنی چون من دیدم اکثر کلاس ها اساتید اینگلیسی حرف میززند حتی در سطح های پایین بنا بر این شما تا چند ترمی الافی و هیچی نمیفهمی تازه بعد 3 ترم یه چیزیایی دستگیرت میشه نظر من این هست که

اول شما خودت تمرین کنی یکم بعد که یه ذره راه افتادی شروع کنی واسه کلاس رفتن

کلاس بچه بازی هم نرو مثلن اونجا که دوستات میرن بگی خوب دوستم میره اینجا منم برم با هم بریمو بیایمو اینا

نه تنها برو یه جایی هم برو که بچه مچه تو کلاساش نباشه چون وقتت 100% هدر میره

کلاس بزرگسالان برو

نظرم این هست که رو حرف زدنت کمی کار کنی و vocabبعد بری کلاس

بعدش هم که دیگه خودت دستت میاد که چی کار کنی

ولی دوست عزیز من در پست اولمم گفتم اگه می خوای 2 3 ترم بری بعد خسته بشی و ... اصلن نرو اصلن نرو تاء کید میکنم چون خیلی مهمه و نمیدونم بگی خوب حالا تابسونه یه ترم نمیرم می خوام استراحت کنم و ...

نباشه بگی وای امسال سومم درسم سخته وای پیش دانشگاهی هستم ...

اگه اینجوری هست ولش کن بذار وقتی که به اندازه کافی وقت داشته باشی در غیر این صورت

هیچ فایده ای نداره

whos
12-09-2008, 18:17
من تو کنکور هم زبانم انگلیسی بود.هنوزم نرفتم دانشگاه که ببینم سخته یا نه.امسال قبول شدم :20:شما چی؟

به به :biggrin:تبريك ميگم پس !
اميدوارم موفق باشين !
تا حالا اگه دوست دارين ميشه بگين الان تا چه حد فرانسه مي‌دونين ؟؟

من خودم امسال درسم تو يه رشته ديگه تموم ميشه و ليسانس مي‌گيرم، اما دوست دارم بعدش تو يه رشته زبان خارجي دوباره درس بخونم ! اما چون اطلاعاتم كم بود مي‌خواستم ببينم قبلش تا چه حدي بايد زبان مربوطه رو ياد بگيرم ؟!

ugly_girl_a
12-09-2008, 19:48
به به :biggrin:تبريك ميگم پس !
اميدوارم موفق باشين !
تا حالا اگه دوست دارين ميشه بگين الان تا چه حد فرانسه مي‌دونين ؟؟

من خودم امسال درسم تو يه رشته ديگه تموم ميشه و ليسانس مي‌گيرم، اما دوست دارم بعدش تو يه رشته زبان خارجي دوباره درس بخونم ! اما چون اطلاعاتم كم بود مي‌خواستم ببينم قبلش تا چه حدي بايد زبان مربوطه رو ياد بگيرم ؟!

من فرانسه هیچی بلد نیستم یعنی در حد صفر ولی از این لحاظ مشکلی نیست چون 90%بچه ها همینجوری هستن.خاله ی منم زبان ایتالیایی دانشگاه تهران خونده.اونم مثل من بوده زبان ایتالیاییش صفر بوده.شما ببین چه زبانی رو دوست داری همونو برو.احتیاج به پیش زمینه نداری.

mohammadbooter
16-09-2008, 16:31
سلام به همه ی دوئستان عزیز

خوب امروز با بحث جدیدی اومدم خدمت شما

این سوال برای همه ی دوستان پیش میاد که ما باید کی بریم سراغ امتحان تافل یا آیلتس

و خیلی سوالات دیگه دارند که امتحاناتش چه جوری هست چندین فرم داره و طریقه ثبت نام و .... خیلی چیز های دیگه

خوب دوستان اگر توجه کرده باشند در تهران و یا در شهرستان ها کلاس هایی بر گزار میشه که

آمادگی تافل هستند

به نظر من این کلاس ها فقط هزینه الکی و زیاد میگیریند و هیچ کار خاصی انجام نمیدند

به نظرم خودتون کار کنید بهتره

من نگفتم کلاس زبان نریدا

من گفتم کلاس آمادگی تافل نرید بهتره

چون هزیزنه بالایی رو میدید و در مقابل هیچ مزیتی رو نخواهید دید

اگر فکر میکنید که زبانتون به اندازه کافی خوب هست خودتون شروع کنید به خوندن و تکنیک های تست زنی و ... رو آزمایش کنید

برای این منظور کتاب های بسیاری هست

که اگر خواستید میتونم معرفی کنم بهتون تا برید استفاده کنید

دوستان در امتحانات تافل و آیلتس ردی ما نداریم ولی بسته به هدف شماست

فرضن اگر شما می خواید برید کشور مالزی از آیلتس 5 هم داشته باشید کافیه و ...

تافل اگر اشتباه نکنم دو نوع هست

منظورم پیپر بیسد و اینترنت بیسد نیستا

منظور همون IBT هست

که من همین رو پیشنهاد مینکن
دوستانیی که قصد رفتن به آمریکا و یا کانادا هم هست

میگن واسه کانادا آیلتس می خوان ولی تا جایی که من میدونم و دنبالش بودم

اولین چیزی که از شما می خواند تافل ولی خیلیا میگن آیلتس می خوان

من میگم تافل چون از کسی که در اونجا زندگی میکنه پرسیدم

برای استرالیا هم که خوب حتمن میدونید

آیلتس می خواد

البته گفتم تمام اینا به هدف شما داره

مثلن تا اگه می خواید برید استرالیا به عنوان کار گر باشید مثلن میگم با 4 هم میتونید برید که در این صورت نیاز

به مدرک general ielts دارید

که خیلی ساده تر از آکادمیک هست

ولی اگه واسه ادامه تحصیل و .. . میخواید باید برید دنبال آکادمیک و یه نمره بالا 7 6.5

که خوب سخت تر هم هست

انگلیس هم همون آیلتس نیاز هست

کتاب های مفیدی هم هست برای آمادگی که اگر خواستید معرفی میکنم خدمت شما

ولی نظر من این هست که 100% مطمئن بشید که با یه نمره بالا قبول میشید بعد ثبت نام کنید

اینجوری یک بار باید هزینه بدین

و اگر هم موفق نشید نمره خوبی کسب کنید فکر میکنم تا 6 ماه نتونید

دوباره امتحان بدین

پس مواظب باشید که گیر نیفتید

با ذهنی آماده برید ثبت نام کنید که این مشکلات پیش نیاد

سوالی بود من در خدمت هستم

GMitW
17-09-2008, 14:28
اگه ميشه اسم كتابهايي رو كه در موسسه كيش خوندي رو بزاري
يه برنامه ي طبقه بندي شده ميتوني بر اساس كتابهاي پيشنهادي خودت بدي
با سپاس

mohamad12345
17-09-2008, 14:45
سلام به دوستان زبان دوست .
گفتم منم تجربیات خودم را بگم شاید کمکی کرده باشم به اونهایی که دوست دارن زبان رو یاد بگیرن ولی نمیدونن چه جوری شروع کنند

من از حدود 3 سال پیش از روی علاقه ای که نمیدونم چه جوری شکل گرفت شروع کردم به یادگیری خود آموز زبان
اول هدفم پاس کردن زبان پیش دانشگاهی بود ولی بعد از یک مدت خیلی علاقمند شدم به طوری که زبان کنکور همون سال 73% زدم
خب بریم سراغ روش هایی که من برای یادگیری زبان استفاده می کنم و توصیه می کنم شما هم استفاده کنید.
من اول کلمه ها رو توی کتاب پیدا می کردم و اونها رو با جعبه لایتنر حفظ می کردم بعد از یک مدتی تصمیم گرفتم این کار رو بهینه کنم و پشت برگی که معنی کلمه رو می نوشتم، اون جمله ای که کلمه رو از اونجا یاد گرفته بودم هم می نوشتم. این کار باعث میشه ماندگاری لغات توی ذهن بیشتر بشه. اگه به طور مستمر از جعبه لایتنر استفاده بشه حداقل 2 ماه طول می کشه تا یک لغت از خونه اول به خونه آخر برسه

پیشنهاد می کنم از دیکشنری شش جلدی آریانپور استفاده کنید که هم کلمه ها رو توی جمله های مختلفی به کار برده وهم تلفظ انگلیسی و آمریکایی داره (به لطف نبود قانون کپی رایت سی دی رایتیش رو میتونید از هر مغازه نرم افزاری گیر بیارید).
بابیلون انگلیسی به انگلیسی هم خوبه چون حتی ضرب المثل های رایج و اصطلاحات رو ترجمه کرده

اگه ماهواره داشته باشید می تونید از شبکه هایی مثل supreme master که برنامه هاش رو با زیر نویس انگلیسی و هم با فارسی پخش می کنه استفاده کنید. توصیه می کنم اول ضبط کنید و بدون اینکه به زیر نویس نگاه کنید سعی کنید بفهمید و بعد با زیر نوس پیش برید در آخر بدون زیر نویس آنقدر گوش بدید تا براتون روان بشه.
rai-edu2 هم برنامه های مخصوص آموزش زبان داره. bbcprime،smile وکلا شبکه هایی که برای بچه های برنامه پخش می کنه میتونن برای لیسینینگ خوب باشن
و همینطور cnn که شما میتونید transcript برنامه ها رو از سایتش بگیرید
شبکه های فیلم و mbcpersian هم که جدیدا باز شده و برای اونهایی که حوصله اخبار رو ندارند و میخوان فیلم نگاه کنن خوبه، شما میتونید فیلم هاش رو ضبط کنید بعد توی اینترنت زیرنویس انگلیسی را پیدا کنید تا هم فیلم نگاه کرده باشید هم به یادگیری زبانتون کمک کرده باشید.مطمئنا کلماتی که توی فیلم و اخبار و با تصویر یاد گرفته میشن از ماندگاری بیشتری برخورداره(البته dvd های با زیرنویس هم تو بازار وجود داره که می تونید از اون ها هم استفاده کنید).بعد از کمی پیشرفت در لیسینینگ شما می تونید هربرنامه ای رو که دوست داشتید (به خصوص اخبار مثل bbc و cnn و برنامه های مستند) ضبط کنید و بعد از چند بار گوش دادن متوجه میشید خیلی از جمله هاش رو می فهمید وهم میتونید کلمه های جدیدش رو دربیارید.

من خودم برای زبان خیلی از موبایل استفاده می کنم مثلا یک داستان رو میریزم روی گوشی و توی صف نونوایی یا هر موقعی که دیدم وقتم داره تلف میشه اونو می خونم و یا فایل های لیسیننگ که توی اینترنت هم زیاده دانلود می کنم و وقتی تو اتوبوس و ماشین هستم با هدفون گوش میدم و همینطور از دیکشنری هایی که میشه روش نصب کرد و آدم از شر دیکشنری های 2000 صفحه ای (که به سختی میشه یک لغت رو توش پیدا کرد ) نجات میده و همه جا هم قابل استفاده است

سایت های اینترنتی مثل voaspecialenglish،salamzaban و وبلاگهای زیادی هم که برای آموزش زبان انگلیسی ساخته شده هم میتونه به لیسینینگ،گرامر،دامنه لغات و ریدینگ شما کمک کنه
اما من دوباره تاکید می کنم لغاتی که یاد گرفته میشه باید جوری یاد گرفته بشه که وقتی شما بعد با اون لغت برخور کردید و معنی لغت یادتون نبود بتونید با یاد آوردن جمله لغت رو به خاطر بیارید واینکه حتما از جعبه لایتنر استفاده کنید چون باعث یک جور تعهد میشه و مطمئم میشید چیزی که یاد می گیرد بعدا از ذهنتون نمیره

و یک نکته دیگه که فکر می کنم در مورد لیسینینگ مهمه اینه که شما اگر 5 بار 1 فیلم رو ببینید و روی مکالمات روان بشید بهتر از اینه که 5 فیلم رو 1 بار ببینید. برای صرفه جویی در وقت هم می تونید با استفاده از jetaudio یا هر نرم افزار دیگه که خودتون سراغ دارید صدای مکالمه های مهم فیلم رو ضبط کنید و انقدر گوش بدبد تا fluent بشید

خب این بود تجربه های شخصی من که با جزئیات در اختیار شما گذاشتم
امیدوارم بعد از 2 سال عضو بودن در p30world یک پست positive داده باشم و به دوستان کمک کرده باشم

mohamad12345
17-09-2008, 14:48
سلام به دوستان زبان دوست .
گفتم منم تجربیات خودم را بگم شاید کمکی کرده باشم به اونهایی که دوست دارن زبان رو یاد بگیرن ولی نمیدونن چه جوری شروع کنند

من از حدود 3 سال پیش از روی علاقه ای که نمیدونم چه جوری شکل گرفت شروع کردم به یادگیری خود آموز زبان
اول هدفم پاس کردن زبان پیش دانشگاهی بود ولی بعد بیشتر علاقمند شدم به طوری که زبان کنکور همون سال 73% زدم
خب بریم سراغ روش هایی که من برای یادگیری زبان استفاده می کنم و توصیه می کنم شما هم استفاده کنید.
من اول کلمه ها رو توی کتاب پیدا می کردم و اونها رو با جعبه لایتنر حفظ می کردم بعد از یک مدتی تصمیم گرفتم این کار رو بهینه کنم و پشت برگی که معنی کلمه رو می نوشتم، اون جمله ای که کلمه رو از اونجا یاد گرفته بودم هم می نوشتم. این کار باعث میشه ماندگاری لغات توی ذهن بیشتر بشه. اگه به طور مستمر از جعبه لایتنر استفاده بشه حداقل 2 ماه طول می کشه تا یک لغت از خونه اول به خونه آخر برسه

پیشنهاد می کنم از دیکشنری شش جلدی آریانپور استفاده کنید که هم کلمه ها رو توی جمله های مختلفی به کار برده وهم تلفظ انگلیسی و آمریکایی داره (به لطف نبود قانون کپی رایت سی دی رایتیش رو میتونید از هر مغازه نرم افزاری گیر بیارید).
بابیلون انگلیسی به انگلیسی هم خوبه چون حتی ضرب المثل های رایج و اصطلاحات رو ترجمه کرده

اگه ماهواره داشته باشید می تونید از شبکه هایی مثل supreme master که برنامه هاش رو با زیر نویس انگلیسی و هم با فارسی پخش می کنه استفاده کنید. توصیه می کنم اول ضبط کنید و بدون اینکه به زیر نویس نگاه کنید سعی کنید بفهمید و بعد با زیر نوس پیش برید در آخر بدون زیر نویس آنقدر گوش بدید تا براتون روان بشه.
rai-edu2 هم برنامه های مخصوص آموزش زبان داره. bbcprime،smile وکلا شبکه هایی که برای بچه های برنامه پخش می کنه میتونن برای لیسینینگ خوب باشن
و همینطور cnn که شما میتونید transcript برنامه ها رو از سایتش بگیرید
شبکه های فیلم و mbcpersian هم که جدیدا باز شده و برای اونهایی که حوصله اخبار رو ندارند و میخوان فیلم نگاه کنن خوبه، شما میتونید فیلم هاش رو ضبط کنید بعد توی اینترنت زیرنویس انگلیسی را پیدا کنید تا هم فیلم نگاه کرده باشید هم به یادگیری زبانتون کمک کرده باشید.مطمئنا کلماتی که توی فیلم و اخبار و با تصویر یاد گرفته میشن از ماندگاری بیشتری برخورداره(البته dvd های با زیرنویس هم تو بازار وجود داره که می تونید از اون ها هم استفاده کنید).بعد از کمی پیشرفت در لیسینینگ شما می تونید هربرنامه ای رو که دوست داشتید (به خصوص اخبار مثل bbc و cnn و برنامه های مستند) ضبط کنید و بعد از چند بار گوش دادن متوجه میشید خیلی از جمله هاش رو می فهمید وهم میتونید کلمه های جدیدش رو دربیارید.

من خودم برای زبان خیلی از موبایل استفاده می کنم مثلا یک داستان رو میریزم روی گوشی و توی صف نونوایی یا هر موقعی که دیدم وقتم داره تلف میشه اونو می خونم و یا فایل های لیسیننگ که توی اینترنت هم زیاده دانلود می کنم و وقتی تو اتوبوس و ماشین هستم با هدفون گوش میدم و همینطور از دیکشنری هایی که میشه روش نصب کرد و آدم از شر دیکشنری های 2000 صفحه ای (که به سختی میشه یک لغت رو توش پیدا کرد ) نجات میده و همه جا هم قابل استفاده است

سایت های اینترنتی مثل voaspecialenglish،salamzaban و وبلاگهای زیادی هم که برای آموزش زبان انگلیسی ساخته شده هم میتونه به لیسینینگ،گرامر،دامنه لغات و ریدینگ شما کمک کنه
اما من دوباره تاکید می کنم لغاتی که یاد گرفته میشه باید جوری یاد گرفته بشه که وقتی شما بعد با اون لغت برخور کردید و معنی لغت یادتون نبود بتونید با یاد آوردن جمله لغت رو به خاطر بیارید واینکه حتما از جعبه لایتنر استفاده کنید چون باعث یک جور تعهد میشه و مطمئم میشید چیزی که یاد می گیرد بعدا از ذهنتون نمیره

و یک نکته دیگه که فکر می کنم در مورد لیسینینگ مهمه اینه که شما اگر 5 بار 1 فیلم رو ببینید و روی مکالمات روان بشید بهتر از اینه که 5 فیلم رو 1 بار ببینید. برای صرفه جویی در وقت هم می تونید با استفاده از jetaudio یا هر نرم افزار دیگه که خودتون سراغ دارید صدای مکالمه های مهم فیلم رو ضبط کنید و انقدر گوش بدبد تا fluent بشید

خب این بود تجربه های شخصی من که با جزئیات در اختیار شما گذاشتم
امیدوارم بعد از 2 سال عضو بودن در p30world یک پست positive داده باشم و به دوستان کمک کرده باشم

mohamad12345
17-09-2008, 15:12
ببخشید مثل اینکه دوتا شد،حذفم نمیشه!

mohammadbooter
25-09-2008, 17:33
اگه ميشه اسم كتابهايي رو كه در موسسه كيش خوندي رو بزاري
يه برنامه ي طبقه بندي شده ميتوني بر اساس كتابهاي پيشنهادي خودت بدي
با سپاس

حقیقتن در موسسه کیش کتاب مخصوصی ما کار نکردیم مثل بقیه جا ها

یک کتاب مثل interchange و یا headway داشتیم و هر روز هم رو همین کتاب کار میکنیم

اسمش True To Life هست

الان هم که ادونس هستم کتابم Land Mark هست

ولی این کتاب ها به نظر من کافی نیست چون همه چیز که در همین یک کتاب خلاصه نمیشه که

باید کتاب های زیادی رو کار کنید تا بتونید به خوبی یاد بگیرید

اگر مروری هم به گذشته بکنید کتاب های مفید رو معرفی کردم خدمت دوستان

ببینید ما کتابی رو نداریم که به درد نخوره

یا کمک نکنه به ما و یا مفید نباشه

همه ی کتاب ها مفید هستند

ولی بعضی هاشون کار ما رو راحت تر میکنه که فکر کنم برای هر توانایی منظورم از توانایی همون گوش دادن و صحبت کردن و ... هست رو معرفی کردم

باز هم اگه سوالی هست در خدمت هستم

sina1415
26-09-2008, 12:26
سلام میشه به منم کمک کنین

من جایی که می رم فقط interchange هستش.

ایا می تون در طی 2 سال تافل رو بگیرم .چون بعد از حدود 2 سال دارم میرم خارج.

البته علاقه زیاد دارم .

و روزی 2 - 3 ساعت به زبان اختصاص می دم .

همچنین در کنا ر کلاس نصرت هم گوش می کنم و از کتاب های متفرقه هم استفاده می کنم .

به نظر شما دوستان چی کار کنم .

اینو هم بگم که من الان intro هستم . کتاب در این سطح معرفی کنین .listening

سهراب مموتی
11-10-2008, 07:18
سلام دوستان.
من قصد دارم که کنکور زبان انگلیسی شرکت کنم. ولی متاسفانه بر خلاف رشته های دیگه هیچ گونه اطلاعاتی تو اینترنت در مورد منابع پیدا نکردم. لطفا در مورد منابع کنکور زبان و دانشگاه هایی که در رشته مترجمی زبان انگلیسی برتر هستند راهنمایی کنید.:40:

mohammadqazqaz
27-10-2008, 16:42
سلام به همگی
من رشته مترجمی نوار و فیلم پودمانی قبول شدم
می خواستم بدونم بعد از گرفتن مدرک کاردانی، مجار به شرکت در آزمونهای کارشناسی (سراسری -ازاد -پیام نورو...) هستم یانه؟
خود مسئولین گفتن میشه کنکور کارشناسی داد ولی رشته " آموزش زبان انگلیسی"

اگه میشه یه توضیحی هم در مورد این رشته بدید . با دو رشته مترجمی انگلیسی و زبان ادبیات تفاوتی داره؟

mohammadqazqaz
02-11-2008, 21:02
من خودم امسال کنکور زبان دادم و قبول شدم
هیچکس هیچ کتابی نمی تونه بهت معرفی کنه
بهترین کار تا بتونی تمام یا حداقل بیشترین سوالات زبان رو جواب بدی اینه که کلاس های آموزش مکالمه زبان رو بگذرونی
(البته تا سطح Upper) من خودم بعد از پیش ... رفتم کلاس زبان. بهت قول میدم بدون هیچ کتاب تستی راحت می تونی سولات تخصصیش رو جواب بدی

raminmousavi
08-12-2008, 18:42
سلام. همگي خسته نباشيد.

بچه ها كسي منابع ازمون كارشناسي ارشد مترجمي زبان انگليسي رو ميدونه چيه؟
اصلا سازمان سنجش اعلام ميكنه منابع رو؟
ممنون ميشم كمكم كنيد.

separate
08-12-2008, 20:13
این لینک ها میتونه بهت کمک کنه

raminmousavi
08-12-2008, 21:44
خوب منابع ازمون هارو كجاي اين نوشته؟ هيچيزي نيست كه.

separate
08-12-2008, 23:16
اون لینکا تنها لینک های مربوط به آزمون های کارشانسی ارشد هستند هست اگه اونجا نبود باید از بخش پرسش و پاسخ سایت سنجش استفاده کنی.اول سرچ کن اگه جوابت نبود سولاتو مطرح کن ظرف یک یا چند روز جواب میدن

HASAN.TAG
11-12-2008, 10:31
سلام
من upper1 کانون هستم!
برای r readingباید چی کار کنم و چه جوری سوالها را در مدت زمان مشخصش جواب بدم!

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید

hrgh2
15-12-2008, 17:18
سلام دوستان
ممنون میشم اگه بهم بگید برای شرکت در کنکور زبان انگلیسی باید چه کتابهایی را بخونم ( انگلیسی )
تنها چیزی که در دفترچه گفته بود کتاب زبان تخصصی بود که ضریب 4 هم داشت اما نگفته بود این کتاب چیه
توی سایت سنجش و جاهای دیگه هم اشاره ای نشده بود:13:

:11:

* BriAnNa *
18-12-2008, 22:16
کلا منبع خاصی برای کنکور زبان وجود نداره !
قبلا کتاب bridging the gap بود ولی من شنیدم سطحش برای کنکور زبان پایینه !
شما بگو در چه قسمتی نیاز به کتاب داری ( grammar , vocabulary ) و در چه سطحی تا بهتر راهنماییت کنم !
یه توصیه هم از من اگه پایه زبانت ضعیفه به خصوص در vocabulary بی خیال کنکور زبان شو ! :46: مگر اینکه بکوب بخونی و تا کنکور خودتو به سطح قابل قبولی برسونی !
اگه vocabulary و grammar خوبی داشته باشی با کمی تمرین می تونی از پس reading و cloze و بقیه قسمت ها بر بیای !
می مونه یه قسمت که اونم language functions یا همون conversational english هست که به نظر من مشکل ترین قسمت کنکور زبانه و خیلی ها توش مشکل دارن ( مثه خودم ! :31: ) تو این قسمت هم باید مسلط به idiom ها و phrasal verb ها باشی !
به نظر من توی کنکورهای آزمایشی سنجش شرکت کن ، یه محکی بزن خودتو ببین تو چه قسمتی بیشتر مشکل داری ! اگه هم بگی در چه قسمتی و در چه سطحی نیاز به کتاب داری بهتر راهنماییت می کنم .
موفق باشی :11:

BoOghz
20-12-2008, 23:23
با سلام به دوستان و تشكر ازراهنمايي BriAnNa ي عزيز
من پارسال كنكور زبان شركت كردم و حدود يك ماه مونده به كنكور خوندمو دانشگاه پيام نور قبول شدم و الانم دانشجويم
اما ميخوام يك بار ديگه شركت كنم و اگه بشه دانشگاه دولتي قبول شم :rolleye:
ميشه لطف كنيد و در زمينه ي (vocabulary & grammar) كتاب معرفي كنيد؟
خب امسالم دامنه ي لغاتم وسيعتر شده سطحمو نميدونم دقيقا چي بگم ولي فكر كنم intermediate باشم
براي گرامر بايد در چه سطحي باشم تا خوب بتونم از عهده ش بر بيام ؟( فراتر از حدي كه در كتاباي درسي هست يا در همون حدود ؟ ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](29).gif

ugly_girl_a
21-12-2008, 15:01
منم پارسال کنکور زبان دادم رتبم 2100 شد.من کتابای bridging the gap رو میخوندم.4جلده 2 تا لغت و 2 تا گرامر.به نظر من این کتابا خوبه ولی به اینا اکتفا نکن .واسه لغت کتاب لغت های زبان اختصاصی گاج هم خوبه .بگو تو چه سطحیه زبان انگلیسیت اگه تونستم بیشتر کمکت کنم :)

hrgh2
21-12-2008, 16:35
از همه ی دوستان تشکر میکنم
راستش من زیانم دقیقا نمیدونم تو چه سطحی اما همینقدر بدونید که سر کلاس زبان مدرسه بیکارم ( یعنی دست و پا شکسته یه چیزای سرم میشه ) جوری نیست که بتونم صحبت کنم دایره لغاتم هم تقریبا دو برابر هرچی هست که تو مدرسه خوندم
ضمن اینکه هیچ درسیم به اندازه زبان خوب نیست و به اندازه زبان هم بهش علاقه ندارم
من کتابهایی برای همه یخش ها میخوام چه لغت چه گرامر چه ردینگ چه تست
ممنون میشم بهترینهاش را بهم معرفی کنید
و اصلا بگید تا مدتی که به کنکور مونده چی کار کنم ؟؟

* BriAnNa *
22-12-2008, 16:39
براي گرامر بايد در چه سطحي باشم تا خوب بتونم از عهده ش بر بيام ؟( فراتر از حدي كه در كتاباي درسي هست يا در همون حدود ؟ ) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](29).gif

من کتابهایی برای همه یخش ها میخوام چه لغت چه گرامر چه ردینگ چه تست
ممنون میشم بهترینهاش را بهم معرفی کنید
و اصلا بگید تا مدتی که به کنکور مونده چی کار کنم ؟؟

خواهش می کنم ! :11: یه عذر خواهی هم به خاطر اینکه پست هاتونو کات کردم ! :46:
همونطور که گقتم اول باید سطحتونو تعیین کنین !
من کتاب reading through interaction رو بهتون پیشنهاد می کنم ( 3 جلدیه ! ) باید تا جلد دومش رو تقریبا مسلط باشین! جلد سوم سطحش به طرز وحشتناکی می ره بالا ، اگه تونستین خوب و روان از روش بخونین نگران نباشین ! فعلا صبر کنین !
بعد از اون کتاب developing reading skills رو بخونین ! ( سطح intermediate و advanced )
بعد برید سراغ کتاب select readings جلد upper-intermediate !
و آخر از همه برگردید به کتاب reading through interaction جلد سوم !
برای گرامر کتابهای دانشگاه کمبریج واقعا عالین ! من بهتون english grammar in use از raymound murphy رو پیشنهاد می کنم و بعد از اون advanced grammar in use از martin hewings که البته سطح این یکی نسبتا بالاست و خیلی از قسمتهاشو لازم نیست برای کنکور زبان بخونین !
این مراحلو طی کنین تا چند ماهه دیگه !
با این حساب 90% مشکلتون تو قسمت grammar و vocabulary حل می شه ! ( 10% بقیشو تو پستای بعدی می گم ! :46: )

BoOghz عزیز ، بله سطحش از کتابهای درسی بالاتره البته نه خیلی !
hrgh2 عزیز ، قبلا هم گفتم اگه grammar و vocabulary خوبی داشته باشی مشکلی روی ریدینگ و بقیه قسمت ها نداری ! به نظر من فعلا سعی کن خودتو تو این دو قسمت تقویت کنی ! تست زدن هم تا زمانی که کاملا روی مطالب مسلط نباشی فایده نداره !

بازم شرکت توی آزمونهای سنجشو بهتون پیشنهاد می کنم !
موفق باشین :11:

BoOghz
23-12-2008, 23:19
مرسي BriAnNa جون خيلي لطف كردي:)
شما واسه كنكور خودتم از همين منابع استفاده كردي؟به نتيجه ي دلخواهت رسيدي؟
ببخشيد سوال ميكنم اخه دنبال بهترين راهها واسه رسيدن به هدفم هستم ولي اينروزا خيلي مشوش شدم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](29).gif(mix up ام)
تازه امتحاناي دانشگام شروع شدن ....
اميدوارم بتونم راهنمايياتونو به خوبي اجرا كنم
بهر حال ممنون منتظر بعدياشم ميشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif

* BriAnNa *
24-12-2008, 19:56
خواهش می کنم ! :46:
من کنکور اصلی خودم ریاضی فیزیک بود که پارسال دادم ولی خراب کردم !
3-2 روز بعدش کنکور زبان بود و چون حسابی حالم گرفته بود سر جلسه نرفتم :31:
و این یکی از بزرگترین اشتباهات زندگیم بود ! :41:

این منابع رو دبیرامون ( دبیرای مدرسه تیزهوشان و مدرس آموزشگاههای خوب اصفهان) معرفی کردن برای پیشرفت زبان انگلیسی و کاملا تایید شده هستند ! البته به عنوان منبع کنکور زبان جایی معرفی نشده ولی من خودم اینها رو خوندم و امسالم همینا رو به اضافه ی چند تا کتاب دیگه می خونم ! :46:
اگه تمام لغات و نکات گرامری این کتابها رو خوب خوب بفهمید ، همونطور که گفتم می تونید تو بخش واژگان و گرامر 90% موفق باشید !
شما می تونید این مراحلو دنبال کنید و بعد کنکورهای زبان سالهای گذشته رو بذارید جلوتون و شروع کنید به جواب دادن ! می بینید که خیلی از مطالبش ( تو قسمت گرامر و واژگان ) همونایی که توی این کتابها خوندید !

فعلا ترجیح می دم راجع به بقیه قسمت ها صحبت نکنم ، تا چند ماه دیگه ! :46:
موفق باشید ! :11:

BoOghz
25-12-2008, 23:19
پس واقعا لطف كردي از اينكه اينا رو معرفي كردي [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](26).gif
اتفاقا منم اصفهانم كنكور اصليمم همون رياضي فيزيك بود كه پارسال دادم و راضيم نبود وكنكور زبانم كه نخونده بوم
(به جز هفته هاي اخر)
از يكي از نفرات برتر كنكور زبان شنيدم تست زبان اختصاصي كانون خوبه
شما هم موفق باشيد[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

ugly_girl_a
31-12-2008, 17:15
منم دوباره میخوام کنکور زبان بدم.از 1 بهمن تازه میخوام شروع کنم بخونم.الان دارم فرانسه الزهرا میخونم میخوام انگلیسی قبول شم اگه خدا بخواد.میگم میاین یه برنامه بریزیم با هم بخونیم؟ :)

BoOghz
31-12-2008, 18:15
منم دوباره میخوام کنکور زبان بدم.از 1 بهمن تازه میخوام شروع کنم بخونم.الان دارم فرانسه الزهرا میخونم میخوام انگلیسی قبول شم اگه خدا بخواد.میگم میاین یه برنامه بریزیم با هم بخونیم؟ :)
خوبه من باهات موافقم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gifچون منم بايد از اوايل بهمن شروع كنم (درگير امتحاناي دانشگاهم )
فرانسه رو دوست نداري؟ چرا پارسال انگليسي انتخاب نكردي؟

hrgh2
01-01-2009, 16:38
اگه خواستید دست به کار شید من هم هستم
باشماشروع به خوندن میکنم ایشالا همگی قبول شیم

* BriAnNa *
01-01-2009, 19:59
منم پایم ! :20:
بچه ها یه توصیه !
اگه تو انجمن زبان( یا هر جای دیگه ! ) از کسی برای معرفی کتاب خوب کمک می گیرین ، حتما بگین که هدفتون موفقیت تو کنکور زبانه !
من خودم چند تا کتاب زبان دارم ( english vocabulary in use (advanced) , english idioms in use , ...) که انصافا برای اونایی که می خوان زبانشونو تقویت کنن کتابای فوق العاده ای هستن ولی به درد کنکور زبان نمی خورن ! :31:
مطالعه بعضی از کتابهای زبان ( هر چند کتابهای خوبی باشن !!! ) به درد کنکور زبان نمی خوره و فقط وقتتون رو هدر می ده !

موفق باشین ! :11:

BoOghz
02-01-2009, 17:50
[quote=* BriAnNa *;3336186]منم پایم ! :20:
بچه ها یه توصیه !
اگه تو انجمن زبان( یا هر جای دیگه ! ) از کسی برای معرفی کتاب خوب کمک می گیرین ، حتما بگین که هدفتون موفقیت تو کنکور زبانه !

مطالعه بعضی از کتابهای زبان ( هر چند کتابهای خوبی باشن !!! ) به درد کنکور زبان نمی خوره و فقط وقتتون رو هدر می ده !

درسته به نكته ي مهمي اشاره كردي خيلي ممنون :11:

ugly_girl_a
03-01-2009, 11:09
خوبه من باهات موافقم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gifچون منم بايد از اوايل بهمن شروع كنم (درگير امتحاناي دانشگاهم )
فرانسه رو دوست نداري؟ چرا پارسال انگليسي انتخاب نكردي؟

پارسال هم انگلیسی رو انتخاب کردم...فقط یه اشتباه کوچیک تو انتخاب رشته کردم که باعث شد اینجا قبول شم...فرانسه الزهرا انتخاب چهاردهمم بود و ادبیات انگلیسی تربیت معلم تهران(که دانشگاهش تو کرجه)انتخاب 15 .وقتی کارنامه نهایی اومد دیدم ادبیات انگلیسی رو هم قبول شدم...رفتم سنجش درخواست دادم که برم انتخاب بعدیم ولی نشد...حالا گذشته دیگه !!!پارسال رتبم 2100 شد اخه هیچی نخونده بودم...امسال به امید خدا تصمیم دارم زیر 500 بشم. میگم بیاین هر کی یه برنامه ریزی بکنه بعد بذاره اینجا بهد هر کدومش بهتر بود همه از روی اون درس بخونیم.از 1 بهمن هم شروع کنیم...ایشالا هممون بهترین رتبه ها رو میاریم موافقین؟؟؟:20:
راستی شما الان داری چه رشته ای و کدوم دانشگاه میخونی؟بقیه چی؟فارغ التحصیل؟پیش دانشگاهی؟دانشجو؟

mehrdad00
04-01-2009, 14:46
دوستان منم می خوام زبان بخونم ولی تو عربی مشکل دارم بقیه درسام خوبه!!!!!!!!
به نظرتون من که عربی نهایی گرفتم 14 میتونم به شماها برسم؟

ugly_girl_a
04-01-2009, 23:23
دوستان منم می خوام زبان بخونم ولی تو عربی مشکل دارم بقیه درسام خوبه!!!!!!!!
به نظرتون من که عربی نهایی گرفتم 14 میتونم به شماها برسم؟

اره مطمئن باش میتونی .تازه فکر کردی عربی من خیلی خوبه؟فکر کنم سال اولته که کنکور میدی.وقتی کنکور بدی میفهمی که کنکور هیچ ربطی به معدل نداره :46:از الان هم اگه شروع کنی مطمئن باش بهترین رتبه رو میاری :10:فقط باید بخوای و مطمئن باشی که میتونی بهش برسی :27:

mehrdad00
05-01-2009, 15:44
اوکی
من حودودا هفته ای 40 تا 50 می خونم دانش اموزم تو نمونه بودم بخاطا ساله اخر رفتم غیرانتفاعی تا راحت باشم
راستش gf داره واسه زبان می خونه:40::11:
منم زبانم در حد توپه !!(خودستایی)هری پاتر اخری رو eng خوندم:20:

majid.khaledi
05-01-2009, 16:45
حالا اگه از رشته های زبان فاغ التحصیل بشی کار و درامد براش هست
کلا بدرد میخوره یا فقط باید کسی بره تو رشته هاش که عشق زبان باشه...

BoOghz
07-01-2009, 19:30
اينكه با هم ديگه درس بخونيم خيلي عاليه و برنامه ريزي هم خيلي مهمه ولي مهمتر از اون عمل كردن به برنامس
فكر كنم وقتي با هم باشيم واسه عمل كردن به برناممون بيشتر سعي ميكنيم
حالا اين برنامه رو چه جوري بريزيم؟؟؟؟؟؟؟
اخه هر كسي نسبت به روحيه ي و توان خودش برنامه ميريزه شايد بقيه به اونصورت نتونن اجرا كنن يا هركسي بخواد يه كاراي خاصي رو تو يه روزاي خاصي از برنامش جا بده ..........
ميتونيم برنامه اي بريزيم كه هر روز از چه كتابايي رو چند صفحه بخونيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif چطوره؟؟
راستي منم ميخوام به اميد خدا رتبه ي 3 رقمي شم
ايشالا همه به هدفمون برسيم اميدواري و داشتن روحيه هم خيلي مهمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

ugly_girl_a
10-01-2009, 21:43
اينكه با هم ديگه درس بخونيم خيلي عاليه و برنامه ريزي هم خيلي مهمه ولي مهمتر از اون عمل كردن به برنامس
فكر كنم وقتي با هم باشيم واسه عمل كردن به برناممون بيشتر سعي ميكنيم
حالا اين برنامه رو چه جوري بريزيم؟؟؟؟؟؟؟
اخه هر كسي نسبت به روحيه ي و توان خودش برنامه ميريزه شايد بقيه به اونصورت نتونن اجرا كنن يا هركسي بخواد يه كاراي خاصي رو تو يه روزاي خاصي از برنامش جا بده ..........
ميتونيم برنامه اي بريزيم كه هر روز از چه كتابايي رو چند صفحه بخونيم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](45).gif چطوره؟؟
راستي منم ميخوام به اميد خدا رتبه ي 3 رقمي شم
ايشالا همه به هدفمون برسيم اميدواري و داشتن روحيه هم خيلي مهمه [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

منم منظورم این بود که مثلا تو هر روز چه کتابا و چه درسایی رو بخونیم.تنظیم ساعت هاش با خودمون.میگم هر کسی واسه 2 هفته برنامه بریزه بذاره اینجا بقیه هم ببینن.برنامه هرکی بهتر بود اونو اجرا کنیم.قبول؟

BoOghz
11-01-2009, 12:30
منم منظورم این بود که مثلا تو هر روز چه کتابا و چه درسایی رو بخونیم.تنظیم ساعت هاش با خودمون.میگم هر کسی واسه 2 هفته برنامه بریزه بذاره اینجا بقیه هم ببینن.برنامه هرکی بهتر بود اونو اجرا کنیم.قبول؟
ok برنامه ريزيه الويتي ميكنيم يعني چه مبحثايي رو و چقدر بخونيم الويت بندي هم كنيم خوبه مثلا اگه يه مبحثي رو تو يه روز نشد (خداي نكرده) بخونيم هون مبحثي باشه كه كمترين لطمه رو به برنامه وارد كنه و اونو بزاريم اخر از همه
راستي منم عربيم زياد خوب نيست اگه بيايم تا قبل از عيد مهمترين مبحثاشو بخونيم و جمع جورش كنيم خيلي خوبه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif

ugly_girl_a
11-01-2009, 12:35
ok برنامه ريزيه الويتي ميكنيم يعني چه مبحثايي رو و چقدر بخونيم الويت بندي هم كنيم خوبه مثلا اگه يه مبحثي رو تو يه روز نشد (خداي نكرده) بخونيم هون مبحثي باشه كه كمترين لطمه رو به برنامه وارد كنه و اونو بزاريم اخر از همه
راستي منم عربيم زياد خوب نيست اگه بيايم تا قبل از عيد مهمترين مبحثاشو بخونيم و جمع جورش كنيم خيلي خوبه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
اره پس برنامه ی دو هفته رو بنویسیم بذاریم اینجا.خیلی خوب میشه اگه همه بتونیم از رو یه برنامه درس بخونیم :27:

Foroogh K
21-01-2009, 11:01
برای کنکور منحصرا زبان کتاب bridging the gab سطح پایینی داره
پیشنهاد میکنم برای لغات از کتاب 504 absolutely essential words استفاده کنید
برای گرامر english grammer in use
و یه کتاب مکمل و مورد نیاز common mistakes in english
اگه بتونید این کتابارو حسابی بخونید می تونید با درک مطلب و cloze test کنار بیاید
منم امسال کنکور زبان میدم این منابع رو هم یه استاد خوب زبان بهم معرفی کرده
اما با وجود درسای پیش تو خوندن اینا کند پیش میرم
و یه چیز دیگه کسی که بتونه از پس آزمون های منحصرا زبان کانون بر بیاد میتونه به خودش این اطمینان رو بده که یه دانشگاه معتبر قبوله
GOOD LUCK

واسه زبان خونن باید اشتیاق داشته باشی
حوصله و استعداد
تازه الان تا چشم میبینه لیسانس زبان ریخته
اگه با زبان میخواید دنباله در امد باشید کم کمش دکتری لازمه
شنیدم با تحصیل در رشته ی مترجمی زبان بهتر از ادبیات و زبان english میشه دنبال در امد بود
اما واسه اونایی که عشقه زبان هستن رشته ی ادبیات و زبان english بهترین انتخابه اونایی که میخوان تا آخرش ادامه بدن

Foroogh K
24-01-2009, 11:35
اهان حالا این مشکل عربی رو چطور میشه هل کرد؟
منم تو این درس مشکل دارم:41:
یعنی به خوندنش رغبت نمیکنم :2:
شاید 3 ماهه اخر مونده به کنکور بخونم.
نمرات امتحانات تشریحیم بد نبود اما واسه کنکوری خوندن و تست زدنش مشکل دارم
ممنون میشم اونایی که با این درس کنار اومدن به منم راه کار بدن!

* BriAnNa *
02-02-2009, 21:03
سلام به همه !
یه تاپیک دیگه تو همین انجمن هست که من توش یه سری توضیح دادم راجع به کنکور زبان تخصصی ! :46:

موفق باشید ! :11:

kamran agha
03-02-2009, 13:44
من می خوام برای ارشد یکی از گرایش های زبان رو انتخاب کنم حالا چند تا سوال داشتم.

1- زمینه کاری مترجمی غیر از دارالترجمه ها دقیقا کجاها هست؟
2- زمینه کاری آموزش زبان چه طور؟
3- آیا می تونم در عض یه سال خودمو برسونم به بچه هایی که لیسانسشون زبان بوده؟
4- در مورد ظرفیت پذیرش دانشگاه های سراسری روزانه و شبانه و در کل ظرفیت پذیرش این رشته اطلاعاتی می خوام.
5- در مورد رتبه های قبول شده و درصدهاشون هم اگه بگین عالیه.

ممنون :11:

BoOghz
15-04-2009, 15:45
دوستان لطفا هر كس ميدونه براي تسلط پيدا كردن روي idiom & phrasal verb ها طوري كه بتونيم خوب از عهده ي تست هاي كنكور بر بيايم چه كتابايي به درد ميخورند ؟؟ هر كس لطف كنه كمكم كنه خيلي ممنونش ميشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](17).gif

f-y
20-04-2009, 11:18
این کتاب select reading و developing reading که معرفی کردین هر کدومشون سه جلدین منظورتون کدوم جلدشه

ebicross
23-06-2009, 06:09
سلام. اولش بگممن نمیدونم زدن تاپیک اینجا کار درستیه یا نه ولی اساتید زبان جمع اند. برای همین اینجا میپرسم.
من رشتم تجربیه ولی متاسفانه ریاضی تا حالا بالای 2 نگرفتم و فیزیک هم همچنین و شیمی هم اصلا جالب نیست.
برای همین به شدت از رشته های درسیم بدم میاد مخصوصا پزشکی ها که اونها جن هستند و من بسم الله.
به هر حال من کارت زبان رو گرفتم و میخوام برم زبان انگلیسی. یعنی از همون اول من زبانم بهتر از بقیه درسام بود و تو همین پیش دانشگاهی در حالیکه ریاضی شدم 2 و فیزیک 10 و ادبیات فارسی 50/10 ولی زبان رو 18 شدم.
میخواستم بدونم زبان آخر عاقبتش چی میشه؟
من میگم رشته مهم نیست مدرک مهمه. ولی زبان هم یک مدرکی ازش داشته باشی استخدام شدنی هستی یا نه؟
ممنون.

sinasalar2007
23-06-2009, 08:55
من استاد زبان نیستم اما افراد مثل شما رو زیاد دیدم ، همه این اشتباه رو کردند و رفتند در رشته ی زبان ادامه تحصیل دادند ، اما در اخر در به در دنبال کار رفتند و دیدند که کاری متناسب با رشته اشون گیر نمیاد و رفتند در درس دیگه ای ادامه تحصیل دادند
حالا من به شما میگم که همیشه به زبان به عنوان مکمل استفاده کن ، یعنی در کنار رشته ای که میخونی زبانتو ادامه بده که خیلی میتونه بهت کمک کنه ، با صرف یادگیری زبان فکر نمیکنم اینده تون تامین بشه
بالاخره این تجربیات دیگران بود و من اونو به شما انتقال دادم

s2010
23-06-2009, 09:18
بنظرمن زبان رو ادامه بده عالیه باورکن بهترین کارروانجام میدی اگه زبان روادامه بدیموفق باشی

amir_rahmani
23-06-2009, 09:47
همان طور که دوستمون گفت زبان در کنار رشته دیگه یعنی موفقیت عالی........

payam
23-06-2009, 13:18
به نظر من زبان در کنار رشته ات باید وجود داشته باشه !

به فرض ؛ منی که رشتم برق هستش ؛ زمانی که فارغ التحصیل بشم ؛ با در دست داشتن یک مدرک زبان و گذروندن آزمون ورودی واسه ی کار ؛ مطمئنا پذیرفته میشم ؛ حقوق بالایی هم میگیرم !

اینو مطمئن باش .

ebicross
23-06-2009, 14:46
خوب مشکل اینجاست من درسام اصلا خوب نیست. فقط زبانم خوبه.

از رشته های مربوط به درسم اصلا خوشم نمیاد.
فقط یه سوال:
مثلا یک شرکت مثل شرکت گاز (گفتم گاز چون بابام بازنشسته ی شرکت نفته) اگر بخواد استخدام کنه با مدرک زبان استخدام میکنه؟
یا در کل کاری هست که یک نفر که زبان خونده رو اولویت بدند؟
غیر از کارهای شرکت های هواپیمایی و مترجمی.
آخه هرچی فکر میکنم زبان بخونی یا مترجم میشی، یا معلم یا دفتر هواپیمایی.

amir_rahmani
23-06-2009, 14:52
خوب مشکل اینجاست من درسام اصلا خوب نیست. فقط زبانم خوبه.

از رشته های مربوط به درسم اصلا خوشم نمیاد.
فقط یه سوال:
مثلا یک شرکت مثل شرکت گاز (گفتم گاز چون بابام بازنشسته ی شرکت نفته) اگر بخواد استخدام کنه با مدرک زبان استخدام میکنه؟
یا در کل کاری هست که یک نفر که زبان خونده رو اولویت بدند؟
غیر از کارهای شرکت های هواپیمایی و مترجمی.
آخه هرچی فکر میکنم زبان بخونی یا مترجم میشی، یا معلم یا دفتر هواپیمایی.

فکر نکنم به غیر از اینا دیگه بتونی جایی کار پیدا کنی...
مگر اینکه بری ببینی توی سفارت یا شرکت های که کارهای بازرگانی خارج از کشور دارند وارد صحبت بشی...

MaaRyaaMi
23-06-2009, 16:30
منم میگم زبان در کنار یه رشته ی دیگه خییلی عالیه

به نظرم در حال حاضر باید به زبان به عنوان یه مهارت نگاه کنی تا شغل و حرفه
اکثرا هم تو جامعه ی ما در کنار درسشون زبان میخونن و ادامه میدن تا تو اون رشته و حرفه اصلیشون موفق تر عمل کنن

timsar jackson
23-06-2009, 16:54
اکثرا هم تو جامعه ی ما در کنار درسشون زبان میخونن و ادامه میدن تا تو اون رشته و حرفه اصلیشون موفق تر عمل کنن

در کار درس زبان رو چه جوری بخونیم؟

منظورم اینه که تو موسسه باید بخونیم؟ معلم خصوصی؟

MaaRyaaMi
23-06-2009, 17:16
در کار درس زبان رو چه جوری بخونیم؟

منظورم اینه که تو موسسه باید بخونیم؟ معلم خصوصی؟

فرقی نداره:20:
بعضی ها چون وقت کافی ندارن خصوصی میگیرن
بعضی ها هم از طریق موسسه زبانو دنبال می کنن
می دونی زبان خوندن صرفا این نیس که گرامر بخونی و لغت حفط کنی باید در کنارش مطالعه هم داشته باشی
مثلا کتابای انگلیسی بخونی یا فیلمای انگلیسی ببینی
یا همین کارای شبیه به اینا
اینجوری زبانت قوی تر میشه
:46:

timsar jackson
23-06-2009, 17:25
فرقی نداره[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
بعضی ها چون وقت کافی ندارن خصوصی میگیرن
بعضی ها هم از طریق موسسه زبانو دنبال می کنن
می دونی زبان خوندن صرفا این نیس که گرامر بخونی و لغت حفط کنی باید در کنارش مطالعه هم داشته باشی
مثلا کتابای انگلیسی بخونی یا فیلمای انگلیسی ببینی
یا همین کارای شبیه به اینا
اینجوری زبانت قوی تر میشه
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

آره مکالمه از گرامر خیلی مهمتره....

تو ایران موسسه های زبان مثل کالج i-mec هست؟

C. Breezy
23-06-2009, 17:31
من که می خوام برای ادامه تحصیلاتم در دانشگاه زبان بخونم ... از تمامی درس ها متنفرم ... بالاخره این زبان یه جایی بدرد می خوره دیگه ... یه دارالترجمه ای ... چیزی هست که بتونیم توش کار کنیم :31:

sinasalar2007
23-06-2009, 22:00
اما خوب ارزش نداره 4 سال از عمرت رو بذاری پای یاد گرفتن زبان تا بتونی تو دارالترجمه کار کنی ، خیلی ها با یک سال رفتن کلاس زبان میرن دارالترجمه کار میکنن !

ebicross
24-06-2009, 06:05
آره درست میگین ولی خوب همه میگن الان مهم مدرکه. کسی کار نداره تو لیسانس چی داری. هیچکس سر کاری که مربوط به رشتشه نیست. طرف شیمی خونده الان تو برقکشی ساختمونه! یا مثلا نمیدونم هوا فضا خونده تو شرکت بازرگانی کار میکنه.

راستی حالا که تاپیک منتقل شد اول اینکه تاپیکی داریم که رشته ها رو شرح داده باشه که تهش به کجا میخوره؟
مثلا رشته ی اطلاعات و ضد اطلاعات چیه؟

broken-home
26-06-2009, 01:44
برو مشاوره و حتمن برو پیش یک مشاور حرفه ای و واقعن کار بلد.بعدم اینکه "زبان که بری کلاس هم یاد میگیری" سطحی نگاه کردنه.بستگی داره دلت بخواد چقدر توی کار پیش بری.زبان و زبانشناسی در سطح حرفه ای چیزی نیست که با اینترچینج خوندن کسی یاد بگیره! همونطور که هر کس که چند تا خط رو کاغذ کشید پیکاسو نیست! هر رشته ای بهترین رشتست اگه توش یکی از بهترین ها باشی و بهش زیاد علاقه داشته باشی.پس برو مشاوره!

tim20020
27-06-2009, 08:14
من فكر مي كنم زبان يك چيز خيلي ضروريه...
براي خودت...
ولي اگه مي خواي جايي كار كني و استخدام بشي به تنهايي به درد نميخوره!
مگر اينكه تو يه رشته ديگه(مخصوصا فني و رياضي) يه مدرك بگيري و خوب... اونوقت مي قاپوننت!

tim20020
27-06-2009, 08:14
من فكر مي كنم زبان يك چيز خيلي ضروريه...
براي خودت...
ولي اگه مي خواي جايي كار كني و استخدام بشي به تنهايي به درد نميخوره!
مگر اينكه تو يه رشته ديگه(مخصوصا فني و رياضي) يه مدرك بگيري و خوب... اونوقت مي قاپوننت!
در ضمن زبان رشته خيلي سختيه!
مثل دبيرستان نيست...
قبل از ورود به دانشگاه هم حتما بايد كلاس زبان رفته باشي... وگرنه كم مياري...

m-narvan
03-07-2009, 15:02
سلام
من شنیدم که کسانی که مدرک زبان دارند رو به عنوان مبلغ مذهبی به کشورهای دیگه میفرستن .برای مدت کوتاه مثلا 2 ساله در یک کشور و بعد یه کشور دیگه
البته در کنار مدرک زبان به تحصیلات دینی یا حوزوی هم نیاز هست ولی خیلی ها فقط با همون مدرک زبان میرن

paranoid_android
03-07-2009, 21:38
... من اما میگم دنبال علاقه ت برو! اگه دنبال رشته ای بری که هیچ علاقه ای بهش نداری باعث میشه که از کل زندگیت زده شی! اما هر چقدر بازار کار برای زبان بد باشه مطمئن باش به پشتوانه همین علاقت اونقدر توش پیشرفت میکنی که خودتو تا جاهای خوبی بالا بکشی.. خدارو چه دیدی.. شاید موقعیت خوبی گیرت اومد و تونستی به عنوان یه مترجم حرفه ای تو یه کشور غیر انگلیسی زبان مشغول به کار بشی... دوستی داشتم که انگلیسیش خیلی عالی بود، اما برای ادامه تحصیل master (فوق لیسانس) تو رشته دانشگاهیش رفت فرانسه.. اما... master نه! بلکه به عنوان یه مترجم زبان انگلیسی تو یه شرکت international مشغول بکار شد! کلی هم اونجا داره بهش خوش میگذره.. master رو هم بیخیال شد! ایران که برنگشت هیچ.. اقامت هم گرفت!
توروخدا یکمی هم به فکر احساس و علاقتون باشید! چجوری میتونید بنای زندگیتون رو بر رشته ای بذارید که هیچ احساسی نسبت بهش ندارید؟!

GodFatherAmin
11-07-2009, 20:34
تعجب می کنم از بعضی از دوستان که حرف های عجیبی می زنن اگه به رشته زبان علاقه داری و از دانشگاه با سواد بیرون بیای نونت تو روغنه دوست برادر من لیسانس زبان داره برای 1 ساعت تدریس تافل 150 تومن می گیره اصلنم آدم معروفی نیست یا ... فرصت های فراوان شغلی دیگه.

ugly_girl_a
24-07-2009, 18:38
اما خوب ارزش نداره 4 سال از عمرت رو بذاری پای یاد گرفتن زبان تا بتونی تو دارالترجمه کار کنی ، خیلی ها با یک سال رفتن کلاس زبان میرن دارالترجمه کار میکنن !
شما دید بدی نسبت به این رشته داری واسه همین اینارو میگی.آخه کی با یه سال کلاس رفتن میتونه تو دارالترجمه کار کنه؟کدوم دارالترجمه ای همچین آدمی رو قبول میکنه؟
اگه علاقه داشته باشی بهش موفق میشی اینو مطمئن باش.
کسایی که رشته شون زبان نیست از روی حدس ها و شنیده هاشون حرف میزنن سعی کن از کسی بپرسی که خودش داره زبان میخونه.
موفق باشی

Leyth
01-08-2009, 23:15
با سلام.

خوب سوال رو در عنوان مطرح کردم. فکر نکنم لازم باشه مورد اضافه ای بگم.

با تشکر.

rosenegarin13
02-08-2009, 08:18
اميدوارم اين مفيد باشه:

رشته زبان انگليسي

موضوع اين رشته تحصيلي:
رشته زبان انگليسي در مقطع کارشناسي داراي دو گرايش زبان و ادبيات انگليسي و مترجمي زبان انگليسي است.
گرايش زبان و ادبيات انگليسي:

در گرايش زبان و ادبيات انگليسي طي سه ترم دروس پايه که شامل خواندن، نگارش و مکالمه است، آموزش داده مي شود تا دانشجو با مسائل اساسي زبان آشنا گشته و آماده مطالعه دروس تخصصي خود شامل ادبيات انگليسي، ترجمه، زبان شناسي و روش تدريس، آزمون سازي و نقد ادبي گردد.
درس هاي اين رشته در طول تحصيل:

دروس مشترک بين گرايشهاي زبان انگليسي:

خواندن و درک مفاهيم، دستور و نگارش، گفت و شنود آزمايشگاه، متون يادگيري زبان، نگارش پيشرفته، ترجمه متون ساده، اصول و روش ترجمه، کاربرد اصطلاحات و تعبيرات در ترجمه، آواشناسي انگليسي، درآمدي بر ادبيات انگليسي، خواندن متون مطبوعاتي، نمونه هاي نثر ساده، بيان شفاهي داستان، نامه نگاري انگليسي، مقاله نويسي، بررسي آثار ترجمه شده اسلامي، اصول و روش تحقيق، آزمون سازي زبان، روش تدريس.

دروس تخصصي گرايش زبان و ادبيات انگليسي:

کليات زبان شناسي، زبان دوم (فرانسه يا آلماني)، داستان کوتاه، سيري در تاريخ ادبيات انگليسي، فنون و صناعات ادبي، ترجمه متون ادبي، نمايشنامه، شعر انگليسي، آشنايي با رمان، اصول و روش نقد ادبي، مکتب هاي ادبي، متون برگزيده نثر ادبي.

گرايش مترجمي زبان انگليسي:

هر کشوري براي ارتباط سياسي، اجتماعي، اقتصادي، علمي، فرهنگي و حتي مذهبي با کشورهاي ديگر نياز به مترجماني قدرتمند و متبحر دارد. دروس گرايش مترجمي زبان انگليسي به سه بخش دروس عمومي، تخصصي پايه و تخصصي اصلي تقسيم مي شود که دروس عمومي و تخصصي پايه بين دو گرايش زبان وادبيات انگليسي و مترجمي زبان انگليسي مشترک است ودروس تخصصي اصلي مجزا مي باشند. يعني دانشجويان گرايش مترجمي در اين بخش، انواع دروس ترجمه مثل ترجمه انفرادي، ترجمه پيشرفته، ترجمه متون ادبي و اصول و روش ترجمه را مي گذرانند و دانشجويان زبان و ادبيات انگليسي شعر، ادبيات نمايشي، رمان و تاريخ ادبيات انگليسي را مطالعه مي کنند.

دروس تخصصي گرايش زبان و ادبيات انگليسي:

ساخت زبان فارسي، آشنايي با ادبيات معاصر ايران، نگارش فارسي، واژه شناسي، ترجمه پيشرفته، ترجمه متون اقتصادي، ترجمه متون علوم انساني ( جامعه شناسي، تعليم و تربيت، روانشناسي و حقوق )، ترجمه متون سياسي، ترجمه مکاتبات و اسناد زبان دوم، ترجمه متون مطبوعاتي زبان دوم، ترجمه شفاهي، ترجمه نوار و فيلم، بررسي مقابله اي ساخت جمله، اصول و مباني نظري، ترجمه متون ادبي.

توانايي هاي لازم:

دانشجوي زبان انگليسي نبايد دانشگاه را محلي براي آموزش ابتدايي زبان بداند بلکه بايد پيش از ورود به دانشگاه با زبان انگليسي آشنايي کامل داشته باشد. ودر دانشگاه با اصول و روش ترجمه و زبان شناسي يا ادبيات انگليسي آشنا گردد. همچنين يک دانشجوي مترجمي بايد به زبان فارسي تسلط کامل داشته باشد چون ترجمه از هر زباني به زبان فارسي علاوه بر مهارت در زبان انگليسي به مهارت بيشتري در زبان و نگارش فارسي نياز دارد. البته صرف دانستن دو زبان، انسان را مترجم نمي کند بلکه بايد دانشجو اطلاعات عمومي خوبي داشته باشد. مثلا نمي شود چيزي از فلسفه ندانست و يک کتاب فلسفي را ترجمه کرد و يا بدون اطلاع از زندگي، افکار و دوران تاريخي يک نويسنده، يکي از کتابهايش را ترجمه نمود.

موقعيت شغلي در ايران:

دانشجوي خوب گرايش مترجمي مي تواند يک فارغ التحصيل موفق باشد و در نتيجه فرصت هاي شغلي زيادي را دارد. براي مثال مي تواند جذب صدا وسيما، خبرگذاري جمهوري اسلامي ايران، وزارت جهادکشاورزي و وزارت امورخارجه شده و يا در سازمانها و موسسات خصوصي که با خارج از کشور ارتباط دارند و نيازمند مترجم هستند، فعاليت کند. يک فارغ التحصيل ادبيات انگليسي نيز مي توانددر حوزه کاري خود به ترجمه بپردازد يعني متون ادبي از جمله داستان يا شعر را ترجمه کند.

منبع:آفرينش

دوستان لطف مي کنن اگه تجربه شخصي هم تو اين زمينه دارن ذکر کنن.
با تشکر.

rosenegarin13
02-08-2009, 09:09
اين هم به درد مي خوره:

Tarannom_
14-10-2009, 22:43
بچه ها من این تاپیک رو اوردم بالا چون یه سوالایی در مورد رشته م تو ذهنمه که فکر میکنم اینجا بهترین جایی باشه که بتونم جواب بگیرم.
من دانشجوی ترم سوم مترجمی هستم...اما راستش من به ادبیات انگلیسی علاقه بیشتری دارم.
برای همینم میخوام امسال دوباره کنکور بدم.
اما می خواستم بدونم ادبیات سخت تره یا مترجمی؟
و به نظر شما خوندن زبان دیگه ای مثل آلمانی یا فرانسوی بهتره یا همون انگلیسی؟ منظورم از لحاظ بازار کاره.
ممنون میشم جواب بدید.

unlife
10-11-2009, 19:32
ن پیش ریاضی ام .میخوام کنکور زبان و ریاضی رو بدم.راستش میخوام هم معاری بخونم هم مترجمی زبان.میشه؟میشه که همزمان تو دو تا رشته درس بخونم؟یکی میگفت باید معدلم واسه معماری تو دانشگاه بالا باشه تا بزارن برم زبان بخونم (همزمان)چه جوریاست؟کسی میدونه؟

*maaryaami*
11-11-2009, 11:49
ن پیش ریاضی ام .میخوام کنکور زبان و ریاضی رو بدم.راستش میخوام هم معاری بخونم هم مترجمی زبان.میشه؟میشه که همزمان تو دو تا رشته درس بخونم؟یکی میگفت باید معدلم واسه معماری تو دانشگاه بالا باشه تا بزارن برم زبان بخونم (همزمان)چه جوریاست؟کسی میدونه؟

والا الان که کنکور بدی که نمیتونی بایدد یکیشو انتخاب کنی نمی تونی موقع ثبت نام جفتشو بری

مگه اینکه زمان تحصیلت دانشجوی ممتاز باشی
یا که از الان نخبه به حساب بیای!

پیام نور هم میگن میشه 2 رشته خوند ولی شرایطشو نمیدونم

در کل زمان تحصیلت در دانشگاه اگه این شرایطو داشته باشی میتونی اقدام کنی واسه تحصیل در زبان

unlife
12-11-2009, 14:28
اگه رتبه ی خوبی تو کنکور زبان بیام (مثلن یک یا حداکثر دو رقمی)میتونم برم؟یعنی تو دانشگاه قوی و ممتاز باشم و تو کنکور رتبه ی خوبی بیارم حله؟

eli_i
21-01-2010, 21:03
بچه ها چند نمونه کارنامه قبولی ارشد آموزش زبان هر کسی داره بذاره اینجا تا درصد ها رو بدونیم.
این که برای سراسری و آزاد تهران چه درصدی برنیم قبوله.

توی همین سایت خواندم که ماهان برای رشته های نظری خوبه و پارسه برای فنی. این حرف چقدر درسته؟ برای ارشد اموزش ربان ماهان ثبت نام کنم یعنی بهتره؟

منابع کنکوری که توی سایت های پارسه و ماهان هست با منابعی که توی آزمون هاشون استفاده می شه فرق داره. کدوم رو باید مبنا قرار بدیم؟

کسی اینجا هست که برای این رشته آموزشگاه رفته باشه؟ کتاب های ماهان بهتره یا پارسه برای این رشته؟ کدوم کتاب از کدوم موسسه برای هر درسی کامله؟

ممنون

sharmat
11-08-2010, 09:06
زبان انگلیسی رو آدم اول یاد بگیره اون وقت تصمیم قدم بعدی را بر خواهد داشت .