PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : جرقه زدن شارژر لپ تاپ دل وسترو 1520

afsaneh2009
25-09-2009, 16:17
سلام به دوستان
مدتیه که هربار می خوام شارژر لپ تاپ را به برق بزنم یه جرقه می زنه .من اول اونا به برق می زتم بعد به لپ تاپ وصل می کنم . چرا این جور میشه ؟
چه کار باید بکنم؟
اگه همین طوری کار کنم و بی تفاوت باشم برای لپ تاپ مشکل پیش نمی یاد؟

Mohandes_mansour
25-09-2009, 16:32
اتفاقا مل منم که وسترو 1500 دل دارم همین مشکل جرقه رو دارم که 90 وات هست...باهاش می سازیم:دی

sourena
25-09-2009, 16:39
بهتره كه اول 2 شاخه رو به پريز وصل كني....بعد بزني به آداپتور...
البته اگر سر هم نباشه!

amn390
25-09-2009, 17:13
بعضی وقتها جرقه می زنه. طبیعی... حالا چرا اینقدر کابل رو از دو شاخه در می اری؟ بزار توش بمونه. از پشت لپ تاپ در بیار!

Pami
26-09-2009, 08:34
نه دوستان این طبیعی طبیعی هست ، به این دلیل که جریان بالای 4 آمپری رو در یک زمان میکشه و به خاطر همین جرقه میزنه
نگرانی ندارد

جاگوار
29-11-2009, 19:11
سلام
منم یه دل 1520 دارم جرقشه ی وحشتناکی میزنه! بهتره جرقه رو تو یه کلید زندانی کنی!
یعنی یه سیم درست کنی یه سرش دو شاخه-یه سرش پریز وسطشم یه کلید (از اونایی که سر راه سیم قرار میگیرن)(دیواری نه ها!)
آداپتورو هم بزن به پریز.و دو شاخه رو هم همیشه به برق و با کلید قطع و وصل کن.
این ابتکار خود منه ولی خیلی کار سازه.فقط مواظب باش سیم بستنات و وسایلت ایمنی باشه بقیه حله!
اینتوری اگه کلیدت خوب باشه جرقه تو کلید زندانی میشه!
فقط مواظب باش خوب درست کنی.:5:

جاگوار
29-11-2009, 19:11
سلام
منم یه دل 1520 دارم جرقشه ی وحشتناکی میزنه! بهتره جرقه رو تو یه کلید زندانی کنی!
یعنی یه سیم درست کنی یه سرش دو شاخه-یه سرش پریز وسطشم یه کلید (از اونایی که سر راه سیم قرار میگیرن)(دیواری نه ها!)
آداپتورو هم بزن به پریز.و دو شاخه رو هم همیشه به برق و با کلید قطع و وصل کن.
این ابتکار خود منه ولی خیلی کار سازه.فقط مواظب باش سیم بستنات و وسایلت ایمنی باشه بقیه حله!
اینتوری اگه کلیدت خوب باشه جرقه تو کلید زندانی میشه!
فقط مواظب باش خوب درست کنی.

pc_hex
05-02-2010, 18:02
سلام .
جرقه ناشی از اتصال آداپتور مربوط میشه به شارژ لحظه ای خازن های 400ولت که صافی را برعهده دارن البته بعد از دیود های یکسوساز . ...تا میرسه به آی سی های رگولاتور ولتاژ (در بین راه با کلی عملیات پس و پیش)
جرقه بسیار وحشتناک مربوط به لغزید ن دوشاخ و لرزیدن دست و قطع و وصل به هنگام اتصال به پریز میشه . این کار بسیار مضر برای شارژر هستش . پس قدر شارژر اصلی رو بدونین و 70 .80 تومان رو در نریزین .

Microsoft24
05-02-2010, 23:15
سلام به دوستان
مدتیه که هربار می خوام شارژر لپ تاپ را به برق بزنم یه جرقه می زنه .من اول اونا به برق می زتم بعد به لپ تاپ وصل می کنم . چرا این جور میشه ؟
چه کار باید بکنم؟
اگه همین طوری کار کنم و بی تفاوت باشم برای لپ تاپ مشکل پیش نمی یاد؟

دوست من هیچ جای نگرانی نیست! کاملا طبیعیه!

همیشه سعی کن ، اول دوشاخه رو به پریز بزنی و بعد به لپ تاب وصل کنی!