PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چیکار کنم ؟

pourya_bo2pmc
25-09-2009, 12:38
سلام
دوستان من یه سیستم واسه خرید انتخاب کرده بودم

CPU:intel Core 2 Quad Q8400
M.B:GIGABYTE - EP45-UD3R
VGA:Zotac GTS 250 1GB
RAM:Patriot - 4GB - 800-(2x2GB)
HDD: Seagate 500 GB(7200.12)
DVD ROM:Liteon 22X
DVD RW:Liteon 24X
Power:Green- GP535A

بعد همینجور که در انجمنها میگشتم و سیستمهای پیشنهادی و انتخابی دیگه رو میدیدم یه چیز واسم سوال شد و اینکه من مادربوردی انتخاب کردم با قیمت 140 تومن ولی اکثرا مثلا با پردازنده Q9550 یه مادربورد با قیمت 80 یا90 تومن انتخاب میکنن و شاید با یک مادربورد ارزانتر پردازندشونو بالاتر و قویتر میخرن

مثلا من به جای EP45-UD3R که 140 تومن هستش برم ASUS - M4N78 AM یا GIGABYTE -EP43-S3L با قیمت 80 تومن رو بگیرم و پردازنده رو به جای 8400 یه 9550 بگیرم

این کار درسته و به نظر شما من هم همینکارو کنم یا نه انتخاب مادربورد خوب با قیمت بالاتر درستتره ؟
آیا من که میخوام سیستمم دائم روشن باشه یک خصلتش باید انتخاب مادربورد قوی باشه یا نه مادربورد موثر نیست و هرچی ارزونتر بگیری به نفعته ؟

راستی من اطلاعات زیادی درمورد مزایای یک مادربورد خوب ندارم یه مادربورد خوب 140 تومنی مثلا چه فرقی با 80 تومنیش داره ؟

ممنون

Ultra_Black
25-09-2009, 12:42
سلام
مسلما انتخاب پردازنده قوی تر در سرعت و پرفرمنس تاثیر بیشتری داره تا انتخاب مادربرد بهتر و گرونتر
شما باید ببیند از سیستمتون چی میخوایید؟! سرعت یا کیفیت؟!

3jokes_x
25-09-2009, 15:36
1-
ظاهرا 9550 کمیاب شده و قیمتش شدیدا افزایش پیدا کرده. خریدش با این قیمت توصیه نمی شه.

2-
یکی از دلایل اختلاف قیمت مادربوردها، قابلیت اورکلاک اونها هست، (اگر اورکلاک نمی کنی لازمت نمی شه) یکی دیگه از دلایلش استفاده از قطعات با کیفیت بالا هست که عمر مفید قطعه رو افزایش می ده. (اگر قصد داری 2-3 سال دیگه دوباره سیستم رو ارتقا بدی، عمر مفید مثلا 10 سال برات کاربردی نداره.)
یکی دیگه از دلایلش هم امکانات خاص و حرفه ای روی مادربورد هست، مثلا قابلیت RAID، یا SLI (که اگر از اینها هم استفاده نمی کنی لازم نیست پول اضافه بدی.)

3-
مادربورد ASUS - M4N7 فکر می کنم اصلا برای پردازنده های AMD هست و با اینتل کار نمی کنه.

4-
اگر می خوای یه DVD-ROM بگیری و یه DVD-WRITER جدا، به نظر من این دو رو از دو مارک مختلف بگیر. دلیلش هم اینه که خیلی پیش میاد سی دی یا دی وی دی خش دار رو یکی از درایوها نمی تونه بخونه، ولی وقتی می ذاری توی اون یکی می خونه! (برای DVD-ROM شدیدا مارک ASUS رو توصیه می کنم. خودم دارم و بارها تفاوتش رو در خوندن دی وی دی های مشکل دار مشاهده کرده ام.)

pourya_bo2pmc
25-09-2009, 16:43
در جواب Ultra_Black عزیز
راستش سوال سختی رو پرسیدین که از هر خریداری هم بپرسین میگه یه جوری باشه که هردوشو شامل بشه که جواب منم همینه
فکر کنم اگه جواب این سوالمو ( من اطلاعات زیادی درمورد مزایای یک مادربورد خوب ندارم یه مادربورد خوب 140 تومنی مثلا چه فرقی با 80 تومنیش داره ؟) کاملتر ( به غیر از کیفیت ) داده بودید به نتیجه بهتری میرسیدیم

در جواب 3jokes_x عزیز
اورکلاک : نه اهلش نیستم و اصلا بلد نیستم
کیفیت بالا و عمر مفید : بله وخیلی ، من قصد ارتقا یا تعویض را حداقل بعد از خرید سیستم تا 6 سال ندارم
سیستم الانمم بیش از 5 سال هستش که دارم استفاده میکنم پس واسم مهمه
RAID و SLI : اصلا نمیدونم چی هست پس شاید بهش نیازی نداشتم که نمیدونم چیه

پس با توجه به جوابهای بالا منتظر راهنمائیهای مدبرانه ی شما هستم

Ultra_Black
25-09-2009, 19:01
راستش سوال سختی رو پرسیدین که از هر خریداری هم بپرسین میگه یه جوری باشه که هردوشو شامل بشه که جواب منم همینه

شما تقریبا مادربرد و CPU متناسب انتخاب کردید

فکر کنم اگه جواب این سوالمو ( من اطلاعات زیادی درمورد مزایای یک مادربورد خوب ندارم یه مادربورد خوب 140 تومنی مثلا چه فرقی با 80 تومنیش داره ؟) کاملتر ( به غیر از کیفیت ) داده بودید به نتیجه بهتری میرسیدیم

بعضی از مزایا رو دوستمون عنوان کردند از جمله قابلیت اورکلاک، RAID ، SLI ،Cross Fire و...
در مورد کیفیت هم یه مثال میزنم
Gigabyte EP43-S3L فقط بعضی از خازنهاش جامد هست ولی Gigabyte EP45-UD3R تمام خازنهاش جامد هست
اولی چیپستش P43 و دومی چیپستش P45 که جدیدتر هست و نسبت به اولی مزایایی داره

3jokes_x
25-09-2009, 21:49
با توجه به اینکه کامپیوتر دائم روشنه، و به این زودی ها هم قصد ارتقا نداری، به نظر من مادربورد با کیفیت بالاتر بیشتر به دردت می خوره. البته یه گزینه بین این دو مادربوردی که معرفی کردی هست که به نظرم خریدش منطقی تره:
GIGABYTE: GA-EP43-UD3L
قیمتش حدود 105 یا 110 تومان هست. تمام خازن هاش جامده (این یعنی عمر بالاتر) مشخصات دقیقش اینجاست:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

به عنوان مثال چند تا از تفاوت های این مادربورد با اون مادربوردی که شما انتخاب کردی ایناس:

مادربورد شما از سی پی یو با FSB 1600 پشتیبانی می کنه، ولی این مادربورد در حالت عادی از FSB1333 پشتیبانی می کنه (پشتیبانیش از FSB1600 تنها در حالت Overclock هست.) FSB سی پی یوی شما 1333 هست پس همین مادربورد براش کافیه. مطمئنا شما در آینده هم سی پی یو با FSB 1600 نمی خری که بخوای روی این مادربورد نصب کنی. چون تا 2-3 سال دیگه سی پی یو های دارای FSB 1600 منقرض می شن. نسل جدیدتر سی پی یو ها (مدل بالاتر از FSB1600) مدتهاست توی بازار موجوده.

مادربورد شما از رم DDR2 تا باس 1366 پشتیبانی می کنه و این مادربورد از DDR2 تا باس 1200. این هم تفاوت مهمی نیست. اصلا اختلاف بین 1200 تا 1366 اونقدر زیاد نیست. ضمن اینکه رمی که ما می خوایم بخریم اصلا باسش 800 هست!

مادربورد شما از RAID هم پشتیبانی می کنه که برای استفاده های عادی معمولا لازم نمی شه مگر اینکه سرعت سیستم خیلی برات مهم باشه.

اینا تفاوت هایی بود که من بر اساس لیست مشخصات سایت گیگابایت نوشتم. (خودم آشنایی قبلی یا تجربی با مادربورد شما ندارم و ممکنه مواردی رو جا انداخته باشم، برای اطمینان با یه نفر دیگه هم چک کنید) ولی در کل از نظر کیفیت که ظاهرا مشابه هستند تنها تفاوت توی امکانات هست که اون هم تفاوت زیادی نیست.

برای اطلاعات بیشتر در مورد Raid، این تاپیک رو بخونید (پست هایی که من نوشتم) اگر تصمیم گرفتید که از RAID استفاده کنید، حدود قیمت همه مادربوردهایی که RAID دارن، 120-130 به بالا هست و مادربوردهای ارزان قیمت اصلا چنین قابلیتی ندارند:

SLI هم یعنی 2 تا کارت گرافیک رو همزمان به مادربورد وصل کنی. به درد بازیخورهای خیلی خفن می خوره!

mehshad
26-09-2009, 11:51
دوست عزیز حالا که این سیستم خوب رو میخوای بگیری بهتره که از کارت گرافیک
gtx 260 یا 4870 استفاده کنی تا بتونی بازیها رو براحتی اجرا کنی

pourya_bo2pmc
26-09-2009, 16:16
از Ultra_Black و mehshad ممنون بخصوص از 3jokes_x که با حوصله توضیحات خوبی را برای بنده ارائه دادند

چیز جالبی که امروز در محل کارم پیش اومد و چه تناسب خوبی با لینکی که برای توضیح raid داده بودید پیش اومد
من امروز تصادفی سیستم کامپیوتر 2 تا از همکارام در محل کارم رو بررسی میکردم و متوجه شدم پردازندشون AMD بود فکر کنم 955 ، راستش من قبلا نمیدونم تو تاپیکها فکر کنم خونده بودم که پردازنده های AMD فنش صدا داره دمای بالایی ایجاد میکنه و . . . که باعث شد پردازنده رو از اول اینتل انتخاب کنم

اما امروز از سیستم همکارام حتی کوچکترین صدایی که اضافه باشه نشنیدم و حتی ازشون که پرسیدم گفتن راضی هستیم

واسه این گفتم با لینکی که داده بودین جالب شد چون واسه اون خریدار هم سوال پیش اومده بود که با توجه به قیمت ارزانتر AMD نسبت به اینتل چیکار کنه ؟

مثلا من میخوام 170 تومن واسه پردازده بگذارم با این قیمت اینتل 8400 رو میشه خرید از AMD phenom II X4 چه مدلیشو میشه گرفت ؟

راستش من هر چه بیشتر در انجمنها میگردم سوالات بیشتر واسم پیش میاد که از یه لحاظ برای بالابردن سطح اطلاعاتم خوبه و برای شما دوستان خوب زحمت اما مطمئن باشید اطلاعات خوبی که شما در اختیار من قرار میدین نه تنها برای من که مدتی دیگه قصد خرید رو دارم کاربردی هستش بلکه برای دیگر بازدید کنندگان هم همچنین

پس بهتر دیدم درباره ی سوالی که در مورد پردازنده واسم پیش اومده جلو بریم و بعد برگردیم در مورد مادربورد چون فکر کنم اول باید نوع پردازنده مشخص بشه و با توجه به اون مادربورد ، شایدم اینجوری نباشه نمیدونم !!!!

pourya_bo2pmc
26-09-2009, 16:48
دوست عزیز حالا که این سیستم خوب رو میخوای بگیری بهتره که از کارت گرافیک
gtx 260 یا 4870 استفاده کنی تا بتونی بازیها رو براحتی اجرا کنی

به خاطر بودجه
zotac gtx 260 core 192= 190
core 216=220
msi 4870 1gig=220

کارت گرافیکی که من انتخاب کردم 170 هستش که با مدلهای پیشنهادی شما 50 تومن تفاوتشه دیگه

pourya_bo2pmc
26-09-2009, 21:18
سلام
دوستان با تحقیقاتی که من بعد از شک کردن بین اینتل و AMD کردم دیدم آنچنان تفاوت قیمتی ندارند در حد 15 الی 20 تومن هستش که چیزی نیست و گستره ی مادربوردهایی که پردازنده اینتل رو پشتیبانی میکنه بسیار گسترده تر هستش و در نتیجه انتخابهای بیشتر و بهتر .

فکر کنم همون اینتل بهتره
آره؟

pourya_bo2pmc
27-09-2009, 16:05
سلام

دوستان لطف کنین مادربوردهایی از ایسوس و گیگا که تمام خازنهاش جامد باشن ( چون دوستان گفتن دارای کیفیت بهتر هستش ) با توجه به بقیه قطعات سیستم که در پست اول میباشد با قیمت مناسب معرفی کنین

لطفا توجه کنید من اهل اورکلاک ، Raid و SLi نیستم پس نمیخوام پول اضافی برای مادربوردی بدم که مثلا دارای این خصوصیات هستش چون واسم بود و نبود این مزایا فرقی نمیکنه

فقط چیزی که در مورد قطعات مادربورد واسم مهمه کیفیت قطعات و بالا بودن عمر مفیدشه چون سیستمم دائم روشن و پس از خرید حالا حالا ها قصد تعویضش رو ندارم

مثلا اوایل قصد خرید M.B:GIGABYTE - EP45-UD3R=140 رو داشتم که با راهنمائیهای عزیزان انجمن گفتن با توجه به داشتن مزایای غیر قابل استفاده برام لزومی نداره پس بهتره از مادربوردهای ارزونتری استفاده کنم

لطفا مدلها و قیمتهاشو بفرمائین با پیشنهاد شخصی خودتون

با راهنمائی شما امیدوارم مادربورد با قیمت مناسب و خوب انتخاب کنم
متشکرم

pourya_bo2pmc
28-09-2009, 16:39
دوستان پیشنهاد مادربورد با خصوصیاتی که گفتم ؟

3jokes_x
28-09-2009, 18:48
من پیشنهاد گیگابایتم رو که گفتم:

پیشنهاد ایسوسم هم اینه:
ASUS P5QL PRO

حالا اینکه از بین این دو کدوم بهتره.... من دقیق نمی دونم! (اختلاف خیلی زیادی ندارند.) البته مدل گیگابایتی که معرفی کردم جدیدتره، و به همین دلیل یه کم امکاناتش بهتره. مثلا از رم DDR2-1200 هم پشتیبانی می کنه. ضمنا گارانتی گیگابایت خیلی خوبه ولی معمولا توی محصولات همرده با ایسوس یه هوا قیمتش بالاتره که می گن به خاطر همین "شرکت گارانتی کننده" هست.

pourya_bo2pmc
28-09-2009, 19:22
من پیشنهاد گیگابایتم رو که گفتم:

پیشنهاد ایسوسم هم اینه:
ASUS P5QL PRO

حالا اینکه از بین این دو کدوم بهتره.... من دقیق نمی دونم! (اختلاف خیلی زیادی ندارند.) البته مدل گیگابایتی که معرفی کردم جدیدتره، و به همین دلیل یه کم امکاناتش بهتره. مثلا از رم DDR2-1200 هم پشتیبانی می کنه. ضمنا گارانتی گیگابایت خیلی خوبه ولی معمولا توی محصولات همرده با ایسوس یه هوا قیمتش بالاتره که می گن به خاطر همین "شرکت گارانتی کننده" هست.

1-این دوتا مادربوردی که معرفی کردین تمام خازنهاش جامده ؟
2-کدومش خنک کننده ی بهتری داره ؟
3-قیمت هر کدومش چقدره ؟
4-گاهی اوقات که بازی میکنم بهتر نیست بین گیگا چیپست 45 معرفی شه ؟

pourya_bo2pmc
05-10-2009, 16:44
-این دوتا مادربوردی که معرفی کردین تمام خازنهاش جامده ؟
2-کدومش خنک کننده ی بهتری داره ؟
3-قیمت هر کدومش چقدره ؟
4-گاهی اوقات که بازی میکنم بهتر نیست بین گیگا چیپست 45 معرفی شه ؟

جوابم چی شد؟

و پیشنهادهای دیگه واسه ی :

دوستان لطف کنین مادربوردهایی از ایسوس و گیگا که تمام خازنهاش جامد باشن ( چون دوستان گفتن دارای کیفیت بهتر هستش ) با توجه به بقیه قطعات سیستم که در پست اول میباشد با قیمت مناسب معرفی کنین

لطفا توجه کنید من اهل اورکلاک ، Raid و SLi نیستم پس نمیخوام پول اضافی برای مادربوردی بدم که مثلا دارای این خصوصیات هستش چون واسم بود و نبود این مزایا فرقی نمیکنه

فقط چیزی که در مورد قطعات مادربورد واسم مهمه کیفیت قطعات و بالا بودن عمر مفیدشه چون سیستمم دائم روشن و پس از خرید حالا حالا ها قصد تعویضش رو ندارم

مثلا اوایل قصد خرید M.B:GIGABYTE - EP45-UD3R=140 رو داشتم که با راهنمائیهای عزیزان انجمن گفتن با توجه به داشتن مزایای غیر قابل استفاده برام لزومی نداره پس بهتره از مادربوردهای ارزونتری استفاده کنم

لطفا مدلها و قیمتهاشو بفرمائین با پیشنهاد شخصی خودتون

mojtabaalemi
05-10-2009, 20:07
amd بگیر .

sir payman
06-10-2009, 14:55
دوست من شما یه سرچ تو اینترنت بکنی متوجه میشی که با همین پولی که داری هزینه میکنی میتونی یکی از مدلهای amd رو بخری که کاراییش از q8400 بالاتر باشه مثل phenom II 940 یا 955.که 940 حدود 180 تا 185 هست و 955 حدود 210 هستش.
مادر بورد هم برای amd تو رنج 80 تا 120 زیاد هست که دیگه به خودت بستگی داره که کدومو بخوای.
موفق باشی

pourya_bo2pmc
06-10-2009, 15:33
دوست من شما یه سرچ تو اینترنت بکنی متوجه میشی که با همین پولی که داری هزینه میکنی میتونی یکی از مدلهای amd رو بخری که کاراییش از q8400 بالاتر باشه مثل phenom II 940 یا 955.که 940 حدود 180 تا 185 هست و 955 حدود 210 هستش.
مادر بورد هم برای amd تو رنج 80 تا 120 زیاد هست که دیگه به خودت بستگی داره که کدومو بخوای.
موفق باشی

سلام AMD phenom II X4 940 میشه گفت یعنی تو اینتل که مثلا 8400 هستش تو amd برابر 9400 هست ؟ و 1000 تا بالاتر از اینتله ؟

آخه من بعد از حرف شما رفتم به این لینک شما هم برین و نظر خودتونو بدین

sir payman
07-10-2009, 02:04
خب خودتون هم دیدید که 940 تو بیشتر تستها بهتر بود و این cpu تقریبا بین intel q9550 و intel q9400 بود.
پس فکر میکنم 940 خریدش معقولتر باشه و برای اینکه مطمعنتر بشی اینجا رو هم یه نگاه بنداز

تمام صفحاتش و تمام تستهاشو با دقت ببینی بهتر متوجه حرف من میشی.
اگه سوالی داشتی بازم در خدمتم.

Kianoosh
07-10-2009, 02:20
حداکثر بودجه برای خرید مین و سی پی یو؟

pourya_bo2pmc
07-10-2009, 16:59
راستش واسه پردازنده 170-180 و مادربورد 100 تومن

واسه انتخاب قطعات سیستم واسم 2 سوال پیش اومد

1- در مورد پردازنده قبلا intel Core 2 Quad Q8400 انتخاب کرده بودم که دوستان پیشنهاد دادن با توجه به قیمت کمتر AMD و خوب دراومدن سری phenom II X4 برم مدل AMD phenom II X4 940 رو بخرم که تقریبا با اینتل q9400 برابری میکنه و از لحاظ قیمت با q8400 یکی هستش

2-در مورد مادربورد قبلا GIGABYTE - EP45-UD3R انتخاب کردم که بعدا متوجه شدم من که اهل اورکلاک ، raid , sli و ارتقا دادن سیستمم نیستم چرا 140 واسه مادربورد هزینه کنم !!
اما با توجه به اینکه سیستمم دائم روشنه عمرمفید واسم مهمه یعنی مادربوردی میخوام که تمام خازنهاش جامد و خنک کنندگی خوبی داشته باشه از ایسوس واسم معرفی کنین

Stephen-Sherif
07-10-2009, 17:38
Giga Ma785G UD2H : 110 T
اين مادربورد هم تمام خازن هاش جامدند وهم به خاطر داشتن يك لايه مسي اضافه، خنك كنندگي عالي داره! ضمن اينكه گارانتي خيلي خوبي داره!

Kianoosh
08-10-2009, 04:04
راستش واسه پردازنده 170-180 و مادربورد 100 تومن

واسه انتخاب قطعات سیستم واسم 2 سوال پیش اومد

Gigabyte ep43 s3l+ Intel Q9550

یکم شاید بیشتر بشه ولی ارزششو داره...

یا همون سیستم فنوم 2 خیلی هم مناسبه

- در مورد پردازنده قبلا intel Core 2 Quad Q8400 انتخاب کرده بودم که دوستان پیشنهاد دادن با توجه به قیمت کمتر AMD و خوب دراومدن سری phenom II X4 برم مدل AMD phenom II X4 940 رو بخرم که تقریبا با اینتل q9400 برابری میکنه و از لحاظ قیمت با q8400 یکی هستش

چون مین قبلیت گرونتر بوده بله ارزش خرید فنوم 2 بالاست

-در مورد مادربورد قبلا GIGABYTE - EP45-UD3R انتخاب کردم که بعدا متوجه شدم من که اهل اورکلاک ، raid , sli و ارتقا دادن سیستمم نیستم چرا 140 واسه مادربورد هزینه کنم !!
اما با توجه به اینکه سیستمم دائم روشنه عمرمفید واسم مهمه یعنی مادربوردی میخوام که تمام خازنهاش جامد و خنک کنندگی خوبی داشته باشه از ایسوس واسم معرفی کنین

پس خودت متوجه شدی قضیه چیه..

تو رنج 80 انتخابی جز همون مد ل گیگا یا Biostar tp43d2a7 نداری

pourya_bo2pmc
08-10-2009, 09:53
Giga Ma785G UD2H : 110 T
اين مادربورد هم تمام خازن هاش جامدند وهم به خاطر داشتن يك لايه مسي اضافه، خنك كنندگي عالي داره! ضمن اينكه گارانتي خيلي خوبي داره!

ممنون از پیشنهادتون فقط در مورد این مادربوردی که معرفی کردین چیپستهاش واسه amd هستش به نظر شما با توجه به تازه وارد شدن amd در تولید چیپست میشه بهش اعتماد کرد ؟

به نظر شما بهتر نیست از مادربوردهایی با چیپست انویدیا واسه پردازنده های amd استفاده کرد یا نه ؟

pourya_bo2pmc
08-10-2009, 13:06
Stephen-Sherif زحمت معرفی از گیگا رو کشیدن

از ایسوس هم دوستان با داشتن شرایط مورد نظر ( که اهل اورکلاک ، raid , sli و ارتقا دادن سیستمم نیستم
اما با توجه به اینکه سیستمم دائم روشنه عمرمفید واسم مهمه یعنی مادربوردی میخوام که تمام خازنهاش جامد و خنک کنندگی خوبی داشته باشه ) پیشنهادهای خودتوندر رنج قیمت 100 تومن بدید

راستی یه سوال کلی هم داشتم که هم بدرد من بخوره و هم بقیه بازدید کنندگان ببینید مثلا در مورد همین مادربورد معرفی شده از طرف دوست عزیزمون Stephen-Sherif دارا یخصوصیات زیر میباشد

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Enlarge View ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Enlarge View ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] GA-MA785GMT-UD2H (rev. 1.0) [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])Help ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) AMD 785G + SB710 Chipset

Ultra Durable 3 Classic Technology with copper cooled quality for lower working temperature
Revolution energy saving design with Easy Energy Saver technology
Supports AMD AM3 Phenom II/ Athlon II processors
Dual Channel DDR3 1800+ for remarkable system performance
Integrated ATI Radeon HD 4200 graphics (DirectX10.1)
PCI-E 2.0 x16 interface with ATI Hybrid CrossFireX support for ultimate graphics performance
Features high speed Gigabit Ethernet and IEEE1394
Blu-ray playback supported by high quality 106dB SNR ALC889A HD audio
Supports Dolby Home Theater audio to enjoy a rich surround sound experience
Integrated HDMI/ DVI interface for Full HD 1080 Blu-ray playback with HDCP
Patented DualBIOS with dual hardware BIOS protection
100% 50,000 hours lifespan of Japanese solid capacitors design

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] Related link
<li class="link">Overview ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (RSS) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

<li class="link">Specification ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) (RSS) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

<li class="link">BIOS ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_os) (RSS) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

<li class="link">Driver ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_os) (RSS) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

<li class="link">Manual ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_os) (RSS) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

<li class="link">CPU Support List ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_os)

<li class="link">Memory Support List ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

<li class="link">Comparison Sheet ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_os)

<li class="link">Awards ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_os) (RSS) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

<li class="link">News ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]_os) (RSS) ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

<li class="link">Where To Buy ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ])

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] SpecificationsCPU

Support for AM3 processors: AMD PhenomTM II processor/ AMD Athlon™ II processor

Hyper Transport Bus

5200 MT/s

Chipset

North Bridge: AMD 785G
South Bridge: AMD SB710

Memory

4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory (Note 1)
Dual channel memory architecture
Support for DDR3 1800 (OC)/1666/1333/1066 MHz memory modules

Onboard GraphicsIntegrated in the North Bridge:

1 x D-Sub port
1 x DVI-D port (Note 2) (Note 3)
1 x HDMI port (Note 3)

Audio

Realtek ALC889A codec
High Definition Audio
2/4/5.1/7.1-channel
Support for Dolby Home Theater
Support for S/PDIF In/Out
Support for CD In

LAN

Realtek 8111C chip (10/100/1000 Mbit)

Expansion Slots

1 x PCI Express x16 slot, running at x16 (PCIEX16)
(The PCI Express x16 slot conforms to PCI Express 2.0 standard.)
1 x PCI Express x1 slot
2 x PCI slots

Storage InterfaceSouth Bridge:

1 x IDE connector supporting ATA-133/100/66/33 and up to 2 IDE devices
5 x SATA 3Gb/s connectors supporting up to 5 SATA 3Gb/s devices
1 x eSATA 3Gb/s port on the back panel supporting up to 1 SATA 3Gb/s device
Support for SATA RAID 0, RAID 1, RAID 10 and JBOD

iTE IT8718 chip:

1 x floppy disk drive connector supporting up to 1 floppy disk drive

USBIntegrated in the South Bridge

Up to 12 USB 2.0/1.1 ports (4 on the back panel, 8 via the USB brackets connected to the internal USB headers)

IEEE 1394T.I. TSB43AB23 chip

Up to 2 IEEE 1394a ports (1 on the back panel, 1 via the IEEE 1394a bracket connected to the internal IEEE 1394a header)

Internal I/O Connectors

1 x 24-pin ATX main power connector
1 x 8-pin ATX 12V power connector
1 x floppy disk drive connector
1 x IDE connector
5 x SATA 3Gb/s connectors
1 x CPU fan header
1 x system fan header
1 x North Bridge fan header
1 x front panel header
1 x front panel audio header
1 x CD In connector
1 x S/PDIF In/Out header
3 x USB 2.0/1.1 headers
1 x IEEE 1394a header
1 x parallel port header
1 x serial port header
1 x chassis intrusion header
1 x power LED header
1 x clearing CMOS jumper

Back Panel Connectors

1 x PS/2 keyboard port or PS/2 mouse port
1 x D-Sub port
1 x DVI-D port (Note 3)(Note 4)
1 x HDMI port (Note 4)
1 x optical S/PDIF Out connector
1 x eSATA 3Gb/s port
1 x IEEE 1394a port
6 x USB 2.0/1.1 ports
1 x RJ-45 port
6 x audio jacks (Center/Subwoofer Speaker Out/Rear Speaker Out/Side Speaker Out/Line In/Line Out/Microphone)

I/O Controller

ITE IT8718 chip

H/W Monitoring

System voltage detection
CPU/System temperature detection
CPU/System fan speed detection
CPU overheating warning
CPU/System/Power fan fail warning
CPU/System fan speed control (Note 4)

BIOS

2 x 8 Mbit flash
Use of licensed AWARD BIOS
Support for DualBIOS™
PnP 1.0a, DMI 2.0, SM BIOS 2.4, ACPI 1.0b

Unique Features

Support for @BIOS
Support for Q-Flash
Support for Xpress BIOS Rescue
Support for Download Center
Support for Xpress Install
Support for Xpress Recovery2
Support for EasyTune (Note 5)
Support for Easy Energy Saver
Support for Time Repare
Support for Q-Share

Bundle Software

Norton Internet Security (OEM version)

Operating System

Support for Microsoft Windows Vista/ XP

Form Factor

Micro ATX Form Factor; 24.3cm x 24.3cm

Note(Note 1) Due to Windows Vista/XP 32-bit operating system limitation, when more than 4 GB of physical memory is installed, the actual memory size displayed will be less than 4 GB.
(Note 2) The DVI-D port does not support D-Sub connection by adapter.
(Note 3) Simultaneous output for DVI-D and HDMI is not supported.
(Note 4) Whether the CPU/system fan speed control function is supported will depend on the CPU/system cooler you install.
(Note 5) Available functions in EasyTune may differ by motherboard model.Remark

Due to different Linux support condition provided by chipset vendors, please download Linux driver from chipset vendors' website or 3rd party website.
Due to most hardware/software vendors no longer offer support for Win9X/ME. If some vendors still has Win9X/ME drivers available, we will publish on website.

از کجای این خصوصیات متوجه میشیم که تمام خازنهاش جامده ؟
قابلیت اورکلاک ، raid , sli یا ارتقا رو نداره؟
لطفا یه توضیح کلی ، خوب و ساده به من و بقیه کاربران بدید که خیلی از سوالاتمون برطرف بشه
ممنون

sir payman
09-10-2009, 00:00
در مورد خازنهاش نمیدونم ولی در مورد اورکلاک باید بگم که تمام مادربوردها قابلیت اورکلاک رو دارن ولی این قابلیت به قیمتشون و چیپشون بستگی داره.مادربوردی هم که شما انتخاب کردی به خاطر پل جنوبیش که 710 هستش و دارای acc هست توی اورکلاک بهت کمی کمک میکنه.
این مادریورد 1 اسلات pci Express بیشتر نداره پس قابلیت sli رو نداره.
sb مادربوردت 710 هستش پس از ریدهای 0 و 1 و 10 پشتیبانی میکنه.
اگر جاییش گنگ بود بگید تا بیشتر توزیح بدم.

pourya_bo2pmc
09-10-2009, 13:28
با سلام
sir payman عزیز متشکر

دوستان که کسی مادربوردهای دیگه از ایسوس و گیگا رو معرفی نکردند خودم یه چندتا رو تو نت تحقیق کردم که نظر شما رو هم میخوام

لطفا اگه هر کدومش تمام خازنهاش جامد نیست و یا خنک کنندگی خوبی نداره بهم بگین من لینک توضیحات و خصوصیاتشم از طرف برند سازندش گذاشتم که با توجه به منبع درست منو در انتخاب صحیح را هنمایی فرمائید

ایسوس

ASUS M4A785D-M PRO

ASUS M3A78-EM

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

گیگا

GIGABYTE - MA785G-UD3H

GIGABYTE - MA785GM-UD2H

( که قبلا دوستمون معرفی کرده بودن و میگفتن تمام خازنهاش جامد و بدلیل داشتن یک لایه مسی اضافه خنک کنندگی خوبی داره فقط نمیدونم فرقش با گیگای بالایی چیه و کدومش بهتره فکر کنم قیمت دوتاشونم یکی باشه )
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

1- آیا همه ی اینها شرایط مادربوردی که من میخوام داره (که اهل اورکلاک ، raid , sli و ارتقا دادن سیستمم نیستم اما با توجه به اینکه سیستمم دائم روشنه عمرمفید واسم مهمه یعنی مادربوردی میخوام که تمام خازنهاش جامد و خنک کنندگی خوبی داشته باشه)

2- با توجه به خصوصیاتش کدومشو با رنج قیمت 95 الی 105 پیشنهاد میدین و بهتره ؟

ممنون

sir payman
09-10-2009, 14:58
GIGABYTE - MA785G-UD3H قابلیت sli داره و رم تا باس 1333 ساپوت میکنه
GIGABYTE - MA785GM-UD2H قابلیت sli نداره و رم تا باس 1200 ساپوت میکنه
GIGABYTE - MA785GM-UD2H بیشتر به دردت میخوره. کولرشم مناسبه,شک نکن اگه اورنکنی و مراقب باشی 4 یا 5 سال بی دردسر باهاش کار میکنی.گارانتیشم تو ایران خیلی خوبو مناسبه
ASUS M4A785D-M PRO هم خوبه که دیگه به سلیقه خودت مربوطه گه asus بخوای یا gigabyte
من خودم شخصا با asus بیشتر حال میکنم , خیلی کاریه

pourya_bo2pmc
09-10-2009, 15:27
سلام منم به شخصه ایسوس رو بیشتر میپسندم یه رفیقم دارم که تو کار کامپیوتر هستش اونم میگه فقط ایسوس

پس در گیگا که مدل GIGABYTE - MA785GM-UD2H

میاد در ایسوس

مدل ASUS M4A785D-M PRO قیمتش رو رایان صبا زده 125 سایتها همیشه بالاتر میزنن که فکر کنم تو بازار 115 باشه
اما مدل ASUS M3A78-EM قیمتش 95 هستش نظرتون درباره این چیه ؟ قیمت خوبی رو داره آیا تمام خازنهاش جامده اگه خنک کنندگی خوبی رو هم داشته باشه که دیگه فکر نکنم موردی داشته باشه

نظرتونو بین این دو مدل ایسوس بگین که بریم انتخاب نهایی بین مدل معرفی گیگا و ایسوس

متشکرم

sir payman
09-10-2009, 17:26
ASUS M3A78-EM برای پشتیبانی از phenom 940 احتیاج به اپدیت بایوس داره که این کار مشکل نیست.کولرش از ASUS M4A785D-M PRO ضعیفتره ولی خیلی محسوس نیست.
در مورد چیپ هم اگه بخوای از hybrid crossFireX استفاده کنی ASUS M4A785D-M PRO بیشتر به دردت میخوره چون hd4200 داره ولی ASUS M3A78-EM روش hd3200 داره . در غیر این صورت 780g فرقی با 785g نداره.
در مورد خازن جامد و جنس این دو مادربورد چیزه خاصی پیدا نکردم و فکرم نمیکنم فرق چندانی با هم داشته باشن.
با این شرایطو خواسته های شما ASUS M3A78-EM مناسبتره.

pourya_bo2pmc
09-10-2009, 17:46
راستش چرا نیاز به آپدیت داره ؟ من تو لیست پیشتیبانی از پردازنده هاش دیدم

Phenom IIX4 940 (HDZ940XCJ4DGI),3.0GHz,125W,rev.C2,SocketAM2+,Quad-Core ALL 1206
اگه گیری چیزی داره من که هزینه میکنم خب 10 الی 15 تومن هم روش یه مدل بالاتر بردارم

و یه چیز دیگه من میخوام از رم Patriot - 4GB 1066 - 2x2GB استفاده کنم باس 1066 اونوقت واسه این مادربورد نوشته
4 x DIMM, Max. 8 GB, DDR2 1066/800/667 ECC,Non-ECC,Un-buffered Memory
Dual Channel memory architecture
*DDR2 1066 is supported by AM2+ CPU only

این قرمزه یعنی چی ؟

کراس فایر اینا هم راستش سردرنمیارم اصلا چی هست پس اهلش نیستم

از راهنمائیتون تا الان واقعا سپاسگذارم

sir payman
09-10-2009, 21:36
تا اونجایی که من فهمیدم بایوسی که الان روشه 0407 هستش و طبق پست خودت
(Phenom IIX4 940 (HDZ940XCJ4DGI),3.0GHz,125W,rev.C2,SocketAM2+,Quad-Core ALL 1206)از بایوس ورژن 1206 به بعد phenom 940 رو ساپورت میکنه.اپدیت بایوس هم کار 5 دقیقست.
از اون رمها هم که گفتی اره میتونی استفاده کنی.
اون قرمزه هم یعنی اینکه فقط cpu هایی که سوکتشون +am2 هست از رم 1066 پشتیبانی میکنه.مثل phenom 9950 , phenomII 940.البته سری am3 هم از ddr2 و هم ddr3 رو پشتیبانی میکنه مثل:
phenomII 965
cpu هایی که سوکتشون am2 هست حداکثر تا باس 800 رو پشتیبانی میکنه.مثل x2 6000
hybrid crossFireX هم یعنی توان کارت گرافیک خودت با اون چیپ گرافیک مادربوردت با هم جمع میشه و یه گرافیک قدرتمندتری رو به دست میاری.

sir payman
09-10-2009, 21:42
راستی بابت جمله پست اخرت باید بگم خواهش میکنم وظیفست.

pourya_bo2pmc
09-10-2009, 23:05
و الان سوال نهاییم در مورد مادربورد

بین این دو مدل کدومش

GIGABYTE - MA785GM-UD2H
ASUS - M3A78-EM

حالا خودمونیم درسته ایسوس رو بیشتر ترجیح میدیم اما مدل گیگا از لحاظ امکانات و مچ بودنش با قطعات جدیدتر فعلی خیلی بهتر به نظر میرسه خب اما ایسوسم خوبیهای خودش رو داره

شما کدومو پیشنهاد میدید ؟

sir payman
10-10-2009, 01:32
اگر من باشم حتما GIGABYTE - MA785GM-UD2H رو میخرم و اصلیترین دلیلمم اینه (100% 50,000 hours lifespan of Japanese solid capacitors design).
برو بخر که به امید خدا چرخش برات بچرخه:31:
امیدوارم از سیستمت تا یه چند سالی راضی باشی:11:

pourya_bo2pmc
10-10-2009, 16:09
دوست عزیز sir peyman از راهنمائیهاتون تا الان متشکرم

(100% 50,000 hours lifespan of Japanese solid capacitors design
میشه بگین یعنی چی ؟

در مورد رم من قبلا میخواستم Patriot - 4GB - 800-(2x2GB) بگیرم که گفتم یه بار باس 1066 بگیرم
راستش در مورد باس اطلاعاتی ندارم اما فکر کنم همون پهنای باند باشه حالا یعنی چی نمیدونم

نظر شما چیه بهتره مثلا به جای اینکه برم باس 1066 با 20 تومن اضافه بگیرم یه 5 تومن دیگه بزارم روش و یه دو گیگ دیگه با باس 800 بگیرم یعنی کدوم از دوتای پائین رو شما ترجیح میدین

Patriot - 4GB 1066 - (2x2GB)==>70T
Patriot - 6GB 800 - (3x2GB)==>75T