PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل با فرمت هارد وسترن 1 ترابایت(دیوونم کرده!)

vorojax
23-09-2009, 22:29
سلام دوستان عزیز :40:
یک مدتی است حدود یک یا دوهفته یک هارد یک ترابایت وسترن اکسترنال خریدم .
فرمتش FAT بود هر چی تو می ریختیم قاطی می کرد و فایله خراب می شد نامش عوض می شد و...خلاصه نساخت...یه بار به سختی فرمتش رو NTFS کردم . بردم یه جا یسری فایل ریختم اوردم خونه زدم اولش خوب بود . بعد از یک ریستارت حجم درایوها شد 0 کیلو بایت و فرمت RAW حالا هم هر کاری می کنم فرمتش NTFS نمیشه که نمیشه!!!
FAT میشه ولی NTFS نمیشه.FAT هم فایده نداره هر چی می ریزم توش قاطی می کنه.....
از دوستان کسی می دونه مشکل کجاست؟ راهنمایی کنه؟
با تشکر
یا علی

Gesher
23-09-2009, 22:37
همه ی هاردهای اکسترنال و فلش مموریها در ابتدایی که میخرید FAT هستند.این مارک را من نیز دارم ولی هیچوقت اینطوری نشده است یک ترابایت وسترن مدل استودیو که فرمت فایل آن NTFS است و نیز 500GB وسترن پرمیوم.چون گارانتی دارد ببرید و تحویل بدهید.

vorojax
24-09-2009, 14:19
متاسفانه در حال حاضر شهرستان هستم....انشالله برگشتم کرج می روم پسشون می دم!
پس مشکل از هارد هست که فرمتش NTFS نمیشه...درسته؟

Gesher
27-09-2009, 08:26
متاسفانه در حال حاضر شهرستان هستم....انشالله برگشتم کرج می روم پسشون می دم!
پس مشکل از هارد هست که فرمتش NTFS نمیشه...درسته؟
درود.از برنامه ی Norton Partition Magic استفاده کرده اید؟ اینجانب با این برنامه اقدام به تغییر فرمت فایل این هاردهای اکسترنال نموده ام.شاید لازم شود برای اینکار مجبور باشید از داخل پارتیشن مجیک نخست هارد را Delete کرده و دوباره Create و سپس تغییر فرمت فایل را انجام دهید

hoka2006
27-09-2009, 09:38
درود.از برنامه ی Norton Partition Magic استفاده کرده اید؟ اینجانب با این برنامه اقدام به تغییر فرمت فایل این هاردهای اکسترنال نموده ام.شاید لازم شود برای اینکار مجبور باشید از داخل پارتیشن مجیک نخست هارد را Delete کرده و دوباره Create و سپس تغییر فرمت فایل را انجام دهید

درسته . اگه این کار را هم کردی و جواب نداد ،سریع برو عوضش کن و گرنه ....:10:

vorojax
27-09-2009, 11:31
انواع اقسام برنامه ها رو نصب كردم...و تغرييبا با همشون اين كار رو كردم .....

درسته . اگه این کار را هم کردی و جواب نداد ،سریع برو عوضش کن و گرنه ....
FAT ميشه ولي NTFS نميشه ها!!
اوكي فعلا كه شهرستانم انشالله 3 ماه ديگه برمي گردم مي رم مي كوبمش رو ميزشون!

متشكر از دوستان عزيزي كه راهنمايي كردند :40:
يا علي

p_samimi
03-10-2009, 23:31
1:اول با Acronis تست کن ببین چی میشه.
خود هارد یک نرم افزار فکر کنم همراهش هست برای recovery و format.
در ضمن بعضی وقتها اون برد تبدیل هارد که داخل کیس هارد هست دچار مشکل میشه.
پیشنهاد نمیکنم بازش کنی و هارد خالی رو به PC وصل کنی چون از گارانتی خارج میشه ولی اگه گارانتی نداشت پیشنهاد خوبی بود

به نظر من MBR دچار مشکل شده .بگرد باید تو سایت سازنده حتما نرم افزاری گذاشته برای اینکار.