PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کابل

afshin b
23-09-2009, 01:31
کدوم کابل بهتره؟ component. s video. composite
composite به بقیه ربطی داره؟ اصلا اسمشو درست نوشتم؟!
کابل optical بهتر از کابل معمولی(سفید و قرمز) هست؟
با تشکر فراوون

*Alucard*
23-09-2009, 13:27
دوست عزیز کابل Component بهتره چون سیگنالهای مربوط به تصویر رو همونطور که از اسمش پیداس مجزا میفرسته ولی کابل Composite به صورت مخلوط که به زبون ساده تفکیک پذیری نداره.کابل S-Video تا حدود زیادی مثل کابل Component میمونه فقط شکل ظاهریش فرق میکنه و سیگنالهای chrominance و luminance رو به طور مجزا میفرسته
کابل Optical هم بهتر از کابل Audio هست چون فکر میکنم دیجیتال هست و مثل Fiber Optic یا همون فیبر نوری داده ها رو منتقل میکنه

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ata_webmaker
23-09-2009, 13:36
در واقع همون فیبر نوری هست من برای سینمای خانگی خودم از اپتیکال استفاده می کنم محشره

afshin b
26-10-2009, 13:06
سلام
كسي از دوستان در مورد انواع كابل HDMI اطلاعي داره؟ مثل اينكه چند مدل داره مي خواستم بدونم كدومش بهتره.

EXTREME
26-10-2009, 13:14
svideo به درد نمیخوره چون فقط انتقال تصویر هست و صدا نیست کابل hdmi اگه گرافیک خروجیشو داشته باشه بهتره
کابل hdmi انتقال تصویر وصدا با هم است که میتونی مستقیما به یک تلویزیون full hd وصل کنی

Ami R 940
26-10-2009, 14:19
آخرین ورژن hdmi ورژن 1.4 هست که اخیرن ثبت شده ولی تا اونجا که اطلاع دارم هنوز پلیر یا تی وی و... نیست از 1.4 استفاده کنه تا یک سال دیگه حداقل زمان لازمه برای عرضه شدن محصولاتی با ساپورت ورژن 1.4 .

الان همگانی ترین ورژن 1.3 هست وسایل صوتی و تصویری تولید 2006 به بعد از این ورژن ساپورت می کنن.

کابل اپتیکال هم خیلی بهتره کابل معمولی ست . البته اگر قصد داشته باشی 5.1 دالبی یا 7.1 کانال داشته باشی در استفاده معمولی دو بانده استریو تفاوتی حس نمیشه .

اگه سینما خانگی یا اسپیکری که دالبی پشتیبانی میکنه داری , حتما باید کابل اپتیکال اسفاده کنی تا حداکثر کیفیت صدا دالبی رو تجربه کنی .

FARIBORZ11
26-10-2009, 14:37
دوستان قيمت كابل اپتيكال چنده؟ و بهتر از كابل معمولي است ؟ شكلش چطوريه ؟ وآخ اينكه سينماي خانواده ال جي 1090آيا ساپورت ميكنه با تلويزيون lh70؟ فيشهاش چطوري به هم وصل مي شن؟ ممنون مي شم از راهنمايي تون

Ami R 940
27-10-2009, 00:02
دوستان قيمت كابل اپتيكال چنده؟ و بهتر از كابل معمولي است ؟ شكلش چطوريه ؟ وآخ اينكه سينماي خانواده ال جي 1090آيا ساپورت ميكنه با تلويزيون lh70؟ فيشهاش چطوري به هم وصل مي شن؟ ممنون مي شم از راهنمايي تون

باید بیین سینما خانگی دالبی پشتیبانی میکنه یا خیر اگر پشتیبانی میکنه حتما داره .

ardavan_2008
27-10-2009, 11:41
فقط یه چیزی بدهستش اینه که کابل اپتیکال رو میشه سینمای خانگی متصل کرد اما کامپیوترها بیشترشون خروجی اپتیکال ندارن همچنین تلویزیونهای پلانو...

ata_webmaker
27-10-2009, 15:23
من یک سینمای خانگی داشتم ( باند) ورودی اپتیکال و کواکسیال و ائوکس داشت همین چند روز پیش فروختم معرکه بود معرکه هیف بک سیستم جدیدم از نظر قیافه نمی خورد
در ضمن اینم بگم که بعضی از سینمای خانگی ها ورودی اپتیکال ندارند این سونی که 2 ماه هستم من خریدم داره که البته اینم می خوام بفروشم پایونییر بخرم

FARIBORZ11
27-10-2009, 16:32
آقا امير سلام
سيستم من همينطور كه اشاره كردم ال جي است كه سيستم دالبي تو تبليغاتشه و بقول خود نمايندگي ها دالبي پشتيباني مي كنه منتهي اين اپتيكال كابل رو نداره .
سوالم اينه كه اين كابل ورودي مخصوص داره يعني اينكه پشت سينما كه نوشته اپتيكال وارد مي شه ؟ اونوقت طرف ديگرش چطور ؟ تلويزيون هم چنين درگاهي داره ياخير معمولي ميشه ؟ چون پشت تلويزيون درگاه نوشته شده اپتيكال نديدم؟
آخرين سوال قيمت حدودي و از چه مراكزي قابل تهيه است( لوازم كامپيوتر يا لوازم صوتص و تصويري)

Ami R 940
27-10-2009, 20:21
آقا امير سلام
سيستم من همينطور كه اشاره كردم ال جي است كه سيستم دالبي تو تبليغاتشه و بقول خود نمايندگي ها دالبي پشتيباني مي كنه منتهي اين اپتيكال كابل رو نداره .
سوالم اينه كه اين كابل ورودي مخصوص داره يعني اينكه پشت سينما كه نوشته اپتيكال وارد مي شه ؟ اونوقت طرف ديگرش چطور ؟ تلويزيون هم چنين درگاهي داره ياخير معمولي ميشه ؟ چون پشت تلويزيون درگاه نوشته شده اپتيكال نديدم؟
آخرين سوال قيمت حدودي و از چه مراكزي قابل تهيه است( لوازم كامپيوتر يا لوازم صوتص و تصويري)

. 90 درصد سینما خانگی ها فاقد این کابل هست باید جدا تهیه بشه کابلش !

اگر دالبی پشتیبانی میکنه سینما خانگیت حتما اپتیکال داره . با فیش معمولی قرمز و سفید نمی تونی دالبی بگیری استریو می گیری(ا اینکه صدا تو هر 5 باند پخش میشه اما دالبی نیست) .

عکسی از خروجی اپتیکال

کابلش از 3 4 هزار تومان هست تا15 20 تومن بسته به برندش و طولش .

بری پشت شهرداری یا همون توپخونه تو تهران همه دارن

پاساژ لباف.

jahan hamed
09-11-2009, 17:58
سلام

یک سوال تخصصی

دوستان کسی اطلاع از سیم کمپوننت داره من الان برای اتصال دستگاه به ال سی دی از دوتا از کابل های compositeاستفاده کردم رزولیشن 700 میده با 50 هرز میخواستم بدونم اگه برم کابل Component بگیریم تاثیر داره رو بالا رفتن رزولیشن وغیره؟؟؟؟؟؟؟؟

ksjvk
21-02-2011, 21:30
سلام . من یه lh70 دارم امروز یه سینمای خانگی خریدم
حالا مشکلم اینه که جای سیم اپتیکال رو روی تلوزیون پیدا نمیکنم

با hdmi خود دی وی دی رو وصل کردم الان صداش رو باندها افتاده ولی صدای ----- هنوز از تی وی پخش میشه

اگه ممکنه کمکم کنید:41:

t_tanhayam
21-02-2011, 22:03
سلام . من یه lh70 دارم امروز یه سینمای خانگی خریدم
حالا مشکلم اینه که جای سیم اپتیکال رو روی تلوزیون پیدا نمیکنم

با hdmi خود دی وی دی رو وصل کردم الان صداش رو باندها افتاده ولی صدای ----- هنوز از تی وی پخش میشه

اگه ممکنه کمکم کنید:41:

-شما چرا خروجي از خود گيرنده به صورت مستقيم به سينماي خونگي نميگيريد؟

ksjvk
22-02-2011, 10:47
-شما چرا خروجي از خود گيرنده به صورت مستقيم به سينماي خونگي نميگيريد؟

یعنی اپتیکال رو نزنم؟

دقیق متوجه نشدم چه کار باید بکنم

t_tanhayam
22-02-2011, 10:53
یعنی اپتیکال رو نزنم؟

دقیق متوجه نشدم چه کار باید بکنم

-اره از خروجي خود ر.س.ي.و.ر اپتيكال رو بزنيد به سينماي خونگي

mehrdad-hp
22-02-2011, 21:59
سلام دوستای عزیز
میخوام لپ تاپ رو روی lcd داشته باشم. هر دو خروجی hdmi دارن.
آیا نیاز به تحقیقات داره؟
با hdmi تمام تصاویر منتقل میشه ؟
اینقدر مطلب خوندم قاطی کردم
ممنون میشم کمکم کنید.

omnia2
23-02-2011, 00:34
سلام

ببخشید چند سوال داشتم...
کابلهای HDMI به DVI حداکثر چند متر طول دارند و فاصله ی استاندارد تلویزیون و کامپیوتر حداکثر باید چند متر باشه برای اتصال به همدیگه؟ و آیا اگر فاصله اونها مثلا 10 متر باشه میشه با کابل HDMI به همدیگه متصل کرد؟؟؟ اگر میشه افت کیفیت هم داره؟

اگر کمکم کنید ممنون میشم. با تشکر.

t_tanhayam
23-02-2011, 10:20
سلام

ببخشید چند سوال داشتم...
کابلهای HDMI به DVI حداکثر چند متر طول دارند و فاصله ی استاندارد تلویزیون و کامپیوتر حداکثر باید چند متر باشه برای اتصال به همدیگه؟ و آیا اگر فاصله اونها مثلا 10 متر باشه میشه با کابل HDMI به همدیگه متصل کرد؟؟؟ اگر میشه افت کیفیت هم داره؟

اگر کمکم کنید ممنون میشم. با تشکر.

-معمولا براي Hdmi كمتر از 5 متر رو توصيه ميكنند و براي بيشتر شدن فاصله از دستگاههاي hdmi repeater استفاده ميكنند
-شما سعي كنيد بيشتر از 5 متر فاصله نگزارين

---------- Post added at 10:20 AM ---------- Previous post was at 10:19 AM ----------

سلام دوستای عزیز
میخوام لپ تاپ رو روی lcd داشته باشم. هر دو خروجی hdmi دارن.
آیا نیاز به تحقیقات داره؟
با hdmi تمام تصاویر منتقل میشه ؟
اینقدر مطلب خوندم قاطی کردم
ممنون میشم کمکم کنید.

-نه عزيز يك كابل hdmi تهيه كنيد ولذتش رو ببرين
-هم صدا وهم تصوير انتقال پيدا ميكنند بدون كمترين افت كيفيتي

omnia2
23-02-2011, 23:47
بسیار ممنونم...

این دستگاهی که گفتید در بازار موجود هست؟ قیمتشون چنده؟ و اگر خواستم کابل با طول زیاد وصل کنم از کجا باید تهیه کنم آماده هست یا خودمون باید درست بکنیم؟ یه سوال دیگه....تلویزیون ما ورودی hdmi نداره فقط dvi و پورت مانیتور داره اگر کابل hdmi به dvi بذارم کیفیتش کمتر از hdmi به hdmi هست؟ اگر هست مثلا چقدر فرق داره؟ و اون پورت مانیتور در مقایسه با اون پورتها چطور هست یعنی کیفیتش و فرقش چی هست؟
با تشکر....

t_tanhayam
24-02-2011, 11:24
بسیار ممنونم...

این دستگاهی که گفتید در بازار موجود هست؟ قیمتشون چنده؟ و اگر خواستم کابل با طول زیاد وصل کنم از کجا باید تهیه کنم آماده هست یا خودمون باید درست بکنیم؟ یه سوال دیگه....تلویزیون ما ورودی hdmi نداره فقط dvi و پورت مانیتور داره اگر کابل hdmi به dvi بذارم کیفیتش کمتر از hdmi به hdmi هست؟ اگر هست مثلا چقدر فرق داره؟ و اون پورت مانیتور در مقایسه با اون پورتها چطور هست یعنی کیفیتش و فرقش چی هست؟
با تشکر....

-والا نميدونم ميتونيد توي ايران تهيه كنيد يا نه بايد سرچ بزنيد اين يكي از مدل هاي نرمال هست :

-در مورد كابل هم 5 متري نهايت ميتونيد تهيه كنيد با قيمت هاي متفاوت (دقيقا اطلاع ندارم )
-با تبديل hdmi to dvi تنها صدا رو از دست ميدين چون Hdmi ‌همزمان صدا وتصوير رو منتقل ميكنه ولي dvi نميتونه
-از نظر افت كيفيت محسوس نيست
-منتها در مورد vga و ارايه انالوگ افت كيفيت محسوسي پيدا ميكنه كه اصلا توصيه نميشه

mojtaba2321
20-03-2011, 00:30
کابل اپتیکال چه مارکی خوبه؟
و تفاوت کابل های 5 تومنی با 20 تومنی تو چی هست؟

t_tanhayam
20-03-2011, 00:44
کابل اپتیکال چه مارکی خوبه؟
و تفاوت کابل های 5 تومنی با 20 تومنی تو چی هست؟

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

-مجتبي جان گير مارك نباش برو يكدونه 4-5 توماني بگير واستفاده كن