PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : بابا بزرگا تجربشون رو در باره دانشگاه بگن = چه کارایی نباید بکنیم تا . . . .

arash520
22-09-2009, 06:52
لطفا این تایپیک رو پاک نکنید .
بابا بزرگا و مامان بزرگا بیان تو

من عضو هیچ گروه اجتماعی نیستم که اونجا پیگیری کنم
----------------------------------------------------------------------
سلام

اگه میشه ترم بالا یی ها تجربه شون در باره دوران دانشگاه رو بگن .

مثلان چه کارایی رو نباید بکنم تا مشروط نشیم ؟:41::5:
چه کارایی بکنم تا معدلمون بره بالا ؟:27:
چه کارایی نباید بکنیم تا ضایع نشیم ؟:21::31:
و ......:20:
هر تجربه مفید درباره دانشگاه و ترم اولی ها که می دونید مفید باشد:10::11:

---------------------------------------------------------------------

Rainbow
22-09-2009, 08:29
خدمت دوست خوبم عرض شود که :
از همون جلسات اول که درسها شروع میشن باید شروع کنی به مطالعه ... اگه بخوای بزاری برای شب امتحان فقط می تونم بهت بگم خداوند بهت رحم کنه ...
به هیچ عنوان با استاد کل کل نکن ... بحث منطقی باهاش داشته باش ولی مثلا سعی نکن بهش تیکه بندازی ... معمولا بیشتر استادها
ممکنه که حالتو بگیرن
زیاد هم جزوه هاتو به این و اون نده ... در بیشتر موارد دادن جزوه برابر است با فرستادن اون به خونه بخت ... مگه اینکه طرفتو شناخته باشی

HaPoOoO_HaP_Hap
22-09-2009, 08:40
بعضی از دوستان زمانی که کنکور قبول می شن فکر می کنن درس خواندن تموم شده و راحت شدن در صورتی که تازه اولشه ..ونتیجش هم این می شه که همون ترم اول اگر خدا قبول کنه مشروط می شن
با جناب Rainbow هم کاملا موافقم ..

MehranVB
22-09-2009, 08:52
سعی کن با سال بالائیها هم هیچ کاری نداشته باشی و با اونا هم کل کل نکن چون ممکنه بدجوری دستت بندازن و شما هم ناراحت شی! :دی
یه نصیحت دیگه اینکه اصلاً طرف دخترای دانشگاه نرو تا یه مدت بگذره و آبا از آسیاب بیافته (حداقل یه ترم)
در ضمن توی دانشگاه با هر اکیپی دوست شی مثل همون اکیپ میشی، مثلاً اگه سیگاری باشن سیگاری میشی و درسخون باشن درسخون میشی، پس توی انتخاب دوستات هم دقت کن!

boros
22-09-2009, 09:10
سعی کنید توی دانشگاه به حاشیه ( دختر بازی و ... ) کشیده نشید . از همون ترم اول سعی کنید واقعا در رشتتون متخصص بشد . چون مدرک بدون تخصص بدرد نمیخوره و فقط عمرتون هدر میره .

ehsaaaan
22-09-2009, 11:44
صحبتهای دوستان کاملا درسته ولی کلا ترم اول یعنی ترم خز بودن!!!

Diego
22-09-2009, 12:20
مثلان چه کارایی رو نباید بکنم تا مشروط نشیم ؟:41::5:

انتخاب واحددرست و با مشورت بابابزرگهای اون رشته!:3:

چه کارایی بکنم تا معدلمون بره بالا ؟:27:

دعا !!!!:42:

چه کارایی نباید بکنیم تا ضایع نشیم ؟:21::31:

1_نرفتن سرکلاس درست در اولین روز دانشگاه که پرنده پر نمیزنه اونجا!:15:
2_دختر بازی در بدو ورود...:26:
3_زیادی تیریپ درس خوندن اومدن...:5:

arash520
22-09-2009, 13:04
سلام دوستان
ممنون از پدر بزرگا (دانشجويان ترم بالايي) که تجربشون رو در اختيار ما ترم اولي ها مي زارن.
من نمي دونستم p30world قسمت گروه اجتماعي داره و تازه فهميدم و رفتم يه گروه با عنوان
"بابا بزرگا تجربشون رو در باره دانشگاه بگن = چه کارايي نبايد بکنيم تا . ." ساختم اما انگاري اشتباهي چند تا
انجمن با اين اسم درست کردم و نمي دونم بقيشو چطور پاک کنم . لطفا راهنمايي کنيد چطور انجمن هاي تکراري هارو پاک کنم.

اگه ميشه دوستان بحث رو از انجمني که لينکش رو گذاشتم پي گيري کنيد . کافيه وقتي رويه لينک پاييني کليک مي کنيد پايين صفحه اي که باز ميشه رويه عضويت کليک کنيد تا عضو گروه بشيد به همين راحتي

"بابا بزرگا تجربشون رو در باره دانشگاه بگن = چه کارايي نبايد بکنيم تا . ."

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

arash520
22-09-2009, 13:12
ممنون دوستان

بحث رو فعلا اینجا همین جا ادامه بدیم یا اینجا

کجا بهتره ؟

چون این تجربه ها به درد همه می خوره . هم 88 ها هم بچه هایه سال هایه بعدی

arash520
22-09-2009, 13:24
این هم تجربه چندتا از پدر برزگا دیگه که تو فروم قبلی بود که پاک شد
اگه این تایپیک رو هم پاک نکنن خوبه

بقیه بابا بزرگا هم تجربشون رو بگن که بی صبرانه منتز ایم

نمیدونم این تاپیک میمونه یا نه
ولی خب خود من که تازه به عنوان کسی که از ننگ سال اولی بودن درومدم
ترم اول با معدل 11.37 مشروط شدم و این ترم هم با معدل 12.40 در رفتم از تکرار مشروطی به خاطر 2دلیل جوزدگی(در ترم اول) و تنبلی(در ترم دوم)
بستگی به جو دانشگاتون داره ولی اونجا اکثرا اگه از هرکسی بپرسید درس میخونه میگه نه بابا درس کیلو چنده ولی باور نکنید که همشون مثل یه چیزی میخونن که آخر ترم معدلاشون بالا 17 میشه
باز بستگی به جو دانشگاه و به خصوص دانشکده داره ولی کلا 50 درصد اوقات چه پسرا چه دخترا معطوف به غیبت کردن پشت سر جنس مخالفه
اگه احساس کردید عاشق شدید یه چندماهی دندون رو جیگر بزارید که اینم از اثرات سال اولی بودنه
در ضمن همه اونجوری که خودشونو نشون میدن واقعا نیستن،چون محیط جدیده و طول میکشه تا شخصیت واقعی یه نفرو بفهمید که چه جور آدمیه

اولا: بشینین عین بچه آدم درس بخونید.تو دبیرستان میگفتن شماها برید دانشگاه راحت میشید اما تازه دردسرهاتون شروع شده
دوما: جان هر کسی دوست دارید ترم اول بازی در نیارید.با گوشی آهنگ گذاشتن خیلی خز شده
سوما: اگه میخاین برید مخ بزنید و موفق هم شدید سعی کنید به صورت طرف نگاه کنید نه جاهای دیگه طرف(بزرگ میشید میفهمید جریان چیه)
چهارما: اینکه شما میزنید تو فاز عاشقی.بعدش طرف هم میپیچونتتون شما هم دپرس میشید و رو به پدیده ای به اسم سیگار میارید.لطفا سیگار رو تو خلوت خودتون بکشید نه در ملا عام.با سیگار کشیدن جز آدم بزرگها حسابتون نمیکنن چون قیافتون و رفتارتون هنوز بچه میزنه
پنجما: ***خل بازی در نیارید هی بقیه بچه ها رو دست بندازید و مسخره کنید.اینکارا واسه دبیرستانه
ششما: حتما حتما خوب درس بخونید و شدیدا تاکید میشه که به بقیه تقلب برسونید سر امتحان چون بعدا خودتون محتاج بقیه میشید(سعی کنید از دوستاتون سر امتحان بپرسید نه اینکه برگه با خودتون ببرید سر امتحان)
هفتما:شجره نامتون رو واسه بقیه تعریف نکنید.هرچقدر کمتر از شما بدونن بهتره.
هشتما:امیدوارم بوی دهانتان و بوی زیر بغلتان اطرافیانتون رو خفه نکنه
نهم: با حراست و انتظامات دعوا نکنید.اونا سگ نگهبان هستن و پاچه میگیرن.شما با یک معذت خاهی کوچیک میتونید جلوی یک دعوا کردن و تابلو شدنتون رو بگیرید
دهم: سر کلاس کل کل نکنید با استاد (پرو بازی در نیارید) .آهنگ ویز ویز مگس و پت و مت و رابین هود هم نزارید
پ.ن: من میگم این تاپیک چند هفته اینجا بشه و بعدا پاکش کنید بره پی کارش

دوست عزیز بردیا درست عرض کردند/
من تازه دارم میرم ترم 3 تازه یاد گرفتم که چطوری باید توی دانشگاه درس خوند/.
ببین دانشگاه واقعا بحث ارفاق و اینجور چیزا معنی نداره استاد فقط برگه امتحان را میشناسه باور کن اصلا استاد که میاد سر کلاس میاد درسش را میده و میره اصلا واسش فرقی نمیکنه کی یاد گرفت کی یاد نگرفت چون واقعا نمیفهمه چون واقعا بچه ها فقط بسم الله اول کار را فهمیدن . واسه خاطر همین اصلا از سوال کردن نترس و خسته نشو که مثلا بگن این عجب نفهمیه اتفاقا بدون که همه دارن از ته دل بوست میکنن چون واقعا کسی نفهمیده (بستگی به درس و دانشگاه داره)
و اما از نحوه درس خواندن میخوام تجربه 2 ترم بیگاری را بهت بگم که واقعا اگه میخوای کارت به مشروطی نکشه و معدل کل زیر 15 نشه باید مرور روی درس ها را همیشه داشته باشی مخصوصا روزی که از دانشگاه بر میگردی یا 3 روز تعطیلات حتما مرور داشته باش.اگه مرور نداشتی و شب امتحان (که من بهش ارادت خاصی دارم {یا شایدم داشتم}) لای جزوه را باز کردی مطمئن باش که از امتحان فرداش هیچ نمره به درد بخوری نمیگیری .
در مورد استادها هم بگم که زیاد بهشون تیکه ننداز آخه دیگه اومدی دانشگاه (دی و استاد ها اصلا خوششون نمیاد و اکثرا کار به جاهای باریک میکشه. خیلی کم پیش میاد که مثل دوران باحال دبیرستان سر استاد کرم بریزی و همه بزنن زیر خنده.
اگه دانشگاهتون مخطلط است که حواست را باید 3 برابر بیشتر کنی اگه سر کلاس حس کردی که با انجام کارت شاید ضایع بشی از انجام آن خودداری کن چون پیش چشم دخترا تا آخر ترم و شایدم بیشتر ضایع میمونی پس واقعا هم اگه تیکه به استاد گرامی میخوای بندازی از قبل کامل برنامه ریزی کن که کم نیاری .
خب اصولا ترم اولی ها یه اصطلاحی دارن که بهشون میگن و به ما هم میگفتن اصولا هنوز اینجا را با دبیرستان و راهنمایی قاطی میگیرن و خلاصه توی محیط دانشگاه دنبال همدیگه میذارن و بدو بدو (انجامش لذت بخش ولی نمیدونم چرا خیلی ها موافق نیستند و خب میگن اینا هنوز کودک درونشون زنده است و کلی چیز بارت میکنن )
کلا چیز جدیدی نسبت به سال های پیشین تحصیلی است . البته شما که 2 سال هم توی صف بودی دیگه فکر نکنم شامل یه سری کارایی که گفتم بشی (مثلا دنبال هم کردن).
موفق باشی.

سلام.همه ی این صحبت هایی که دوستان فرمودند،بستگی به این داره که چه دانشگاهی و کجای کشور قبول شدید.چون محیط دانشگاه ها با هم خیلی متفاوته.اما در کل استاد رو با معلم دبیرستان اشتباه نگیرید و ترم اول رو شوخی نگیرید و حسابی درس بخونید.چون خیلی ها بودند که با وجود هوش خوب و خر خونی قبل از دانشگاه،همون ترم اول مشروط شدن.

آهان این را هم بگم :
کلا ما مثلا بچه های ترم اول بودیم خب روی اصول درس های ترم اول را خودشون بهمون دادن دیگه بعد
همه ترم اولی ها سر یه کلاس بودیم به جز یه کلاس هایی که مثلا از ترم پیش افتاده اند و چندتاییشون توی
اون کلاس موندن (دوباره درس را گرفتن و یه چیزایی بیشتر حالیشونه)
ما ترم یک بهمون فیزیک الکتریسیته و مغناطیس داده بودن و خلاصه ما از کل این فیزیک فقط بحث گرانش را خوب
یاد گرفتیم از بس تمرین کردیم این استاد هی گچ را ول میکرد روی زمین و میگفت ببین این گرانشه ! (شاید 10 بار)
بعد این استاده یه روز گیر داده روی بحث سنگین که اصلا ما سر در نمی آوردیم آخه این درس اصلش مال رشته برق بود
و ما کامپیوتر بودیم هیچی نمیفهمیدیم استاد که داشت درس میداد ما از درد نفهمی میخندیدیم ...
باور کن اصلا از حرفاش هیچی نمی فهمیدیم یه سری اصطلاحات و چیزای دیگه داشت که اصلا ما نشنیده بودیم هی میگفت
اینا را شما خوندین ولی خداییش اصلا نخونده بودیم چون ما را با رشته برقی ها اشتباه گرفته بود.
و ما باز هی میخندیدیم. واسه همین شد که فیزیک را ترم اول افتادیم.

من شهید بهشتی هستم
حرفای بابابزرگا رو گوش بکنید چون خودمون اکثر این تجربه ها رو داشتیم میگیم که شما توش نیفتید دیگه
سال اول کلا باحاله
ما حتی بعضی وقتا توپ پلاستیکی میاوردیم گل کوچیکم میزدیم
طبق تجارب بنده،هرچی با جنس مخالف کمتر گرم بگیری و تحویلشون بگیری،بحث و گفتگو سر تو توی محافل دخترونه بیشتر میشه
البته بستگی به شخصیت خودتونم داره
2هفته اول معمولا حتی به همدیگه سلام هم نمیکنید،از نیمه دوم مهر آقا و خانم میگید
اخرای ترم اول هم(باز بستگی به خودتون داره)دیگه کار به بوفه رفتن دسته جمعی و ... میکشه
حتی الامکان اگه میخواید تو دردسر نیفتید دورو برشون نپلکید،چون هم خرجشون زیاده هم دردسرشون

خصوصا برای کسایی که تو دبیرستان معدلشون خوب بوده ، تعریفتون رو از درس بلد بودن باید عوض کنین ، چون استاد میاد درسشو میده و میره ، و عموما موقع امتحانا بچه ها غافل گیر میشن که چقدر درس نخونده دارن ، یه دفعه هول و بلا برشون میداره که خاک بر سر شدیم یه هفته مونده به امتحان هیچی بلد نیستیم ، در حالی که تو ترم های بعد یاد میگیرین که دو ساعت مونده به امتحان هم اگه یه چیزایی حتی تاحالا به گوشتون نخورده ، اصلا مسئله ای نیست ! من دچار همین مشکل شدم تو ترم یک و اصلا نتونستم درس بخونم .
مهم ترین مسئله مدیریت روحیه در دوران امتحان هاست !!

minizoro
22-09-2009, 13:35
آرش تازه کار بودی گندیدی تاپیکو خیلی خوب داش پیش میرفتا...
خیلی خوب داش پیش میرفت بذا بچه ها (مامان و بابا بزرگا) تجرباشونو بگن دیگه چی کار داری...
نه بابا
گروه های اجتماعی از مد افتاده همین تاپیک خیلی خوبه دیگه ام از این پستای پارازیتیت نده اوکی؟
خواستی بیا مسنجر خوشحال میشم از آشنایت تا دیگه از این جور کارا نکنی (تو پروفایلم هست آی دیم)

برای ادامه بحث از مامان و بابا بزرگا سوال دارم:
هر ترم چن تا عمومی ور داریم؟ چند تا تخصصی؟ اختیاری؟ توضیح پلیز
خیلی ممنون از اینکه تجرباتو نو میگید خیلی مفیدن

ممنون که نقل قول کردی اینا رو

ممنون

مدیر جون پاک نکنی ها لطفا اوکی؟ ممنون 
اینجا میتونه یه کالکشن خوب باشه

amir_70
22-09-2009, 13:53
تایپیک جالبیه

منم امسال قبول شدم
ممنون از بابا بزرگا

ولی واسه آقا این چی حرفیه هی میگید دختر بازی نکنید و از این حرفا

یکی بیاد به دختر ها بگه که پسر بازی نکنید
انگار که همش پسر ها هستن میرن دختر بازی و دختر ها کاملآ معصوم هستن
یه خورده نصیحت دختر ها هم کنید که بابا نرید پسر بازی!!!

seyyedi
22-09-2009, 14:03
دوستان سلام
خیلی تاپیک خوبیه
ایشالا که ادامه پیدا کنه

دوستان تا اینجا من فهمیدم که سرمون به کار خودمون گرم باشه و معتدل درس بخونیم و ادا و اطفار هم در نیاریم
ولی یه سوال
این معتدل خودن چطوری باشه؟
مثلا اینی که میگید یه دفعه می بینیم کلی چیز نخونده داریم چی کار کنیم این جور نشه؟
در اکثر موارد اتکا به جزوه استاد بسه یا نه و کتاب اصل کاره

زیاد هم جزوه هاتو به این و اون نده ... در بیشتر موارد دادن جزوه برابر است با فرستادن اون به خونه بخت
منظرتون رو من یکی متوجه نمیشم
میشه یکم توضیح بدی؟

علی علی

shahab_f
22-09-2009, 14:12
اینارو که تو قبلی گفتم که پاک شد :
خصوصا برای کسایی که تو دبیرستان معدلشون خوب بوده ، تعریفتون رو از درس بلد بودن باید عوض کنین ، چون استاد میاد درسشو میده و میره ، و عموما موقع امتحانا بچه ها غافل گیر میشن که چقدر درس نخونده دارن ، یه دفعه هول و بلا برشون میداره که خاک بر سر شدیم یه هفته مونده به امتحان هیچی بلد نیستیم ، در حالی که تو ترم های بعد یاد میگیرین که دو ساعت مونده به امتحان هم اگه یه چیزایی حتی تاحالا به گوشتون نخورده ، اصلا مسئله ای نیست ! من دچار همین مشکل شدم تو ترم یک و اصلا نتونستم درس بخونم .
مهم ترین مسئله مدیریت روحیه در دوران امتحان هاست !!
-------------------
و در ضمن دختر بازی (یا پسر بازی به قول اون دوستمون) هم بکنین از همون اولین ترم

Diego
22-09-2009, 14:16
دوستان سلام
خیلی تاپیک خوبیه
ایشالا که ادامه پیدا کنه

دوستان تا اینجا من فهمیدم که سرمون به کار خودمون گرم باشه و معتدل درس بخونیم و ادا و اطفار هم در نیاریم
ولی یه سوال
مثلا اینی که میگید یه دفعه می بینیم کلی چیز نخونده داریم چی کار کنیم این جور نشه؟

میشه یکم توضیح بدی؟

علی علی

سعی کنید همون روزی که مطلبی درس داده میشه همون روز مطلبو کامل بگیرید.حتی از منابع بیرون دانشگاه.اگه همون روز یاد نگیرید از جلسات بعد تو اون درس مشکل پیدا میکنید.

جدای از جزوه استاد حتما مطالعه خارج کتاب هم داشته باشید.

در مورد جزوه هم خیلی ها هستند که زرنگ بازی در میارن و یه جلسه هم تو کلاسها پیداشون نمیشه ,ولی نزدیک امتحان ها سریع پسر خاله میشن که جزوه بگیرن از بچه ها.سعی کن به اینجور ادم ها جزوه ندی.

و نکته ی خیلی مهم اینکه به هیچ وجه...تکرار میکنم به هیچ وجه در مورد پروژه ها با کسی شریک نشین که سرتون کلاه میره...کلا پروژه های مشترک همیشه سر یه نفر کلاه میره و خر حمالی گردن نفر دوم میوفته.

minizoro
22-09-2009, 14:24
تایپیک جالبیه

منم امسال قبول شدم
ممنون از بابا بزرگا

ولی واسه آقا این چی حرفیه هی میگید دختر بازی نکنید و از این حرفا

یکی بیاد به دختر ها بگه که پسر بازی نکنید
انگار که همش پسر ها هستن میرن دختر بازی و دختر ها کاملآ معصوم هستن
یه خورده نصیحت دختر ها هم کنید که بابا نرید پسر بازی!!!

بچه ها لطفا  اسپم نکنید
تا تاپیک مفید تر بشه و چیزای اضافی نداشته باشه پستای خارج از موضوع با هماهنگی مدیریت فروم حذف خواهند شد.
البته شما حرفت درسته ولی خوب اینجا کمی اسپم حساب میشه شاید جاش اینجا نیس

دوستان سلام
خیلی تاپیک خوبیه
ایشالا که ادامه پیدا کنه

ولی یه سوال

میشه یکم توضیح بدی؟

علی علی

ایشالله

یعنی فک کنم اینکه باید معتدل برداری درساتو یعنی اینکه ببین مثلا عمومیاتو همشو یه ترم نخونی که اگه اینکارو بکنی بدبخت میشی چرا؟ خوب واسه اینکه عمومیا معدتلتو میارن بالا و برای هر ترم یه چند تا باید بژنی تو یگ (رگ) تا اژ پا نیفتی و معدلت کم نشه

خوب همون پست دوم فک کنم گفت دیگه... گفت که شب امتحانی نشو تا یه دفه سرت خراب نشه درسا قاماس قاماس بخون مثه مدرسه که میگفتن همه و مام گوش نمیکردیم .. میگفتن درس هر روز همان روز...

اگه بخوای دور بزنی و مدرک بگیری که راحته کارت ... جزوه رو بخون و یه 10-12 بگیر و تمومش کن اما اگه میخوای الف ملف بیاری باس کتابی رو که میگه اوستات بری بگیری و تا تهش نه تنها بخونی که کامپلیت بفهمی
اینجاست که میگن نابرده کتاب نمره میسر نشود :دی
و باز اینجاس که شما میتونی الف ملفی چیزی بیاری
گرفتی؟ اوکی ...

MehranVB
22-09-2009, 14:40
برای ادامه بحث از مامان و بابا بزرگا سوال دارم:
هر ترم چن تا عمومی ور داریم؟ چند تا تخصصی؟ اختیاری؟ توضیح پلیز
خیلی ممنون از اینکه تجرباتو نو میگید خیلی مفیدن
به خیلی چیزا بستگی داره، به رشته ای که میخونی اینکه چقدر درسای تخصصیش سنگین باشه، به اینکه خودت چقدر بخونی، دانشگاه چقدر سخت بگیره و ... بعد از یکی دو ترم روال کار میاد دستت که چه جور باید انتخاب کنی.

Rainbow
22-09-2009, 14:45
دوستان سلام
خیلی تاپیک خوبیه
ایشالا که ادامه پیدا کنه

ولی یه سوال

میشه یکم توضیح بدی؟

علی علی

اینکه خیلی واضح بود ... منظورم اینکه اگه جزوه ها تو دادی حالا باید بیفتی دنبال طرف که جزوه ها رو برات بیاره
اونم اگه دوست داشته باشه بیاره

C0OPeR
22-09-2009, 14:47
من 3 ترم مشروط شدم (ترم اول - دوم - چهارم) . نصف ترم اولی ها که همیشه مشروط میشن :دی
دلایل اصلی مشروط شدنم هم اینا بود :
1- مهمترین علت* نرفتن سر کلاس (دودره کردن استاد و کلاس)
2-رفتن سر کلاس ولی با بی توجهی به درس و جزوه ننوشتن
3-دنبال یه جزوه ناقص بودن در نزدیکی امتحانات
4-کپی کردن تعدادی چک نویس از افراد مختلف و چسباندن آنها به عنوان جزوه و البته باز کردن آن فقط 12 ساعت مانده به امتحان (شب قبل)
5-البته یه سری افراد ناباب به جای اینکه بزنن تو سرت یه طوری جلوه میدن که انگار مشروط شدن و 10-15 ترمه شدن ابهت داره :دی

البته وقتی بار سوم یه تعهد خفن ازم گرفتن که اگه بازم مشروط شم پرتم میکنن بیرون تازه فهمیدم چه گندی بالا آوردم . از اون به بعد مثل آدم میرفتم سر کلاس (البته 3 جلسه غیبت رو استفاده میکردم) یه هفته قبل امتحانات هم شروع به خوندن میکردم . باورم نمیشد درس هایی مثل ریاضی کاربردی که 4 بار افتاده بودم رو خیلی راحت پاس میکردم :)

امير موسر
22-09-2009, 14:52
به کسی هم نگو که ترم اول هستی ! البته با کارایی که میکنی تابلو میشه !! :دی

Reza82N
22-09-2009, 15:21
به نظر من همونطور كه دوستان ميگن درسايي كه استاد ميده رو همون روز مرور كن و روزي كه فرداش همون درس رو داري باز دوباره همونارو مرور كن.الكي وقت صرف چرك نويس و پاكنويس نكن كه فقط وقت گرفته ميشه من خودم تعدادي درس رو همينكارو كردم با اينكه جزوم تميز بود اما هيچي بلد نبودم كه سرانجام منجر به حذف اون درس 3 واحدي شد .ترم بعد كه درس رو برداشتم (نه تنها اون درس بلكه تمام دروس رو ديگه پاكنويس نكردم) نمرم تو اون درس 20 شد.

در مورد مرور هم بگم كه بچه هاي فني مهندسي ميدونن درس معادلات چه درس سختيه(در حد خودش) من اين درس رو هميشه مرور مي كردم تا اينكه من زمان دقيق امتحانو نميدونستم كه سر كلاس متوجه شدم امتحان ساعت ديگه هست ، سريعا كلاس رو ترك گفته و به كتابخانه دانشگاه متواري شدم و اونجا به سرعت يك مرور كوچك كردم و از سخت گير ترين استاد(ميگن كلاسش پادگانه) نمره كامل ميان ترم رو گرفتم كه خودم وقتي نمره رو روي برد ديدم باورم نميشد.

arash520
22-09-2009, 16:34
آرش تازه کار بودی گندیدی تاپیکو خیلی خوب داش پیش میرفتا...
خیلی خوب داش پیش میرفت بذا بچه ها (مامان و بابا بزرگا) تجرباشونو بگن دیگه چی کار داری..
نه بابا
گروه های اجتماعی از مد افتاده همین تاپیک خیلی خوبه دیگه ام از این پستای پارازیتیت نده اوکی؟
خواستی بیا مسنجر خوشحال میشم از آشنایت تا دیگه از این جور کارا نکنی (تو پروفایلم هست آی دیم).

من خودم هم با ایجاد گروه موافق نیستم چون که خیلیا از گروه ها اطلاع ندارن و این مطالب از چشم بقیه کاربران مخفی می موند

من قبلا یه بار این تایپیک رو ایجاد کرده بودم که مدیران اون رو پاک کرده بودن اما دوباره اونو ایجاد کردم و از ترس این که پاکش کنند
یه گروه ایجاد کردم

هدف من از ایجاد گروه به گند کشیدن تایپیک یا پارزیت یا اسپم نبود
هدف من از ایجا گروه این بود که دوباره پاکش نکنند

یه دنیا ممنون از بابا بزرگا که تجربشون رو اینجا می نویسند تا بقیه استفاده کنند

HaPoOoO_HaP_Hap
22-09-2009, 16:59
به کسی هم نگو که ترم اول هستی ! البته با کارایی که میکنی تابلو میشه !! :دی
امیر کاملا با تو موافقم .من یه خاطره بد دارم . یه بار از دهنم در رفت سر کلاس گفتم ترم اولیم بعد متوجه شدم کل کلاس داره به من نگاه می کنه :41::41:

arash520
22-09-2009, 17:08
سلام بابا بزرگا و بچه ها و نوه ها (خودم و بقیه ترم اولی ها)

تا اینجا یه بحث اگه بخوایم به یه نتیجه گیری مفید برسیم
این خلاصه از بحث میتونه باشه برایه کسانی که وقت ندارند پست هایه قبلی رو بخونند

خلاصه

چطور درس بخوانید:
جدای از جزوه استاد حتما مطالعه خارج کتاب هم داشته باشید.
در مورد جزوه هم خیلی ها هستند که زرنگ بازی در میارن و یه جلسه هم تو کلاسها پیداشون نمیشه ,ولی نزدیک امتحان ها سریع پسر خاله میشن که جزوه بگیرن از بچه ها.سعی کن به اینجور ادم ها جزوه ندی.
سعی کنید همون روزی که مطلبی درس داده میشه همون روز مطلبو کامل بگیرید.حتی از منابع بیرون دانشگاه.اگه همون روز یاد نگیرید از جلسات بعد تو اون درس مشکل پیدا میکنید
ه به هیچ وجه...تکرار میکنم به هیچ وجه در مورد پروژه ها با کسی شریک نشین که سرتون کلاه میره...کلا پروژه های مشترک همیشه سر یه نفر کلاه میره و خر حمالی گردن نفر دوم میوفته.
باید معتدل برداری درساتو یعنی اینکه ببین مثلا عمومیاتو همشو یه ترم نخونی که اگه اینکارو بکنی بدبخت میشی چرا؟ خوب واسه اینکه عمومیا معدتلتو میارن بالا و برای هر ترم یه چند تا باید بژنی تو یگ (رگ) تا اژ پا نیفتی و معدلت کم نشه
درسايي كه استاد ميده رو همون روز مرور كن و روزي كه فرداش همون درس رو داري باز دوباره همونارو مرور كن.الكي وقت صرف چرك نويس و پاكنويس نكن كه فقط وقت گرفته ميشه
از همون ترم اول سعی کنید واقعا در رشتتون متخصص بشد . چون مدرک بدون تخصص بدرد نمیخوره و فقط عمرتون هدر میره .
امیدوارم بوی دهانتان و بوی زیر بغلتان اطرافیانتون رو خفه نکنه
دانشگاه واقعا بحث ارفاق و اینجور چیزا معنی نداره استاد فقط برگه امتحان را میشناسه باور کن اصلا استاد که میاد سر کلاس میاد درسش را میده و میره اصلا واسش فرقی نمیکنه کی یاد گرفت کی یاد نگرفت
اصلا از سوال کردن نترس و خسته نشو که مثلا بگن این عجب نفهمیه اتفاقا بدون که همه دارن از ته دل بوست میکنن چون واقعا کسی نفهمیده (بستگی به درس و دانشگاه داره)
باید مرور روی درس ها را همیشه داشته باشی مخصوصا روزی که از دانشگاه بر میگردی یا 3 روز تعطیلات حتما مرور داشته باش
دلایل اصلی مشروط شدنم هم اینا بود :
1- مهمترین علت نرفتن سر کلاس (دودره کردن استاد و کلاس)
2-رفتن سر کلاس ولی با بی توجهی به درس و جزوه ننوشتن
3-دنبال یه جزوه ناقص بودن در نزدیکی امتحانات
4-کپی کردن تعدادی چک نویس از افراد مختلف و چسباندن آنها به عنوان جزوه و البته باز کردن آن فقط 12 ساعت مانده به امتحان (شب قبل)
5-البته یه سری افراد ناباب به جای اینکه بزنن تو سرت یه طوری جلوه میدن که انگار مشروط شدن و 10-15 ترمه شدن ابهت داره

چطور رفتار کنید:

شجره نامتون رو واسه بقیه تعریف نکنید.هرچقدر کمتر از شما بدونن بهتره.
،هرچی با جنس مخالف کمتر گرم بگیری و تحویلشون بگیری،بحث و گفتگو سر تو توی محافل دخترونه بیشتر میشه البته بستگی به شخصیت خودتونم داره حتی الامکان اگه میخواید تو دردسر نیفتید دورو برشون نپلکید،چون هم خرجشون زیاده هم دردسرشون
در ضمن همه اونجوری که خودشونو نشون میدن واقعا نیستن،چون محیط جدیده و طول میکشه تا شخصیت واقعی یه نفرو بفهمید که چه جور آدمیه
اگه احساس کردید عاشق شدید یه چندماهی دندون رو جیگر بزارید که اینم از اثرات سال اولی بودنه
طرف دخترای دانشگاه نرو
توی دانشگاه با هر اکیپی دوست شی مثل همون اکیپ میشی، مثلاً اگه سیگاری باشن سیگاری میشی
با سال بالائیها هم هیچ کاری نداشته باشی و با اونا هم کل کل نکن چون ممکنه بدجوری دستت بندازن و شما هم ناراحت شی
به هیچ عنوان با استاد کل کل نکن ... بحث منطقی باهاش داشته باش ولی مثلا سعی نکن بهش تیکه بندازی ... معمولا بیشتر استادها
ممکنه که حالتو بگیرن
از همون جلسات اول که درسها شروع میشن باید شروع کنی به مطالعه ... اگه بخوای بزاری برای شب امتحان فقط می تونم بهت بگم خداوند بهت رحم کنه

danielo
22-09-2009, 17:29
اگر میخوای تو دانشگاه موافق بشی.سعی کن تمام واحد های 2 ترم اول را پاس کنی.اگر نکردی و 2 ترم اول را مشروط شدی بیچاره ای.تا پایان دانشگاه اذیتت میکنه

m007007
22-09-2009, 19:00
جدای از جزوه استاد حتما مطالعه خارج کتاب هم داشته باشید
سعی کنید همون روزی که مطلبی درس داده میشه همون روز مطلبو کامل بگیرید.حتی از منابع بیرون دانشگاه.اگه همون روز یاد نگیرید از جلسات بعد تو اون درس مشکل پیدا میکنید

سلام
ممنون بابت پند و اندرز ها در مورد این دو یه توضیحی بدید لطفا.منابع بیرونی که مرتبط و بدرد بخور باشه رو چه جوری گیر بیاریم و از کجا بفهمیم...؟؟

امير موسر
22-09-2009, 19:29
برای نمره گرفتن ! همیشه بشین ردیف اول جلوی استاد ! اصلا خارج از درس صحبت نکن ! کاری کن که استاد اسمت رو حفظ بشه !

attractive_girl
22-09-2009, 20:04
سلام بر همه ی اساتید بزرگوار که تجربیاتشونو در اختیار ما سال اولی ها گذاشتن!

من میخواستم بیبینم برای اینکه نخوایم بریم کتاب از بیرون بگیریم چه جوری میشه از دانشجوهای ترم بالایی کتاب دسته دوم بگیریم یا بخریم؟

micropersian
22-09-2009, 20:10
در ظاهر نشون بدید به همه چی اهمیت میدید غیر از درس اما در باطن به غیر درس به هیچ چیز اهمیت ندید

تمام استاد ها استاد یارها مسئولین و حتی کارکنان رو با پیشوند دکتر خطاب کنید این باعث میشه کارتون بسیار سریع پیش بره

نیم ساعت اول شروع شدن زمان نهار توی سلف حضور نداشته و در صف طویل ترم اولی های گرسنه چشم انتظار غذا نباشید

همیشه سعی کنید کتاب های پیشنهادی اساتید را نخرید و اگر هم خریدید هیچ وقت آن را با خود به دانشگاه نیاورید معمولا سعی کنید وزن تمام چیزهایی که با خود می آورید سر جمع بیشتر از 504 گرم و به عبارتی حدودا نیم کیلو نشود

نام تمام مسئولین آموزش دانشکده خود را به خوبی یاد بگیرید و همیشه و بی دلیل و برای یک سوال بی خود به آموزش مراجعه و با یک حالت صمیمی و بعد یه سلام و خسته نباشید بلند بالا مثلا بگید آقای فلانی فلان چیز فلان نشد؟ این کار خیلی مهمه چون هر کار تو این دانشگاه داشته باشین شروع حرکتتون از همین 2 سه نفره

در ایام بعد امتحانات و به خصوص بین اعلام نتیحه اولیه و ثبت نمره اصلی حتما در دانشگاه حضور فعال داشته و با سری کج(زاویه حدود 35.4 درجه با شانه) از اتاق این استاد به اتاق استاد دیگه به سرعت در رفت و آمد باشید

به جای پرسه زدن در محیط دانشگاه(در صورت وسیع بودن دانشگاه) با تعدادی پایه به بوفه رفته و درباره دورترین مطلب موجود از مباحث درسیتون گپ زده و چای بنوشید

اگر ورودی هستید هیچ وقت با هم دوره ای های خود گله ای(با عرض معذرت) و با خنده های بلند و شوخی های خرکی در فضای عمومی دانشگاه جولان ندهید و سعی کنید حداکثر تعداد تجمع 3 نفر باشد

mf.designing
22-09-2009, 20:10

من میخواستم بیبینم برای اینکه نخوایم بریم کتاب از بیرون بگیریم چه جوری میشه از دانشجوهای ترم بالایی کتاب دسته دوم بگیریم یا بخریم؟

به به ... چقدر اقتصادی ! :دی من که راضی نمیشم کتاب کهنه بخونم ! حسش به نو بودنشه

mf.designing
22-09-2009, 20:11
همیشه سعی کنید کتاب های پیشنهادی اساتید را نخرید و اگر هم خریدید هیچ وقت آن را با خود به دانشگاه نیاورید معمولا سعی کنید وزن تمام چیزهایی که با خود می آورید سر جمع بیشتر از 504 گرم و به عبارتی خدودا نیم کیلو نشود
:دی :دی بابا این 4 گرمش از 504 چیه دیگه ؟!

در ایام بعد امتحانات و به خصوص بین اعلام نتیحه اولیه و ثبت نمره اصلی حتما در دانشگاه حضور فعال داشته و با سری کج(زاویه حدود 35.4 درجه با شانه) از اتاق این استاد به اتاق استاد دیگه به سرعت در رفت و آمد باشید

این 0.4 درجه هم جالبه !

micropersian
22-09-2009, 20:16
:دی :دی بابا این 4 گرمش از 504 چیه دیگه ؟!

این 0.4 درجه هم جالبه !

اینا محاسبه شده هستن

الکی که نیست تحقیق شده روش کلی:31:

attractive_girl
22-09-2009, 20:17
به به ... چقدر اقتصادی ! من که راضی نمیشم کتاب کهنه بخونم ! حسش به نو بودنشه

آخه امروز رفتم 4 تا کتاب گرفتم شد 20 تومن! تازه روز اولم بود رفتم و اینقد شد هزینش!

گفتم شاید دست دومی بخرم کمتر خرج رو دست مامان بابام بذارم. چون غیر انتفاعی هم هستم بهتره کمتر خرج کنم!

behnam_roli
22-09-2009, 20:21
برای نمره گرفتن ! همیشه بشین ردیف اول جلوی استاد ! اصلا خارج از درس صحبت نکن ! کاری کن که استاد اسمت رو حفظ بشه !

تمام استاد ها استاد یارها مسئولین و حتی کارکنان رو با پیشوند دکتر خطاب کنید این باعث میشه کارتون بسیار سریع پیش بره

به این کارها چیز دیگه ای هم میگن خوب: دی

attractive_girl
22-09-2009, 20:24
برای نمره گرفتن ! همیشه بشین ردیف اول جلوی استاد

بابا ردیف اول که خیلی ضایعس!! :31:

micropersian
22-09-2009, 20:38
به این کارها چیز دیگه ای هم میگن خوب: دی

جلو نشستن که توی دوره های ابتدایی و راهنمایی جواب میدن اما اون روشی که گفتم رو اجرا کن بعد یه ترم به نتیجه اعجاب آورش پی میبری اما قبول دارم باید نا محسوی اجرا بشه اگه تابلو بازی در بیاری بهش یه چیز دیگم میگن

امير موسر
22-09-2009, 20:39
ایول اینو هستم چه نمره ها و خدماتی که با این پیشوند دکتر و مهندس بچه ها نمیگیرن !

برای کتاب دست دوم هم کتاب فروشی خوده دانشگاتون باید داشته باشه !

بابا ردیف اول که خیلی ضایعس!!دو ترم مشروط شدی می فهمی ضایع چیه ! عقب فقط باید اس ام اس بازی کنی !

HaPoOoO_HaP_Hap
22-09-2009, 20:46

دوست عزیز به کتابخونه دانشکده خودتون مراجعه کن . معمولا تمام کتاب های مورد احتیاجتونه اونجا هست:21::21:

micropersian
22-09-2009, 20:55
اگر پسر هستین به یک دختر به چشم یک خواهر و اگر دختر هستین به یک پسر به چشم یک برادر نگاه کنید نه اینطور که در توهم عاشق بودن و یا در توهم معشوق بودن وارد گفتگوی معمولی درسی بشین(البته در گفت و گو های غیر درسی و غیر آموزشی اول به چپ و بعد به راست نگاه کنید اگه که خبری از حراست مهربان نبود هرچه میخواهد دل تنگتون بگید)

اگه دختر هستید نه اونقدر جوگیر بشید که همیشه در حال گریز باشید و اگه پسر هستید نه اونقدر جوگیر که همیشه در حال تعقیب.

اگر صحبت خصوصی هم داشتید سعی کنید در همون محیط که چند نفر هستن صحبت کنید و به شدت از فضا های تاریک تنگ بسته و زوایای کور دانشگاه برای اینجور خلوت ها دوری کنین چون حکم گیر افتادن در فضاهای مذکور ممکنه حتی اعدام تحصیلی باشه

Mahdi/s
22-09-2009, 20:57
ماکه هنوز بابا بزرگ نشدیم....ولی هی یه مختصر تجربه ای داریم.......

کلا ترم اول هر کاری کنی..ضایه هستی....شرمنه ها اینطوری میگم...بالاخره هممون از ترم اول شروع کردم......

کلا ترم اول سوال زیاد میپرسی از دیگران...مثلا اتاق فلانی کجاست....اتاق اساتید کجاست....نمازخونه کجاست...بعضی ها هم میپرسن دستشویی کجاست.......که سعی کن بیشتر از چشمات استفاده کنی و خودت پیداشون کنی تا بپرسی....چون بعضی ها(بیشتری ها)شعور ندارن ممکنه یه چیزی بگن...شماهم ناراحت بشی.....
دیگه چیزی که به ذهنم میرسه...دوستات هست....همه جور آدمی میاد دانشگاه....خودت حساب کن دیگه.....حواست جمع باشه.....
اگرهم طرف دختر جماعت نری خیلی بهتره....مخصوصا ترم اول....چون همون اسم ترم اولی که روت هست مثل یه فحش میمونه.....طرفشون نری خیلی بهتره....اما اگر علاقه داری ....سعی کن از ترم دوم شروع کنی......ولی نظر من رو میخوای 1 سال دندون رو جیگر بزار..خودشون میان.....دخترایی که اینارو میخونن این یه تیکه رو نشنیده بگیرن..........
دیگه همینا......وقت کردی درسم بخون....نزار برای آخرای ترم....چون چشم به هم بزنی ترم تموم شده.......
آهان...تا یادم نرفته...با مدیر گروهتون....کلا هر مسئولی که برای رشتتون هست رو سعی کن رفیق بشی....تا میتونی پاچه خواری کن......خیلی به درد میخوره.....

امير موسر
22-09-2009, 21:01
اگر دختر باشی بعد از یه مدت این جمله از پسرا برات عادت میشه : همه ترم اولیا ...پشت بندشم صدای خندشون !

mahdi7610
22-09-2009, 21:07
یه چیزی هم من بگم که از نون شب براتون واجتره :دی

پیشنهاد میکنم روز اول که دانشگاه رفتید و اولین کلاسی که قراره تشکیل بشه حتما حتما زودتر از همه سر کلاس باشید .

بعدش برید و اخر کلاس بشینید و به کسایی که وارد کلاس میشن نگاه کنید و از خنده روده بر بشید :دی

اخه روز اول پسر و دختر اینقدر به خودشون میرسن که فقط به درد خنده می خورن .

سعی کنید روزهای اول خیلی زیاد به خودتون نرسید که تابلو می شید تو دانشگاه .

سال بالایی ها بهتون نگاه می کنند و می خندن .

arash520
22-09-2009, 21:53
بابا بزرگا ممنون از این که تجربتون رو تو این تایپیک میگید.
اگه میشه بحث رو تخصصی ترش کنید و هر روزی در باره یه قسمتی بحث کنید و تجربتون بگید

مثلا اگه میشه بیشتر و با جزییات بیشتر در باره روش هایه نمره بالا (نمره 17 به بالا) توسط خر خونا (ببخشید) بگید

هم اکنون نیازمند یاری تجربیات شما بابا بزرگا هستیم انجمن دانشجویان ترم اولی

Reza82N
22-09-2009, 21:54
يكي از دوستان صحبت كتاب كرده بود

بهتره كتاب رو از كتابخونه امانت بگيريد و الكي پول كتاب نديد چون كتب دانشگاهي خيلي گرونه(به جز كتبي كه در آينده به دردتون ميخوره كه استاد ها بعضي ها ميگن كدوم كتاب رو حتما بخريد،كه البته اگر اونم گير آورديد احتياجي به خريدنش نيست).يه ترم كه بگذره كم كم با بقيه كه آشنا شديد مي تونيد از اونا كتاب امانت بگيريد و همينطور متقابلا اونا از شما.

يه نكته ديگه اينكه اگه ميخوايد استادا به عنوان بچه درس خون شما رو بشناسن كافيه كه ميان ترمشون رو يه نمره بالا بگيريد اونوقت آخر ترم ميبينيد كه چطور هواتونو تو نمره دارن.

يه نكته ديگه : تو اون رشته كه درس ميخونيد اگه كارشناسي مي خونيد بريد منابع كارشناسي ارشد رو آمارشو در بياريد و اگر كارداني هستيد منابع كارشناسي رو آمارشو در بياريد تا بدونيد اون درسايي كه مهمه رو عميق تر بخونيد.

arctany
22-09-2009, 22:25
دوستان یه سوال ترم اولیم دانشجوی برق
19 واحد دانشگاه تهرا ن بهمون داده!:18:
به نظر شما یه نمه زیاد نیست؟:blink::9:

mf.designing
22-09-2009, 23:05
بچه ها یجور صحبت میکنید ، که دارم کم کم میترسم و از دانشگاه رفتن پشیمون میشم ! :دی
خدا بخیر بگذرونه ، 5 مهر روزه موعود !!!

Reza82N
22-09-2009, 23:23

يه واحد ديگم جور كن بشه 20 تا.
كارگاه عمومي مثلا

Diego
22-09-2009, 23:28

زیاد که چه عرض کنم!دیگه بیشتر از این جا نداشته مثل اینکه!:31::27:

Mahdi/s
22-09-2009, 23:41
خدا بخیر بگذرونه ، 5 مهر روزه موعود !!! روز اول بلند نشی بری ها.....اون وقت تابلو میشه که ترم اولی...من خودم ترم اول 1 هفته بعد رفتم....بازم زود بود.....حداقل 1 هفته دیگه برو....

MohandesMCD
23-09-2009, 01:00
آقا ما کلی نصیحت نوشتیم نمیدونیم غیب شد چرا!

از الان که ترم اول هستید تصمیم بگیرید میخاین برید برای ارشد یا نه(البته به اکیپ دوستاتون بیشتر مربوط میشه که اونا شما رو تو چه جوی بندازن).درسهایی که تو ارشد میان رو وقتی تو دانشگاه میگیرد بشینید هرچقدر میتونید بخونید که پایتون قوی بشه و کلاس کنکور ارشد که خاستید برید یک پله جلوتر از بقیه باشید
بعضی ها هم هستند میخان معدلشون بالای 17 بشه که بدون کنکور برن ارشد با اونها که حرفی ندارم ولی اگه تصمیمتون این نیست زیاد به فکر معدل نباشید.معدلتون رو 14 به بالا نگه دارید کافیه

اگه هم نمرتون پایین شد اصلا خجالت نکشید.بعد از امتحان هم عین بچه اسگولا هی از هم نپرسید تو چند میشی؟ وای من نیم نمره فلان جا ننوشتم!

خاطره: همین ترم بهار بعد یه امتحان من خوشحال بودم که پاس میکنم این درسه رو.رفیقم داشت میزد تو سر خودش که وای فلان سوال رو اشتباه نوشتم و زیر 18 میشم!
(راستی من شدم 13 اون شد 17)

Maziar_69
23-09-2009, 01:08
لپ تاپ نمیشه برد؟ :دی

Maziar_69
23-09-2009, 01:10
يه واحد ديگم جور كن بشه 20 تا.
كارگاه عمومي مثلا

ایشون میگه 19 تا زیاده. شما میگی یکی دیگه بگیره؟ :31:

دوستم صنایع غیر انتفاعی ایوانکی قبول شده. به اون 18 تا دادن.
من هم 5شنبه تازه میرم برای ثبت نام. :41:

بعضی ها هم هستند میخان معدلشون بالای 17 بشه که بدون کنکور برن ارشد

ایول... واقعا میشه؟
من نمیدونستم. :دی
همه ی ترم ها بالای 17 باشیم؟

brstrance
23-09-2009, 02:13
بچه ها لباسهای نو بپوشید.... :دی
ولی من 5 سال دانشجو بودم...1 سال دیگه هم میخوام دانشجو بشم!
هرکی سوال داره بپرسه از خودم :دی
mahdi7610 ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) راست میگه!باهاش موافقم!

امير موسر
23-09-2009, 08:30
لپ تاپ نمیشه برد؟ :دی

مدرسه که نیست ! همه چی میتونی ببری ! سیگار هم میتونی ببری ! ولی مثلا تو محیط دانشگاه نمیتونی سیگار بکشی ! فقط میشه همراهت باشه !

boros
23-09-2009, 09:07
سلام
ممنون بابت پند و اندرز ها در مورد این دو یه توضیحی بدید لطفا.منابع بیرونی که مرتبط و بدرد بخور باشه رو چه جوری گیر بیاریم و از کجا بفهمیم...؟؟

خود استاد معرفی میکنه . از دانشجویان سال بالایی هم میتونی بپرسی .

arash520
23-09-2009, 09:12
سلام بابا بزرگا

من تو دبیرستان معدلم همیشه 18 یا 19 بود . حالا هم دوست دارم معدلم همین قدر بشه
من رشته برق قبول شدم اگه میشه بگید چه کار کنم چطور درس بخونم تا معدلم تو 8 ترم همین قدر بشه

ممون از بابا بزرگا

arash520
23-09-2009, 09:15
راستی اگه میشه برای کارشناسی ارشد هم یه راهنمایی کنید که بیشتر جزوه استاد رو بخونیم یا
کتاب .

برای این که برای ارشد اماده شیم از کی باید جزوه هایه پارسه رو بخونم ؟ و از ترم چندم برم کلاس هایه پارسه ؟
اصلا جزوه هایه پارسه به درد می خوره ؟

mf.designing
23-09-2009, 09:31
بچه ها منم چنتا سوال عجیب دارم :دی :

1- تو برنامه ای که به من دادن ، مثلا نوشته فیزیک پیش ،11:30 تا 13:15 بعد زیرش نوشته (هفته فرد ) : 13:30 تا 15:15 ، خوب این یعنی چطوری کلاس برگزار میشه ؟ یعنی یک هفته از 11:30 تا 15:15 هستیم و یک هفته فقط تا 13:15 ویا یعنی یک هفته زمان این یکیه ، هفته بعد اونیکی ؟! :دی

2- آیا صلاح هست که مثلا وقتی ساعت 9 تا 11:30 کلاس داریم و کلاسهای بعدی از ساعت 2 شروع میشن ، تو دانشگاه بمونیم ؟! :دی

3- کارت غذای ما رو از هفته ی سوم میدن ، تا اون زمان چه کنیم ؟! :دی

4- من روز اول چون درس عمومی دارم ، تویه یه دانشکده ی دیگه (انسانی) باید برم ، حالا تابلو نشه ! من نمیدونم تو کدوم کلاس و طبقه برگذار میشه ، از کجا باید بفهمم ؟! :دی

*Necromancer
23-09-2009, 09:46
روز اول بلند نشی بری ها.....اون وقت تابلو میشه که ترم اولی...من خودم ترم اول 1 هفته بعد رفتم....بازم زود بود.....حداقل 1 هفته دیگه برو....

منکه فک نمی کنم این مورد ضروری باشه:31:

Diego
23-09-2009, 10:14
بچه ها منم چنتا سوال عجیب دارم :دی :

1- تو برنامه ای که به من دادن ، مثلا نوشته فیزیک پیش ،11:30 تا 13:15 بعد زیرش نوشته (هفته فرد ) : 13:30 تا 15:15 ، خوب این یعنی چطوری کلاس برگزار میشه ؟ یعنی یک هفته از 11:30 تا 15:15 هستیم و یک هفته فقط تا 13:15 ویا یعنی یک هفته زمان این یکیه ، هفته بعد اونیکی ؟! :دی

2- آیا صلاح هست که مثلا وقتی ساعت 9 تا 11:30 کلاس داریم و کلاسهای بعدی از ساعت 2 شروع میشن ، تو دانشگاه بمونیم ؟! :دی

3- کارت غذای ما رو از هفته ی سوم میدن ، تا اون زمان چه کنیم ؟! :دی

4- من روز اول چون درس عمومی دارم ، تویه یه دانشکده ی دیگه (انسانی) باید برم ، حالا تابلو نشه ! من نمیدونم تو کدوم کلاس و طبقه برگذار میشه ، از کجا باید بفهمم ؟! :دی

1_یعنی 11/30 تا 13/15 رو که هر هفته باید بری.ولی اونی که نوشته هفته ی فرد رو یک هفته درمیون باید بری.
2_از چه لحاظ صلاح باشه؟ بستگی به مسیرت داره که چقدر دور باشه.اگه میخوای میتونی وایستی.
3_ کماکان باید دعا کنید!
4_ساعت درسها + شماره کلاس هارو روی برد میزنن.

MehranVB
23-09-2009, 10:47
حالا نیاز نیست در این حد حساس باشید روی دانشگاه، اینجوری فقط استرستون زیاد میشه!!
اگه هاروارد میخواستین برین یه چیزی، ولی اینجا دانشگاههاش هیچ فرقی با دبیرستان نداره! (یه کوچولو فرق داره :دی)
و اینکه تمام کسایی که سال اولی هستن مثل شما بی تجربه ان و سوتی میدن!
شما باید اعتماد به نفستون رو بالا ببرید و بدون هیچ ترسی هر کاری دوست داشتین انجام بدین و به عواقبشم فکر نکنید، چون بعد از چند روز یا چند هقته (یا در موارد حاد چند ماه!) فراموش میشه!

Reza82N
23-09-2009, 11:34
ایشون میگه 19 تا زیاده. شما میگی یکی دیگه بگیره؟ :31:

وقتي ميگم يكي ديگه بگيره يعني 19 تا زياد نيست.

mo_re1212
23-09-2009, 12:06
من اولین کلاسم فرداست . اساتید اگه میشه بگن که به نظرشون فردا برم با نه بعد اگه خواستم برم با خودم چی ببرم؟!!! مرسی.

attractive_girl
23-09-2009, 12:18

منم ترم اول علوم کامپیوترم. به من 20 واحد دادن!!:18:
اولش نفهمیدم که خیلی زیاده همینجوری خوشحال بودم الکی:31: ولی بعد فهمیدم معمولیش 13-14 واحده!
ولی من چون بهم پیش خورده شده 20 واحد. 7 واحدم ماله پیشه که جزو واحد های رشتم حساب نمیشه فقط نمرش تو معدلم تاثیر داره!:13:
شاید به شما هم پیش خورده که اینقد زیاده!

bn_ha
23-09-2009, 12:20
سراسری پیش نیازش به چه درصدهایی می خوره؟یعنی زیر چند درصد زده باشیم پیش نیاز می خوره؟

attractive_girl
23-09-2009, 12:21
من اولین کلاسم فرداست . اساتید اگه میشه بگن که به نظرشون فردا برم با نه بعد اگه خواستم برم با خودم چی ببرم؟!!! مرسی.

من که کاره ای نیستم خودمم سال اولیم ولی دیروز اولین روزم بود. به نظرم حتما برو چون روز اول استاد فیزیکمون کلی بهمون درس داد و بقیه استادا هم با اینکه کم درس دادن ولی هم باهامون آشنا شدن هم کتاب بهمون معرفی کردن!
با بچه ها هم آشنا شدیم:31:
من یه دفترچه برده بودم با خودکار :31:
راستی کارت دانشجوییت هم یادت نره!:46:

S E V E N
23-09-2009, 12:31
به من گفتن 8 مهر بیاین تازه جلسه توجیه برگزار میشه. همون روزش میرم سر کلا یا یه چند روز بعد ؟

من عمران آزاد میرم و پیشنیاز ریاضی و فیزیک هم بهم خورده.

به نظرتون چند واحد میدن ؟

امير موسر
23-09-2009, 12:33
سراسری پیش نیازش به چه درصدهایی می خوره؟یعنی زیر چند درصد زده باشیم پیش نیاز می خوره؟

اصولا ترم اولیا اکثرا از روز اول میان ! چون کلاساشونم مشترکه و 80 درصد کلا ترم اولین بخاطر همین استاد میبینه کلاس شلوغه و یکمی درس میده !

بعضی هاتون خیلی خوشحالید !!!

DaRiOuShJh
23-09-2009, 12:45
هه هه هه!
اینجا کجا بود ندیده بودیم!
بابا حوصاله دارید ها!
هر کاری ردن بقیه شما هم بکنید دیگه!
من که یادمه ترم اولم رو وسطه آبان تازه رفتم دانشگاه!!! هم خونه ایهام مثله بختک رفته بودن از اوله مهر اونجا خیمه زده بودن!!!

یادش بخیر ولی چه قد میخندیدیم و گند کاری بالا میاوردیم

دورانه خوبی بود واقعا

الان که مرحله های آخریم و نزدیکه game over

Mahdi/s
23-09-2009, 13:18

به نظرتون چند واحد میدن عمران کجا میخونی...؟؟؟؟
تعداد واحدم بستگی به دانشگاهت داره...ولی بین 16تا 18 میدن......حالا بعضی ها 1 واحد کمتر بیشتر داره

HaPoOoO_HaP_Hap
23-09-2009, 13:27
:31:دوستان چه قدر ذوق و شوق دانشگاه دارند:31:
من اصلا نمی دونم کی کلاسامون شروع می شه یا اینکه حذف و اضافه کی هست :38::26::16:
به امید خدا هر وقت خدا بطلبه یا اینکه دوستان زنگ بزنن شاید یه سری به دانشگاه زدیم :33::33:
:21::21:یه حال و احوالی هم از استاد ها پرسیدیم:21::21:

bn_ha
23-09-2009, 13:30
اصولا ترم اولیا اکثرا از روز اول میان ! چون کلاساشونم مشترکه و 80 درصد کلا ترم اولین بخاطر همین استاد میبینه کلاس شلوغه و یکمی درس میده !

بعضی هاتون خیلی خوشحالید !!!
شرمنده این چه ربطی به سوال من داشت که نقل قول کردید؟

PNC
23-09-2009, 13:39
آقا ما امروز رفتیم دانشگاه آزاد ثبت نام
چنتا از این بچه های دانشجو که ثبت نام میکردن هی تیکه مینداختن بعضی لحظه ها ما هم به تجربه دوستان روی اوردیم و چیزی نگفتیم
به من چنتا کاغذ دادن آخر سر
یکی سر فصل درس های کاردانی بود
یکی واحد هایی که برام برداشتن
یکی هم ساعت کلاس ها بود اما برای درسی مثل ریاضی اسم استاد رو نزده بود یا وصایای امام این جریانش چیه یعنی استاد نداره ؟
بعد یه چیز دیگه کارت دانشجویی به من ندادن چطوریاس
آهان راستی یه سوال مثلا نوشته دوشنبه ساعت 8 تا 9:30 ریاضی یعنی هر دوشنبه این ساعت ریاضی هست دیگه ؟
بای بای

mehdiaga
23-09-2009, 14:13
چند سوال مبتدیانه داشتم
تو دانشگاه استاد درس رو کامل توضیح میده یا نه ؟
آیا همه چیزهایی رو که تو کلاس میگه باید بنویسیم یا نه ؟
راستی مطالبی رو که استاد میگه باید تو دفتر بویسیم یا تو A-4 ؟

امير موسر
23-09-2009, 14:27
شرمنده این چه ربطی به سوال من داشت که نقل قول کردید؟

باور کن نمیدونم ! خودم هم همین الان دیدم !!

امير موسر
23-09-2009, 14:31
چند سوال مبتدیانه داشتم
تو دانشگاه استاد درس رو کامل توضیح میده یا نه ؟
آیا همه چیزهایی رو که تو کلاس میگه باید بنویسیم یا نه ؟
راستی مطالبی رو که استاد میگه باید تو دفتر بویسیم یا تو A-4 ؟

بستگی به استاد داره ! ولی نباید انتظار داشته باشی از اول همچیو توضیح بده !
اون بستگی به خودت داره !
اونم بستگی به خودت داره !

کلا هر جور راحتی !

mehdiaga
23-09-2009, 14:41
بستگی به استاد داره ! ولی نباید انتظار داشته باشی از اول همچیو توضیح بده !
اون بستگی به خودت داره !
اونم بستگی به خودت داره !

کلا هر جور راحتی !
کدام راحت تر و مرسوم ترهست A-4 یا دفتر ؟
راستی استاد مطالب رو تند تند میگه یا آهسته مثل دبیرستان ؟

Reza82N
23-09-2009, 15:00
به نظر من يكي از اين دفترهاي Popco بگيريد همشو تو اون بنويسيد ، برگ كم آورديد ، توي بازار موجود هست ميتونيد بگيريد اضافه كنيد.(200 برگ ترجيحا بگيريد)

Mahdi/s
23-09-2009, 15:09
کدام راحت تر و مرسوم ترهست A-4 یا دفتر ؟
هرکدوم راحت تری...ولی همون دوستمون که گفتن خوبه...یه papco ...بگیر....هم سبک تره....هم همه ی درساتو همون جا بنویس......

راستی استاد مطالب رو تند تند میگه یا آهسته مثل دبیرستان ؟ ناراحت نشیا...ولی ازاون سوالا بودا....خودت یه ذره فکر کن درباره ی سوالت........
خوب معلومه پسر خوب....بستگی به استاد داره....حتی تو دبیرستانشم بستگی داره........

ehsaaaan
23-09-2009, 15:12
یه سوال داشتم این که کارت دانشجویی رو چه مدت بعد از اینکه تو دانشگاه ثبت نام کردیم میدن؟؟واسه گرفتن کارت باید به کدوم واحد مراجعه کنیم؟
از همون روز اول میتونیم از سلف استفاده کنیم؟برای استفاده از سلف هم کارت باید بگیریم؟؟!!!
راستی من کلاسام از شنبه 4مهر شروع میشه.دانشگاه آزاد گرمسار

Diego
23-09-2009, 15:28

1_مداد :3:
2_پاک کن
3_لیوان شخصی!:15:

fanoos1
23-09-2009, 16:00
یعنی درس خواندن مدرسه و دانشگاه با هم فرقی نداره؟!
مثلا گاهی اوقات پیش میاد که هر شب کاری برای فردای مدرسه داریم،ایا دانشگاه هم همینجوری هست و باید خرخونی کرد؟!(پرسش کلاسی،تحقیق،پرسش کتبی و ...؟!)

Reza82N
23-09-2009, 16:39
یه سوال داشتم این که کارت دانشجویی رو چه مدت بعد از اینکه تو دانشگاه ثبت نام کردیم میدن؟؟واسه گرفتن کارت باید به کدوم واحد مراجعه کنیم؟
از همون روز اول میتونیم از سلف استفاده کنیم؟برای استفاده از سلف هم کارت باید بگیریم؟؟!!!

كارت دانشجويي كه يك ترم اينا فكر مي كنم طول بكشه آماده شه.
سلف هم آره ميتونيد استفاده كنيد ، يادتون نره كه دانشگاه آزاد معمولا رسمش اينطوريه كه آخرين مهلت براي رزرو غذا مثلا براي هفته دوم بايد هفته اول و نهايتا تا سه شنبه يا چهارشنبه ي اون هفته از طريق سايت دانشگاه رزرو كنيد و همينطور هفته هاي بعد..پس سريع تر به حساب سلف دانشگاه پول واريز كنيد (پول هم 72 ساعت يا 24 ساعت طول ميكشه تا بياد تو حسابتون)و غذا رو از روي سايت دانشگاه رزرو كنيد كه هفته بعدش بدون غذا نمونيد و مجبور نشيد روز فروش بگيريد يا ساندويچ
كارت سلف كه دانشگاه هاي مختلف فرق داره بعضي ها كارت از اينايي كه مثل اعتباري هستش ميدن و كتابخونه و سلف استفاده مي كني بعضي ها هم كارت مشابه هموني كه پايين برگه ثبت نام هست ميدن و يه مهر روش ميزنن نوشته كارت سلف(بار اول مجاني ميدن اما اگه گم كنيد از دفعات بعدي پوليه)

miss_ava7
23-09-2009, 16:48
خیلی چیزا تو صفحه های قبل گفته شده .....
من هم تجربه خودمو میگم.ببخشید که زیاده!

ببین هر کاری کنی ترم اول تابلویی چون چهره ات جدیده اما اگه کارای زیرو نکنی به نظرم کلاست حفظ میشه:

تو حیاط زیاد نباش و زیاد به چهره بقیه نگاه نکن و سعی نکن جلوی جنس مخالف وا بدی و با همه فقط یه سلام و احوالپرسی داشته باش و زیاد قاطی نشو.یه چند هفته صبر کنی میبینی خیلی ها فقط ظاهرشون گول زننده اس و یا اینکه اصلا آدم حسابی نیستن.دانشگاه مثل دبیرستان نیست که با کل کلاس دوست شی اکثرا هم سرشون تو کار خودشونه و تنها میرن میان.بهتره نهایت سه چار تا باشین.

هیچ وقت با پدر مادرت دانشگاه نرو مخصوصا موقع ثبت نام یا روز اول یا موقع اومدن و برگشتن.

تو کلاس به تیکه های بقیه بخند ولی خودت تیکه ننداز این کارا خیلی خزه.
من خودم همیشه شب امتحان درس میخونم و نمرمو هم میگیرم.تو دبیرستان هرجور درس میخوندی همون روشو ادامه بده ولی زیاد به خودت سخت نگیر.استادا ترم اول مثل بچه ها با دانشجو برخورد میکنن و میخوان بچه بترسونن...

گوشیتو رو ویبره بزار بعضی استادا خیلی خیلی حساسن...زیاد هم بلوتوث بازی و ... نکن.

کارت دانشجویی منو نزدیک 2 ماه بعد دادن.خیالت راحت باشه دیر هم که بری کارتتو میدن.برای سلف هم ما کارت گرفتیم که یادمه زود دادن ولی غذای دانشگاهو نخور هم کثیفه هم مریض میشی.......

استادا درسو خیلی جع و جور و خلاصه میدن و اگه میخوای جزوه برداری می بینی که یه صفحه هم نمیشه! مثلا من زبان میخونم و اگه بخوام فقط درس استادو حفظ کنم مشروط میشم.
تو دانشگاه واقعا اون جوری چیزی یاد آدم نمی دن همشم میگن خودت باید درس بخونی ما فقط اشکالاتو برطرف میکنیم.
من و خیلی از دوستام زبانمون ضعیف تر هم شد و اصلا از درسا و کتابای دانشگاه راضی نبودیم و نیستیم مخصوصا وقتی که بعضی استادا نه لهجه خوبی ندارن و دانش زبانشون در حد دانشجو هم نیست.
بیش تر هم self study می کنیم!

مطالعه بکن ولی بیشتر غیر از کتابایی که استادا میگن البته این بیشتر به درد بچه های زبان و علوم انسانی میخوره...

تو دانشگاه هیشکی اسرار خونوادگیشو نمیاد بگه ...

اگه می بینید لباساتون خیلی با بقیه فرق داره همون روزای اول تیپتونو مثل بقیه کنید و نزارید کسی شما رو مسخره کنه چون اگه مثلا ترم دو بخواین مدل مو و تیپتونو عوض کنین خودتونو سوژه کردین...

اگه یه کلاس بیکارین برین بیرون دانشگاه یا که برین کتابخونه و کلا هر چی کمتر تو حیاط باشین بهتره.

هر جوری که هستین و در هر سطحی که هستین اصلا خودتونو پیش کسی تحقیر نکنین و از اول با اعتماد به نفس باشین
و بزارین بقیه طرف شما بیان.

و آخر اینکه:
روزای اول و حتی سال اول دانشگاه به احتمال زیاد تو ذوقتون میخوره.چون دانشگاه اون چیزی نیست که تو مدرس میگن.کیفیت پایین تدریس و .... باعث میشه از رشته و دانشگاهتون بدتون بیاد.
خیلی ها دپرس میشن و درس نمی خونن.خیلی ها دنبال دختر بازی و پسر بازی و سیگار و... می افتن.
بچه های دانشگاه آزاد خیلی اجتماعی ترن و دوستای بهتری میشن ولی تو دانشگاه دولتی انگار با بچه های 12 ساله همکلاسی.خیلی ترسو ان و همه کلاسارو تا آخرین روز میرن .....من تعریف از خودم نباشه جزو بچه های تاپ کلاس تو مدرسه بودم خیلی هم اهل شیطنت و ... نیستم و یه جورایی بچه مثبتم ولی واقعا دارم بین این بچه ها خفه میشم و نمی تونم زیاد باهاشون بجوشم.البته بعضی هاشون هم واقعا خوبن مثل دوستای خودم...

ehsaaaan
23-09-2009, 17:05

ببین هر کاری کنی ترم اول تابلویی چون چهره ات جدیده اما اگه کارای زیرو نکنی به نظرم کلاست حفظ میشه:

تو حیاط زیاد نباش و زیاد به چهره بقیه نگاه نکن و سعی نکن جلوی جنس مخالف وا بدی و با همه فقط یه سلام و احوالپرسی داشته باش و زیاد قاطی نشو.یه چند هفته صبر کنی میبینی خیلی ها فقط ظاهرشون گول زننده اس و یا اینکه اصلا آدم حسابی نیستن.دانشگاه مثل دبیرستان نیست که با کل کلاس دوست شی اکثرا هم سرشون تو کار خودشونه و تنها میرن میان.بهتره نهایت سه چار تا باشین.

هیچ وقت با پدر مادرت دانشگاه نرو مخصوصا موقع ثبت نام یا روز اول یا موقع اومدن و برگشتن.

من خودم همیشه شب امتحان درس میخونم و نمرمو هم میگیرم.تو دبیرستان هرجور درس میخوندی همون روشو ادامه بده ولی زیاد به خودت سخت نگیر.استادا ترم اول مثل بچه ها با دانشجو برخورد میکنن و میخوان بچه بترسونن...

گوشیتو رو ویبره بزار بعضی استادا خیلی خیلی حساسن...زیاد هم بلوتوث بازی و ... نکن.

کارت دانشجویی منو نزدیک 2 ماه بعد دادن.خیالت راحت باشه دیر هم که بری کارتتو میدن.برای سلف هم ما کارت گرفتیم که یادمه زود دادن ولی غذای دانشگاهو نخور هم کثیفه هم مریض میشی.......

استادا درسو خیلی جع و جور و خلاصه میدن و اگه میخوای جزوه برداری می بینی که یه صفحه هم نمیشه! مثلا من زبان میخونم و اگه بخوام فقط درس استادو حفظ کنم مشروط میشم.
تو دانشگاه واقعا اون جوری چیزی یاد آدم نمی دن همشم میگن خودت باید درس بخونی ما فقط اشکالاتو برطرف میکنیم.
من و خیلی از دوستام زبانمون ضعیف تر هم شد و اصلا از درسا و کتابای دانشگاه راضی نبودیم و نیستیم مخصوصا وقتی که بعضی استادا نه لهجه خوبی ندارن و دانش زبانشون در حد دانشجو هم نیست.

مطالعه بکن ولی بیشتر غیر از کتابایی که استادا میگن البته این بیشتر به درد بچه های زبان و علوم انسانی میخوره...

اگه می بینید لباساتون خیلی با بقیه فرق داره همون روزای اول تیپتونو مثل بقیه کنید و نزارید کسی شما رو مسخره کنه چون اگه مثلا ترم دو بخواین مدل مو و تیپتونو عوض کنین خودتونو سوژه کردین...

اگه یه کلاس بیکارین برین بیرون دانشگاه یا که برین کتابخونه و کلا هر چی کمتر تو حیاط باشین بهتره.

هر جوری که هستین و در هر سطحی که هستین اصلا خودتونو پیش کسی تحقیر نکنین و از اول با اعتماد به نفس باشین

و آخر اینکه:
روزای اول و حتی سال اول دانشگاه به احتمال زیاد تو ذوقتون میخوره.چون دانشگاه اون چیزی نیست که تو مدرس میگن.کیفیت پایین تدریس و .... باعث میشه از رشته و دانشگاهتون بدتون بیاد.
خیلی ها دپرس میشن و درس نمی خونن.خیلی ها دنبال دختر بازی و پسر بازی و سیگار و... می افتن.
بچه های دانشگاه آزاد خیلی اجتماعی ترن و دوستای بهتری میشن ولی تو دانشگاه دولتی انگار با بچه های 12 ساله همکلاسی.خیلی ترسو ان و همه کلاسارو تا آخرین روز میرن .....من تعریف از خودم نباشه جزو بچه های تاپ کلاس تو مدرسه بودم خیلی هم اهل شیطنت و ... نیستم و یه جورایی بچه مثبتم ولی واقعا دارم بین این بچه ها خفه میشم و نمی تونم زیاد باهاشون بجوشم.البته بعضی هاشون هم واقعا خوبن مثل دوستای خودم...

دستت درد نکنه miss_ava7 به خاطر اینکه زحمت کشیدی و اینارو تایپ کردی:11:
به نظرم پست تو یکی از بهترین پست های این تاپیک هستش:10:

دوستان من الان رفتم تو سایت در پیت دانشگاه آزاد گرمسار نوشته برای استفاده از سلف باید ژتون داشته باشید
لطفا کسی راهنماییم کنه که ژتون چیه و از کدوم قسمت دانشگاه باید بگیرم؟؟؟:20:

attractive_girl
23-09-2009, 17:07
به من گفتن 8 مهر بیاین تازه جلسه توجیه برگزار میشه. همون روزش میرم سر کلا یا یه چند روز بعد ؟

به نظرتون چند واحد میدن ؟

منم جلسه توجیهی دارم ولی به واحد ها کاری نداره ! اگه کلاس هات قبل 8 مهر باشه باید از همون روزی که نوشته شروع کلاس ها با برنامت تطابقش بدی ببینی چه روزیه و بری.
اون جلسه ایه که خود گروه براتون میزاره که در مورد رشته واینا بهتون توضیح میده.
من که بهم دو تا پیش نیاز خورده 20 واحد دارم. ریاضی و زبان بهم خورده!البته من غیر انتفاعی ام و رشتمم علوم کامپیوتر

و آخر اینکه:

ممنون از راهنمایی هات. خیلی مفید بود.

و آخر اینکه:
دقـــــــــــــــــــیقا همینطوره که گفتی!!!!! منم همینجوری شدم .. خیلی تو ذوقم خورد :13:

دستت درد نکنه miss_ava7 به خاطر اینکه زحمت کشیدی و اینارو تایپ کردی
به نظرم پست تو یکی از بهترین پست های این تاپیک هستش
تایید میشه:11:

miss_ava7
23-09-2009, 17:24
دستت درد نکنه miss_ava7 به خاطر اینکه زحمت کشیدی و اینارو تایپ کردی:11:
به نظرم پست تو یکی از بهترین پست های این تاپیک هستش:10:

دوستان من الان رفتم تو سایت در پیت دانشگاه آزاد گرمسار نوشته برای استفاده از سلف باید ژتون داشته باشید
لطفا کسی راهنماییم کنه که ژتون چیه و از کدوم قسمت دانشگاه باید بگیرم؟؟؟:20:
خواهش میکنم.خوشحالم که کمکی کردم:10:
ژتون همون کارت تغذیه اس یه کارت کوچولوئه که میکشی تو دستگاه و ازش مثلا 200 تومن ازش کم میشه تا بتونی از سلف غذا بگیری.اول که میری سلف یه مسوولی اونجا هست بهش میگی ژتون میخوام یه فرم بهت میده پرش میکنی که شامل مشخصاتت میشه بعد 2-3 هزارتومن پول میدی و طرف بهت این کارتو میده.این کارتو باید شارژش کنی مثلا 2 هزار تومن به اون مسووله میدی و میتونی چند سری کارت رو تو دستگاه بکشی و غذا بگیری.اگه تو ژتونت اعتبار داشته باشی چراغ روشن میشه و بهت غذا میدن:27:
هروقت هم اعتبارش تموم شه میری دوباره پول میدی.
اگه غذا رزرو کنی کمتر ازت پول میگیرن و اگه بدون رزرو یعنی آزاد غذا بخوای حدود100 تومن گرونتر میشه غذات.
برای رزرو کردن یه جایی تو دانشگاهتون حالا میتونه حیاط یا خود سلف باشه یه دستگاهی گذاشتن کارتتو میکشی و روزای که میخوای غذا بخوری رزرو میکنی.
خلاصه بگم رزرو کنی یا نکنی بهت غذا رو میدن فقط یه کم پولش کم و زیاد میشه.
البته دانشگاه ها با هم فرق دارن و شاید ماله شما قیمت و ... ایناش با چیزی که من گفتم فرق کنه.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم:31:

PNC
23-09-2009, 17:28

حالا ما که امروز با پدرمون رفتیم ثبت نام تکلیف چیه ؟:eh:یعنی تا آخر ترم سوژه ایناییم:2:
البته ما که خودمون خوراکمون سوژه کردن دیگرانه :27:

miss_ava7
23-09-2009, 17:29
خواهش میکنم attractive girl
این حالت تو ذوق خوردگی بیشتر واسه دخترا پیش میاد مخصوصا وقتی پسرای همکلاسیمونو می بینیم D:

اینو یادم رفت بگم به منم 20 واحد دادن! ولی بعدش دیگه دست خودتونه

miss_ava7
23-09-2009, 17:31
حالا ما که امروز با پدرمون رفتیم ثبت نام تکلیف چیه ؟:eh:یعنی تا آخر ترم سوژه ایناییم:2:
البته ما که خودمون خوراکمون سوژه کردن دیگرانه :27:
نه سوژه نمی شی ولی دفعه آخرت باشه:27:

ehsaaaan
23-09-2009, 17:43
خواهش میکنم.خوشحالم که کمکی کردم:10:
ژتون همون کارت تغذیه اس یه کارت کوچولوئه که میکشی تو دستگاه و ازش مثلا 200 تومن ازش کم میشه تا بتونی از سلف غذا بگیری.اول که میری سلف یه مسوولی اونجا هست بهش میگی ژتون میخوام یه فرم بهت میده پرش میکنی که شامل مشخصاتت میشه بعد 2-3 هزارتومن پول میدی و طرف بهت این کارتو میده.این کارتو باید شارژش کنی مثلا 2 هزار تومن به اون مسووله میدی و میتونی چند سری کارت رو تو دستگاه بکشی و غذا بگیری.اگه تو ژتونت اعتبار داشته باشی چراغ روشن میشه و بهت غذا میدن:27:
هروقت هم اعتبارش تموم شه میری دوباره پول میدی.
اگه غذا رزرو کنی کمتر ازت پول میگیرن و اگه بدون رزرو یعنی آزاد غذا بخوای حدود100 تومن گرونتر میشه غذات.
برای رزرو کردن یه جایی تو دانشگاهتون حالا میتونه حیاط یا خود سلف باشه یه دستگاهی گذاشتن کارتتو میکشی و روزای که میخوای غذا بخوری رزرو میکنی.
خلاصه بگم رزرو کنی یا نکنی بهت غذا رو میدن فقط یه کم پولش کم و زیاد میشه.
البته دانشگاه ها با هم فرق دارن و شاید ماله شما قیمت و ... ایناش با چیزی که من گفتم فرق کنه.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم:31:

واقعا توضیحت خوب و کامل بود.یعنی محشر بود!قشنگ گرفتم چی شد:8:
دستت درد نکنه.خیلی خیلی ممنون
شما جزء معدود کسانی بودی که در این تایپک الکی لفظ نمیومدن و واقعا راهنمایی کردن
بازم مرسی miss_ava7 :11:

farhad_realmadrid
23-09-2009, 18:02
از این تاپیک خیلی استفاده کردیم...

ولی هنوز سوالم رو پیدا نکردم !

اگر تویه کلاس همه دختر باشن به الا یه پسر، اون پسر چجوری تو کلاس دووم بیاره؟

mf.designing
23-09-2009, 18:06

این که بابا خیلی خوبه :دی شمام سرتون رو بنداز زمین با خواهرا به تحصیل ادامه بده

farhad_realmadrid
23-09-2009, 18:20
این که بابا خیلی خوبه :دی شمام سرتون رو بنداز زمین با خواهرا به تحصیل ادامه بده

:31:

من یه درسم یه پسر پیدا نمیشه،باید تا پایان ترم 1 تیکهای دخترها رو تحمل کنم !! کسی راه حل نداره؟

Davood_titan
23-09-2009, 18:20
واقعا چیز جالبیه
البته مونده به ادمش

miss_ava7
23-09-2009, 18:23

ترم پیش دقیقا همین حالت رو کلاس ما داشت.پسری که تو کلاس ما بود چون چند سال از ما بزرگتره خیلی باهاش راحت تر بودیم و اونم تو کلاس با ما راحت بود ...
اگه شما اون تک پسر کلاسی:46:اصلا خجالت نکش خودتم بگیر!چون توجه اون همه دختر به توئه:27:
فقط ادب رو رعایت کن و خیلی صمیمی نشو.این جوری هواتو دارن

MehranVB
23-09-2009, 18:31
ما توی دانشگامون یه مراسمی داشتیم، که سال بالاییا از بی اطلاعی هر کس که وارد دانشگاه میشد سوءاستفاده میکردن و اونو اسکول میکردن!
مثلاً میگفتن برای استفاده از آبخوری باید از آموزش ژتون بگیری، برو به رئیس آموزش بگو اگه گفت نمیدم باهاش دعوای حسابی راه بنداز، یا اینکه میگفتن سلف دانشگاه غرب شهره (در حالیکه دانشگاه شرق شهر بود!) و ...
مواظب باشین شما توی این دام نیافتین! راهش هم اینه که اصلاً سئوالی نپرسین (حتی توی این تاپیک!) و فقط به دیگران نگاه کنید و خیلی بی سر و صدا برید دانشگاتون و بگردید!

S E V E N
23-09-2009, 18:38
عمران کجا میخونی...؟؟؟؟
تعداد واحدم بستگی به دانشگاهت داره...ولی بین 16تا 18 میدن......حالا بعضی ها 1 واحد کمتر بیشتر داره

اااااااااااااا...................

نمی شد کمتر بدن ؟ هر روز باید پاشم برم بویین زهرا و برگردم ؟ با این توصیفی که کردی یعنی 16 تا 18

چند روز باید برم دانشگاه ؟

mehdiaga
23-09-2009, 19:14
موقع ثبت نام به من کارت دانشجویی موقت دادن نمی دونم به شماها دادن یا نه . در ضمن کارت تغذیه رو هم دادن .( کارت تغذیه از اون کشیدنی ها هست )

Mahdi/s
23-09-2009, 19:15
هر روز باید پاشم برم بویین زهرا و برگردم ؟ با این توصیفی که کردی یعنی 16 تا 18

چند روز باید برم دانشگاه ؟ هروز که نه.....ولی نگفتی چند واحد بهت دادن.....ولی معمولا 3 روز دیگه باید بری....

mehdiaga
23-09-2009, 19:21
..
پس اینکه میگن یه استاد جزوه داره یعنی همونی که تو کلاس میگه ؟
اگه این جوری هست پس از کجا بخونیم ؟

miss_ava7
23-09-2009, 19:43
پس اینکه میگن یه استاد جزوه داره یعنی همونی که تو کلاس میگه ؟
اگه این جوری هست پس از کجا بخونیم ؟
نه اگه یه استادی جزوه داره یعنی که خودش یه سری از مطالبو واسه کلاسش کپی گرفته و به شکل یه جزوه درآورده و شما میرید جزوه شو از اتاق کپی میگیرید یا که خودش میده....
منظور من این بود که استادا بیش تر حرف میزنن و مثل مدرسه نیست که بیان از روی کتاب درس بدن یا بگن داریم جزوه میگیم بنویسید.بلکه خودت باید از لای حرفاشون مطلبای جدیدو متوجه شی و بنویسی.واسه همینم هست که جزوه های بچه ها خیلی با هم فرق داره.یکی زیاد می نویسه یکی کم یکی هم اصلا نمی نویسه.بستگی به خودت داره که چه قدر از مطالب واست جدیده.

manutd22
23-09-2009, 19:53
سلام...آقا ما دیروز رفتیم دانشگاه علم و صنعت واحد بهشهر مازندران !!!!!
امروز برگشتم...بعد خدمت شما عرض کنم که اولا کلاسامون از هفته بعد شروع میشه...من صنایع میخونم....
بعد جالبه بدونید بهم 14 واحد نظری دادن 1 واحد عملی و جمعا 15 واحد !!!!
اینجا بود که جمله ی بسیار زیبا یادم اومد که میگه مورچه چیه که کله پاچش باشه ...
آخه صنایع چی هست که دیگه 15 واحد دادین بابا ...
اما خدایش جای باکلاسی هست ...یعنی پنجره رو که وا کنی کوهی از جنگل جلوت باز میشه..حالا میفهمم که معین فلاحتگر تو چه حال و هوایی درس میخونده !!!

MohandesMCD
23-09-2009, 19:54
ایول... واقعا میشه؟
من نمیدونستم. [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
همه ی ترم ها بالای 17 باشیم؟
تبصره: از دانشگاه آزاد به دانشگاه سراسری با این روش نمیشه هجرت کرد :دی
فقط توی دانشگاه خودت میمونی با اینکار.اگه هم دانشگاهت نداشته باشه میری دانشگا های اطراف.احتمالا تا زمان شما میکنن معدل 18 به بالا.میانگین معدل 8 ترمت هم باید بالای 17 باشه.در ضمن حتما باید 8ترمه تموم کنی [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ضمن شب امتحان وقت مرور درس هستش نه یاد گرفتن درس!
فقط درسهای عمومی رو شب امتحان بخونید.شبش هم نخابید یک ضرب بیدار بمونید تا صبح و بعد برید سر امتحان
هر ترم حتما یک درس عمومی رو بگیرید که از مشروطی نجاتتون بده.ولی نه اینکه برید درس عمومی رو 15 بشید دیگه!

سر کلاس تنظیم خانواده مسخره بازی در نیارید .اگه استاده باحال بود راحت باشید اگه نبود(مثل واسه ما) بشینید در و دیوار فقط نگاه کنید چون این کلاس مزخرفترین کلاس دانشگاه هستش.ما خودمون از این درس تنها چیزی که فهمیدیم این بود که جمعیت کره زمین داره زیاد میشه و بحران پیش رو داریم! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
سر کلاس قرآن و وصیت نامه هم صداتون در نیاد به هیچ عنوان

بقیه درسهای عمومی هم با استاد بیخیال کل کل بشید.بهتره تناقض فکری خودتون با استاد رو با جنس سوال مطرح کنید و اینکه کنجکاو هستید به موضوع [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]اینکه بخای کل کل کنید عواقبش پای خودتون.البته بستگی به استاد داره دیگه.اکثر استادهای ما که خیلی خشک بودن

mehdiaga
23-09-2009, 19:54
نه اگه یه استادی جزوه داره یعنی که خودش یه سری از مطالبو واسه کلاسش کپی گرفته و به شکل یه جزوه درآورده و شما میرید جزوه شو از اتاق کپی میگیرید یا که خودش میده....
منظور من این بود که استادا بیش تر حرف میزنن و مثل مدرسه نیست که بیان از روی کتاب درس بدن یا بگن داریم جزوه میگیم بنویسید.بلکه خودت باید از لای حرفاشون مطلبای جدیدو متوجه شی و بنویسی.واسه همینم هست که جزوه های بچه ها خیلی با هم فرق داره.یکی زیاد می نویسه یکی کم یکی هم اصلا نمی نویسه.بستگی به خودت داره که چه قدر از مطالب واست جدیده.
حلا این شرایط جدید واسه ماها سخته یا نه ؟

arash520
23-09-2009, 20:01
بابا بزرگا و مامان بزرگا سلام

اگه میشه راهنمایی کنید که از ترم چندم شروع کنیم برای خوندن برای ارشد ؟
برای ارشد جزوه استاد رو بیشتر بخونیم یا کتاب ها یا جزوه موسسات ؟

ایا رقابت در ارشد رشته برق به فشردگی کنکور سراسری است یا بیشتره / کمتره ؟

M A T I N
23-09-2009, 20:15
ما توی دانشگامون یه مراسمی داشتیم، که سال بالاییا از بی اطلاعی هر کس که وارد دانشگاه میشد سوءاستفاده میکردن و اونو اسکول میکردن!
مثلاً میگفتن برای استفاده از آبخوری باید از آموزش ژتون بگیری، برو به رئیس آموزش بگو اگه گفت نمیدم باهاش دعوای حسابی راه بنداز، یا اینکه میگفتن سلف دانشگاه غرب شهره (در حالیکه دانشگاه شرق شهر بود!) و ...
مواظب باشین شما توی این دام نیافتین! راهش هم اینه که اصلاً سئوالی نپرسین (حتی توی این تاپیک!) و فقط به دیگران نگاه کنید و خیلی بی سر و صدا برید دانشگاتون و بگردید!

این توصیه بالاییرو جدی بگیرین چون خیلی مرسومه ...
پارسال یکی از دوستام که از ما ترم بالاتر بود با دوستاش یه میز برده بودن جلوی در حموم خوابگاه و به ترم اولی ها ژتون حموم میفروختن !!!! (به عنوان شوخی ) البته بعدا سردستشون یه ترم تعلیق خورد ...

موقع ثبت نام به من کارت دانشجویی موقت دادن نمی دونم به شماها دادن یا نه . در ضمن کارت تغذیه رو هم دادن .( کارت تغذیه از اون کشیدنی ها هست )

چند وقت بعد باید اون کارت کاغذی رو ببری به دانشکده یا گروهتون تا کارت اصلی رو بگیری ....

کارت تغذیه هم قرار بود مغناطیسی بشه ولی نمیدونم چرا بازم از اونا بهتون دادن ...

اینم حواستون باشه که تنها کارت با ارزش تو دانشگاه کارت تغذیست و کارتهای دانشجویی , کتابخونه و خوابگاه ارزش زیادی ندارن ...

S E V E N
23-09-2009, 20:16
هروز که نه.....ولی نگفتی چند واحد بهت دادن.....ولی معمولا 3 روز دیگه باید بری....

به من واحد ندادن !:18:

من 21 شهریور رفتم ثبت نام کردم و جالب اینکه گفتن 8 مهر بیاید جلسه توجیهی اون موقع واحدا رو می دیم.

یعنی تا از جلسه در اومدم میگن برو سر کلاس ؟:31:

امير موسر
23-09-2009, 20:19
در ضمن حتما باید 8ترمه تموم کنی

کارشناسی !!!!!!؟

miss_ava7
23-09-2009, 20:45
حلا این شرایط جدید واسه ماها سخته یا نه ؟
نه مطمئن باش میتونی راحت درساتو پاس کنی.
اولش یه کم بهت فشار میاد ولی بعد می بینی چه قدر الکی نگران بودی و استرس داشتی.

یه چیز دیگه ای هم میخوام بگم:
ببین بعضی استادا خیلی اذیت میکنن مثلا جزوه میدن از اون ورم باید کتاب بخری سر کلاس هم چرت نزنی تکلیف هم میدن! امتحانشونم سخته
ولی بعضی هام فقط میگن این قسمتای کتابو واسه امتحان بخونید و خلاصه خیلی هوای دانشجو رو دارن.

بهتره از الان تصوری راجع به سختی درسا و استادا نداشته باشی و تو فکر برنامه ریزی و اینجور چیزا نباشی.
میتونی از بچه های ترم بالایی بپرسی استادا کدومشون خوبن.....
اولش همه گیج میشن چون آدم نمیدونه امتحانا چه جورین یا مثلا شیوه تدریس هر استاد چه جوریه.
پس بدون هیچ دید مثبت یا منفی برو دانشگاه بالاخره یه درس سخت میشه یکی آسون ......

اینو بدون الان همه ورودی های جدید مثل خودتن و اگه تو یه چیزی رو نمی دونی اوناهم نمی دونن.
فقط همیشه برد رو چک کن که اگه بخوان بهتون کارت بدن یا که کاری باهاتون داشته باشن رو برد میزنن.
پس نگران هیچی نباش.

اون دوستی هم که درباره کارشناسی ارشد سوال کرده بودن به گروه آموزشی شون برن و لیست کتابارو بگیرین.از الان به نظرم زوده بخواین شروع کنین:46:الان بهتره پایه تونو قوی کنین و بعد هم اینکه از استادا مشاوره بگیرین که واسه ارشد چه رشته ای خوبه
من خودم مثل شما بودم از ترم اول به فکر ارشد بودم بعد که با استادا حرف زدم طرز فکرم عوض شد.
موفق باشی:11:

MohandesMCD
23-09-2009, 21:21
کارشناسی !!!!!!؟آره.اگه کاردانی هستی باید 4ترمه تموم کنی.حالا کمتر شد اشکال نداره ولی بیشتر نباید بشه

اگه میشه راهنمایی کنید که از ترم چندم شروع کنیم برای خوندن برای ارشد ؟
برای ارشد جزوه استاد رو بیشتر بخونیم یا کتاب ها یا جزوه موسسات ؟

ایا رقابت در ارشد رشته برق به فشردگی کنکور سراسری است یا بیشتره / کمتره ؟ببین ارشد اصلا سیستمش کلی فرق داره با کنکور سراسری
تو کنکور سراسری طرف همه درسها رو صد میزنه میشه رتبه اول
تو ارشد رتبه یک کنکور میانگین درسهاش 70% هست
این نشون میده ارشد چه چیزه خوفی هستش.متقاضی زیاد و ظرفیت کم.
ضمن اینکه 50% سوالهای کنکور ارشد همیشه جدید هست.یعنی مشابهش تو سالهای قبل نیومده

از ترم 8 شروع کن برای خوندن ارشد! الان فقط بشین درسهای دانشگاهتو بخون! قبلا گفتم: درسهایی که تو ارشد میاد و تو دانشگاه میخای بگیری رو تو دانشگاه وقت زیاد بزار روش دتا پایت قوی بشه. فقط پایت قوی میشه و اینکه بگی من تو دانشگاه معدلم 18 هستش پس میتونم تو ارشد رتبه خوبی بیارم حرف بیخودی هستش.همونطور که شما کتاب ریاضی دبیرستان رو بخونی تو کنکور به جایی نمیرسی! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در مورد گرایش ارشد به نظر من اینکه یک نفر بگه چه رشته ای خوب هستش و شما اونو کیلید کنی روش که میخام این گرایش رو برم زیاد جالب نیست.واحد ها رو میگیری و اتوماتیک علاقت سمت یک گرایشی میره
یکی از دوستای من میخاد بره راهسازی بخونه در حالی که من حالم از راهسازی بهم میخوره .یکی میخاد بره خاک یکی میخاد بره سد سازی.توی این 4سال بالاخره از یک درسی بیشتر خوشت میاد دیگه

Mahdi/s
23-09-2009, 21:23
یعنی تا از جلسه در اومدم میگن برو سر کلاس ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](4).gif نه بابا....همون روز توجیهی بهت پرینت درسات رو میدن....اون روز نوشته که کی شروع میشه.......

امير موسر
23-09-2009, 21:31
آره.اگه کاردانی هستی باید 4ترمه تموم کنی.حالا کمتر شد اشکال نداره ولی بیشتر نباید بشه

والا کاردانی که 7 ترمست !!! حالا این 4ترم برای موضوع خاصیه !!؟

HaPoOoO_HaP_Hap
23-09-2009, 21:46

دوست عزیز :
1- 4 مهر یه موقع نری ها
2- برای استفاده از سلف معمولش اینه که باید بری کارت بگیری ( البته اول کیفیت غذای دانشگاه رو از بچه ها بپرس )
3- درمورد کارت دانشجویی : روال سابق این طور بود که ترم دوم می رفتی گروه کارتتو می گرفتی ولی الان فرق کرده اول باید بری پست در خواست تاییدیه تحصیلی بدی و بعد .... ادامشو از گروه کامل بپرس ( منظورم این بود که دیگه گروه مستقیم کارت نمی ده )
4 - دوباره می گم 4 مهر نری یه موقع بهت بخندن ( با کلاس باش )

miss_ava7
23-09-2009, 21:49
والا هر جور حساب می کنم کاردانی 7 ترمه نمیشه:18:
من الان دارم کارشناسی میخونم و اگه مشکلی پیش نیاد 7 ترمه تموم می کنم.
کاردانی 2 ساله یعنی حدود 4 ترم....

Diego
23-09-2009, 21:49

4 ترم معمولشه...که البت 99% بالای 4 ترم تموم میکنن!:21:
تا 6 ترم هم که رسما میذارن.اگه تموم نکردی یه نامه فرمالیته واست رد میکنن و اجازه تحصیل تا 7 ترم رو میدن.

امير موسر
23-09-2009, 21:53
4 ترم معمولشه...که البت 99% بالای 4 ترم تموم میکنن!:21:
تا 6 ترم هم که رسما میذارن.اگه تموم نکردی یه نامه فرمالیته واست رد میکنن و اجازه تحصیل تا 7 ترم رو میدن.

نه 7 ترمه که کلا قانون شده !
اینجا رو ببین :

والا هر جور حساب می کنم کاردانی 7 ترمه نمیشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
من الان دارم کارشناسی میخونم و اگه مشکلی پیش نیاد 7 ترمه تموم می کنم.
کاردانی 2 ساله یعنی حدود 4 ترم.... من الان خودم کاردانی و ترمه 6ام !!!!

Marichka
23-09-2009, 21:56
سلام

دوســــــتان!! :19:

برای چندمین بار عرض می کنم خدمتتون؛ ایجاد تاپیک هایی که جنبه ی تجربه ی شخصی یا موضوع خیلی کلی دارن در رابطه با آموزش عالی در این بخش ممنوع هست!

کل زیرشاخه ی مرتبط با آموزش عالی برای ارائه ی مشاوره و همفکری به دوستان داوطلب کنکور یا دانشجو و ... پدید اومده. بنابراین بر طبق فهرست و چارچوب این انجمن لطفا هر مورد رو در تاپیک خودش پیگیری بفرمایید و از ایجاد تاپیک های مثل این جدا خودداری بفرمایید. الان توی همین تاپیک در مورد کنکور تا کاردانی و ارشد و همه چیز بحث شده در صورتی که هر کدوم تاپیک جدای مخصوص به خودشون رو دارن و چنین اطلاعات پراکنده ای بعدا مورد استفاده ی کاربری نمی تونه قرار بگیره.

برای فعالیتهای اینچنینی گروه های اجتماعی مکان مناسبی هستند.

یادآوری می کنم دوستانی که پس از این پست بنده در این تاپیک باز تاپیکی با این موضوع و محور در بخش آموزش عالی ایجاد کنند طبق قوانین با اونها برخورد خواهد شد!
موفق باشید.