PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اشکال در کپچر فیلم از کارت TV

davood.2008
21-09-2009, 23:08
سلام دوستان

من مدتی وقتی با کارت tv فیلم کپچر میکنم هر چند ثانیه (20-15) فیلم یک مکث کوتاه می کنه و بعد ادامه می ده و همین طور تکرار می شه

مشخصات سخت افزار :
مدل: P4
کارت : Snazei
هارد : ُSata samsong 500GB
رم : 512
CPU: اینتل 3.2 فول
ویندوز :XP

در ضمن باید بگم من برای کپچر ار این نرم افزار ها استفاده کردم :
( InterVideo WinDVR 3 (2000: که این نرم افزار با خود کارت Tv داده میشه و می شه گفت توصیه شده است
Corel Video Studio 11.5 Plus

من چون می خواستم فیلم با بهترین کیفیت وارد کامپیوتر بشه این تنظیمات رو برای کیفیت فیلم تنظیم کردم :

فرمت: (DVD PAL (MPEG-2 DVD
سایز : 576*720
Bit Rate: 7200

امیدوارم بتونین کمکم کنیدکه چطور این اشکال رو بر طرف کنم
:40:1) ایا اشکال از تنظیمات منه؟( من می خوام فیلم با بهترین کیفیت ذخیره بشه و با سایز مناسب که وقتی روی DVD رایت کردم دارای تصویر عالی در تلویزیون باشه نه شطرنجی!!!)

:40:2) ایا از نرم افزار مناسبی استفاده نمی کنم ؟ لففا اگه برنامه بهتر و مناسبی می دونید که کار کپچر رو به بهترین شکل انجام می ده معرفی کنین

:40:3) ایا این امکان هست که من فیلم رو با یک فرمت خاص کپچر کنم و بعد با نرم افزارهای مبدل به یک فرمت دیگه که کیفیت علی و قابل قبول داره تبدیل کنم.

:40:نکته مهم : برای من حجم فیل مهم نیست ( کمتر باشه بهتره !!!) اما کیفیت برام مهمه چون میخام روی DVD رایت کنم.
:40::40::40: خلاصه : چطور یک فیلم با کیفیت بالا با توجه به نکات بالا کپچر کنم؟؟؟

:19::19::19:

mehdi_halla
22-09-2009, 16:17
سلام دوست عزیز
من با این کارت کار نکردم ولی نکته هایی که من به ذهنم میرسه:
شما رم تون رو باید افزایش بدین.
در زمان کپچر با سیستم کار سنگین نکنین.

1.تنظیماتت مشکلی نداره.
2. ؟
3.اصولا این رده کارتهای TV همون فرمت Mpeg1 (کیفیت VCD) و Mpeg2 (کیفیت DVD) رو بهتون میدن-البته نوع خود تصویر دریافتی بالاتر از MPeg2 نیستش.شما اگه فرمت MPeg2 رو به دایویکس تبدیل کنین کیفیت آنچنان تغییری نمیکنه ولی در عوض حجمش خیلی کم میشه.

davood.2008
23-09-2009, 12:28
ممنون از راهنامی

اما می تونی نرم افزار خوبی که کار کپچر را عالی انجام بده معرفی کنی؟
:10::40::10:

mehdi_halla
23-09-2009, 21:45
ممنون از راهنامی

اما می تونی نرم افزار خوبی که کار کپچر را عالی انجام بده معرفی کنی؟
:10::40::10:

شما اینو امتحان کن ببین چه طوره:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

s-a-e-e-d
25-09-2009, 16:18
عزیز خسته نباشی
منم یه مشکل کوچولو کپچر دارم اونم اینه یه دوربین مدار بسته رو با کپچر به سیستم وصل کردم ولی خیلی زود هاردم پر میشه اگه میشه ه برنامه معرفی کنید که فیلم رو با کیفیت خوب وحجم برام رکرد کنه
با تشکر

mehdi_halla
25-09-2009, 19:33
عزیز خسته نباشی
منم یه مشکل کوچولو کپچر دارم اونم اینه یه دوربین مدار بسته رو با کپچر به سیستم وصل کردم ولی خیلی زود هاردم پر میشه اگه میشه ه برنامه معرفی کنید که فیلم رو با کیفیت خوب وحجم برام رکرد کنه
با تشکر

سلام برنامه که زیاده(همین اولی خوبه)
Camwizard:

2.6 مگ.
کرکش:

Your Camera :

3.2 مگ.

Argus Surveillance:

19.3 مگ.

davood.2008
25-09-2009, 20:29
شما اینو امتحان کن ببین چه طوره:

مرسی اما این برنامه trial است و نیاز به فهال سازی داره اگه براش کراک داری برام بزار:40:

mehdi_halla
25-09-2009, 23:32
مرسی اما این برنامه trial است و نیاز به فهال سازی داره اگه براش کراک داری برام بزار:40:

اینو یه تست بزنین:

5.3 مگه.

s-a-e-e-d
28-09-2009, 10:04
آقا مهدی خیلی گلی
میتونی یه لصف دیگه کنی یه برنامه معرفی کنی که تنظیم بشه خودش هر روز سر ساعت سروع کنه ظبط کردن و یه وقت مشخص قطع کنه آخه میدونی من دوربین رو گذاشتم مغازه میخوام ساعت 8 صبح شروع کنه 7 غروب هم قطع کنه (آخه تا من بیام مغازه و دوربین و کپچر رو را بندازم میشه 9:30 کلی برو بیا میپره)

mehdi_halla
28-09-2009, 21:43
آقا مهدی خیلی گلی
میتونی یه لصف دیگه کنی یه برنامه معرفی کنی که تنظیم بشه خودش هر روز سر ساعت سروع کنه ظبط کردن و یه وقت مشخص قطع کنه آخه میدونی من دوربین رو گذاشتم مغازه میخوام ساعت 8 صبح شروع کنه 7 غروب هم قطع کنه (آخه تا من بیام مغازه و دوربین و کپچر رو را بندازم میشه 9:30 کلی برو بیا میپره)

سلام دوست عزیز
دو تا برنامه که سبک تر بودن رو تست کردم گزینه Scheduler داشتن.
H264WebCam 3.1:

3.9 مگ.

WebcamXP_PRO

5.21 مگ.

ولی اولی جالبتر بود.
برنامه های دیگه ای هم بودن که به علت حجم بالا نتونستم دانلود کنم!

فقط یه چیزی اینکه برای اینکه سیستمت سر یه ساعت معین روشن شه باید تو ویندوز یه کم ور برین.(Scheduled Tasks).اگه میدونین که چه بهتر و اگه نمیدونین , بگین تا بنویسم.

s-a-e-e-d
30-09-2009, 14:20
بازم مثل همیشه گل کاشتی داش مهدی!!؟
فقط یه چیزی برنامه H264WebCam 3.1 تو کارایی حرف نداره ولی رنگ ها رو غیر طبیعی نشون میده مثلا آبی رو قرمز نشون میده، قهوه ای رو سبز (بقیه رنگها هم یه رنگ دیگه) هر کاری کردم نتونستم طبیعیش کنم
اگه تنظیم خاصی داره که بگو و الا یه برنامه دیگه معرفی کنی که میشینیم با بچه محلا اینقدر دعات میکنیم که همین الان حاجت بگیری! باور نداری امتحان کن!!

mehdi_halla
30-09-2009, 21:56
بازم مثل همیشه گل کاشتی داش مهدی!!؟
فقط یه چیزی برنامه H264WebCam 3.1 تو کارایی حرف نداره ولی رنگ ها رو غیر طبیعی نشون میده مثلا آبی رو قرمز نشون میده، قهوه ای رو سبز (بقیه رنگها هم یه رنگ دیگه) هر کاری کردم نتونستم طبیعیش کنم
اگه تنظیم خاصی داره که بگو و الا یه برنامه دیگه معرفی کنی که میشینیم با بچه محلا اینقدر دعات میکنیم که همین الان حاجت بگیری! باور نداری امتحان کن!!

سلام دوست عزیز
من که نصب کردم با تنظیمات پیش فرضش همه رنگها درست نشون داده میشن.البته من با وب کم تست کردم ولی نباید مشکلی داشته باشه.
شما شاید تنظیم Hue رو دست زده باشین.اگه دکمه Default رو بزنین باید تنظیم رنگ به حالت عادی بره.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

tohidkh
30-09-2009, 22:16
سلام.

دوست عزیز، فکر نمیکنم مشکل شما مربوط به نرم افزار یا سخت افزار باشه. مشکل شما مربوط به فضای رم هست.

مواردی که میگم کاملا تجربیه؛ ولی اکثر دوستان، این مشکل ها رو دارند.

من خودم کارت TV دارم و بارها و بارها مشکل شما گریبان گیرم شده.

اول اینو بگم که سیستم شما و من تقریبا یکی هست. (تفاوتش اینه CPU من 3 فول هست و رم 1 گیگ. وقتی جمع و تفریق کنی یکی میشه)

همونطور که میدونید کارت TV وسیله بسیار حساسی هست و به مقدار زیادی فضای مجازی (منظورم همون رم بود) احتیاج داره تا به خوبی کارش رو انجام بده.

شما از چه برنامه هایی روی سیستم تون استفاده میکنید که سیستم رو کند میکنه؟!

مثلا آنتی ویروس تون چیه؟؟؟ (نکنه کسپر 2010 هست :18:؟؟!؟!؟ بابا هر چی رم داری اشغالف میکنه این ورژن)
یا مثلا مکافی خودش خیلی افتضاح سیستم رو کند میکنه. (شما آنتی ویروستون رو برای چند دقیقه غیر فعال کنید و برنامه رو اجزا کنید ببینید مشکل حل میشه یا نه؟!)

همچنینی قدیمی بودن ویندوز باعث به وجود اومدن این مشکل میشه.
دیگه نمیخوام خیلیی مثال بزنم..... خودتون دنبال کنید که چه عواملی باعث استفاده بیشاز حد از رم تون میشه.

در ضمن! میتونید از تب Processes در تسک منیجر، این مطلب رو بفهمید.

امیدوارم مفید بوده باشه.

موفق باشید :11:

s-a-e-e-d
01-10-2009, 13:20
اینم عکس نیگا کن این رنگای قرمز آبی هستن
ولی خودم فکر میکنم این مشکل به خاطر سیستم دوربین باشه که pal هست آخه سیستم پیش فرض برنامه هم pal-d هست و نمیشه تغییرش داد، اگه میشد درست میشد چون برنامه های دیگه هم که میشه سیستمشون رو تغییر داد امتحان کردم هیچکدوم مشکل ندارن
در رابطه با این یکی دوستمون هم بگم رم من زیاد ازش استفاده نمیشه و فکر هم نمیکنم که رنگها ربطی به رم داشته باشن!
یه چیز دیگه اینکه توجه کن موس ها عین همن!!؟ داش مهدی تو رو میگما!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

mehdi_halla
02-10-2009, 21:26
اینم عکس نیگا کن این رنگای قرمز آبی هستن
ولی خودم فکر میکنم این مشکل به خاطر سیستم دوربین باشه که pal هست آخه سیستم پیش فرض برنامه هم pal-d هست و نمیشه تغییرش داد، اگه میشد درست میشد چون برنامه های دیگه هم که میشه سیستمشون رو تغییر داد امتحان کردم هیچکدوم مشکل ندارن

سلام . تو عکس چرا تمام تنظیمات رنگ روی 127 هستش؟ برا من یه جور دیگس.دستکاریش که نکردی ؛ Default رو زدی ببینی درست میشه یا نه؟
در ضمن وبکم برا کارت بهتر جواب نمیده.برا دوستم یه دونه فراسو 17 تومنی گرفتیم تصویرش خیلی عالی بود. دیگه درد سر تبدیل و کپچر هم نداری.(و شاید به همریختگی رنگ!).

s-a-e-e-d
04-10-2009, 10:34
حالا شما که اینقدر لطف کردی یه لطف دیگه کن یه برنامه ساده و روون مثل همون قبلی معرفی کن ایشالله کارمون درست میشه

mehdi_halla
06-10-2009, 00:11
سلام دوست عزیز
من دو تا دیگه برنامه رو دانلود و تست کردم(Abelcam و Christv) ولی جالب نبودن.
من Adsl ندارم وگرنه برنامه های حجیم تر(که احتمالا کامل تر هم باشن!) رو تست میکردم .