PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : انجمن پزشكي

كسرايي
21-09-2009, 12:12
با سلام، من كسرايي هستم.
من 14 سال پيش در ناحيه فوقاني سمت راست باسنم برجستگي ايجاد شد كه پس از مراجعه به جراح عمومي به من جراحي پيشنهاد شد والي من به جهت ترس از جراحي با گذاشتن دارويي گياهي به نام "مرحم سياه" مشكل را رفع كردم.
فروردين امسال پس از گذشت 14 سال دوباره به آن مشكل در ابعاد نسبتا بزرگتري در همان ناحيه مبتلا شدم كه پس از مراجعه به جراح عمومي با بيحسي موضعي تخليه شد و قرار شد كه من پس از مدتي مراجعه كنم.
اين بار نيز به جهت ترس از جراحي و اينكه به جهت وضعيت شغلي ام ناچار به نشستن هستم از اين اقدام منصرف شدم تا حالا كه پس از مدت پنج ماه بصورت خفيف تر ولي مانند دوره هاي قبل با درد و ناراحتي اين زايده ايجاد شد ولي با خوردن سه بسته كپسول آنتي بيوتيك "سفالوكسين" كاملا فروكش كرد.
به جهت اينكه منم اصلا آدم پرمويي نيستم و اينكه اين زائده هيچ گونه ترشحي ندارد مي خواستم بدانم آيا اين زايده همان كيست "پيلونيدال" است يا نه؟ و دوم اينكه آيا به قطع بايد جراحي كنم يا مي توانم با آنينت بيونتيك يا رعايت بهداشت و مراقبتهاي ويژه با اين مشكل كنار بيايم.
پيشاپيش از راهنمايي شما متشكرم.

saba_moha
23-09-2009, 22:55
سلام،همون طور که خودتون هم میگید پزشک به شما پیشنهاد جراحی داده،مطمئن باشید بهترین کار همینه،من موردی رو مثل شما در خانواده داشتم که با جراحی برطرف شد،البته 2 بار با فاصله زمانی 2 سال.شاید مورد شما فرق بکنه.ولی اگر هم جراحی بکنید و زخم اون رو براتون بخیه بزنن نه این که باز بذارن!بعد از یک هفته استراحت به راحتی میتونید فعالیت روزانتون رو از سر بگیرید،انتی بیوتیک یا مرهم فقط اون رو برا یک مدتی فروکش میکنه،ولی اون رو از بین نمیبره،پس به توصیه پزشکتون توجه کنید

eMer@lD
25-09-2009, 15:50
با سلام، من كسرايي هستم.
من 14 سال پيش در ناحيه فوقاني سمت راست باسنم برجستگي ايجاد شد كه پس از مراجعه به جراح عمومي به من جراحي پيشنهاد شد والي من به جهت ترس از جراحي با گذاشتن دارويي گياهي به نام "مرحم سياه" مشكل را رفع كردم.
فروردين امسال پس از گذشت 14 سال دوباره به آن مشكل در ابعاد نسبتا بزرگتري در همان ناحيه مبتلا شدم كه پس از مراجعه به جراح عمومي با بيحسي موضعي تخليه شد و قرار شد كه من پس از مدتي مراجعه كنم.
اين بار نيز به جهت ترس از جراحي و اينكه به جهت وضعيت شغلي ام ناچار به نشستن هستم از اين اقدام منصرف شدم تا حالا كه پس از مدت پنج ماه بصورت خفيف تر ولي مانند دوره هاي قبل با درد و ناراحتي اين زايده ايجاد شد ولي با خوردن سه بسته كپسول آنتي بيوتيك "سفالوكسين" كاملا فروكش كرد.
به جهت اينكه منم اصلا آدم پرمويي نيستم و اينكه اين زائده هيچ گونه ترشحي ندارد مي خواستم بدانم آيا اين زايده همان كيست "پيلونيدال" است يا نه؟ و دوم اينكه آيا به قطع بايد جراحي كنم يا مي توانم با آنينت بيونتيك يا رعايت بهداشت و مراقبتهاي ويژه با اين مشكل كنار بيايم.
پيشاپيش از راهنمايي شما متشكرم.

سلام
جواب این سوال رو پزشک معالجتون باید پاسخگو باشند و با معاینه دقیق میشه نظر داد..
اما برای باز شدن مسئله میتونم راهنماییتون کنم؛
اگر ترشحات نداره تب و یا قرمزی دیده نمیشه شما فقط تحت نظر باشید و بهداشت اون قسمت رو کاملا رعایت کنید
این عارضه اغلب بر اثر تعرق و استحمام کم بروز میکنند..
اگر ناگهان ظاهر شده و باعث آزار ممکن هست با یهوشی موضعی یک برش بسیار مختصر داده بشه تا چرکها خارج بشه ..

mashk00k
19-10-2009, 15:17
با سلام
من مشكل آلرژيك شديد دارم و به خاطر همين مشكل هر از چند گاهي مجبورم ضد التهاب استروييدي كه در بدن گاهي با هورمون هاي استروييدي طبيعي اشتباه گرفته ميشه مثل دگزامتازون مصرف كنم.چند روز پيش هم به خاطر ريزش مو به پزشك مراجعه كردم و به من فين پشيا تجويز كرد با توجه به اينكه فينااسترايد با مهار آنزيم رداكتاز از تبديل تستسترون كه يك هورمون استروييديه به دي هيدرو تستسترون جلوگيري ميكنه آيامصرف فين پشيا ميتونه جلوي خاصيت ضد التهابي استروييدها رو بگيره؟يا به عبارت ديگه آيا دي هيدرو تستسترون حاصل از تستسترون نقشي درخاصيت ضد التهابي هم داره؟پيشاپيش از پاسختون ممنونم.

zpr1384
13-11-2009, 11:23
پسرمن حدود4ساله است مدام بدنش جوش میزنه مخصوصا بعدازمصرف تنقلات شیرین الان یکی 2هفتست شیرینی اصلا نمیخوره ولی بازبدنش جوش میزنه چکارباید انجام بدیم

zpr1384
13-11-2009, 11:26
پسرمن حدود4ساله است مدام بدنش جوش میزنه مخصوصا بعدازمصرف تنقلات شیرین الان یکی 2هفتست شیرینی اصلا نمیخوره ولی بازبدنش جوش میزنه چکارباید انجام بدیم ببخشید ابتدا پوستش قرمزمیشه بعدازچندروزسرشون سفید میشه وخارش زیادی داره با اب وصابون میشوییم ولی بازازیه جای دیگش میزنه