PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : share کردن پرینتر

star61
17-09-2009, 17:57
سلام
در ابتدا از دوستانی که جواب میدن تشکر می کنم بعد سوالمو می پرسم.
تو شرکتی که کار می کنم یه شبکه کوچیک تشکیل شده از 5 تا کامپیوتر داریم .
همه کامپیوترا اینترنت رو از Access Point میگیرن و 3 تا پرینتر داریم که به یکی از کامپیوترا وصل هستن.
می خواستم ببینم راهی وجود داره که بشه پرینترا رو جوری تو شبکه Share کرد که لازم نباشه مستقیم به هاب متصل بشن و نیازی به کامپیوتری نباشه؟
می خوام پرینترا رو بزارم تو یه اتاق دیگه و از هر کدوم از کامپیوترا که لازم بود دستور پرینت رو بفرستم.
امیدوارم سوالم واضح باشه .
اگه کسی می تونهراهنمایی کنه بسم الله:11:

undertaker_ss
17-09-2009, 19:14
سلام
همه کامپیوترا اینترنت رو از Access Point میگیرن و 3 تا پرینتر داریم که به یکی از کامپیوترا وصل هستن.
می خواستم ببینم راهی وجود داره که بشه پرینترا رو جوری تو شبکه Share کرد که لازم نباشه مستقیم به هاب متصل بشن و نیازی به کامپیوتری نباشه؟
می خوام پرینترا رو بزارم تو یه اتاق دیگه و از هر کدوم از کامپیوترا که لازم بود دستور پرینت رو بفرستم.

بله شما یه کامپیوتر بگذارید توی اون اتاق و پرینترها رو بهش وصل کنید حالا توی قسمت printer and faxes پرینتر ها رو یکی یکی روشون رایت کلیک کنید و share رو بزنید

حالا توی بقیه کامپیوترها برید دوباره توی قسمت printer and faxes از قسمت سمت چپ add a printer رو بزنید
بعد گزینه دوم (A network printer.........) رو انتخاب کنید بعد ip اون کامپیوتری که پرینترها بهش وصل هستند رو بزنید و اسم پرینتر رو پیدا کنید

واسه همه پرینترها توی همه کامپیوترها این کار رو باید بکنید

bijibuji
17-09-2009, 22:40
سلام
راه صحیح و عملی این کار استفاده از Print Server هست.
این وسیله، دستگاهی ارزونه با امکان اشتراک پرینتر در شبکه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما باید یک عدد از این دستگاه رو تهیه کنی و کامپیوتر هات رو به یک سوئیچ یا هاب وصل کنی و سوئیچ یا هاب رو به این دستگاه با پورت LAN وصل کنی. حالا بری توی پنل اش ( با وارد کردن آدرس آی پی کانکتر LAN اش) و تنظیم کنی که کدوم کلاینت (آی پی آدرس) چقدر پرینت بگیر یا گزارش بگیری که کی چقدر گرفته و ایناو
در مدل های مختلف اش می تونی چندین پرینتر رو به پورت های مختلف اش وصل کنی.

سوالات بیشتر در زمینه شبکه ....
انجمن حرفه ای کامپیوتر ... pca دات آی آر

موفق باشید.

undertaker_ss
17-09-2009, 22:59
راه صحیح و عملی این کار استفاده از Print Server هست.
این وسیله، دستگاهی ارزونه با امکان اشتراک پرینتر در شبکه.

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

شما باید یک عدد از این دستگاه رو تهیه کنی و کامپیوتر هات رو به یک سوئیچ یا هاب وصل کنی و سوئیچ یا هاب رو به این دستگاه با پورت LAN وصل کنی. حالا بری توی پنل اش ( با وارد کردن آدرس آی پی کانکتر LAN اش) و تنظیم کنی که کدوم کلاینت (آی پی آدرس) چقدر پرینت بگیر یا گزارش بگیری که کی چقدر گرفته و ایناو
در مدل های مختلف اش می تونی چندین پرینتر رو به پورت های مختلف اش وصل کنی.

سوالات بیشتر در زمینه شبکه ....
انجمن حرفه ای کامپیوتر ... pca دات آی آر

موفق باشید.

قیمتش حدودا چنده؟
مثلن همین dlink اش

bijibuji
18-09-2009, 00:02
مثلا DP301U ساخت Dlink که این نوعه :10/100Mbps Fast Ethernet Print Server with 1 USB port
قیمت اش هست حدودا" 50 هزار تومن