PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شبکه وایرلس با یک سرور و هشت کلاینت رو چه جوری هماهنگ کنم؟

aqronis
15-09-2009, 12:47
درود بر همه دوستان.
در شرکت یه شبکه وایرلس داریم که 1 سرور با ویندوز 2003 سرور و 8 کامپیوتر کلاینت با ویندوز اکس پی و یه روتر وایرلس linksys داره.
همگی عضو یک دامنه هستند و DHCP و اکتیو دایرکتوری ویندوز سرور فعاله.
مواردی که ما از این شبکه انتظار داریم اینه:
1. یه برنامه حسابداری هست که باید رو همه سیستمها نصب باشه یا موجود باشه و باید با هم هماهنگ باشن، مثلا یه سیستم که مال انباره باید با سیستم حسابدار هماهنگ باشه و هر تغییر تو سیستم انبار تو سیستم حسابدار هم باید ایجاد بشه و برعکس.
2. سیستم سرور یه جور سیستم بکاپ هم باشه و این قابلیت رو داشته باشه که اطلاعات سیستمهای کلاینت هر چند وقت یه بار به روی هارد بکاپ سرور آپلود یا Cache بشه.
این سیستم ها رو من خودم شبکه کردم و اطلاعات زیادی در مورد شبکه و ویندوز سرور ندارم.
اگه دوستان راه حل، پیشنهاد و یا پست خاصی رو سراغ دارن که به من کمک کنه خیلی ممنون میشم تو این تاپیک قرار بدن.
(دوستان تا آخر هفته باید این شبکه فعال بشه...)

bijibuji
16-09-2009, 18:21
یه توضیح بده چیزی که داری روتر وایرلسه یا Access Point هستش؟
کلاینت هات کارت شبکه وایرلس دارن که بحث اون روتر وایرلس رو مطرح کردی؟
اگر ندارن باید یه سوئیچ 16 پورت بخری و همه کامپیوتر ها و اون Access Point و همینطور سرورت رو وصل کنی به سوئیچ.
تمام کارهایی که می خوای انجام بدی با همچین شبکه ای قابل انجامه.

aqronis
16-09-2009, 20:26
درود.
مرسی از جوابت.
دستگاه روتر هست به مدل Linksys brodband router wrt54gs.
همه کلاینت ها کارت شبکه وایرلس دارن.
یه مشکل جدید که دارم اینه که من یه دومین رو سرور ساختم و کلاینتها رو که به دومین Join میکنم دیگه آدرس و آی پی ندارن و در نتیجه تو شبکه نیستن، البته نمیدونم که این کار رو باید میکردم یا نه. وقتی هم عضو Workgroup ای که به نام دومین هست میذارم تو شبکه میان ولی از سیستمهای شبکه وارد اون سیستم نمیشه و ارور دسترسی میده که اجازه داده نشده. (البته این وقتیه که یوزر Guest فعاله، اگه غیر فعال باشه موقع دو کلیک روی آیکون سیستم مورد نظر توی شبکه پنجره یوزر باز میشه و قسمت یوزرش قابل دسترسی نیست و یوزر میهمان روشه و خوب بازم نمیره.)
تمام سیستمها چه کلاینت و چه سرور همدیگه رو Ping میکنن و سرور از طریق Remote Desktop هم به همه سیستمها دسترسی داره، اما تو قسمت شبکه داخل سیستم ها نمیره.