PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : هارد ساتا تو setup شناخته می شه ولی fdisk نمیشناستش

esmoeil
13-09-2009, 23:06
با سلام
من دو تا هارد یکی ساتا و یکی آی دی ای دارم . می خوام روی هارد ساتای 320 مکستور ویندوزsp2 xp نصب کنم ولی وقتی می خوام فرمت کنم نمی شه هاردساتا رو نمی شناسه .( توی setup هارد رو می شناسه ) اولین بار درایو c فرمت شد و موقع کپی فایلا گفت نمی تونه یه فایلو کپی کنه و چون فایل driver.cab بود بی خیال ادامه نصب شدم و ریست کردم . بعد از اون دیگه نتونس فرمت کنه به زور به 1% می رسید منم ریست می کردم . ولی حالا دیگه درایو C رو فرمت نمی کنه حتی خواستم فرمت fat کنم ولی بازم نشد ( درایوها قبلن ntfs بودن ) توی داس هم نمی تونم فرمت کنم ( چون پارتیشن ها رو نمشناسه ) و fdisk هم هارد رو نمی شناسه .
حالا وقتی سیستم روشن می شه بعد از اینکه درایوها رو شناخت می نویسه :
.
.
press del to ....setup , press f11 to ....
A:error drive
F1 to Resum

فقط می تونم F1 رو بزنم و وارد setup بشم در بقیه موارد جواب نمیده .

درمونده شدم . خواهشن راهنمایی کنین و بگین چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Mahdi.p30
13-09-2009, 23:55
با سلام
من دو تا هارد یکی ساتا و یکی آی دی ای دارم . می خوام روی هارد ساتای 320 مکستور ویندوزsp2 xp نصب کنم ولی وقتی می خوام فرمت کنم نمی شه هاردساتا رو نمی شناسه .( توی setup هارد رو می شناسه ) اولین بار درایو c فرمت شد و موقع کپی فایلا گفت نمی تونه یه فایلو کپی کنه و چون فایل driver.cab بود بی خیال ادامه نصب شدم و ریست کردم . بعد از اون دیگه نتونس فرمت کنه به زور به 1% می رسید منم ریست می کردم . ولی حالا دیگه درایو C رو فرمت نمی کنه حتی خواستم فرمت fat کنم ولی بازم نشد ( درایوها قبلن ntfs بودن ) توی داس هم نمی تونم فرمت کنم ( چون پارتیشن ها رو نمشناسه ) و fdisk هم هارد رو نمی شناسه .
.
.
F1 to Resum

درمونده شدم . خواهشن راهنمایی کنین و بگین چیکار کنم ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

اگه روی اون یکی هاردتون ویندوز نصب هست و درایو اکتیو داره ، وارد setup بشید و اونو به عنوان هارد اصلی قرار بدید و بالا بیارید
اگه نیست و خالی هست ، اول اونو به عنوان هارد اصلی بذارید و بعدش سی دی ویندوز رو بذارید و درایوها رو هر جوری دوست دارید تقسیم بندی کنید ، اولین درایوی که فرمت کنید ، به عنوان درایو primary شناخته میشه
بعد از طریق ویندوز ، با برنامه های مختلف یا با خود ویندوز ، اون یکی هاردتون رو ردیف کنید و حتما یادتون باشه که اولین پارتیشن رو primary بذارید و از stup ایندفعه اونو هارد اصلی بذارید و روش ویندوز نصب کنید

esmoeil
15-09-2009, 00:25
مرسی مهدی جان !
مشکل اصلی من اینه که بعضی وقتا هارد ساتا رو نمی شناسه و اگه میشه اون نرم افزارایی که گفتین چین و کارشون دقیقن چیه ؟ ( نرم افزاری که هارد رو تعمیر کنه هم وجود داره ؟ )

بازم ممنون از پاسختون

esmoeil
16-09-2009, 23:17
نبود یاری دهنده ای تا مرا یاری رساند ؟

esmoeil
17-09-2009, 00:44
نبود یاری دهنده ای تا مرا یاری رساند ؟

Lord_theOne
17-09-2009, 21:54
هاردت مكستوره ديگه
روي يك سيستمه ديگه تستش كن ببين حالش خوبه؟
و چه پاور داري؟
اينجا هم يك سر بزن

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
fixMBR‌هم مي تونه كمكت كنه

m_s_r_08
18-09-2009, 14:36
با سلام
.
.
F1 to Resum

از پارتیشن مجیک استفاده کن..........

p_samimi
20-09-2009, 14:20
از برنامه بوت Acronis استفاده کن.
احتمالا هم بوت سکتورت خراب شده هم پارتیشنش unallocate شده.
همه این مشکلات با Acronis حل میشه.