PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : خرید لب تاپ برای کارهای گرافیکی

pulp_152
10-09-2009, 23:50
سلام یک لب تاپ میخوام واسه کارای گرافیکی مثل 3d مکس

نظر خودم رو اینا هستش

sony fw490

dell vostro1510

قیمت هم 1250 جفتشون مثل هم ...

اگه چیز بهتری سراغ دارید معرفی کنید ... یا بگید کدوم بهتره :11:

amir200812
10-09-2009, 23:54
شما دارید SONY VAIO FW 490 رو با دل وسترو مقایسه می کنید؟ بنظر من سونی دل رو قورررررت میده! البته شما اگه مشخصات دقیق مثل سی پی یو و گرافیک رو میزاشتید بهتر میشد نظر داد!

pulp_152
11-09-2009, 00:07
f w490

cpu 2.53
ram 3
hdd 250
vga 1 gb ati 4650
lcd16

vostro

cpu 2.5

ram 4

hdd 320
vga 256 gfors 8400

lcd 15.4

ممنون

archipay
11-09-2009, 00:22
فقط HP PAVILION DV6-1125ee

amir200812
11-09-2009, 00:32
فکر کنم سی پی یو دل T9300 باشه! که فرکانس 2.5 GHz داره با 6مگ کش و 800 مگا هرتز اف اس بی! با مصرف 35وات!
و سی پیو سونی از نوع P8700 هست! فرکانس 2.53 گیگا هرتز با 3مگ کش و اف اس بی 1066! با مصرف 25 وات!

گرافیک 8400 با حافظه 256 مگ احتمالا DDR2 با رابط 64 بیت قابل مقایسه با ATI 4650 با یک گیگ مموری DDR3 با رابط 128 بیت نیست! تا جایی که من میدونم 4650 میتونه 9600 جیفورس رو شکست بده! 8400 جای خود دارد!
کیفیت ال سی دی سونی خیلی بالاتر از دل وسترو هست! زاویه دید محدود وسترو آدم رو خیلی رنج میده!
100% نمیدونم ولی فکر کنم رم دل با باس 667 هست! سونی 800 هست!

pulp_152
11-09-2009, 01:50
ببین توجه کن که برای کارهای گرافیکی میخوام مثل 3d max کدوم بهتره ؟

prowler88
11-09-2009, 10:46
برای کار گرافیکی اگه میخوای اصلا لپ تاپ نخر. ولی به هر حال گرافیک این دو تا اصلا قابل مقایسه نیست. 4650 الان قوی ترین گرافیکیه که تو بازار موجوده.

amir200812
11-09-2009, 11:31

بنظر من در تمام موارد بجر کش! سونی برتر هست! خیلی هم برتر هست!(البته برای کارهای گرافیکی کش مهم هست)
درضمن تا جایی که من خودم تجربه کردم وسترو بیشتر داغ میکنه!

pulp_152
11-09-2009, 13:52
4650 چنده ... خوب کش خیلی مهمه ..
بعد اینکه قابل مقایسه نیست یعنی چی ؟

prowler88
11-09-2009, 14:18
FW 490 گرافیک 4650 داره. الان تو بازار ایران تقریبا بالاتر از این مدل کارت گرافیک برای لپ تاپ نداریم. قابل مقایسه نیست هم یعنی این که 4650 خیلی قویتر از 8400 هست.

alisharapova
11-09-2009, 14:20
برای کارای گرافیکی یا سونی بگیر یا اپل dell اصلا به درد نمیخوره

amir200812
11-09-2009, 15:01
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنظر شما قابل مقایسه هستند؟
ظاهر هم معلوم کدوم بهتره!!

prowler88
11-09-2009, 15:19
شما که این حرف رو میزنین حتما دلیل هم براش دارین دیگه. سراپا گوشیم...

بنظر شما قابل مقایسه هستند؟
ظاهر هم معلوم کدوم بهتره!!
مگه به ظاهره؟

amir200812
11-09-2009, 16:19
مگه به ظاهره؟
به ظاهر هم ربط داره!
نظر شخصی من اینه که دل وسترو با هر مشخصاتی پیش سونی fw حرفی نداره برای گفتن!
حتی بهتر بگم : بنظر من خریدن وسترو بیرون ریختن پول هست!(نظر شخصی من هست)

درضمن بهتره دوستان روی مارک و مدل ها تعصب بیخودی نشون ندن!

REGISTERED USER
11-09-2009, 16:24
خیر دوست عزیز

اگر اینطوره ما باید کلا بیخیال بهترین نوت بوک جهان یعنی IBM Thinkpad بشیم به خاطر ظاهرش !!! این سری خاص نوت بوک های سونی رو هم میزاره توی جیبش !!!

ظاهر مهم نیست ... مهم کیفیت ساخت و موناژ و بدنه هست!

amir200812
11-09-2009, 16:57
خیر دوست عزیز

اگر اینطوره ما باید کلا بیخیال بهترین نوت بوک جهان یعنی IBM Thinkpad بشیم به خاطر ظاهرش !!! این سری خاص نوت بوک های سونی رو هم میزاره توی جیبش !!!

در مورد قطعات و کیفیت و قدرت قبلا بحث شده بود! و من خواستم درمورد ظاهر هم بحث کنم!

درضمن از این مواردی که میگید کدومش در مورد دل وسترو درست هست؟

rashidi.jalal
11-09-2009, 17:01
سلام.
بچه ها سونی مدل fw 46 gj/b یرم میاد؟

prowler88
11-09-2009, 18:55
به ظاهر هم ربط داره!
نظر شخصی من اینه که دل وسترو با هر مشخصاتی پیش سونی fw حرفی نداره برای گفتن!
حتی بهتر بگم : بنظر من خریدن وسترو بیرون ریختن پول هست!(نظر شخصی من هست)

درضمن بهتره دوستان روی مارک و مدل ها تعصب بیخودی نشون ندن!
من که روی هیچ مارکی تعصب ندارم. همه شونو دوست دارم. ولی اینجوری هم نیست که میگی پول دور ریختنه.

خیر دوست عزیز

البته با شما هم مخالفم :20: ظاهر مهمه. یه جوری باشه آدم چشمش به لپ تاپ می افته یاد بدبختیاش نیافته. ولی ملاک نیست. یعنی درست نیست آدم یه لپ تاپ رو به خاطر ظاهرش انتخاب کنه. هر چند هر چقدر هم که طراحی زیبا باشه بعد از یه مدت برای آدم یکنواخت و تکراری میشه. ارگونومیک و کاربردی بودن مهمتر از زیبا بودنه.

در مورد قطعات و کیفیت و قدرت قبلا بحث شده بود! و من خواستم درمورد ظاهر هم بحث کنم!

درضمن از این مواردی که میگید کدومش در مورد دل وسترو درست هست؟
متوجه منظورت نشدم. یعنی ووسترو کیفیت ساخت یا مونتاژش بده؟

amir200812
11-09-2009, 19:19
متوجه منظورت نشدم. یعنی ووسترو کیفیت ساخت یا مونتاژش بده؟

تجربه من از استفاده از وسترو 1520 به مدت چند هفته اینه!
من حالا برای هیچ کش پیشنهاد نمیدم! چون بنظر من خیلی آدم رو اذیت میکنه!

prowler88
11-09-2009, 19:35
تجربه من از استفاده از وسترو 1520 به مدت چند هفته اینه!
من حالا برای هیچ کش پیشنهاد نمیدم! چون بنظر من خیلی آدم رو اذیت میکنه!
منظورت همین سری جدید ووستروئه؟

saeid4012
11-09-2009, 19:53
اگه واسه کارای گرافیکی می خوایی تو خرید مک بوک شک نکن مهمترین دلیلش به خاطر مکینتاشیه که روش نصبه البته اگه واقعا حرفه ای هستی من خودم 3dmx کار می کنم ولی چون اون مدل مک بوکو که من می خواستم پولم بهش نرسید قیدو زدم که در میومد 2.6 تومن البته واقعا هزینه پرداختی واسه مک بوک هیچ جای نگرانی نداره چون پشیمونی نداره ولی وقتی پول نداشته باشی دیگه چه کار باید بکنی بگذریم
پیناهد من به ما sony هست به خاطر اینکه من به شخصا از دل خاطر خوبی ندارم و از قیافشم بدم میاد

REGISTERED USER
11-09-2009, 21:52
سلام.
بچه ها سونی مدل fw 46 gj/b یرم میاد؟

سلام علیکم ... حال شما خوبه ؟ چه خبر ! :18:

alisharapova
11-09-2009, 22:02
شما که این حرف رو میزنین حتما دلیل هم براش دارین دیگه. سراپا گوشیم...

دوست عزیز در مورد لپ تاپ سونی هیچ نظری ندارم ولی در مورد لپ تاپ های اپل نه شما و نه هرکسی دیگه ای هم نمیتونه هیچ ایرادی براش بگیره الان خوف ترین و سنگین ترین کارها رو با محصولات اپل انجام میدن چه برسه به کارای گرافیکی و مونتاژ درسته؟

prowler88
11-09-2009, 23:06
دوست عزیز در مورد لپ تاپ سونی هیچ نظری ندارم ولی در مورد لپ تاپ های اپل نه شما و نه هرکسی دیگه ای هم نمیتونه هیچ ایرادی براش بگیره الان خوف ترین و سنگین ترین کارها رو با محصولات اپل انجام میدن چه برسه به کارای گرافیکی و مونتاژ درسته؟
خب ظاهرا شما هم جزء اون دسته از دوستانی هستید که تعصب شدید روی یه برند دارن.
من ترجیح میدم پاسخ سوال شما رو واگذار کنم به دوستان و اساتید دیگه. چون قبل از این هم چندین بار بحث سر برند داشتیم.

alisharapova
12-09-2009, 18:29
نه نه نه اصلا صحبت سر تعصب داشتن رو یه برند خاص نیست.
شما میشه بگید که ایا حرف من درسته یا نه ؟فقط میخوام خودتون تایید کنید که روی اپل برای کارای گرافیکی و مونتاژ و فیلم سازی ...هنوز برندی نیومده خواهش میکنم جواب بدید.

prowler88
12-09-2009, 20:06
نه نه نه اصلا صحبت سر تعصب داشتن رو یه برند خاص نیست.
شما میشه بگید که ایا حرف من درسته یا نه ؟فقط میخوام خودتون تایید کنید که روی اپل برای کارای گرافیکی و مونتاژ و فیلم سازی ...هنوز برندی نیومده خواهش میکنم جواب بدید.
قضیه اینجاست که نوت بوک های اپل از کارت گرافیک های 9400 و 9600 استفاده میکنن. 9400 که کارت ضعیفیه. 9600 قدرت خوبی داره ولی گرافیک های بهتر از این فراوونه. معمولا موقعی میگن فلان دستگاه برای کار گرافیکی خوبه که گرافیک خوبی داشته. غیر از اینه؟ حالا شما میگی اپل بهترین انتخاب برای کار گرافیکیه. در صورتی که گرافیکش قوی ترین گرافیک نیست.
البته یه بحث دیگه هم هست که ممکنه بعضیا بگن بعضی از برنامه های ادیت صدا و یا برنامه های گرافیکی و... هستند که فقط روی سیستم عامل مک کار میکنن. خب اگه کسی حتما بخواد از این برنامه ها استفاده کنه حتما باید مک بخره. ولی از نظر قدرت گرافیک iMac ها و MacBook ها قویترین نیستند.

alisharapova
12-09-2009, 21:57
دوست عزیز حرف شما کاملا درست ولی برای یه کار گرافیکی تنها یه گرافیک خوب لازم نیست بلکه باید یه CPU قوی رم بالا و کلا یه سیستم خوبی جمع کنی که در برند اپل قطعات طوری رو هم سوار شدن که کار رو برای یه کار گرافیکی خیلی اسون میکنن اگه شما با photo shop یا adobe premier در مکینتاش کار میکردید این حرف منو تایید میکردید.
ولی اینم قبول دارم شاید ادم خودش یه سیستمی جمع کنه که از همه نظر تک باشه و یه گرافیک خوف داشته باشه ولی منظور من اینه بین dell و sony و یا هر برند دیگه اپل حرف اولو میزنه نه اینکه قویترینه.
با تشکر

amir200812
12-09-2009, 22:10
دوست عزیز حرف شما کاملا درست ولی برای یه کار گرافیکی تنها یه گرافیک خوب لازم نیست بلکه باید یه CPU قوی رم بالا و کلا یه سیستم خوبی جمع کنی که در برند اپل قطعات طوری رو هم سوار شدن که کار رو برای یه کار گرافیکی خیلی اسون میکنن اگه شما با photo shop یا adobe premier در مکینتاش کار میکردید این حرف منو تایید میکردید.
ولی اینم قبول دارم شاید ادم خودش یه سیستمی جمع کنه که از همه نظر تک باشه و یه گرافیک خوف داشته باشه ولی منظور من اینه بین dell و sony و یا هر برند دیگه اپل حرف اولو میزنه نه اینکه قویترینه.
با تشکر

این حرف کمی منطقی نیست!حتی خنده داره! شمانمیتونید بین برند ها مقایسه کنید! هر برندی ممکنه مدل خوب و بد داشته باشه!
من در کیفیت اپل شک ندارم ولی بنظر من اپل ها زیادی گرون هستند! با اون پول میشه از برندهای مثل سونی یا دل لپتابهای خیل قویتری خرید!

alisharapova
12-09-2009, 22:37
دوست عزیز شما اگه درست بخونید میفهمید که گفتم بین برندها همیشه حرف اول رو میزنه نه اینکه قویترینه
ببینید یه رم 2gig در اپل در مقابل یه رم 4gig مثلا در لپ تاپ dell هستش حالا شما هیچ وقت نمیتونید بگید که گرافیک 9400 اپل ضعیفه چون گرافیک 9400 اپل خیلی قویتر از گرافیک 9400 در برند دیگست و این فقط بخاطر مچ بودن همه قطعات باهم در اپل هست من هیچ وقت نگفتم اپل قویترینه
و اینکه اپل در مقابل قطعات و خدماتی و در کل سیستمی که بهت میده هیچ وقت نمیشه گفت گرونه

prowler88
12-09-2009, 22:51
با تشکر
بالاخره اپله دیگه. حتما یه چیزی هست که این همه طرفدار داره.
البته فکر نمیکنم برتری اپل به خاطر هیچ کدوم از قطعاتش باشه و پروسسور و رم هم همونیه که روی بقیه هست. ولی مثل این که سیستم عاملش بهتر از ویندوزه برای کار با برنامه های سنگین.

mmsm
13-09-2009, 11:13
خیر دوست عزیز

REGISTERED USER جان ...
اینقدر در باره ی قیافه ی این بنده خدا بد گفتی بخدا با ترس و لرز رفتم طرفش ... مخصوصا این که خودم تهران نبودم و یکی از اشنایان برام اورد ... هر بار هم که پستای شما رو در باه ی t400 می خوندم ... باز به شک می افتادم ... اخه بهر حال ظاهر هم خیلی مهمه !!! (مخصوصا که منم دخترم و حسااااااااااااس :8:) ولی الان لپتاپ کنارمه ... خداییش خیلی هم خشگله ... یعنی اینقدر سادس که هیچ وقت از مد نمی افته ... من که خیلی خوشم اومد ازش ... فعلا هم که اول کارشه چند تا از کارای خفن که پی سی خفن خودم به زور می کشیدش رو ریختم روش ببینم چجوریه اخ نگفت ... سرعت و کیفیت و ... هم حرف نداره ... یه سونی هم گذاشتم کنارش سونی ه 3 سوته داغ کرد ولی این انگار نه انگار ... بهر حال من فکر کنم t400 واقعا در ایران مظلوم واقع شده ... من خودم هم اگثر کارهای گرافیک و سه عدی سازه ... ولی فکر کنم !!! بتونم روی لپتاپم حساب کنم ... (شارژ باتریش منو کشته .... 6 ساعت اخ نمی گه ...)

:8::8::8:

REGISTERED USER
13-09-2009, 14:29
مخصوصا که منم دخترم و حسااااااااااااس

عجب ... باورت میشه دخترا اصلا سمت این نوت بوک نمی روند ؟ :دی

سادگی عجیبی داره و به نحوی دوست داشتنی هست ... ببینید نوت بوکی استایلیش و زیباست که درون طرح استفاده شده و نیز تعدد رنگ و انحنا داره ولی IBM مثل یک کتاب سیاه رهنگه ولی باز هم جذابه ... طراحی کلید ها ساده است ولی زیباست !

کلا لنوو محصولات تاپی داره ولی در ایرا طرفدار زیادی نداره

اینجا ملت می خواهند برن FW بخرند و بشین فیلم فول اچ دی و بازی فول اچ دی ببیند و خودشون رو گول بزند ... نیست کسی که لپ تاپ شناس باشه :دی

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

از قابلیت های سکوریتی و think vantage اون لذت ببرید

یا علی

prowler88
13-09-2009, 20:22
اینقدر سادس که هیچ وقت از مد نمی افته ...
دقیقا. همیشه چیزایی که بیش از حد ساده ن هیچ وقت از مد نمی افتن.

shams183
13-09-2009, 22:49
لطفاً من تازه ميخوام يه لب تاب بخرم چه مدلي را بهم پيشنهاد مي كنين

prowler88
14-09-2009, 11:20
همین؟؟؟؟؟
خودتو بذار جای من نوعی. چه جوابی میتونم بدم؟

REGISTERED USER
14-09-2009, 13:03

اینو بخر دوست من ...

اگر اطلاعات بیشتر میخوای بگو بگم کدوم عروسک فروشی !!! :31:

ملت همینطوری مشاوره می کنند که بازاری جماعت سرتون کلاه میزاره به این گشادی ! :27:

prowler88
14-09-2009, 13:28
اینو بخر دوست من ...

ملت همینطوری مشاوره می کنند که بازاری جماعت سرتون کلاه میزاره به این گشادی ! :27:
وااااااای. خدا ازت نگذره. روزمو ساختی. :39: (اخطار نگیری دوباره)

حالا به نظرت این مدله که عکسشو گذاشتی بهتره یا vostro 1320؟ البته من طراحی اینو بیشتر قبول دارم. ولی میگن برای مهندس عمران vostro انتخاب بهتریه.

REGISTERED USER
14-09-2009, 13:57
ووسترو ارزونه ... ولی من خودم همیشه lenovo را دوست داشتم .. .قیافش شبیه دمپایی هست ولی جدا سیستم های امنیتی قوی داره

saaaraaa
14-09-2009, 14:22
اینو بخر دوست من ...

اگر اطلاعات بیشتر میخوای بگو بگم کدوم عروسک فروشی !!! :دی

ملت همینطوری مشاوره می کنند که بازاری جماعت سرتون کلاه میزاره به این گشادی ! [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](33).gif

اول اينکه سلام

دوم اينکه..با اينکه کلي به اين کامنت خنديدم ولي به نظرم درست نيست اينجوري تمسخر کنيم همديگه رو
و اما

من همه اين پست هارو خوندم

اين بنده خدا ميخواست نتيجه گيري کنه که چه لپ تاپي بهتره...دقيقا همين سوال منم هست
براي کار گرافيکي سنگين ... مکس و مايا و زيبراش و غيره.. من پرسيدم گفتند بايد کش و سيپيو و گرافيک بالا باشه .. هارد هم که جاي خود داره( :دي الان چي موند که نبايد بالا باشه؟‌:31: )... خب
الان ميمونه مقايسه....
من با دل و اچ پي و وايو و توشيبا کار کردم

از توشيبا که اصلا دل خوشي ندارم...مدام در حال غش و ضعفه
از دل هم کلا بدم مياد

ميمونه اچ پي و وايو

مسلما وايو خيلي بهتر از اچ پي هستش... اما

چه مدلش؟

اين چيزايي که خوندم تو اين تاپيک من چيزي دستگيرم نشد :دي ... خدا رو خوش مياد بياين درست و حسابي توضيح بديد.

پول اپل خريدن هم ندارما...گفته باشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ماشالله چيخده حرف زدم:43:

AMIRICE
14-09-2009, 14:58
اینو بخر دوست من ...

به نظر من راهنمایی کاملا عالی و عادلانه یی بود . ممنون
دوست عزیزی که شما خودت برا خودت اصلا وقت نمیزاری و حتی محدوده قیمتی هم که میخوای نمیگی انتظار داری چه جوابی به شما بدن اگر جواب هم ندن نارحت میشید که چرا جوای ندادید ( کسایی که گفتن جناب REGISTERED USER مسخره کردن)
در هر صورت از جناب REGISTERED USER تشکر میکنم.

alisharapova
14-09-2009, 16:06
اول اينکه سلام

دوم اينکه..با اينکه کلي به اين کامنت خنديدم ولي به نظرم درست نيست اينجوري تمسخر کنيم همديگه رو
و اما

من همه اين پست هارو خوندم

اين بنده خدا ميخواست نتيجه گيري کنه که چه لپ تاپي بهتره...دقيقا همين سوال منم هست
براي کار گرافيکي سنگين ... مکس و مايا و زيبراش و غيره.. من پرسيدم گفتند بايد کش و سيپيو و گرافيک بالا باشه .. هارد هم که جاي خود داره( :دي الان چي موند که نبايد بالا باشه؟‌:31: )... خب
الان ميمونه مقايسه....
من با دل و اچ پي و وايو و توشيبا کار کردم

از توشيبا که اصلا دل خوشي ندارم...مدام در حال غش و ضعفه
از دل هم کلا بدم مياد

ميمونه اچ پي و وايو

مسلما وايو خيلي بهتر از اچ پي هستش... اما

چه مدلش؟

اين چيزايي که خوندم تو اين تاپيک من چيزي دستگيرم نشد :دي ... خدا رو خوش مياد بياين درست و حسابي توضيح بديد.

پول اپل خريدن هم ندارما...گفته باشم [ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

ماشالله چيخده حرف زدم:43:
با این چیزایی که شما گفتید احتمالا با برنامه های خیلی سنگین کار میکنید که خودتون به بعضی از اونا اشاره کردید برای این کارا فقط اپل بگیر به ازای پولیم که میدی مطمئن باش دو سه برابرش سود میکنی.حالا باز تصمیم با خودته

doctor_x
16-09-2009, 11:33
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
asus G50vt

hard:320/7200rpm
ram:4
geforce 9800

best for game and graphic

alisharapova
16-09-2009, 15:37
برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
asus G50vt

hard:320/7200rpm
ram:4
geforce 9800

best for game and graphic
'گرافیکش عالیه cpu ضعیفی داره.ولی در مجموع خوبه.