PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نصب ویندوزم خیلی طول می کشه

hadi_vazi
10-09-2009, 16:23
سلام من تا حالا چند باری ویندوز 7 با نسخه های مختلف رو روی سیستمم نصب کردم یه مشکلی توی نصب اولیه ویندوز دارم :
نصب ویندوزم از لحظه بوت تا صفحه اولیه ویندوز 1ساعت طول می کشه بعد از اینکه سیستم از روی cd بوت می شه لود اولیش که می گذره تا انتخاب درایو هارد چند تا صفحه باز می شه که برای من هر کدوم از صفحه ها با فاصله5 دقیقه ای به صفحه بعد میره تا به به قسمت انتخاب درایو هارد برسه نمی دونم مشکل از کجاست رو چندتا سیستم دیگه نصب کردم تو 3 دقیقه می رسه به انتخاب درایو هارد ولی مال من 20 دقیقه طول می کشه این مشکل رو با ویندوز ویستا هم داشتم هنوز هم حل نشده.
این رو هم بگم که وقتی میخواد هر قسمتی رو باز کنه cd توی dvd rw من نمی چرخه بعد از 5 دقیقه شروع به چرخش که می کنه صفحه ها میاد بالا از dvd-rw هم نیست چون چندتا عوض کردم همشون همین جوریه.

bynam
10-09-2009, 17:34
سلام من تا حالا چند باری ویندوز 7 با نسخه های مختلف رو روی سیستمم نصب کردم یه مشکلی توی نصب اولیه ویندوز دارم :
نصب ویندوزم از لحظه بوت تا صفحه اولیه ویندوز 1ساعت طول می کشه بعد از اینکه سیستم از روی cd بوت می شه لود اولیش که می گذره تا انتخاب درایو هارد چند تا صفحه باز می شه که برای من هر کدوم از صفحه ها با فاصله5 دقیقه ای به صفحه بعد میره تا به به قسمت انتخاب درایو هارد برسه نمی دونم مشکل از کجاست رو چندتا سیستم دیگه نصب کردم تو 3 دقیقه می رسه به انتخاب درایو هارد ولی مال من 20 دقیقه طول می کشه این مشکل رو با ویندوز ویستا هم داشتم هنوز هم حل نشده.
این رو هم بگم که وقتی میخواد هر قسمتی رو باز کنه cd توی dvd rw من نمی چرخه بعد از 5 دقیقه شروع به چرخش که می کنه صفحه ها میاد بالا از dvd-rw هم نیست چون چندتا عوض کردم همشون همین جوریه.
من دقیق همین مورد رو در سیستمم دارم اما در لپ تابم اصلا اینجور نیست هر دو تا هم کانفینگ خوب وقوی دارند

hadi_vazi
11-09-2009, 15:50
یه نفر دیگه هم این مشکل رو داره پس حداقل یکی جواب بده چکار باید بکنیم؟

Jayfiend
11-09-2009, 15:57
منم همین مشکل رو دارم !

nitro
11-09-2009, 16:21
ظاهرا یه ناسازگاری سخت افزاری وجود داره
شما مشخصات کامل سخت افزارهاتو بنویس
در ضمن اگر از بیش از یک RAM استفاده می کنی فقط یکیشو بذار و دوباره تست کن (اگر حل نشد جابجا کن و دوباره نصب کن)
همچنین اگر هارد دیکه ای در اختیاز داری یا بار روی سیستمت سوار کن و روی هارد جدید هم تست کن (سوال: هاردتون IDE هست یا SATA)
این مشکل حتی می تونه به خاطر DVD-Drive هم باشه . اگر میتونی با یه DVD-Rom دیگه نصب رو انجام بده (یا حداقل کابلش رو عوض کن) یا اینکه از DVD ویندوز یه کپی با سرعت پایین بگیر و دوباره تست کن
در ضمن توضیح بده که DVD-Rom شما با چه نوع کابلی وصل به سیستم هستش؟ اگر IDE هست چند پینه؟ و آیا روی همون کابل DVD-Rom یا هارد دیگه ای هم وصل هست؟

hadi_vazi
11-09-2009, 16:31
ممنون از راهنمائیت از این چندتا راهنمائیت چند تاش رو تست کردم:
اگه از سخت افزارمه من باسیستم قدیمم که هیچکدوم از قطعات اون توی این سیستمم نیست.
هارد هم رو چندتا هارد تست کردم همین الان هم دوتا هارد دارم هردوتا همین جوره.
از dvd-r هم نیست چون اون رو هم تازه عوض کردم
فقط میمونه رم که گفتی که الان دوتا رم 2گیگ dominator روش نسبه این رو تست می کنم جوابش رو می گم همین جا.

rezabanderas2000
11-09-2009, 16:58
یه نفر دیگه هم این مشکل رو داره پس حداقل یکی جواب بده چکار باید بکنیم؟

آقا من هم این مشکل رو داشتم اما در لپتاپم این مشکل نبود برای حل مشکل باید درایو A[فلاپی] رو disable کنید به این شکل که وارد صفحه setup مادربرد شوید(البته بسته به نوع مادر برد gigabyte یا asus) این کار را انجام دهید
در ضمن هیچ ربطی به خرابی سخت افزار نداره

bynam
11-09-2009, 23:47
آقا من هم این مشکل رو داشتم اما در لپتاپم این مشکل نبود برای حل مشکل باید درایو A[فلاپی] رو disable کنید به این شکل که وارد صفحه setup مادربرد شوید(البته بسته به نوع مادر برد gigabyte یا asus) این کار را انجام دهید
در ضمن هیچ ربطی به خرابی سخت افزار نداره
من این کار را کرده ام اما بازم همونطوره

ffs1978
12-09-2009, 07:52
دوست عزيز شايد DVD درايوت كنده !!!

hadi_vazi
12-09-2009, 18:32
نه آقا این تایپیک چند روزه ما رو گذاشته سر کار و هیچ جواب درست و حسابی به آدم نمی دن چرا اینجوریه آخه؟
هی میان تایپیک اضافه می کنن ولی همش تکراری هیچ کی اصلا مشکل رو انگار کامل نمی خونه
بابا من اصلا فلاپی درایو ندارم اصلا چه ربطی داره dvd رو هم همین امروز عوض کردم یه پلکستور خریدم 72000 تومن همونجوری بود دوتا رمم رو طبق گفته دوستمون کم کردم تک گذاشتم تو هر کدوم از جاهای رم نشد بهد دو رم رو تو جاهای مختلف گذاشتم ولی باز نشد دیگه چیکار کنم آخه من؟
اینم کل قطعات من:
main: gigabyte uds3r p45
cpu : intel core 2 dou 8400
ram : 2*2g dominator
graphic : ati 4850 his ice q 4
hard :maxtor 500g -segatec 1000g
dvd rw: samsung sh - plextor px 850 as
power : green 885w
چیز دیگه هم لازمه بگم؟

rezabanderas2000
12-09-2009, 20:37
نه آقا این تایپیک چند روزه ما رو گذاشته سر کار و هیچ جواب درست و حسابی به آدم نمی دن چرا اینجوریه آخه؟
هی میان تایپیک اضافه می کنن ولی همش تکراری هیچ کی اصلا مشکل رو انگار کامل نمی خونه
بابا من اصلا فلاپی درایو ندارم اصلا چه ربطی داره dvd رو هم همین امروز عوض کردم یه پلکستور خریدم 72000 تومن همونجوری بود دوتا رمم رو طبق گفته دوستمون کم کردم تک گذاشتم تو هر کدوم از جاهای رم نشد بهد دو رم رو تو جاهای مختلف گذاشتم ولی باز نشد دیگه چیکار کنم آخه من؟
اینم کل قطعات من:
main: gigabyte uds3r p45
cpu : intel core 2 dou 8400
ram : 2*2g dominator
graphic : ati 4850 his ice q 4
hard :maxtor 500g -segatec 1000g
dvd rw: samsung sh - plextor px 850 as
power : green 885w
چیز دیگه هم لازمه بگم؟

من نگفتم که شما فلاپی درایو داری یا نه
مسئله این هست که شما باید درایو A رو از داخل setup حذف یا disable کنید چون این درایو وجود داره

nitro
12-09-2009, 22:08
دوست عزیز
شما با یه DVD دیگه تست کردی ؟ یا فقط همونه و هر بار با همون تست می کنی؟؟

hadi_vazi
13-09-2009, 08:33
دوست عزیز
شما با یه DVD دیگه تست کردی ؟ یا فقط همونه و هر بار با همون تست می کنی؟؟

اگه منظورتون از dvd همون dvdr بله هم با این جدیده و هم با دومدل قبلی مشکل داشتم-اگه هم منظورتون خود دیسک ویندوزه بله هم با این نسخه آخر ویندوز 7 و هم با نسخه بتا ویندوز 7 و هم با نسخه 1 و 2 ویندوز ویستا همین طور بوده.
مسئله اینه که من تمام قطعاتم هر چند مدت عوض شده و با همه مدله کار کردم. ولی هیچکدوم...

hadi_vazi
13-09-2009, 08:37
راستی هم dvd-r و هم dvd-rw ا کایل ساتا وصله هم دو تا هارده با کابل ساتا وصله اون موردی رو هم که در مورد فلاپی گفتید چشم بعد از ظهر تست می کنم جواب میدم بهتون.

hadi_vazi
13-09-2009, 17:41
سلام من این مورد فلاپی رو هم تست کردم ولی جوابی نگرفتم یه موضوعی رو هم بگم شاید کمک کنه من اکثر مواقع که سیستمم بوت می شه بالا میاد قبل از اینکه صفحه ویندوز بالا بیاد dvd rw خودش خود به خود شروع به چرخش سی دی داخل درایو می کنه نمی دونم دلیلش چیه گفتم شاید ربط داشته باشه گفتم.
فقط تورو خدا باز نگید از dvd rw سیستممه که تا حالا چند باریه عوضش کردم.

V i r u s e r
13-09-2009, 18:03
شاید اشکال از مادر بوردتونه اونو عوض کردین؟
اگه ماذدربورد خراب باشه نمیتونه به همه ی قطعات درست برسه
BIOS تون هم اپگرید یا دانگرید کنید و تست کنید

hadi_vazi
13-09-2009, 23:08
من رو سه مدل مادربرد تست کردم همینه:
asus maximus 2 formulla
giga uds3r p45
asus striker exterem

naghebeh
23-09-2009, 22:22
منم این مشکل رو دارم هر قسمت 4 5 دقیقه طول میکشه تا مرحله نصب هم میره ولی اونجاییکه در حال نصبه و دونه دونه تیک میزنه بعد از مرحله دوم در مرحله سوم یک دفعه سیستم هنگ میکنه و موس از کار میافته بعدشم...
مادربوردم یکمی قدیمیه گفتم شاید بخاطر سرعت مادر بورد باشه رفتم توی setup و اون رو روی top performance تنظیم کردم
ولی ایندفعه حدود یک ربع نشستم اولین مرحله رو هم رد نکرد چه برسه به setup

ممکنه از برق پاور باشه آیا؟؟؟؟؟!!!!!

امير موسر
23-09-2009, 22:35
این مورد با سیستمای اینتل اینجوریه ! منم با 5-6 تا سیستم تست کردم همین مقدار طول میکشه ! ولی با یه سیستم نسبتا ضعیف AMD شایدذ باورتون نشه ولی کله ویندوز ریختن 20 دقیقه هم نمیکشه ! اون قسمتایی که برای انتخاب درایوره و کند میره برای AMD دقیقا شاید 2-3 ثانیه طول بکشه !

سیستمایی که تست کردم :

AMD :
CPU AMD X2 5000
RAM : 2 * 1 GI 800

INTEL1 :
CPU : E5300
RAM : 2 * 1 GIG 800

INTEL2 :
SCPU : E7300
RAM : 2 * 1 GIG 800

INTEL3 :
CPU : E6550
RAM : 2 * 2 GIG 800

INTEL4 :
CPU : 3.2 FULL
RAM : 2 * 512

همه این سیستمای اینتلی که گفتم هم از اون سیستم AMD قوی ترن بغیر از سیستم اینتل 4 !

حالا نمیدونم مشکل دقیقا از اینه یا نه !! ولی همه اینتل ها نزدیک به 1 ساعت طول می کشید !

ieeeman
24-09-2009, 09:56
بایوس ببم جان آپدیت کن میگی نه نگاه کن!
ولی اینجوری که شما میگه احتمال زیاد از نسخه دی وی دی باید باشه
چون من رو سیستم 4 شما با چیپ مادربرد 945 پی نصب کردم البته از روی فلش مموری 14 دقیقه شد!

شما باید نوع ملدربرد رو بگب و ورژن بایوسش رو
اینقدر هم به amd بد نگو

naghebeh
24-09-2009, 23:50
بایوس ببم جان آپدیت کن میگی نه نگاه کن!
ولی اینجوری که شما میگه احتمال زیاد از نسخه دی وی دی باید باشه
چون من رو سیستم 4 شما با چیپ مادربرد 945 پی نصب کردم البته از روی فلش مموری 14 دقیقه شد!

شما باید نوع ملدربرد رو بگب و ورژن بایوسش رو
اینقدر هم به amd بد نگو

میشه یکی ترجمه کنه!!!!!!!!!!!!!

haa
25-09-2009, 13:20
من هم همین مشکل رو داشتم . این بخاطر اینکه می خواهد یک قطعه سخت افزاری بشناسه که اصلا وجود نداره و باید اون قطعه رو از توی bios غیر فعال کرد.
مثلا من به جای floppy از card reader استفاده می کنم . و وقتی می خواستم ویندوز رو از BOOT نصب کنم هر مرحله که می گذشت حدود 5 دقیقه طول می کشید ولی وقتی floppy رو از bios غیر فعال کردم درست شد.:31:
ربطی هم به نوع مادر بورد و پردازنده و ... نداره.
برای این کار اگه مار بوردتون گیگابایت هست باید به bios برید به قسمت standard cmos features بروید و DRIVE A رو روی none بزارید و floppy 3 mode support رو هم disabeld بکنید.

hadi_vazi
25-09-2009, 15:17
من مشکلم حل شد یه image از سی دی ویندوزم گرفتم و با سرعت 1x راتش کردم مشکلم حل شد ولی نمی دونم چرا با تمام دی وی دی های ویندوز قبلیم مشکل داشتم یعنی همه اونا باید ازشون ایمیج می گرفتم؟

ata_e
07-10-2009, 00:32
من مشکلم حل شد یه image از سی دی ویندوزم گرفتم و با سرعت 1x راتش کردم مشکلم حل شد ولی نمی دونم چرا با تمام دی وی دی های ویندوز قبلیم مشکل داشتم یعنی همه اونا باید ازشون ایمیج می گرفتم؟

دوستان منم همین مشکلو دارم البته با این تفاوت که ماله من حدود 6 ساعت طول میکشید(از دی وی دی رایترم بود .plextor خریدم تا حدودی درست شد.)حالا حدود 75 min طول میکشه.
سیستمم هم اینه:
asus m2n-x series
2تا 2GB apacer ram
cpu:amd dual core 4000
مشکل از چی میتونه باشه؟در ویستا و 7 هم یکی هست.البته سرعت 7 یکی بیشتر از ویستا هست.
ممنون:10::10::10: