PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : ایفون یا پاکت پی سی مسیله این است

mh.attari
08-09-2009, 18:16
سلام دوستان گلم
ایفون بهتره یا پاکت پی سی
لطفا اصولی و با مدرک حرف بزنید تا همه استفاده کنیم

bersam
08-09-2009, 18:47
این جا برای خریده !
برای نقد و بررسی باید این جا ایجاد می کردی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

حالا شما کدوم مدل از پاکت پی سی رو در نظر داری ؟؟؟؟
بعد می خوای پاکت پی سی هایی که تا 250 تومن هم هست رو با iPhone 3GS یک میلیونی مقایسه کنی ؟
نوع مصرفت چیه ؟ از گوشیت چه استفاده هایی میکنی ؟

اگه بودجت به ایفون میرسه ایفون ! ولی اگه نمیرسه پاکت پی سی !!! فکر می کنم ساده تر از این نمیشد توضیح داد !

با تشکر : دی

mh.attari
08-09-2009, 19:57
مشاوره خرید گوشی ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]) هست مگه نه؟
بوجه تا 1.5
در کل هر دو یه سری امکانات دارن کدوم بهتره و چرا؟
منظورت از مصرف چیه؟

ninja3000sh
08-09-2009, 21:16
از نظر تنوع برنامه صد در صد آیفون بهتره و مخصوصا اینترفیس عالی داره و تنوع بازی هم براش زیاده ولی به هر حال وین موبایل هم انعطاف پذیری بالایی داره و اینم تو برنامه کم نمیاره.
خوب حالا با توجه به بودجه ای که کنار گذاشته اید میشه گفت از آیفون خواستید همون 3gs نسخه 32 گیگ رو میتونید بردارید که بهترین گزینه هستش.
از پاکت پیسی هم میتونید به omnia2 که تا چند روز دیگه وارد بازار میشه و از htc به تاچ پرو2 و تاچ اچ دی فکر کنید.
کلا این دو سیستم عامل رو نمیشه با هم مقایسه کرد ولی اگه دستگاهی میخواهید که تو مولتی مدیا بهترین عملکرد رو داشته باشه ایفون بهتره حتی تو ال سی دی ایفون فیلم نگاه کردن حال و هوای دیگه ای داره.
تاچ ایفون هم با توجه به مولتی تاچ بودنش بهترین هست.
اگه تو خونه هم Wi-Fi داشته باشی میتونی با وبگردی ایفون نهایت لذت رو ببری و به قدرت بروزر سافاری پی ببری.:10:
فقط یه ذره کار کردن با آیتونز ایفون حوصله میخواد که اونم بعد از مدتی بهش عادت میکنی.
ولی خوب اگه wi-fi داشته باشی میتونی از طریق cydia هر روز هر چند تا برنامه و بازی خواستی رو ایفونت بریزی و نهایت لذت رو ببری.
وین موبایل هم تو کارهای بیزنسی بهترین عملکرد رو داره و با ورژن جدیدش یعنی همون 6.5 اکثر کاربرا رو میتونه راضی کنه.ولی باز هم جا داره تو اینترفیس به پای ایفون برسه.
اینم بگم پاکت پیسی هم تو وبگردی با توجه به opera 9.5 بهترین عملکردو داره.
به نظر من :
1:iphone 3gs
2:پاکت پیسی هم اگه خواستی omnia2 و تاچ پرو2 که از بین این دو تا یکیش رو انتخاب کن.

ali racer
08-09-2009, 22:06
اين تيكه رو من اصلاح ميكنم

فقط یه ذره کار کردن با آیتونز ایفون حوصله میخواد که اونم بعد از مدتی بهش عادت میکنی

علاوه بر حوصله...اعصاب پولادين هم احتياج داره !!!دي !

R@R#M@N
08-09-2009, 23:19
نبود مولتی تسکینگ واقعآ مک رو از چشم انداخت
وافعآ عزابه :دی !! اگه میتونی باهاش کار کنی واقعآ از نظر مولتی مدیایی خوبه
من میگم وایستا ساتیو بگیر :دی یا حداقل همین آی8910 رو بگیر

golmohammadi
09-09-2009, 00:04

جدا مولتي تسك نداره
چقدر غم انگيزه ....

aran khan95
09-09-2009, 00:11
محمد جان شما انتظاراتت چیه؟

s-a-l-i-m
09-09-2009, 00:22
کلا اگر می خوای بازی و موزیک و فیلم ببینی بهتره بری تو نخ ایفون چون کسی نمی تونه باهاش رقابت کنه.....

mh.attari
09-09-2009, 04:20
ببنید من وایر لسم دارم کلا 24 ساعتم دارم با pc و لپ تاپ و موبایل ور میرم چیزی می خوام که 2 سالی بهم حال بده

mh.attari
09-09-2009, 04:21
فیلم می بینم بازی می کنم
خلاصه کاری نیست که نکنم
شما بگید چی کار نمی کنی

saman65
09-09-2009, 09:09

دوست عزیز مالتی تسک هم همچین که شما میگی دیگه نیست
برنامه های iPod,Safari,Mail که بازن
سیستم Push notification هم هست

اگه اطلاعات کافی در مورد چیزی ندارید اینجور قاطعانه صحبت نکنید

کی میگه مولتی تسک نداره؟؟؟؟

تو تاپیک بهش صحبت شد!دوستان هم بهتره یه سر به کلوپ های آیفون یزنن بعد رو هوا حرف یزنن!

ELVIS PRESLEY
09-09-2009, 09:18
اولا که مولتی تسکینگ تو مک اون معنایی که تو بقیه ی os ها میده نداره.تو مک باز شدن یک برنامه یا بالا اومدنش از بکگراند فرقشون یک ثانیه هست.
در ضمن با اون چیزایی که باید پس زمینه بمونه میمونه.
تو مصرف باتری هم ۲۰ درصد صرفه جویی میشه.

در ثانی برنامه براش هست.من خیلی وقت پیش ازش استفاده میکردم.به کار نمیاد.

هر کسی هم شک و شبه ای در این باره داره بگه که مثلا میخواید چی کار کنید با مولتی تسکینگ تا بهتون بگم مشکلی نداره.

برنامه های سیستمی مثل ساافاری ایپاد ایمیل و ... خود کار میرن تو بکگراند.
برنامه هاییم که نصب میکنید بسته به برنامه ش میتونه بره بک گراند.مثلا شما یه دانلود منیجر دارید و دارید باش دان میکنید.حالا هومو میزنید میاید بیرون.برنامه بسته میشه ولی دانلود کماکان داره کاره خودشو میکنه.

یا دارید بازی میکنید.هومو میزنید میاد بیرون یک کار دیگه بکنید.بازی تا همون جا puse میشه.و وقتی برید توش از همونجا ادامش میدید.

یا مثلا با برنامنه ای دارید چت میکنید.هومو که بزنید برنامه بسته میشه ولی کماکان شما به سرور مثلا یاهو وصلید و دیگران همون انلاین میبینن شما رو و اگر پیامی بدن رو صفحه نشون میده.

یا ....
کسی چیزی به ذهنش رسید بگه.

تو خود mac os هم وقتی شما x رو میزنید برنامه بسته نمیشه.بلکه مخفی میشه و در بکگرانده و وقتی دوباره رو ایکونش بزنید بالا میاد.

اینجوریه قضیه.
ما که بعد از کار کردن با سیمبن و داشتن بکگراند تو این به مشکلی برنخوردیم.و کمبودی احساس نکردیم.

mh.attari
09-09-2009, 11:53
دوستان این بحثای فلسفی رو بزارید واسه بعد خرید حالا چی بخریم؟
لطفا کسایی نظر بدن که با هر دو کار کردن و هر دو رو داشتن
~ReZa~
09-09-2009, 12:43
:27::27::27::27:.
قرار نیست که مولتی تسکینگ تو همه سیستم عاملها شبیه هم باشه.
معلومه که شما با ایفون کار نکرده اید و الکی دارین در موردش پست میدین.:13:
جوابتونو هم elvis presley گذاشتند بهتره بدقت بخونیش.

تو تاپیک بهش صحبت شد!دوستان هم بهتره یه سر به کلوپ های آیفون یزنن بعد رو هوا حرف یزنن!
تایید میشه.:10:
در ضمن من پیشنهاد میکنم بین وین موبایل و مک همون مک رو بردارین.
ایفون 3gs بنظرم بهتره.

mh.attari
09-09-2009, 12:48
مشکل گرم کردن که نداره؟
اخه از صبح تا شب باید دانلود کنه ها

saman65
09-09-2009, 12:59
مشکل گرم کردن که نداره؟
اخه از صبح تا شب باید دانلود کنه ها

دانلود:31:
من از از نت 3GS واسه laptop ام استفاده میکنم...(بر عکس بقیه)بعضی روزها تا 2.3 گیگ هم دانلود میکنم...

من با وین موب کار کردم ولی مدل 2003! الان هم که 3GS دارم.ولی میدونم با وین موب 2009 هم کار کنم باز هم همین مک رو ترجیح میدم

پیشنهادم هم واضحه!3GS!

mh.attari
09-09-2009, 13:14
اگر نظر همه روی 3gs چشم
دوست گلم من می خوام این 3gs رو از دبی بخرم چیا رو باید بدونم مثل اینکه انلاک و اینا دارن و برنامه هش باز باشه و...
خلاصه اطلاعات بدید؟
قیمتشم بگید لطفا

ELVIS PRESLEY
09-09-2009, 13:33
یک نکته ای بگم که اگه قرار شد ایفون بگیری فقط 3gs بگیر.اگر پولت نرسید 3 g نگیر.
از چشمم من که افتاده و به نظرم چیز خوبی نیست.

در ضمن یک چیز خارج از موضوع بگم که الان دوره ی اندرویید و مک هست.
سیمبین و وین اگه نجمبن عقب افتادن.
حتی مک هم اگه یه تغییر بنیادی تو اینترفیس نده به زودی جایگاهشو به اندرویید میده.با یه هیرو کار کردم.واقعا عالیه.اینترفیسش از مک جذاب تره.به روانی و سرعت مک هست.فعلا تنها برتری مک نسبت به هش تعداد برنامه ها و ... هست.

یک مشکل دیگه که داره گوشیای که اندروییدن اصلا قیافه ندارن.وگرنه من میرفتم اندرویید.

ELVIS PRESLEY
09-09-2009, 13:38
دانلود:31:
من از از نت 3GS واسه laptop ام استفاده میکنم...(بر عکس بقیه)بعضی روزها تا 2.3 گیگ هم دانلود میکنم...

من با وین موب کار کردم ولی مدل 2003! الان هم که 3GS دارم.ولی میدونم با وین موب 2009 هم کار کنم باز هم همین مک رو ترجیح میدم

پیشنهادم هم واضحه!3GS!

من هر کاری کردم نتونستم int tethring و بیارم.با ایرانسل جواب نمیده مثل اینکه.ببینم از چه برنامه ای استفاده میکنی؟

هنر نکردی با اینترنت اونجا اینقدر دان کردی.من با نت خودمون با وای فای ۱.۵ گیگ گرفتم تو ۴ ساعت...:18: قاطی کرده بود اینترنته همینطور میداد.

pulp_152
09-09-2009, 14:10
چه سوالیه اخه! ... پاکت پیسی شامل یک عالمه مدل از کلی برند میشه ... شما مدل بگید بعد بگیم کدوم بهتره ...

3gs جز بهترینای بازاره .. اما بعضی از پاکت پیسی ها هم هستند که از اون قویتر و ضعیفترن ...

mh.attari
09-09-2009, 15:13
چی قوی تره؟
خوب من دنباله قویه هستم

pulp_152
09-09-2009, 15:26
قویترین گوشی بازار در حال حاضر ابتدا

امنیا 8000 i بدون کیبورد

امنیا b7610 با کیبورد ...

بعد میاد گوشی های مثل 3gs و hd و تاچ پرو 2 و اینا

mh.attari
09-09-2009, 15:34
الان نظر شما روی i8000 هست
مشکل باتری نداره؟

pulp_152
09-09-2009, 17:50
نه! مشکلی نداره

Standard battery, Li-Ion 1500 mAh Up to 430 h (2G) / Up to 430 h (3G)

Up to 10 h (2G) / Up to 10 h (3G)talk time

mh.attari
09-09-2009, 18:40
اخه این سامسونگا باتریشون تعطیلاته
دوستان بیایید نظر بدید ببینیم چی کار کنیم

D o l f i n
09-09-2009, 22:12
3gs پشیمون نمیشی مطمئن باش

mh.attari
09-09-2009, 22:29
دوستان میشه یه خورده بحث رو اصولی کنیم
چرا 3gs چرا سامسونگ
چرا نه 3gs چرا نه سامسونگ

Bs_panzer
10-09-2009, 00:37
من میگم یا مک بگیر یا آندروید الان وضعه ویندوز موبایل خرابه :دی

کلا تو سیستم عامل
1.مک (والدیگرانو :34:)
2.آندروید و ویندوز موبایل
3. others !

h_chakavak_k
10-09-2009, 13:49
ببین من i900 داشتم الانم دیروز بعد از کلی تحقیق یه 3g گرفتم , تو که دیگه میخوای 3gs بگیری , ینی شک نکن که پشیمون میشی ,خیلی گوشیه وحشتناکیه اصلا به دوربین و صدا و این اراجیفم فکر نکن , من psp دارم ولی خدایی بازیای آیفون بهتره.

pulp_152
10-09-2009, 14:08
یعنی چی ؟ دوربین صدا ومهم نیس ؟ فقط بازیه که مهمه !

saman65
10-09-2009, 14:26
یعنی چی ؟ دوربین صدا ومهم نیس ؟ فقط بازیه که مهمه !

هم دوربین مهمه.هم صدا.ولی خب بستگی به طرف داره.
یکی میخواد با رفیقاش کورس بزاره که صدای گوشی کی بلندتره یا صدای رینگ تون رو تا آخر ببره بالا که زنگ که خورد همه بفهمن.تو عروسی ها و فلان و فلان جا هم بگه گوشیم دوربینش N مگاپیکسله و فلان.(حالا عکسی هم که میگیره جز تو گوشی هیچ جای دیگه ازش استفاده نمیکنه!

یکی هم دوربین رو واسه مواقع ضروری در حد نیاز میخواد و صدای گوشیشی رو تا آخر کم میکنه که زنگ که خورد همه نگن GF ش زنگیده :31: و ...

داداش گلم.شما اگه نمیدونی آیفون یا یه گوشی WM دار رو واسه چی میخوای بخری به نظرم بیخیالشون شو یه امنیا اچ دی بگیر!

mh.attari
10-09-2009, 14:41
به نظرم میاد انتخاب یه جور سلیقه ای شده علتشم نزدیک بودن هر دو محصول بهمه
از نظر برنامه چی دوستان؟

pulp_152
10-09-2009, 14:48
یکی میخواد با رفیقاش کورس بزاره که صدای گوشی کی بلندتره یا صدای رینگ تون رو تا آخر ببره بالا که زنگ که خورد همه بفهمن.تو عروسی ها و فلان و فلان جا هم بگه گوشیم دوربینش N مگاپیکسله و فلان.(حالا عکسی هم که میگیره جز تو گوشی هیچ جای دیگه ازش استفاده نمیکنه!

یکی هم دوربین رو واسه مواقع ضروری در حد نیاز میخواد و صدای گوشیشی رو تا آخر کم میکنه که زنگ که خورد همه نگن GF ش زنگیده :31: و ...

داداش گلم.شما اگه نمیدونی آیفون یا یه گوشی WM دار رو واسه چی میخوای بخری به نظرم بیخیالشون شو یه امنیا اچ دی بگیر!

ببین اقا سامان حرفت درست ! ولی یه دوربین 2 مگا پیکسلی هیچ وقت بدرد کام نمیخوره یا مهمونی یا حتی گردش بیرون شهر که بشه یک عکس خاطره ای بندازی باهاش بعدشم نگه داری ...

ولی اگه یک دوربین خوب داشته باشی صرف نظر از پز دادن به کارت میاد و این یک مسئله کاربردیه نه سلیقه ای ... حالا یک نفر کلا با دوربین موبایل مشکل داره از عکاسی استفاده میکنه ولی یک نیاز ضروری هستش که همه ماها بهش احتیاج میکنیم ...

در مورد صدا باهاتون موافقم چیز انچنان مهمی نیس و بیشتر کاربردش در حد همون شنیدن صدای موزیک یا فیلم باشه کافیه ...

اما چکاوک خان فرمودند به دوربینو صدا و بقیه اراجیف بنده اون و .. رو برای اراجیف گفتم که به نظر من بازی خود کامپیوتر چرته چه برسه رو گوشی .. حالا به نظر شما این نیاز نیست که تایین میکنه اراجیف چیه ؟

pulp_152
10-09-2009, 14:48

ببین اقا سامان حرفت درست ! ولی یه دوربین 2 مگا پیکسلی هیچ وقت بدرد کام نمیخوره یا مهمونی یا حتی گردش بیرون شهر که بشه یک عکس خاطره ای بندازی باهاش بعدشم نگه داری ...

ولی اگه یک دوربین خوب داشته باشی صرف نظر از پز دادن به کارت میاد و این یک مسئله کاربردیه نه سلیقه ای ... حالا یک نفر کلا با دوربین موبایل مشکل داره از عکاسی استفاده میکنه ولی یک نیاز ضروری هستش که همه ماها بهش احتیاج پیدا میکنیم ...

در مورد صدا باهاتون موافقم چیز انچنان مهمی نیس و بیشتر کاربردش در حد همون شنیدن صدای موزیک یا فیلم باشه کافیه ...

اما چکاوک خان فرمودند به دوربینو صدا و بقیه اراجیف بنده اون و .. رو برای اراجیف گفتم که به نظر من بازی خود کامپیوتر چرته چه برسه رو گوشی .. حالا به نظر شما این نیاز کاربر نیست که تعیین میکنه اراجیف چیه ؟

pulp_152
10-09-2009, 15:05
دوستان میشه یه خورده بحث رو اصولی کنیم
چرا 3gs چرا سامسونگ
چرا نه 3gs چرا نه سامسونگ

ببین 3gs گوشی فوق العاده خوبیه و واقعا میتونم بگم بهترین سیستم عامل حال حاضر بازار رو داره(جدا از اینکه باگهایی داره که هنوز رفع نشده) ... اما وقتی صحبت از برترین گوشی میشه شامل یک گوشی میشه که تمام امکانات یک گوشی از قبیل دوربین .. سیستم عامل .. صفحه نمایشگر .. cpu و راحتی خوشدستی زیبایی و از همه مهتر نسبت به قیمتش به صرفه باشه ...

به نظرم که فکر میکنم منطقی هم هست 3gs در چند مورد خوب کار کرده و در چند مورد امکانات یک گوشی خوب رو نداره ...

این امکانات میشه دوربین .. قیمت به صرفه ...باگهایی که داره از قبیل گرم کردن یا دردسر بلوتوثش اونجوری که شنیدم .. و چند تا باگ دیگه که خود اقا سامان بهتر میدونن ...

اما چرا میگم i 8000 چون شاید بهترین سیستم عامل حال بازارو نداشته باشه ... ولی ویندوز موبایل یک سیستم عامل خوب در حال حاضره و اینکه اینده فوق العاده خوب یهم داره و هر وقت که وین 7 بیاد میتونی اپدیت هم بکنی به وین 7 ... این از سیستم عامل ...

دومین مسئله اینه که این گوشی هیچ نقطه ضعف خاصی نداره که بشه ازش ایراد گرفت ... یا حتی همون 8910 hd ... هم دوربین هم صدا و هم اینترفیس و هم ظاهر جذاب .. شاید بهترین نباشه وللی همرو در حد مطلوب و در بعضی موارد هم بهترین هستن ...

قابل ذکر هم هست که سخت افزار 3gs با 8910 یکیه و فرقی نمیکنه ..

i8000 از هر 2 سخت افزار قدرتمند تری داره وین موبایل هم هست

حالا دوستانی که میگن 3gs بیان دلیلشون بگن ...

amir_70
10-09-2009, 15:08
ببینید من خودم وین مو داشتم و اصلآ هم این آیفون با پی پی سی با هم نزدیک نیستن

من میگم برو آیفون بگیر از نوع 3gs اگه میخوای پشیمون نشی ولی اگه میخوای مثل من یه ویندوز موبایل بگیری و بعد یه مدت کوتاه(واسه من 2 ماه ) گوشیتو با یه مقدار ضرر (واسه من 200 تومن ) بفروشی و اونوقت روی به آیفون بیاری که هیچ برو همین ویندوز موبایل رو بگیر ولی مطمئنآ به احتمال زیاد پشیمون میشی و مثل من مجبور میشی بری یه محصول اپل رو بگیری (واسه من ipod touch ) واسه شما شاید (3g ) چون اون موقع پولتون کم شده و مثل من که گفتم بابا همین ipod touch بدون دوربین و بدون بلوتوث و بدون سیم کارت از این ویندوز موبایل بهتره شما هم میگید بابا این 3g با اینکه از 3gs خیلی پایین تره ولی باز به ویندوز موبایل و پاکت پی سی ترجیح میدم
خلاصه این پیش بینی چند ماه آینده اوضاع شما بود در صورتی که پاکت پی سی بخرید
(البته در آخر هم بگم دوربین 3gs هم 3.2 مگاپیکسله و فیلمبرداریشم 30 فریم پیکسل بر ثانیه هست و صداشم تو اسپیکر نسبت به نسخه های قبلی خیلی بهتر شده و تو هد فون هم که جز بهترین موزیک پلیر هاست (چون آیپاد روشه نا سلامتی)
در مورد مقایسه با گوشی های دیگه که اصلا" کیفیت صداش قابل مقایسه نیست و اگه هم با موزیک پلیر ها مقایسه کنیم آیپیاد حتی از واکمن های سونی هم تو خیلی از جهات بهتر عمل کرده...

mamad6280
10-09-2009, 15:11
فقط من یه چیز بگم که اون پردازنده ۸۰۰ مگا هرتزیه گولتون نزنه
قدرت کورتکس ۶۰۰ مگا هرتزی از اون ۸۰۰ تاییه بیشتره و قدرتمندترین پردازنده رو فعلا همین کورتکس داره

smart00boy
10-09-2009, 15:34

ولی اگه یک دوربین خوب داشته باشی صرف نظر از پز دادن به کارت میاد و این یک مسئله کاربردیه نه سلیقه ای ... حالا یک نفر کلا با دوربین موبایل مشکل داره از عکاسی استفاده میکنه ولی یک نیاز ضروری هستش که همه ماها بهش احتیاج پیدا میکنیم ...

اما چکاوک خان فرمودند به دوربینو صدا و بقیه اراجیف بنده اون و .. رو برای اراجیف گفتم که به نظر من بازی خود کامپیوتر چرته چه برسه رو گوشی .. حالا به نظر شما این نیاز کاربر نیست که تعیین میکنه اراجیف چیه ؟

ببین دوست من اولا"ما داریم در مورد آیفون 3gs با دوربین 3.2 مگاپیکسلی و فیلمبرداری 30 فریم بر ثانیه حرف میزنیم نه 2 مگاپیکسلی با فیلمبرداری 15 فریم بر ثانیه (با برنامه)--که البته دوستمون امیر هم گفت که شما توجه نکردین..
در مورد فیلم دیدن و موزیک شنیدن هم که هیچ مشکلی نیست و اگه توضیحات امیر رویه نگاه می انداختین می دیدید که آیفون هیچ مشکلی نداره

ببین 3gs گوشی فوق العاده خوبیه و واقعا میتونم بگم بهترین سیستم عامل حال حاضر بازار رو داره(جدا از اینکه باگهایی داره که هنوز رفع نشده) ... اما وقتی صحبت از برترین گوشی میشه شامل یک گوشی میشه که تمام امکانات یک گوشی از قبیل دوربین .. سیستم عامل .. صفحه نمایشگر .. cpu و راحتی خوشدستی زیبایی و از همه مهتر نسبت به قیمتش به صرفه باشه ...

به نظرم که فکر میکنم منطقی هم هست 3gs در چند مورد خوب کار کرده و در چند مورد امکانات یک گوشی خوب رو نداره ...

این امکانات میشه دوربین .. قیمت به صرفه ...باگهایی که داره از قبیل گرم کردن یا دردسر بلوتوثش اونجوری که شنیدم .. و چند تا باگ دیگه که خود اقا سامان بهتر میدونن ...

اما چرا میگم i 8000 چون شاید بهترین سیستم عامل حال بازارو نداشته باشه ... ولی ویندوز موبایل یک سیستم عامل خوب در حال حاضره و اینکه اینده فوق العاده خوب یهم داره و هر وقت که وین 7 بیاد میتونی اپدیت هم بکنی به وین 7 ... این از سیستم عامل ...

دومین مسئله اینه که این گوشی هیچ نقطه ضعف خاصی نداره که بشه ازش ایراد گرفت ... یا حتی همون 8910 hd ... هم دوربین هم صدا و هم اینترفیس و هم ظاهر جذاب .. شاید بهترین نباشه وللی همرو در حد مطلوب و در بعضی موارد هم بهترین هستن ...

قابل ذکر هم هست که سخت افزار 3gs با 8910 یکیه و فرقی نمیکنه ..
i8000 از هر 2 سخت افزار قدرتمند تری داره وین موبایل هم هست

حالا دوستانی که میگن 3gs بیان دلیلشون بگن ...

قدرت کورتکس ۶۰۰ مگا هرتزی از اون ۸۰۰ تاییه بیشتره و قدرتمندترین پردازنده رو فعلا همین کورتکس داره

1-باگ ها : اولا" مثل وین مو نیست که بعد یه سال آپدیت بده و مشکلات آیفون که گرم شدنش شایعست و اصلا" چیز قابل تاملی نیست و در مورد بلوتوث هم من که وین مو 6.5 رو دیدم صد رحمت بر آیفون (در ضمن آیفون مشکل بلوتوث نداره با برنامه به راحتی هر چه تمام تر کار میکنه-مثل بقیه نیست که کارش لنگه برنامه باشه)و در مورد بقیه هم از اون جایی که ما با اپل سروکار داریم و نه مایکروسافت پس حتما" اطلاع دارین که ورزن 3.1 مک تازه ریلیز شده و مشکلات همگی مثل همیشه خیلی زود بر طرف شدن...

2- در مورد قیمت هم چون دوستمون گفت که تا 1.5 میتونه پرداخت کنه بچه ها 3gs رو پیشنهاد دادن...

3-در مورد سیستم عامل که خودتون می دونید خیلی برتره و بهترین هست و در مورد ال سی دی هم صفحه نمایش 3.5 اینچ یا تفکیک رنگ 16 میلیون و رزولوشن 320*480 و قابلیت لمسی و چند لمسی(multi touch) خوب نیست؟ سی پی یو هم بهترینه و خوشدستی و زیبایی هم همین قدر میگم که خیلی ها فقط برای کلاس گذاشتن آیفون میخرن

4- در مورد گوشی مورد نظر شما باید گفت که سیستمک عامل که اینقدر راحت از کنارش عبور کردید خودش دلیل محکمی برای به درد نخوذ=ر بودن این گوشی در مقابل آیفون هست...

5-در مورد سخت افزار هم دوست عزیزمون یه توضیحی دادند ولی چون ممکنه زیاد برای شما قابل هضم نباشه اینو میگم که اتمام حجت باشه ...

شما یه رایانه رو با سی پی یو 2.4 celeron اینتل در نظر بگیر با یکی دیگه با سی پی یو دو هسته ای core 2 Duo 2.4 اینتل حالا به نظر بعضی ممکنه چون هردو اینتل هستند و هردو 2.4 پس مثلهم هستند ولی اگه کمی در مورد سخت افزار مطالعه کنید میفهمید که فرقشون مثل فرق مک با وین مو هست:27:

6-حالا شما بیا نظرت رو بگو ...:11:

saman65
10-09-2009, 15:37

در مورد دوربین...
اولا که 3.2 نه 2:31:.فیلمش رو که بحث نمیکنیم.من خودم تا قبل 3GS همش دنبال دوربین گوشی ها بودم.تو 3 سال تقریبا 12 تا گوشی عوض کردم.ولی خوب دیدم عکسهایی که با گوشی میگیرم 2 دستس!
یه دسته عکس هاییه که تو مسافرت و مهمونی و عروسی و ... میگیرم.که بعدا میخوام تو PC نگاشون کنم.خب این جاها که آدم یهتره از دوربین استفاده کنه که قابل مقایسه با گوشی نیست.
تو مواقع ضروری هم هر عکسی میگیرم معمولا فقط تو گوشی نگاشون میکنم که اونم چه 3.2 باشه چه 10 فرقی نمیکنه...
واسه همین به کنون SX10 گرفتم که اونم رو پس دادم حالا میخوام SX20 بگیرم:31:
یه گوشی 3GS+با دوربین میتونه 3 سال واسم جواب بده حالا واسه چی برم یه Camera Phone بگیرم که هر 6 ماه یه بار بخوام عوضش کنم؟
در مورد بازی به نظر من که بازی کردن با آیفون بیشتر از PC حال میده:31:

باگ؟؟؟همش یه باگ بود
یه باگ تو اس ام اسش داشت که الان آپدیت شده و رفع شده.میگفتن میشه باهاش آیفون رو هک کرد!ولی من به این مک خیلی بیشتر از این ویندوز لعنتی اطمینان دارم واسه همین اکثر خرید های اینترنتیم مثل کارت تلفن و ... رو با آیفون میرم نه با این ویندوز ....

گرم کردن هم اگه در حال شارژ بازی کنی اونم یا بازی سنگین بعضی وقت ها گرم میشه.در حالت عادی اصلا...

در مورد مقایسه با گوشی های دیگه که اصلا" کیفیت صداش قابل مقایسه نیست و اگه هم با موزیک پلیر ها مقایسه کنیم آیپیاد حتی از واکمن های سونی هم تو خیلی از جهات بهتر عمل کرده...

با اینکه الان خیلیا جای آیپاد آیفون میگیرن آمار فروش آیپاد از فروش واکمن سونی تو خود ژاپن هم جلو زده....

mh.attari
10-09-2009, 17:09
تا حالا که 3 به 2 به سود ایفون بوده به نظر من

pulp_152
10-09-2009, 18:32
ب
در مورد فیلم دیدن و موزیک شنیدن هم که هیچ مشکلی نیست و اگه توضیحات امیر رویه نگاه می انداختین می دیدید که آیفون هیچ مشکلی نداره

مگه بنده گفتم که فیلم دیدن با ایفون مشکل داره ؟ ! شما به دقت بخونید بمتوجه میشید

ب

1-باگ ها : اولا" مثل وین مو نیست که بعد یه سال آپدیت بده و مشکلات آیفون که گرم شدنش شایعست و اصلا" چیز قابل تاملی نیست و در مورد بلوتوث هم من که وین مو 6.5 رو دیدم صد رحمت بر آیفون (در ضمن آیفون مشکل بلوتوث نداره با برنامه به راحتی هر چه تمام تر کار میکنه-مثل بقیه نیست که کارش لنگه برنامه باشه)و در مورد بقیه هم از اون جایی که ما با اپل سروکار داریم و نه مایکروسافت پس حتما" اطلاع دارین که ورزن 3.1 مک تازه ریلیز شده و مشکلات همگی مثل همیشه خیلی زود بر طرف شدن...

2- در مورد قیمت هم چون دوستمون گفت که تا 1.5 میتونه پرداخت کنه بچه ها 3gs رو پیشنهاد دادن...

3-در مورد سیستم عامل که خودتون می دونید خیلی برتره و بهترین هست و در مورد ال سی دی هم صفحه نمایش 3.5 اینچ یا تفکیک رنگ 16 میلیون و رزولوشن 320*480 و قابلیت لمسی و چند لمسی(multi touch) خوب نیست؟ سی پی یو هم بهترینه و خوشدستی و زیبایی هم همین قدر میگم که خیلی ها فقط برای کلاس گذاشتن آیفون میخرن

4- در مورد گوشی مورد نظر شما باید گفت که سیستمک عامل که اینقدر راحت از کنارش عبور کردید خودش دلیل محکمی برای به درد نخوذ=ر بودن این گوشی در مقابل آیفون هست...

5-در مورد سخت افزار هم دوست عزیزمون یه توضیحی دادند ولی چون ممکنه زیاد برای شما قابل هضم نباشه اینو میگم که اتمام حجت باشه ...

شما یه رایانه رو با سی پی یو 2.4 celeron اینتل در نظر بگیر با یکی دیگه با سی پی یو دو هسته ای core 2 Duo 2.4 اینتل حالا به نظر بعضی ممکنه چون هردو اینتل هستند و هردو 2.4 پس مثلهم هستند ولی اگه کمی در مورد سخت افزار مطالعه کنید میفهمید که فرقشون مثل فرق مک با وین مو هست:27:

6-حالا شما بیا نظرت رو بگو ...:11:

1-اپدیت شدن یک مزیت هستش نه یک ضعف .. و اینکه وین علاوه بر اینکه به نسخه بالاتر اپدیت میشه در صورت کشش رم و cpu ...

ورژن بندی هم هست ... میتونی نسخشو عوض کنی

و باگ داشتنش یک چیزیه که نه تنها من میگم بلکه اکثر کسانی که باهاش کار کردن قبول دارن ولی چون خوبه ازش چشم پوشی میکنه ...

2- دلیل نمیشه چون 1.5 پول دارن پولشونو الکی خرج کنن!باید نگاه کنه به اندازه یک ونیم که میده امکانات میگیره یا نه .. به نظرم 1.3 پول بده نهایت 600 تا 700 امکانات میگیره ! که خیلیا با هام هم عقیده هستن

3-صفحه نمایشش خوبه ولی از hd بهتر نیست ... چون هم کوچیکتره هم ضعیفتره .. حالا زیر نور افتاب عملکرد بهتری داره درسته ! ...

4-من از سیستم عامل گذر نکردم بلکه سیستم عامل و یک برتری میدونم منتها دوربین هم برتری میدونم و ... و همه اینهارو باهم میسنجم ! ... میگم اگه اون وین موبایله ! یا سیمبینه ! سیستم عاملش بد نیس که بدت بیاد ! یا اینکه کارایی برات نداشته باشه چه بسا که وین 7 که میاد با توجه به عملکرد مایکروساف از مک هم بهتره ولی فعلا وین 6.5 هست که خوب در رده پایینتری قرار میگیره !

5-دوست عزیز cpu این 2 کاملا مثل هم هستش ! هر 2 کورتکس 600 هستن !

6- ممنون :11:

pulp_152
10-09-2009, 18:36
ببینید من خودم وین مو داشتم و اصلآ هم این آیفون با پی پی سی با هم نزدیک نیستن

من میگم برو آیفون بگیر از نوع 3gs اگه میخوای پشیمون نشی ولی اگه میخوای مثل من یه ویندوز موبایل بگیری و بعد یه مدت کوتاه(واسه من 2 ماه ) گوشیتو با یه مقدار ضرر (واسه من 200 تومن ) بفروشی و اونوقت روی به آیفون بیاری که هیچ برو همین ویندوز موبایل رو بگیر ولی مطمئنآ به احتمال زیاد پشیمون میشی و مثل من مجبور میشی بری یه محصول اپل رو بگیری (واسه من ipod touch ) واسه شما شاید (3g ) چون اون موقع پولتون کم شده و مثل من که گفتم بابا همین ipod touch بدون دوربین و بدون بلوتوث و بدون سیم کارت از این ویندوز موبایل بهتره شما هم میگید بابا این 3g با اینکه از 3gs خیلی پایین تره ولی باز به ویندوز موبایل و پاکت پی سی ترجیح میدم
خلاصه این پیش بینی چند ماه آینده اوضاع شما بود در صورتی که پاکت پی سی بخرید
(البته در آخر هم بگم دوربین 3gs هم 3.2 مگاپیکسله و فیلمبرداریشم 30 فریم پیکسل بر ثانیه هست و صداشم تو اسپیکر نسبت به نسخه های قبلی خیلی بهتر شده و تو هد فون هم که جز بهترین موزیک پلیر هاست (چون آیپاد روشه نا سلامتی)

ببخشید امیر جان .. هر سیمبینی سیمبین نمیشه و هر وین موبایلی هم وین موبایل نمیشه ! ...

apple چون کلا دو تا گوشی داره همه میگن ایفون خداست ! حالا اگه مثل htc یک ویوا میزد که سرعتش پایینتر بود یا امکانات کمتری داشت میگفتین خداست!؟

نگاه کن چقدر پول میدی؟

شما همون پولو بده برو وین موبایل بخر بعد با ایفون مقایسه کن! نه اینکه یک گوشی 380 رو با یک گوشی 1 تومنی مقایسه کنید :31:

pulp_152
10-09-2009, 18:38

اینکه کورتکس ! عالیه حرفی نیس ...

اما به گفته خود سامسونگ و فیلمهایی که موجوده سرعت امنیا 8000 از امنیا hd با اینکه سیستم عامل قویتری داره بیشتره ... با اینکه سخت افزار hd مثل 3gs هستش ..

pulp_152
10-09-2009, 18:50
در مورد دوربین...
اولا که 3.2 نه 2:31:.فیلمش رو که بحث نمیکنیم.من خودم تا قبل 3GS همش دنبال دوربین گوشی ها بودم.تو 3 سال تقریبا 12 تا گوشی عوض کردم.ولی خوب دیدم عکسهایی که با گوشی میگیرم 2 دستس!
یه دسته عکس هاییه که تو مسافرت و مهمونی و عروسی و ... میگیرم.که بعدا میخوام تو PC نگاشون کنم.خب این جاها که آدم یهتره از دوربین استفاده کنه که قابل مقایسه با گوشی نیست.
تو مواقع ضروری هم هر عکسی میگیرم معمولا فقط تو گوشی نگاشون میکنم که اونم چه 3.2 باشه چه 10 فرقی نمیکنه...
واسه همین به کنون SX10 گرفتم که اونم رو پس دادم حالا میخوام SX20 بگیرم:31:
یه گوشی 3GS+با دوربین میتونه 3 سال واسم جواب بده حالا واسه چی برم یه Camera Phone بگیرم که هر 6 ماه یه بار بخوام عوضش کنم؟
در مورد بازی به نظر من که بازی کردن با آیفون بیشتر از PC حال میده:31:

بله درسته 3.2 زیاد فرقی نمیکنه بازم رو pc کاربرد نداره!... ولی شما اگه یه 8 خوب بگیری ! میتونی به راحتی تو مهمونی ... مسافرت و جاهای دیگه ازش استفاده کنی به اندازه اینکه هم با کیفیت باشه ! و هم راضیت کنه نیازت رو برطرف میکنه چه برسه به 12 خوب ...

اگه میخوای مطمئن بشی چند تا عکس برات اپلود میکنم به اندازه 1024*768 یا بزرگتر یا تو تاپیکها هست ادرس میدم بری نگاه کنی اگه بد بود شما بگو بده !

ولی من شخصا (که خیلیا مثل بنده هستن) نمیتونم همه جا دوربینمو ببرم ! ... دوربین هم دارم ... مثلا ببین میرم کوه ! دوربین ببرم ؟ وقتی که گوشی ت و شلوارم کار همونو میکنه حالا یکم ضعیفتر ولی برام کافیه و به نظرم خیلیارو راضی میکنه

البته اینم درسته که یه گوشی بعلاوه دوربین بهتر از یک گوشی دوربینداره ! ولی هزینش رو هم ببینید و اینکه اگه بخوایم همه چیو جدا جدا بگیریم بهتر بود شما یک ایپاد میگرفتی با یک 1100 یا یک دوربین و یک پلیر برای دیدن فیلم و ... وقتی صحبت از یک گوشی میشه باید تمام امکاناتی که برای گوشی ها هست رو در حد مطلوب داشته باشه .. وین موبایل بد نیست که بخوای 6 ماه 6 ماه عوض کنی .. به امنیا عادی کار ندارم چون به نظر خودمم ضعف زیاد داره و خسته کننده هم هست ! لطفا با یک گوشی در سطح خودش مقایسه کنید

باگ؟؟؟همش یه باگ بود
یه باگ تو اس ام اسش داشت که الان آپدیت شده و رفع شده.میگفتن میشه باهاش آیفون رو هک کرد!ولی من به این مک خیلی بیشتر از این ویندوز لعنتی اطمینان دارم واسه همین اکثر خرید های اینترنتیم مثل کارت تلفن و ... رو با آیفون میرم نه با این ویندوز ....

گرم کردن هم اگه در حال شارژ بازی کنی اونم یا بازی سنگین بعضی وقت ها گرم میشه.در حالت عادی اصلا...

با اینکه الان خیلیا جای آیپاد آیفون میگیرن آمار فروش آیپاد از فروش واکمن سونی تو خود ژاپن هم جلو زده....

خوب اگه میگی باگی نداره من که ندارم نمیتونم نظر بدم ... پس همینطوره

mh.attari
10-09-2009, 18:52
دوستان از نظر برنامه چی؟
می دونید که ما ایرانی ها باید فری استفاده کنم و با کرک و...

mh.attari
10-09-2009, 18:52
pulp جان و بقیه ی دوستانم بگن گوشیشون چیه خوب میشه ها

pulp_152
10-09-2009, 18:59
بنده 8300 دارم

h_chakavak_k
10-09-2009, 19:49
ببینید من خودم تا حالا شاید باور نکنید چیزی حدود 30 تا گوشی عوض کردم هیچ کدومم حتی همون روز اول که خریدم اینقدر واسم جذاب و دوست د اشتنی نبوده و نهایتا 6 ماه تو دستم دووم آورده ولی آیفون ... عاششششششششششقشم
الان فقط حسرت پولایی رو میخورم که رو گوشیای سامسونگ و نوکیا و ... ریختم دور!

mh.attari
10-09-2009, 19:55
دوستان از نظر برنامه چی؟
می دونید که ما ایرانی ها باید فری استفاده کنم و با کرک و...
این موندا به خدا

s-a-l-i-m
11-09-2009, 00:31
.
و برتری های واضح در ایفون
1= گرافیک بالا حتی زیر نور افتاب و برتری این گوشی در تمام شرایط از ویندوز موبایل..
2= تاچ بسیار خوب و حساس و مولتی تاچ بودن
3= سرهت بسیار زیاد حتی از 1100 هم زوتر میره تو منو { چه برسه به ویندوز }
4= کیفیت بالا در پخش موزیک و داشتن برنامه های متعدد برای هر کار
..........................
من خودم ویندوز موبایل داشتم { touch pro } ولی 3 ماه نشد که فروختم اون هم با کار کردن 1 ساعته ایفون........من خودم عاشق این گوشی بودم اما وقتی رفتم که گوشی بخرم نمی دونم چرا touch pro خریدم......دی
اون موقع این دو یک قیمت بودند { touch pro1 و iphone 3g } پس قیمت یکی بود ولی ایفون خیلی برتری داشت نسبت به این گوشی......
..........
یک توصیه جدی : اگر نمی دونی گوشی رو برای چی می خوای ایفون نگیر چون پشیمون میشی........و اینکه هیچ وقت فکر نکن کار با ایفون سخته چون خیلی اسونه ولی از کلماتی که استفاده میشه در اموزش ادم فکر می کنه که چی هست و فکر می کنه که این گوشی بکارش نمیاد چون هیچی از این گوشی نمی فهمه........
بای بای..

pulp_152
11-09-2009, 02:34
.
1= گرافیک بالا حتی زیر نور افتاب و برتری این گوشی در تمام شرایط از ویندوز موبایل..
من خودم ویندوز موبایل داشتم { touch pro } ولی 3 ماه نشد که فروختم اون هم با کار کردن 1 ساعته ایفون........من خودم عاشق این گوشی بودم اما وقتی رفتم که گوشی بخرم نمی دونم چرا touch pro خریدم......دی
اون موقع این دو یک قیمت بودند { touch pro1 و iphone 3g } پس قیمت یکی بود ولی ایفون خیلی برتری داشت نسبت به این گوشی......
..........
یک توصیه جدی : اگر نمی دونی گوشی رو برای چی می خوای ایفون نگیر چون پشیمون میشی........و اینکه هیچ وقت فکر نکن کار با ایفون سخته چون خیلی اسونه ولی از کلماتی که استفاده میشه در اموزش ادم فکر می کنه که چی هست و فکر می کنه که این گوشی بکارش نمیاد چون هیچی از این گوشی نمی فهمه........
بای بای..

ببین ! منطقی صحبت کنید ...

صفحه نمایش 3g تو شرایط معمولی بهتر نیست گرافیکشم بیشتر نیس ...

تاچشم هم فرقی نمیکنه فقط مولتی تاچ بودنش مهمه که سامسونگ هم میتونه بزنه و در اینده میگن رو hd هم نرمافزارش میاد چون سخت افزارش مولتی تاچ رو ساپورت میکنه

سرعت هم که دوست عزیز بستگی یه cpu و سیستم عامل داره که مطمئنا i8000 بالاتره

کیفیت بالا هم در پخش موزیک خوبه ولی اونایی که بنده میگم کم نمیارن ...

بقیه حرفا هم نظر شخصیه نمیشه چیزی گفت

mh.attari
11-09-2009, 04:08
.
..........
بای بای..
شما از گوشی چی خواستی و چی گرفتی؟
من در خرید ایفون به چه چیزایی توجه کنم با توجه به خریدم از دبی؟می گن انلاک و غیره داره کلا من وارد نیستم(هرچی فکر می کنید باید بدونم بگید لطفا)
برنامه های وین و ایفون رو هم مقایسه کنید
کرک باید شن اصلا پیدا می شن یا نه؟

mh.attari
11-09-2009, 04:09

تاچشم هم فرقی نمیکنه فقط مولتی تاچ بودنش مهمه که سامسونگ هم میتونه بزنه و در اینده میگن رو hd هم نرمافزارش میاد چون سخت افزارش مولتی تاچ رو ساپورت میکنه

من خودم با ویندوز موبایل کار کردم واسه همین از ایفون می ترسم:31:

saman65
11-09-2009, 05:08
ببینید من خودم تا حالا شاید باور نکنید چیزی حدود 30 تا گوشی عوض کردم هیچ کدومم حتی همون روز اول که خریدم اینقدر واسم جذاب و دوست د اشتنی نبوده و نهایتا 6 ماه تو دستم دووم آورده ولی آیفون ... عاششششششششششقشم
الان فقط حسرت پولایی رو میخورم که رو گوشیای سامسونگ و نوکیا و ... ریختم دور!

دقیقا مثل من.انقده دوسش دارم که مطمئنم گوشی بعدیم بازم آیفونه!

صفحه نمایشش خوبه ولی از hd بهتر نیست ... چون هم کوچیکتره هم ضعیفتره .. حالا زیر نور افتاب عملکرد بهتری داره درسته ! ...
به نظر من مولتی تاچ بودن به همه اینها می ارزه.من یه صفحه 3 اینچی مقاومتی مولتی تاچ رو به یه ال سی دی خازنی 4 اینچی ترجیح میدم:10:(البته گفتم به نظر من)
گفتین ضعیف تر.اگه منظورتون حساسیتشه که من فکر کنم خود نینجا جان هم تو تاپیک HD گفته بودن که بعد 3 سال هنوز هم حساسیت آیفون از HD بیشتره
لذت مولتی تاچ بودن رو هم آدم وقتی حس میکنه که میخواد بازی کنه و از 2 تا دستش استفاده میکنه که تو بازی ها هم مولتی تاچ بودن در انحصار اپله.البته تو وب گردی هم حل میده ها ولی خب بازی یه چیز دیگست

در مورد برنامه هم دوست عزیز تو طول 3 سالی که از ورود آیفون میگذره تا حالا واسش 75000 برنامه اومده که با یه درصد خیلی عجیبی! داره میره بالا(1 ماه و نیم پیش 65 هزار بوده)

همه برنامه ها و بازی ها هم یکی 2 روز بعد از ریلیز کرک میشند!:10:

مطمئن باش از نظر برنامه و بازی کم نمیاره.

mamad6280
11-09-2009, 07:56
بازم من لازم هست یک چیز رو راجب CPUبگم چون داره پردازنده ARM A8 Cortex که روی آیفون 3GS هست رو با پردازنده ARM 11 که روی i8000 هست مقایسه میشه که کمی اذیتم میکنه

اول از همه کاتالوگ پردازنده سامسونگ رو میتونین از اینجا دان کنین:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیداین پردازنده همونطور که تو کاتالوگ خود سایت سامسونگ هم اومده از نوع ARM 11 هست.

تو کاتالوگ فرکانس پردازنده رو تا 667 مگاهرتز آورده حالا نمیدونم چطور 800 عنوان میشه ولی مهم نیست، موضوع مهم چیز دیگه ایه

این پردازنده تقریبا همونیه که سامسونگ به اپل میداد و روی آیفون 3G و آیفون نسل اول بود اما با برخی تغییراتی که سامسونگ روش داده کمی بهترش کرده

این پردازنده آیفون 3G هست.که با اینکه 667 مگاهرتز میتونه کار کنه اما رو ی 412 کلاک شده:

(iPhone/iPhone 3G's S3C6400 (@667 MHz underclocked to 412 MHz

اما مزایای پردازنده جدید سامسونگ نسبه به آیفون 3G اینه که به جای 90 نانومتر شده 60 نانومتر و همینطور چیپ گرافیکی یهش اضافه شده که در پردازنده آیفون 3G نبوده که البته آیفون 3G خودش یه چیپ گرافیکی جدا به اسم PowerVR MBX-Lite داشته

پیش بینی میشه که چیپ گرافیکی که سامسونگ روی i8000 گذاشته بتونه به اندازه آیفون 3G قدرت داشته باشه

اما ARM CORTEX نسل جدید تر پردازنده هاست که بعد از ARM 11 معرفی میشه و فعلا روی گوشی ها زیر به کار رفته یا قراره به کار بره:

iPhone 3Gs, Palm Pre, Sony ericsson Satio, Samsung i8910

به این لیست باید N900 نوکیا رو هم اضافه کرد.

کاتالوگی از Cortex A8 :

تست هایی که شده در فرکانس برابر(مثلا اگر کلاک هر دو رو 600 مگاهرتز باشه) سرعت ARM A8 Cortex سه برابر قدرت پردازش ARM 11 هست.

بنابراین با توجه به اینکه برای آیفون ARM A8 Cortex روی 600 کلاک شده باشه و برای i8000 روی 667 اونوقت قدرت پردازش آیفون چیزی در حدود 3 برابره

حتی اگه فرض کنیم که روی 800 هم i8000 رو کلاک کرده باشن باز هم قدرت پردازش آیفون چیزی بالای دو برابره

اصلا ARM 11 یک نسل قدیمیتر از ARM A8 Cortex به حساب میاد و به هیچ وجه قابل مقایسه با A8 نیست.

اما در آخر نتایجی که بر مبنای اطلاعات چیپ های پردازنده گرافیکی به دست اومده رو میارم که در این موضوع هم آیفون برتری قابل ملاحظه ای نسبت به بقیه گوشی ها داره
باشد که رستگار شوید و دیگه چیزی رو (هر چیزی:) ) با آیفون 3Gs مقایسه نکنید(البته میشه i8000 رو در کل با آیفون 3G و همینطور آیفون نسل اول مقایسه کرد)

Current Mobile GPUs: Triangles/sec, Fill Rate

PowerVR MBX-Lite ( iPhone 3G): 1 M triangles/s, 100 M pixels/s
Samsung S3C6410 (Omnia II): 4 M triangles/s, 125.6 M pixels/s
PowerVR SGX 520 (Palm Pre): 14 M triangles/s, ___ M pixels/s
ATI Imageon Z430 (Toshiba TG01): 22 M triangles/s, 133 M pixels/s

PowerVR SGX 535 (iPhone 3GS): 28 M triangles/s, 400 M pixels/s

توشیبا هم از این زاویه گوشی خوبیه اما اختلاف با آیفون 3Gs خیلی زیاده
حالا اینا فقط بعد سخت افزار قضیس
اگه انعطاف مک تو کارهای گرافیکی هم به این سخت افزار قوی تر اضافه بشه دیگه مقایسه بیشتر حالت شوخی به خودش میگیره :)

اینم برای اینکه یه خورده جو عوض بشه:31: :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

pulp_152
11-09-2009, 14:04
یک کار جالبی که سامسونگ کرده اینه که شما میتونید cpu رو تنظیم کنید در حالت low ... norm.. high ...به این صورت که شما مثلا میخواید موزیک گوشی کنید .. فکر کنم میشه میزارید رو low و cpu میاد رو 400 .. میخواین فیلم نگاه کنید مثلا میزارید رو نرمال رو 600 تنظیم میشه و برای بازی و برنامه و غیره مثلا بزارید رو حالت اخری که میشه همون 800

این کار باعث میشه که باتری کمتری مصرف بشه ... این ز اون لحاظ که شما گفتید چرا نوشته 800 ..

چون قبلا Gsmarena هم اشتباه شمارو کرد .. اما بعد اصلاحش کرد و همون 800 رو ok کرد و یک جورایی باورش شد که این تکنولوژی وجود داره ....

حالا خوبه روی 8910 hd این پردازنده هست وگرنه فکر کنم اصلا نمیشد بحث کرد ! ...

با توجه به گفته های شما به هر حال 8000 از hd سرعت بالاتری داره شاید بخاطر رمش باشه ... که فکر کنم 1 گیگ هستش

pulp_152
11-09-2009, 14:15
اینم برای اینکه یه خورده جو عوض بشه:31: :

در مورد این عکس هم که گذاشتی باید بگم سلول های رنگی تاثیر زیادی در زیر نور خورشید بر صفحه نمایشگر گوشی دارن ... چون در حال حاضر وین 6.5 قادر به ساپورت بیش از 65000 هزار سلول رنگی نیس ... زیر نور خورشید امنیا 8000 این عملکرد رو نشون داده ! و مطمئن باش زمانی که وین 7 بیاد و شما این گوشی رو اپدیت کنی به 7 میتونه از 16 میلیون سلول رنگیش استفاده کنه و کیفیتی به مراتب بیشتر در حالت عادی هم ایفون و هم hd به نمایش بزاره ...و زیر نور افتا با hd برابری کنه حداقل :11:

D o l f i n
11-09-2009, 15:06
من یه مسئله رو بگم بدون طرفداری
من تا جایی که میدونم و تجربه کردم تو سخت افزار مشابه مک خیلی بهتر از ویندوز عمل میکنه حتی اگه سخت افزاری که مک روشه کمتر از وین باشه اینو دیگه بعد این همه سال که با محصولات مایکروسافت کار کردیم میدونیم سیستم عامل مک فقط به خاطر زیبایی و یا امنیتش معروف نیست یکی از بهترین ویژگیهایی که داره ساده بودن و سبک بودن این سیستم عامل در برابر ویندوز هستش

mamad6280
11-09-2009, 15:10
در مورد کار جالب سامسونگ من تا حالا جایی ندیدم که اون امکان تغییر فرکانس رو گذاشته باشه

برای توشیبا TG01 شنیده بودم اما i8000 نه منبعتون رو بگین بی زحمت(اون کار توشیبا برای پارسال هست و به نوعی قدیمی شده و باورش خیلی زحمت لازم نداره)

مورد بعدی در مورد CPU امنیا ۲ که همونطور که کاتالوگش رو از خود سایت سامسونگ گذاشتم تو کاتالوگ گفته ماکسیمم فرکانس ۶۷۷ این از این(لینک کاتالوگ رو گذاشتم که.اونم از سایت خود سامسونگ)

اینم اون متن GSMArena که شما میگین اشتباه کرد بعد میگین منم همون اشتباه رو کردم:

Samsung official specs seem to deliver some contradictory information and you should rest assured we will be contacting Samsung directly to clear up the issue.

اون کسی که اشتباه کرده شمایید

میگه: در اطلاعاتی که سامسونگ داده تضاد وجود داره و متناقض هست(تو کاتالوگ ۶۶۷ و تو اطلاعات گوشی ۸۰۰) و بعد گفته ما مستقیما با سامسونگ تماس میگیریم تا جویای اوضاع بشیم

البته از اون موقع تا حالا که دو هفته ای میگذره دیگه آپدیت نکرده تا معلوم شه کدوم درسته(مثل اینکه جواب ندادن بهشون:31:)

تاره با فرض درستی همون ۸۰۰ مگا هرتز هم اصلا با Cortex A8 قابل قیاس نیست و مقایسشون ظلم به اون گوشی های با پردازنده نسل جدیده

نمیدونم دیگه چطور باید توضیح بدم

اینکه i8000 سرعتش از i8910 بالاتر هست رو هم لطفا لینک بدید یا بنچمارک تا ببینیم

رم i8000 هم ۲۵۶ مگ هست نه یک گیگ :18::18:!!!!!!!!! مثل i8910

در ضمن یه نگاه به اون تیبل آخر کار که برای مقایسه گرافیکشون گذاشتم هم بندازین (اون دیگه فقط برای گرافیکه و مستقل از پردازنده)

اون عکس هم که برای تفریح گذاشتم زیر نور خورشید نیست در حالت معمولیه

حالا به فرض زیر نور خورشید باشه(که نیست)

کاربر گوشی رو بخره بعد دو سال منتظر باشه(گفتن ۲۰۱۰. حالا کدوم ماه ۲۰۱۰ معلوم نیست) تا ویندوز ۷ بیاد بعد متوجه بشه که ویندوز ۷ فقط روی صفحه خازنی کار میکنه میاد یقه شما رو میگیره چرا اون موقع اطلاعات غلط دادی(مثلا قراره ویندوز ۷ مولتی تاچ باشه و میدونین که مولتی تاچ فقط روی خازنی کار میکنه)

تاره کی گفته که به فرض آپدیت این گوشی ۱۶ میلیون رو ساپروت میکنه؟ لینک بدید لطفا

4870x2
11-09-2009, 15:15
اینم یکی از من:دی
گوش کوب چیست؟!
اینم مقایسش با یه مالتی تاچ + 16 میلیون!
htc hero
فرقی کردش؟!

saman65
11-09-2009, 15:35
گوش کوب چیست؟!
!

گوش کوب معلومه دیگه.اون اولی از سمت راست:31:

Ali_BlueBoy
11-09-2009, 15:45
گوش کوب معلومه دیگه.اون اولی از سمت راست

سامان تو هنوز چپ و راستو یاد نگرفتی......: دی
منظورش اولی از سمت چپه......!!!

mh.attari
11-09-2009, 15:54
دوستان 1 سوالم تو رو خدا جواب بدید
اونی که از دبی ایفون می خره چیا باید بدونه؟
هر روز که نمیشه رفت دبی سرم کلاه میره هاااااااااااااااااااااااا اااااا

mh.attari
11-09-2009, 15:55
اصلا از کجا بخرم خوبه؟

4870x2
11-09-2009, 16:02
برو بگو انلاک فاکتوری بده تمومه:دی

pulp_152
11-09-2009, 16:31
در مورد کار جالب سامسونگ من تا حالا جایی ندیدم که اون امکان تغییر فرکانس رو گذاشته باشه

برای توشیبا TG01 شنیده بودم اما i8000 نه منبعتون رو بگین بی زحمت(اون کار توشیبا برای پارسال هست و به نوعی قدیمی شده و باورش خیلی زحمت لازم نداره)

مورد بعدی در مورد CPU امنیا ۲ که همونطور که کاتالوگش رو از خود سایت سامسونگ گذاشتم تو کاتالوگ گفته ماکسیمم فرکانس ۶۷۷ این از این(لینک کاتالوگ رو گذاشتم که.اونم از سایت خود سامسونگ)

اینم اون متن GSMArena که شما میگین اشتباه کرد بعد میگین منم همون اشتباه رو کردم:

Samsung official specs seem to deliver some contradictory information and you should rest assured we will be contacting Samsung directly to clear up the issue.

اون کسی که اشتباه کرده شمایید

میگه: در اطلاعاتی که سامسونگ داده تضاد وجود داره و متناقض هست(تو کاتالوگ ۶۶۷ و تو اطلاعات گوشی ۸۰۰) و بعد گفته ما مستقیما با سامسونگ تماس میگیریم تا جویای اوضاع بشیم

البته از اون موقع تا حالا که دو هفته ای میگذره دیگه آپدیت نکرده تا معلوم شه کدوم درسته(مثل اینکه جواب ندادن بهشون:31:)

تاره با فرض درستی همون ۸۰۰ مگا هرتز هم اصلا با Cortex A8 قابل قیاس نیست و مقایسشون ظلم به اون گوشی های با پردازنده نسل جدیده

نمیدونم دیگه چطور باید توضیح بدم

اینکه i8000 سرعتش از i8910 بالاتر هست رو هم لطفا لینک بدید یا بنچمارک تا ببینیم

رم i8000 هم ۲۵۶ مگ هست نه یک گیگ :18::18:!!!!!!!!! مثل i8910

در ضمن یه نگاه به اون تیبل آخر کار که برای مقایسه گرافیکشون گذاشتم هم بندازین (اون دیگه فقط برای گرافیکه و مستقل از پردازنده)

اون عکس هم که برای تفریح گذاشتم زیر نور خورشید نیست در حالت معمولیه

حالا به فرض زیر نور خورشید باشه(که نیست)

کاربر گوشی رو بخره بعد دو سال منتظر باشه(گفتن ۲۰۱۰. حالا کدوم ماه ۲۰۱۰ معلوم نیست) تا ویندوز ۷ بیاد بعد متوجه بشه که ویندوز ۷ فقط روی صفحه خازنی کار میکنه میاد یقه شما رو میگیره چرا اون موقع اطلاعات غلط دادی(مثلا قراره ویندوز ۷ مولتی تاچ باشه و میدونین که مولتی تاچ فقط روی خازنی کار میکنه)

تاره کی گفته که به فرض آپدیت این گوشی ۱۶ میلیون رو ساپروت میکنه؟ لینک بدید لطفا

خوب مشکلی نداره بعدا میبینید ! شاید یک ماه دیگه یا 2 ماه دیگه که وارد ایران شد

چشم منبع رو هم پیدا میکنم

اما اگه خونده باشید gsm arena قبلا زده بود 800 بعد زد 667 دوباره الان 800 زده .. حتما اطلاعات رو گرفتن ! :31:

بله گرافیکو دیدم .. به نقل از کجاست ؟

اون عسک هم که تابلو زیر نور خورشیده ! :31:

دوست من صفحه امنیا مقاومتی نیس و ترکیبی بین این 2 هست .. سامسونگ عزیز تو کلوبش توضیحات کافی رو دادن ... و حساسیتش از خازنی بیشتر نباشه کمتر نیست علاوه بر اینکه به غیر از الکترون بدن با اشیا دیگه هم کار میکنه و اینجوری که نشوته شده بهترین تاچی که تا حالا تولید شده همینه ... از سامسونگ هم هیچی بعید نیست ! شاید مولتی تاچش رو هم دور بزنه و نرم افزارشو بده بیرون .. چون اممنیا اچ دی میتونه مولتی تاچ بشه و اگر دور بزنه یا با اپل کنار بیاد احتمالا 8000 رو هم اوگی کنه

در مورد 16 میلیون gsm arena تا دیروز نوشته بود 16 میلیون تو تاپیک سامسونگ هم هست البته منابع دیگه میارم

pulp_152
11-09-2009, 16:37

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] image has been resized. Click this bar to view the full image. The original image is sized 900x675.[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اینم در حالت عادی .. فرقشو با زیر نور افتاب مقایسه کنید

pulp_152
11-09-2009, 16:45

1. پردازشگر S3C6410 ساخت سامسونگ با قدرت 800 مگاهرتز ( بالاخره سامسونگ پی برد پردازشگرهای خودش حرف اول رو میزنن )

2. 256 مگابایت RAM و 512 مگابایت ROM

این نمونه اولیه گوشی هستش که یه نوار نقره ائی دورش هستش :

در مورد رم هم درسته 256 هستش ! .. ولی مغایرت سایتها در مورد cpu زیاده .. الدار یه چی میگه gsm یه چی ... در حال 800 رو هر 2 بهش اعتراف کردن ...

کلا تغایر زیاد در این گوشی هست چون اطلاعاتی در مورد یک گیگ هم بوده ولی انگار ی512 مگ رام و 256 مگ رم درست هستش ...

اینم حتما ببینید

pulp_152
11-09-2009, 16:56
گوش کوب چیست؟!
اینم مقایسش با یه مالتی تاچ + 16 میلیون!
htc hero
فرقی کردش؟!

چه ربطی داره !یک بار اچ دی رو میزاری بعد پایین امنیا 2 رو میزاری ... :41:
اگه نمیدونی بدون بزرگترین صفحه نمایشگر amoled رو اچ دی هستش که همین تکنولوژی amoled بودن رو هنوز کمتر شرکتی بهش دست پیدا کرده اونم بخاطر اینه که سامسونگ خودش یکی از بهترین سازندگان صفحه نمایشگر مانیتور و گوشی و حتی ال سی دی و ال ای دی های جهان هست .. تو صفحه نمایش هیچ ضعفی نداره که هیچ سرم هست

pulp_152
11-09-2009, 17:17

اگر ایفون زیر نور خورشید بهتره ! در عوض تو زاویه های مختلف ضعیف تره یعنی بهترین حالتش اینه که شما بصور ت مستقیم بهش نگاه کنی ... اگر از یک زاویه دیگه نگاه کنی کیفیتش کم میشه و نور پشت صفحه نمایش خودشو نشون د حالیکه amoled اینجوری نیست و قابلیت دیدن تو زاویه های متهدد با کیفیت همون حالت مستقیم رو داره ...

این سر !

ahmad72
11-09-2009, 17:20
سلام.من یه سوال دارم تقریبا مربوط یه این تاپیک هم هست.
نمیدونم یه آیپاد تاچ 8 گیگ بگیرم یا یه HTC Touch Viva .
اگه میشه منو راهنمایی کنید ...

S@nti@go_s&k
11-09-2009, 17:20
اینم برای اینکه یه خورده جو عوض بشه[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] :

شما عادت دارین هر گوشی که صفحش بزرگه با هم مقایسه کنید یهو یدونه از این گوشی چینیا بردارین بیارین

با آیفون مقایسه کنید حالشو ببرید

راست میگی HD رو میوردی نه یه ویندوز 6( حالا فرق نمیکنه 6.1 یا 6.5)

در ضمن گوش کوب به گوشی میگن که کت و کلفت باشه نه دراز

مثله 8 گیگ و 97 .تاچ پرو 2 و.....................

در ضمن گوش کوب بودن چیزی از امکانات و خوب بودن گوشی کم نمیکنه

S@nti@go_s&k
11-09-2009, 17:22
سلام.من یه سوال دارم تقریبا مربوط یه این تاپیک هم هست.
نمیدونم یه آیپاد تاچ 8 گیگ بگیرم یا یه HTC Touch Viva .
اگه میشه منو راهنمایی کنید ...

فقط واسه موسیقی میخای ؟

اون گوشیه این .............. ربطی به هم ندارن آخه

mh.attari
11-09-2009, 17:37
برو بگو انلاک فاکتوری بده تمومه:دی
شما چند گرفتی از ایران؟
فقط همین؟چه راحت

mh.attari
11-09-2009, 18:15
شما چند گرفتی از ایران؟
فقط همین؟چه راحت
ببخشید از کجا بدونم انلاکه فاکتوری هست

pulp_152
11-09-2009, 19:37
و اما یک مسئله دیگه ! خدمت اقا محمد عزیز ...

برام جالبه با اینکه omnia 2 قیمتی تقریبا نصف 3gs داره ! ولی پا به پاش میاد ! در بعضی موارد هم بهتره ...

و اینکه این حرفتون رو برید اصلاح کنید که یک پردازنده 667 2 برابر 800 قدرت داره ! ... ممکنه کیفیت و کش بالاتر بره و.لی این کش و کیفیت کار اونقدری نیست که شما میفرمایید ...

براتون مثالی میزنم ... زمانی که میخواید رو کامپیوتر خانگی بازی کنید بازی مورد نظر مینویسه cpu 3.2 نیاز داره ... حالا شما بیا بگو cpu من 2.4 از اون 3.2 هم خیلی خفن تر و بهتره ... ولی اون بازیو که cpu 2.4 اجرا نمیکنه ! ...

و اینم بگم اون 800 که رو امنیا 8000 گذاشته شده از اچ دی بهتره که سامسونگ گذاشته وگرنه حداقل در گوشی جدیدترش همونو میزاشت ... مثل این میمونه که بگی 3g سخت افزارش از 3gs قویتره ! فکر نکنم نه اپل نه سامسونگ انقدر نا اگاه باشن که گوشی جدیدترشو قویتر نزنن و پس رفت کنن

ahmad72
11-09-2009, 19:48
فقط واسه موسیقی میخای ؟

اون گوشیه این .............. ربطی به هم ندارن آخه
موسیقی هم یکی از خواسته هامه.
همونطور که میدونین آیپاد تاچ همون آیفون هست که فقط جای سیم کارت و دوربین نداره و این مشکل میتونه حل بشه.اگه یه گوشی ساده مث 2600 بخری مث این میمونه که آیفون خریدی ولی با این تفاوت که دوربین نداری و برنامه های مربوط به زنگ زدن و پیامک فرستادن رو نمیتونی داشته باشی و همچینین باید جای یه جسم دو تا جسم رو حمل کنی.
پس میبینی که همچین بی ربط هم نیستن.
حالا من توی این گیر کردم که این پلیر قوی رو بگیرم + 2600 یا Viva رو؟مک رو یا ویندوز رو؟تنها شک من سیستم عجیب غریب مک هستش برای ریختن برنامه ، برنامه و بازی های سنگین (با توجه به اینترنت ذغالی) و ... و سه تا مشکلی رو که گفتم:

دوربین نداری و برنامه های مربوط به زنگ زدن و پیامک فرستادن رو نمیتونی داشته باشی و همچینین باید جای یه جسم دو تا جسم رو حمل کنی.
اینم یه سری از مشخصات آیپاد تاچ که کسایی رو که نمیشناسنش رو حیرت زده میکنه:

Screen size: 3.5 in
-Screen resolution: 480×320 px at 163 ppi, with 3:2 aspect ratio
-Input method: Multi-touch screen interface, Sleep/Wake button, Accelerometer, Home button, Volume Rocker buttons (2nd/3rd Gen only)
-Operating system: iPhone OS (current version 3.1)
-Storage: 8 GB for 2nd Gen or 32 and 64 GB for 3rd Gen flash memory
-CPU: Initially ARM 400 MHz, but now 412 MHz for 1st generation, 533 MHz [28] for 2nd Generation and ARM Cortex-A8 833 MHz for 3rd Generation
-GPU: PowerVR MBX Lite in 2nd Generation [30] and PowerVR SGX GPU for 3rd Generation
-RAM: 128 MB DRAM in 2nd Generation and 256 MB DRAM in 3rd Generation
-Wi-Fi (802.11 b/g)
-uilt-in rechargeable, non-removable lithium battery with up to 6 hours of video playback, and up to 36
-Built-in audio speaker
-3.5 mm audio output jack
حالا چی میگین؟آیپاد تاچ 8 گیگ + 2600 یا Viva؟

mh.attari
11-09-2009, 20:26
دوستان چرا؟

mamad6280
11-09-2009, 21:01
موضوع پردازنده داره وارد فاز جدیدی میشه

در حالی که خود من تا همین امروز فکر میکردم که پردازنده iPhone 3GS و i8910 یکین اما در کمال تعجب امروز به چند مورد برخوردم که الان با دیدن پست دوستمون ahmad72 مطمپن شدم که اینطور نیست

در حالی که هر دوشون از پردازنده بر مبنای ساختار Cortex A8 استفاده میکنن ولی آیفون 3GS از پردازنده تولید سامسونگ به اسم S5PC100 استفاده میکنه ولی i8910 از OMAP3430

یعنی سامسونگ روی گوشی خودش از پردازنده Texas Instrumentation استفاده کرده اما اپل از مال سامسونگ

معادله داره پیچیده میشه

و موضوع جالب دیگه اینکه پردازنده سامسونگی که روی آیفون هست تا فرکانس ۸۳۳ مگا هرتز میتونه کار کنه که روی ۶۰۰ مگا هرتز کلاک شده

این لینک صفحه Engadget :

و اما یک مسئله دیگه ! خدمت اقا محمد عزیز ...

برام جالبه با اینکه omnia 2 قیمتی تقریبا نصف 3gs داره ! ولی پا به پاش میاد ! در بعضی موارد هم بهتره ...

و اینکه این حرفتون رو برید اصلاح کنید که یک پردازنده 667 2 برابر 800 قدرت داره ! ... ممکنه کیفیت و کش بالاتر بره و.لی این کش و کیفیت کار اونقدری نیست که شما میفرمایید ...

براتون مثالی میزنم ... زمانی که میخواید رو کامپیوتر خانگی بازی کنید بازی مورد نظر مینویسه cpu 3.2 نیاز داره ... حالا شما بیا بگو cpu من 2.4 از اون 3.2 هم خیلی خفن تر و بهتره ... ولی اون بازیو که cpu 2.4 اجرا نمیکنه ! ...

و اینم بگم اون 800 که رو امنیا 8000 گذاشته شده از اچ دی بهتره که سامسونگ گذاشته وگرنه حداقل در گوشی جدیدترش همونو میزاشت ... مثل این میمونه که بگی 3g سخت افزارش از 3gs قویتره ! فکر نکنم نه اپل نه سامسونگ انقدر نا اگاه باشن که گوشی جدیدترشو قویتر نزنن و پس رفت کنن

من هر چی توضیح میدم باز حرف خودتو میزنی

بابا اون ARM 11 هست یه نسل قدیمیتره بکش بیرون ازش اصلا قابل مقایسه نیست

حالا که قبول نمیکنی خوب نکن

حالا چی میگین؟آیپاد تاچ 8 گیگ + 2600 یا Viva؟

با این قیمت واقعا آیپادتاچ ۳۲ مفته

اما بعد کار کردن با آیپاد چطور میخوای ویوا یا هر چیز دیگه رو تحمل کنی؟اصلا دنیا برات تیره و تار میشه

نمیتونی آخرش میای طرف آیفون ولی برای شروع آیپاد تاچ عالیه

دوستان چرا؟

اونا رو ولش کن ملت میرن رای میدن چرته

ولی شما آیفون نخری بهتره اینو از من به شما نصیحت :10:این همه نوکیا و سامسونگ هست تو بازار. چه کاریه؟:46:

mh.attari
11-09-2009, 21:23
موضوع پردازنده داره وارد فاز جدیدی میشه

در حالی که خود من تا همین امروز فکر میکردم که پردازنده iPhone 3GS و i8910 یکین اما در کمال تعجب امروز به چند مورد برخوردم که الان با دیدن پست دوستمون ahmad72 مطمپن شدم که اینطور نیست

در حالی که هر دوشون از پردازنده بر مبنای ساختار Cortex A8 استفاده میکنن ولی آیفون 3GS از پردازنده تولید سامسونگ به اسم S5PC100 استفاده میکنه ولی i8910 از OMAP3430

یعنی سامسونگ روی گوشی خودش از پردازنده Texas Instrumentation استفاده کرده اما اپل از مال سامسونگ

معادله داره پیچیده میشه

و موضوع جالب دیگه اینکه پردازنده سامسونگی که روی آیفون هست تا فرکانس ۸۳۳ مگا هرتز میتونه کار کنه که روی ۶۰۰ مگا هرتز کلاک شده

این لینک صفحه Engadget :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدمن هر چی توضیح میدم باز حرف خودتو میزنی

بابا اون ARM 11 هست یه نسل قدیمیتره بکش بیرون ازش اصلا قابل مقایسه نیست

حالا که قبول نمیکنی خوب نکن

با این قیمت واقعا آیپادتاچ ۳۲ مفته

اما بعد کار کردن با آیپاد چطور میخوای ویوا یا هر چیز دیگه رو تحمل کنی؟اصلا دنیا برات تیره و تار میشه

نمیتونی آخرش میای طرف آیفون ولی برای شروع آیپاد تاچ عالیه

اونا رو ولش کن ملت میرن رای میدن چرته

ولی شما آیفون نخری بهتره اینو از من به شما نصیحت :10:این همه نوکیا و سامسونگ هست تو بازار. چه کاریه؟:46:
نوکیا که ...
ویندوز موبایل یا مک
حالا چرا نخرم؟چه زود قهر می کنه من دارم فقط سوال می کنم تا بعد پشیمون نشم:2:

Mah12
11-09-2009, 21:57

سلام
من کاری به حرفای شما ندارم ولی میدونی مشکل چیه؟؟
اصلآ مهم نیست پردازنده چنده مهم اینه که آیفون با این پردازنده چه کارایی میتونه انجام بده ولی امنیا2 حتی اگه پردازندش 2000 هم باشه واسش فایده ای نداره چون برنامه ای نداره که از این پردازنده استفاده کنه...
مثل اینکه ماشین فراری داشته باشی ولی نتونی از 120 بیشتر بری خیلی با پژو فرقی نمیکنه نه؟؟؟
پس مشکل بستر نرم افزاری امنیا2 هست نه سخت افزارش...
این سیستم عامل مک و نرم افزارهای متعددشه که باعث خرید آیفون میشه البته سخت افزار بی تاثیر نیست ولی نه به اندازه ui مک
در هر صورت این بحث خیلی مفید نیست چون هر دو سیستم عامل ایراداتی دارن...

و بسته به نیاز افراد این سیستم عاملها بهترن...

ولی واقعآ مک یک اتفاق جالب و رویایی واسه دنیای گوشیها بود و هست...فروش 30 میلیون آیفون و 20 میلیون آیپاد تاچ کم نیست...

در هر صورت از بحث شما استفاده کردم
ممنون

mamad6280
11-09-2009, 22:00
نوکیا که ...
ویندوز موبایل یا مک
حالا چرا نخرم؟چه زود قهر می کنه من دارم فقط سوال می کنم تا بعد پشیمون نشم[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خوب چون میدونم پشیمون میشی گفتم دیگه

ما دیگه بعد یکی دو سال سر و کله زدن با ملت تقریبا میدونیم سلیقه هر کی چجوریاس:20:

ضمن اینکه یه اصل خیلی مهم بین بچه های آیفون هست که اینجور جاها خیلی راهگشاست:

اگه نمیدونی برای چی میخوای آیفون بخری اصلا نخر که پشیمون میشی

عواقب بی توحهی به این اصل مهم رو من بارها شاهد بودم:13:

مخصوصا با این شرایط غیر عادی فروش که تو ایران برای آیفون هست دیگه باید خیلی عاشق باشی تا بری سمتش

بازم حق انتخاب با شماس و من کاره ای نیستم، سعی کردم تو این تاپیک تا اونجایی که بلدم اطلاعات بدم، دیگه بقیش با خودتون :10:

mh.attari
11-09-2009, 22:06
خوب چون میدونم پشیمون میشی گفتم دیگه

ما دیگه بعد یکی دو سال سر و کله زدن با ملت تقریبا میدونیم سلیقه هر کی چجوریاس:20:

ضمن اینکه یه اصل خیلی مهم بین بچه های آیفون هست که اینجور جاها خیلی راهگشاست:

اگه نمیدونی برای چی میخوای آیفون بخری اصلا نخر که پشیمون میشی

عواقب بی توحهی به این اصل مهم رو من بارها شاهد بودم:13:

مخصوصا با این شرایط غیر عادی فروش که تو ایران برای آیفون هست دیگه باید خیلی عاشق باشی تا بری سمتش

بازم حق انتخاب با شماس و من کاره ای نیستم، سعی کردم تو این تاپیک تا اونجایی که بلدم اطلاعات بدم، دیگه بقیش با خودتون :10:

ممنونم ازت ولی مشکل من اینه که همچی ازش می خوام
چرا نرم یا چرا برم
من از ایفون می ترسم چون همیشه با بهترین ویندوز موبایلا کار کردم
ببخشید ایفون می نی چی بید؟
در کل یه نمه شفاف سازی کن دیگه:11:

s-a-l-i-m
11-09-2009, 22:19

شما وقتی این دو گوشی رو کنار هم بزارید متوحه میشید که چقدر از نظر سرعت و کیفیت تصویر با هم فرق دارند....
ما که بخیل نیستم بزار یک گوشی از ایفون قوی تر بیاد تا شاخ این رو بشکونه ولی فعلا نیومده همچین گوشی که ملت براش 1 میلیون پول بدن.....و سال بعد هم همین مدل رو با کوچیکترین تغییرات هم که بیاد بیرون سریع میرند می گیرند.....پس چیزی داشت که ملت اسیرش شدند...

شما از گوشی چی خواستی و چی گرفتی؟
من در خرید ایفون به چه چیزایی توجه کنم با توجه به خریدم از دبی؟می گن انلاک و غیره داره کلا من وارد نیستم(هرچی فکر می کنید باید بدونم بگید لطفا)
برنامه های وین و ایفون رو هم مقایسه کنید
کرک باید شن اصلا پیدا می شن یا نه؟
ببین من از گوشیم تاچ خوب و کیفیت و بازی و اهنگ می خواستم که وقتی عکس های بازی ویندوز موبایل رو دیدم و یکم مجله از اون خواندم گفتم این موبایل ارزوهای من هست و رفتم خریدم اما دیدم که خیلی با اون چیزی که می گفتند فرق داره و هر هفته من 4 بار بیشتر ریستش می کردم چون با برنامه و بازی هایی که داشتم گوشی هنگ می کرد....حتی اگر تاچ فلو رو خاموش کردم.........اما وقتی که ایفون رو از دوستم گرفتم و باحاش کار کردم از تاچش لذت بردم وهمین برای من کافی بود و الان که خیلی چیزها در باره اش خواندم...........
تو هم اگر لاک و انلاک مشکلت هست این چیزا خیلی راحته { فقط کمی محلات اموزشی بخوان اگر نفهمیدی به خودم بگو تا برات توضییح بدم چندین روش رو...
از اسان ترین روش ها

يه راه سريع و آسون براي اطمينان از آنلاک فکتوري بودن اينه که از آدرس سايت پشت جعبه آيفون ببيني مال کدوم کشوره اول مطمئن شو که سريال نامبر گوشي و جعبه يکيه بعد آدرس سايتي که پشت جعبه نوشته رو نگاه کن اگه اينا بود آنلاک فکتوريه

به ترتيب مال کشور استراليا ايتاليا نيوزيلند هنگ کنگ و انگلستان هست

pulp_152
12-09-2009, 01:19
سلام
من کاری به حرفای شما ندارم ولی میدونی مشکل چیه؟؟
اصلآ مهم نیست پردازنده چنده مهم اینه که آیفون با این پردازنده چه کارایی میتونه انجام بده ولی امنیا2 حتی اگه پردازندش 2000 هم باشه واسش فایده ای نداره چون برنامه ای نداره که از این پردازنده استفاده کنه...
مثل اینکه ماشین فراری داشته باشی ولی نتونی از 120 بیشتر بری خیلی با پژو فرقی نمیکنه نه؟؟؟
پس مشکل بستر نرم افزاری امنیا2 هست نه سخت افزارش...
این سیستم عامل مک و نرم افزارهای متعددشه که باعث خرید آیفون میشه البته سخت افزار بی تاثیر نیست ولی نه به اندازه ui مک
در هر صورت این بحث خیلی مفید نیست چون هر دو سیستم عامل ایراداتی دارن...

و بسته به نیاز افراد این سیستم عاملها بهترن...

ولی واقعآ مک یک اتفاق جالب و رویایی واسه دنیای گوشیها بود و هست...فروش 30 میلیون آیفون و 20 میلیون آیپاد تاچ کم نیست...

در هر صورت از بحث شما استفاده کردم
ممنون

این حرفتو هستم چو نهم منطقیه هم ثابت شده ... مک از وین موبایل بهتره و واقعا مهمم اینه که اون فراری رو بتونی ازش استفاده کنی ...:11:

به این اعتراف میکنم که از لحاظ نرم افزاری و بازی در حال حاضر مک بهتر از امنیا 2 هستش ! اما در کل نه ... چون اینده امنیا 2 نهایت تا یک سال دیگه با توجه به اپدیت وین 7 هم روشنتره هم در حال حاضر امکانات بیشتری داره و هم قیمت کمتری داره ... از این لحاظ ایفون رو براش توجیه اقتصادی به هیچ عنوان نمیبینم ..و یک مسئله دیگه هم هست اینه که بعضیا پول دارن! اگه ایفون 10 میلیون هم باشه میان ازش طرفداری میکنن و میگن بهتره .. ولی من در کل و با توجه به پولی که کاربر میده میسنجم ...

فروش 30 میلیون ایفون چندین دلیل داره اولین دلیلش خوب بودن سیستم عاملشه .. دورمین دلیلش قسطی بودنشه ... سومین دلیلش اینه که تک محصول شرکت اپل هستش وگرنه اگه اپل هم 500 مدل ایفون میزد فروشش سر شکن میشد بین اونها و هر کدوم ممکن بود به 2 میلیون هم نرسن ! ... و اخرین دلیلش اینه که کلا فروش موبایل تو جهان زیاده و 30 میلیون هم عدد زیادی نیست

بنده هم استفاده کردم .. ممنون :11:

pulp_152
12-09-2009, 01:31
شما وقتی این دو گوشی رو کنار هم بزارید متوحه میشید که چقدر از نظر سرعت و کیفیت تصویر با هم فرق دارند....
ما که بخیل نیستم بزار یک گوشی از ایفون قوی تر بیاد تا شاخ این رو بشکونه ولی فعلا نیومده همچین گوشی که ملت براش 1 میلیون پول بدن.....و سال بعد هم همین مدل رو با کوچیکترین تغییرات هم که بیاد بیرون سریع میرند می گیرند.....پس چیزی داشت که ملت اسیرش شدند...

ببین من از گوشیم تاچ خوب و کیفیت و بازی و اهنگ می خواستم که وقتی عکس های بازی ویندوز موبایل رو دیدم و یکم مجله از اون خواندم گفتم این موبایل ارزوهای من هست و رفتم خریدم اما دیدم که خیلی با اون چیزی که می گفتند فرق داره و هر هفته من 4 بار بیشتر ریستش می کردم چون با برنامه و بازی هایی که داشتم گوشی هنگ می کرد....حتی اگر تاچ فلو رو خاموش کردم.........اما وقتی که ایفون رو از دوستم گرفتم و باحاش کار کردم از تاچش لذت بردم وهمین برای من کافی بود و الان که خیلی چیزها در باره اش خواندم...........
تو هم اگر لاک و انلاک مشکلت هست این چیزا خیلی راحته { فقط کمی محلات اموزشی بخوان اگر نفهمیدی به خودم بگو تا برات توضییح بدم چندین روش رو...
از اسان ترین روش ها

يه راه سريع و آسون براي اطمينان از آنلاک فکتوري بودن اينه که از آدرس سايت پشت جعبه آيفون ببيني مال کدوم کشوره اول مطمئن شو که سريال نامبر گوشي و جعبه يکيه بعد آدرس سايتي که پشت جعبه نوشته رو نگاه کن اگه اينا بود آنلاک فکتوريه

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه ترتيب مال کشور استراليا ايتاليا نيوزيلند هنگ کنگ و انگلستان هست

ببین دوست من رو هوا که صحبت نمیکنم ! ممکنه یک سری اطلاعات تغییر یافته داشته باشم ! ولی از خودم که در نمیارم که شما میفرمایید برم ببینم کدوم سرعتش بیشتره یا کدوم صفحه نمایشگر بهتری داره و یا ... بهتره خودتون برید ببینید چون چندین عکس و چندین فیلم در ارتباط باهاشون هم اینجا موجوده هم اینکه تو یوتوب هستش ...

و اینکه میفرمایید ملت اسیرش شدن رو قبول ندارم ! عده قلیلی هستن که ایفون بازی میکنن ... و اونها هم معمولا از لحاظ روانشناسی ادمایی هستن که تک پسندن ...یعنی اینکه همیشه دنبال تفاوتن .. و وضعیت مالیشون هم خوبه .. یعنی اینکه براشون مهم نیست 200 بیشتر بدن حاضرن 200 بیشتر بدن ولی چیزی که میگیرن اسمش فرق کنه حتی اگه تفاوتی با بقیه نداشته باشه ... ولی وقتی صحبتی میشه در مورد اکثریت جامعست که وقتی میخواد پولی بده دوست داره از پولش بیشترین استفادرو بکنه ...

باز شما مثالی زد بی ربط .. طرف میره سیمبین 100 هزاری میگیره میگه ای بابا این که همش هنگ میکنه بعد میره وین 700 هزاری میگیره میگه دمش گرم عجب سیستم عاملیه شما هم داستانت همونه .. برو یک وین موبایل شاخ بگیر بعد مقایسه کن ... مثلا 3g که هم قیمت امنیا hd یا امنیا 8000 هست رو مقایسه کن ... با اونم کار کن

4870x2
12-09-2009, 14:16
به این اعتراف میکنم که از لحاظ نرم افزاری و بازی در حال حاضر مک بهتر از امنیا 2 هستش ! اما در کل نه ... چون اینده امنیا 2 نهایت تا یک سال دیگه با توجه به اپدیت وین 7 هم روشنتره هم در حال حاضر امکانات بیشتری داره و هم قیمت کمتری داره ... از این لحاظ ایفون رو براش توجیه اقتصادی به هیچ عنوان نمیبینم ..و یک مسئله دیگه هم هست اینه که بعضیا پول دارن! اگه ایفون 10 میلیون هم باشه میان ازش طرفداری میکنن و میگن بهتره .. ولی من در کل و با توجه به پولی که کاربر میده میسنجم ...
امیدی بسی عجیب!
یعنی تا سال دیگه وین 7 میتونه به مک برسه؟!
یعنی در عرض یک سال هزاران برنامه برای وین 7 میادش؟!

براتون مثالی میزنم ... زمانی که میخواید رو کامپیوتر خانگی بازی کنید بازی مورد نظر مینویسه cpu 3.2 نیاز داره ... حالا شما بیا بگو cpu من 2.4 از اون 3.2 هم خیلی خفن تر و بهتره ... ولی اون بازیو که cpu 2.4 اجرا نمیکنه !
:دی!
یعنی یه پنتنیوم 4 با قدرت 3.6 ghz از یه غولی مثل i7 920 با کلاک 2.67 قویتره؟!
یه بنچمارک بزارین لطفا:دی

hasanmotori
12-09-2009, 15:13
امیدی بسی عجیب!

نه ... i7 که 4 تا core داره چجوری با یه تک core مقایسش میکنی .... بعدش 3 تا کش داره ... تو لول 3 ش 8 مگ کش داره بعد اون بیچاره 1 مگ کش بیشتر نداره .... باس و بقیه چیزا هم هست .... ولی اینجا بحث بین دو پردازنده تک هسته ای با باس و کش نزدیک بهم ...
وقتی سامسونگ میاد روی یه گوشیش که نیاز کمتری به سخت افزار قوی داره از پردازنده مثل آیفون استفاده میکنه (i8910 ) چه دلیلی داره که روی گوشی جدیدترش از همون استفاده نکنه و بیاد به قول شما از یه ضعیفتر استفاده کنه ؟!
حتماً خودش میدونه که این یکی بهتره ..... بعدشم cpu امنیا 2 از نوع arm 1176 هست که با arm 11 فرق داره .... جالبه که پردازنده ایفون سامسونگه ... یعنی سامسونگ خودش نمیتونه از پردازندش استفاده کنه ؟!
پس مطمعن باشید سامسونگ از سخت افزاری استفاده کرده که بهترین عملکرد رو داره ....
و یه چیز دیگه : این پردازنده امنیا 2 از ایفون 3g قویتره ... چون 3g از arm 11 استفاده میکرد ولی امنیا 2 از arm1176 .... بعدشم فرکانسش روی 3g رو 412 بود و امنیا 2 روی 800 ..... شتاب دهنده گرافیکی هم داره ... پس باید قدرتش حدود 2 برابر 3g باشه حالا یکم کمتر .... گفته میشه قدرت 3gs دو برابر 3g هست پس میشه نتیجه گرفت که سخت افزار امنیا 2 فرق چندانی با 3gs نداره ...
اگه فیلم های امنیا 2 رو دیده باشید سرعتش واقعاً بالاست و در برابر آیفون کم نمیاره ... حتا سرعتش از امنیا اچ دی بالاتره
پس از نظر سخت افزاری برتریی نسبت به هم نداره

از نظر نرم افزاری خب مشخصه که مک از ویندوز بهتره ... البته اونم یه مشکلاتی داره ... مثلاً میخای یه آهنگ بریزی روش حتماً باید آیتیونز داشته باشی و.....

ویندوزم باگ زیاد داره و برای کسایی که حوصلشو ندارن اذیت کننده میشه

در باره بازی و برنامه هم که بحث شد ... آیفون تو این زمینه خیلی بهتره ولی ویندوزم به اندازه کافی بازی و برنامه داره

یه نکته مهم دیگه هم هست یعنی قیمت ... قیمت امنیا دو الان حدود 550 تا 600 تومنه و آیفون بالای 1 میلیون .... یعنی یه چیزی حدود دو برابر .... به نظر بعضیا شاید ارزش داشته باشه 2 برابر پول بدن ولی اگه خوب فک کنیم میبینیم که واقعاً ارزش نداره .... تازه امنیا 2 برتری های زیادی هم داره نسبت به آیفون ... مثل ال سی دی بزرگترو رزولوشن خیلی بیشتر و oled ... تاچشم واقعاً حساسه و چیزی از خازنی کم نداره ... فقط مولتی تاچ نیست .... مموری میخوره .... اسپیکر قویتری داره .... دوربین با امکانات خیلی بالا و فلش داره ... بعد نصب برنامه روش راحتره ..... بلوتوثش دردسر نداره .... از همه مهمتر جاوا میخوره :27: ... حالا بیاید بگید چمیدونم آیفون خودش انقد بازی داره که جاوا نمیخاد ..... درسته اصلاً بحث بازی نیست ... ولی در نظر بگیرید میخاید با gprs برید تو اینترنت ... خب اگه با safari برید یه دفه 1 مگ استفاده میکنه ولی اگه اپرا مینی داشته باشید میتونید با 50 کیلوبایت همون کارو انجام بدید و خیلی چیزای دیگه

حالا به نظرتون ارزش داره دو برابر پول واسه یه گوشی بدین در حالی که 2 تا گوشی در یه سطحن ؟

مثلاً تو امریکا ارزش داره ... مثلاً آقا سامان رفته 200 تومن داده بعد ماهی 50 تومن میده کلی اینترنت استفاده میکنه ... خب اگه اینجاهم اینجوری باشه معلومه که ارزش داره ... ولی در حال حاظر خرید آیفون به صرفه نیست

pulp_152
12-09-2009, 15:21
امیدی بسی عجیب!

وین موبایل چیز جدیدی نیس ! و همین الانشم جز بهتریناست و برنامه براش زیاده ... و اینکه همه این مسائل بر میگرده به شرکت های سازنده گوشی و وین موبایل ... مایکروسافت از اپل قویتر نباشه ضعیفتر نیس اگه بخواد بهترین رو در موبایل ارائه بده میده و اینکه اگر شرکت هایی مثل htc و سامسونگ هم پشتش باشن مطمئنا بهترین بازار خواهد شد ... و رنامه هم به اندازه کافی هست و بیشتر هم میشه

------------

اونی که میگیو نمیشناسم ! به کلاک کار ندارم .. ممکنه 3.2 باشه رو 2 کلاک کنن .. میگم یک cpu که حداکثر توانش 3.2 باشه از یک cpu که حداکثر توانش 2.4 باشه قویتره ! مخصوصا اگه محصول جدیدتر همون شرکت باشه ...

فکر نمیکنم از celeron و full kash تفاوتی فاحش تر باشه .. یک موقعی همون celreonها نصف فول کش ها قیمت داشتن با این حال بازم یک 2.8 سلرون از یک فول کش 2.4 قویتر بود ... شاید اگه یک بازی میبود که Cpu 2.4 میخواست 2.4 بهتر از 2.8 اجرا میکرد و حتی 2.8 به روونی و خوبیه 2.4 نمیتونست اجرا کنه اما وقتی میگفت به 2.8 نیاز دارم اون 2.4 بازی رو اجرا نمیکرد چون سقفش همون 2.4 بود ولی تا 2.4 خودش برترین بود حتی تا 2.4 از یک 3.2 هم قویتر بود متوجه شدی؟

برات مثالی میزنم که دیگه کامل متوجه بشی ...

2 تا خودرو داریم یکی prado هستش و یکی پژو ... حداکثر سرعت پرادو 185 هستش ... و حداکثر سرعت پژو 200 هستش ... شاید اون 185 که پرادو میره انقد با کیفیت بره و به سرعت بهش دست پیدا کنه که اصلا احساس نکنی ولی اون 200 که پژو میره با کیفیت پایین تر و دیرتر بهش برسی ... ولی 200 رو پژو میره نه پرادو .. یا حتی پراید هم 180 راه میره ولی ایا واقعا با پرادو یا یک کیفیت برابر میره ؟ این میشه تفاوت بین سرعت ولی هیچ وقت اون پرادو که کار یک ماکسیما و سرعتی که بهش دست پیدا میکنرو که نمیکنه ... حالا هر چقدرم که قیمت داشته باشه ...

4870x2
12-09-2009, 15:36
چرا بحث رو می عوضین!
سوال من اینه که این گوشی ویا حتی جت می تونن از پردازنده شون که ایفون رو میخوره استفاده کنند؟!
وین مو نیازی به این پردازنده داره؟!
بازی ها و برنامه های وین مو تا 5 سال دیگه به مک میرسن(تا اون موقع مک خودش 1000 برابر شده برنامه هاش)

pulp_152
12-09-2009, 15:56
چرا بحث رو می عوضین!
سوال من اینه که این گوشی ویا حتی جت می تونن از پردازنده شون که ایفون رو میخوره استفاده کنند؟!
بازی ها و برنامه های وین مو تا 5 سال دیگه به مک میرسن(تا اون موقع مک خودش 1000 برابر شده برنامه هاش)

اگه میگفتی جاوا حرفت منطقی تر بود ! همونم بعدا میبینی که الکی نبوده

ولی وین موبایل همچی سیستم عامل ضعیفی نیس که به این پردازنده نیازی نداشته باشه حتی اگه یک 1.5 هم بزارن روش باز هم توجیه داره برنامه های قدرتمندی داره که خود دوستمون اتاری بیشتر کار کردن میدونن ...ببرنامه ها و بازیهاشم انقد زیاد هست که با کمبود مواجه نشی و همین الانشم جز پر شمارترینهاست ... اصلا کسی هست که بگه وین موبایل برنامه یا نیاز شخصی رو به نرم افزار های ضروریش تامین نکرده باشه ؟ اگه هست بیاد بگه من که ندیدم

بالفرض هم اینجوری باشه که نیس ..تعداد برنامه میخوای چکار ؟کیفیت مهمه ممکنه 10 هزار کانورتو بده بیرون در حالیکه با یک کانورتور قدرتمند کار همه اون 10 هزارو بتونی بکنی ... مهم اینه که شما در نهایت 100 تا برنامه بیشتر استفاده نمیکنی و اینکه مک چون جمع بندی میکنه تو سایت مخصوص به خودش همه میگن اووو چه همه برنامه... ولی برنامه های وین موبایل پخش و پلاست تعدادش دستمون نیس ! وگرنه این همه شرکت رو گوشیهاشون وین موبایل میزارن و دارن روش سرمایه گذاری میکنن الکی که htc یا imate یا سامسونگ و غیره نمیان شاخترین گوشیهاشون رو رو وین موبایل بزارن ... هر چند که سامسونگ تو همه سیستم عاملها دست برده و داره شاختریناشو تو همه بیرون میده

hasanmotori
12-09-2009, 16:11
چرا بحث رو می عوضین!

خب بازیای ویندوزو ندیدی دیگه ..... برو call of duty رو ببین .... اون بازیای 400 مگی رو ببین

4870x2
12-09-2009, 16:15
خب بازیای ویندوزو ندیدی دیگه ..... برو call of duty رو ببین .... اون بازیای 400 مگی رو ببین
ppc
:دی
iphone

pulp_152
12-09-2009, 16:16
اینم ppc

Egyptian Prophecy - The Fate of Ramses

pulp_152
12-09-2009, 16:20
ppc
:دی
iphone

منطقی صحبت نمیکنی چرا ! کسی گفته مگه بازی ایفون بدتره که میای مقایسه میکنی ؟

بعدشم از کجا معلوم اون بازی رو یک وین موبایل معمولی اجرا نشده باشه با گرافیک پایینتر ...:13: اصلا این عکسی که گذاشتی رو کدوم گوشی اجرا شده ؟

حالا دیدی که cpu بالاتر توجیه پذیره اینم بازیش که اگه cpu بهتری داشته باشه بازیشم بهتر میشه

mh.attari
12-09-2009, 16:20
عجب بازی های مشدی ای

4870x2
12-09-2009, 16:21
بسه دیگه کم بیارین:دی!
spore iphone
اون بالا هم بغیر از یه عکس همشون فیلم بیدن نه in game

4870x2
12-09-2009, 16:22
بعدشم از کجا معلوم اون بازی رو یک وین موبایل معمولی اجرا نشده باشه با گرافیک پایینتر ... اصلا این عکسی که گذاشتی رو کدوم گوشی اجرا شده ؟
چه ربطی به گرافیک داره؟!
اگه ضعیف بودش فریم کمتر میاره نه کیفیت بیادش پایین:)

pulp_152
12-09-2009, 16:27
بابا خوبه تو که بازی کردی .. quality بسته به قدرت میشه رو high و norm , low گذاشت .. high بالاترین گرافیک رو داره دیگه ..

hasanmotori
12-09-2009, 16:28
چه ربطی به گرافیک داره؟!
اگه ضعیف بودش فریم کمتر میاره نه کیفیت بیادش پایین:)

نه ببین تو ppc مثل کامپیوتر میتونی گرافیکو بیاری پایین ... یعنی low quality و normal و high داره

4870x2
12-09-2009, 16:29
بابا خوبه تو که بازی کردی .. quality بسته به قدرت میشه رو high و norm , low گذاشت .. high بالاترین گرافیک رو داره دیگه ..
خوب تو ایفون همه بازی ها very high هستن شما یه دوتا very high بزار من 1000 تا برات میزارم:دی

pulp_152
12-09-2009, 16:31
عجب بابا ! بچه پروویی تو ... من که ادعایی تو بازیها نکردم ولی از تاپیک دیگه میارم اینجا ببینی که بازیهای ppc هم بد نیستن حالا اگه در سطح ایفون نیستن ولی خوبن

Atlantis Redux

بازی اول شخص
Secret of the Lost Cavern

pulp_152
12-09-2009, 16:35
سایبریا 2

4870x2
12-09-2009, 16:36
اینا رو داشته باش!:

Mah12
12-09-2009, 16:39
اینم ppc

Egyptian Prophecy - The Fate of Ramses

این بازیها معروفن به بازیهای از پیش رندر شده و فشار زیادی به پردازنده نمیارن مثل سایبریا
ولی گرافیک زیبایی داره...

mh.attari
12-09-2009, 16:46
اینها چه بیدند؟
Sim Unlock
Unlock Factory
Jailbreak
منبع

4870x2
12-09-2009, 16:48
Sim Unlock
Unlock Factory
اینا یعنی می تونی هر سیم کاری روش بندازی ( به صورت عادی فقط میشه at&T روش گذاشت)

Jailbreak
هر برنامه کرکی که می خوای می تونی توش بریزی و به صورت مجانی بازی های پوی رو بازی کنی!
اموزش ها شونم stream عزیز زحمت کشیدن:)

mh.attari
12-09-2009, 17:01
اینا یعنی می تونی هر سیم کاری روش بندازی ( به صورت عادی فقط میشه at&T روش گذاشت)

هر برنامه کرکی که می خوای می تونی توش بریزی و به صورت مجانی بازی های پوی رو بازی کنی!
اموزش ها شونم stream عزیز زحمت کشیدن:)
این انلاکو دو تا گزینس شما 1 معنی کردید؟
اون اموزشه کجا بید؟
هنو نخریدم ها دارم اطلاعات کسب می کنم:31:

4870x2
12-09-2009, 17:13
این انلاکو دو تا گزینس شما 1 معنی کردید؟
هر دو یکین!
اولی گوشی که فقط at&t می خوره رو هک می کنن و همه چی بهش می خوره!
دومی خود اپراتور مثل at&t انلاکش می کنه و میده بیرون که بهترو مطمئن تره
اموزش هم:
[اا آموزش اختصاصی P30world اا] Jailbreak, Activate و Unlock کردن نسخه 3.0 آیفون

k i a r a s h
12-09-2009, 17:44
سلام . به نظر من هر دو تا سیستم عامل برتری هایی دارن .
آیفون از نظر کیفیت صفحه و تاچ و بازی سرتره
ویندوز موبایل هم از نظر دوربین و سخت افزار و سیستم عامل برای برنامه

خیلی از دوستان میگن برنامه برای مک زیاده . ولی به نظر من زیاد بودن برنامه مهم نیست . کاربردی بودن برنامه خیلی مهمه .

خب من خودم آیفون رو به عنوان یک تحول تو صنعت گوشی قبول دارم ولی اگه منطقی باشیم و تعصبی حرف نزنیم آیفون در کنار برتری های بسیار زیادش معایب بسیار آزار دهنده ای هم داره .

درسته که میشه با برنامه مشکل بلوتوث رو حل کرد ولی مکافات و دردسر های خودش رو داره که اگه منطقی باشید نمی گید اون کار سختی نیست و خیلی راحته . در صورتی که تو ویندوز به راحتی این کار انجام میشه

2- نصب برنامه ها یه جورایی آدم رو دق میده و می کشه و کسی که بلد نباشه چند ماهی باید گیج بزنه در صورتی که نص برنامه و بازی تو ویندوز مثل آب خوردن می مونه .

3- لذت کار کردن با برنامه آفیس فکر نمی کنم چیز کمی باشه
.
.
.
و برتری های دیگه . البته من نمی خوام بگم کدوم بهتره . به نظر من هر شخصی با توجه به نیازهاش گوشیش رو انتخاب می کنه . هر دو تا گوشی برتری هایی دارن . پس خواهشی که دارم دوستان کمی منطقی تر باشن
موفق باشید

ahmad72
12-09-2009, 17:56
دوستان کسی دیگه نمیخواد نظر بده؟باید نهایتا تا 2 روز دیگه تصمیم بگیرم...
آیپاد تاچ + 2600 یا touch viva؟

pulp_152
12-09-2009, 18:33
سلیقه ای هستش احمد عزیز ... بنده تاچ ویوارو ترجیح میدم هر چند که مجموعه ایپاد با 2600 بهتره ولی 2 قطعس که برام خوشایند نیس ... اصلا همون یک گوشیو بعضی وقتا یادم میره ببرم بیرون چه برسه به 2 قطعه .. ولی همه مثل هم نیستن ...

pulp_152
12-09-2009, 19:16
یک مطلب دیگه که قابل تامل هم هست اینه که سامسونگ بدلیل این که اکثر قطعاتشو خودش تولید میکنه مثل صفحه نمایش مولتی مدیاش یا دوربینش یا cpu و چیپ ست های گرافیکی و ... هزینش نسبت به شرکت هایی که هم نیروی کار گرونتری نسبت به کره دارن ! و هم قطعات شرکت ای دیگه رو استفاده میکنن کمتر میشه و این خودش باعث میشه که گوشی که وارد بازار میکنه با کیفیت خوب و قیمت پایین باشه ...

مثلا اگه cpu 8910 که با ایفون 3gs یا n900 یکی هستش رو سامسونگ بزنه ...

وقتی رو 8910 میزاره با مشتریش اگه بگیم 100 هزار حساب میکنه .. ایفون بدلیل اینکه هم اینو به قیمت 100 هزار از سامسونگ خریده و هم اینکه باید حق امیتازشو بده که بزاره رو گوشیش و هم یک استفاده ای بکنه با شما مثلا 150 حساب میکنه .. نه تنها شامل cpu هستش بلکه شامل سخت افزار و نرم افزار میشه ...

در کل از صحبت با شما دوستان خوشحال شدم اگر سوالی داشتید در خدمتم در غیر اینصورت گفتنی هایی که به نظرم میومد درسته گفتم

s-a-l-i-m
13-09-2009, 04:32
ببین دوست من رو هوا که صحبت نمیکنم ! ممکنه یک سری اطلاعات تغییر یافته داشته باشم ! ولی از خودم که در نمیارم که شما میفرمایید برم ببینم کدوم سرعتش بیشتره یا کدوم صفحه نمایشگر بهتری داره و یا ... بهتره خودتون برید ببینید چون چندین عکس و چندین فیلم در ارتباط باهاشون هم اینجا موجوده هم اینکه تو یوتوب هستش ...

و اینکه میفرمایید ملت اسیرش شدن رو قبول ندارم ! عده قلیلی هستن که ایفون بازی میکنن ... و اونها هم معمولا از لحاظ روانشناسی ادمایی هستن که تک پسندن ...یعنی اینکه همیشه دنبال تفاوتن .. و وضعیت مالیشون هم خوبه .. یعنی اینکه براشون مهم نیست 200 بیشتر بدن حاضرن 200 بیشتر بدن ولی چیزی که میگیرن اسمش فرق کنه حتی اگه تفاوتی با بقیه نداشته باشه ... ولی وقتی صحبتی میشه در مورد اکثریت جامعست که وقتی میخواد پولی بده دوست داره از پولش بیشترین استفادرو بکنه ...

باز شما مثالی زد بی ربط .. طرف میره سیمبین 100 هزاری میگیره میگه ای بابا این که همش هنگ میکنه بعد میره وین 700 هزاری میگیره میگه دمش گرم عجب سیستم عاملیه شما هم داستانت همونه .. برو یک وین موبایل شاخ بگیر بعد مقایسه کن ... مثلا 3g که هم قیمت امنیا hd یا امنیا 8000 هست رو مقایسه کن ... با اونم کار کن
اون موقع که من پرو خریدم قیمتش بود 800 و 3g هم بود 800 تومان........hd تازه در امده بود و 1 میلیون هم بیشتر بود.......پس تقریبا یک قیمت بودند..........در ظمن من فرق چندانی بین hd و pro نمی بینم در حالی که تو یوتیوب تاچ پرو رو سریعتر از hd می خواندند...پس من یک قیم خریدم و به همین عکس ها و ریویو ها توجه کردم که اخر عاقبتم این شد.:27::27:

h_chakavak_k
13-09-2009, 13:03
میخواستم بگم من وقع خرید هردو گوشی آیفون و اچ دی رو روشن دست گرفتم, ولی حساسیت تاچِ اچ دی اصلا مثل آیفون نبود, انصافا راست میگم و بدون تعصب

pulp_152
13-09-2009, 13:18
منظورت امنیا پرو هستش یا پرو اچ تی سی ؟ احتمالا پرو2 هم میگی ... بابا 3g که اصلا حرفی برای گفتن جلوی اچ دی نداره حالا 3 gs قابل مقایسه هستش 3g ولی غیر از مولتی تاچ برتری دیگه نداره .. نه صفحه نه cpu نه رم نه رام و هیچی کلا سرعتشم کمتره باگم بیشتر داره .. نمیدونم چجوری این حرفو میزنی .. اینم که بهت گفتن پرو از اچ دی قویتره خالی بستن

hasanmotori
13-09-2009, 13:26
میخواستم بگم من وقع خرید هردو گوشی آیفون و اچ دی رو روشن دست گرفتم, ولی حساسیت تاچِ اچ دی اصلا مثل آیفون نبود, انصافا راست میگم و بدون تعصب

خب تاچ اچ دی خازنی نیست و نمیشه با آیفون مقایسش کرد ..... ولی در مقایسه با بقیه مقاومتی ها خوبه

4870x2
13-09-2009, 14:53
منظورت تاچ اچ دیه دیگه ؟

pulp_152
13-09-2009, 15:55
خب تاچ اچ دی خازنی نیست و نمیشه با آیفون مقایسش کرد ..... ولی در مقایسه با بقیه مقاومتی ها خوبه

حسن منظورت تاچ پرو هستش دیگه ؟

ahmad72
13-09-2009, 16:10
سلیقه ای هستش احمد عزیز ... بنده تاچ ویوارو ترجیح میدم هر چند که مجموعه ایپاد با 2600 بهتره ولی 2 قطعس که برام خوشایند نیس ... اصلا همون یک گوشیو بعضی وقتا یادم میره ببرم بیرون چه برسه به 2 قطعه .. ولی همه مثل هم نیستن ...
ینی برا من که 2 قطعه بودنش خیییلی مهم نیست مجموعه ایپاد با 2600 بهتره دیگه،آره؟
ممنون ...

pulp_152
13-09-2009, 16:27
نظر شخصی اره

mh.attari
13-09-2009, 18:09
راه تشخیص ایفون فاکتروی انلاک؟
چی بدونم سرم کلاه نره؟
اینا عربن جنس فروخته شده رو بر نمی گردونن

h_chakavak_k
13-09-2009, 23:08
پشت جعبش نوشته آنلاک فکتوری t/a

h_chakavak_k
13-09-2009, 23:12
نه منظورم i8910 hd هست

s-a-l-i-m
14-09-2009, 00:33
پشت جعبش نوشته آنلاک فکتوری t/a
این یک راهش هست که t/a یعنی ساخت ایتالیا و چون ایتالیا کلا انلاک هست ادم مطمعا میشه.......:46:
ولی بهترین روش ریختن یک ورژن درون گوشی هست که بعد از اون باید به ایتونز وصل شی که اگر انلاک فکتوری بود بهت تبریک میگه ولی اگر نبود میگه سیمکارت قابل خواندن نیست.....
و یک روش دیگر که قبلا هم گفتم :

به ترتيب مال کشور استراليا ايتاليا نيوزيلند هنگ کنگ و انگلستان هست

mh.attari
14-09-2009, 16:52
این یک راهش هست که t/a یعنی ساخت ایتالیا و چون ایتالیا کلا انلاک هست ادم مطمعا میشه.......:46:
ولی بهترین روش ریختن یک ورژن درون گوشی هست که بعد از اون باید به ایتونز وصل شی که اگر انلاک فکتوری بود بهت تبریک میگه ولی اگر نبود میگه سیمکارت قابل خواندن نیست.....
و یک روش دیگر که قبلا هم گفتم :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنیدبه ترتيب مال کشور استراليا ايتاليا نيوزيلند هنگ کنگ و انگلستان هست
یه ورژن چی؟
اگر gprs داشته باشه دیگه نه؟

s-a-l-i-m
14-09-2009, 23:57
ببین مثلا ورژن 3 رو دوباره بریز درون گوشی اونوقت وصل کن گوشی رو به ایتونز که اگر گیر داد خب لاک هست و اگر هیچی نگفت انلاک هست...........
همون اول که می خری باید به ایتونز وصلش کنی برای اینکه گوشیت راه بیوفته که اگر انلاک باشه بهت تبریک میگه و .... ولی اگر لاک بود گیر میده و میگه سیکارت قابل خواندن نیست و از این شرو بر ها.........

h_chakavak_k
15-09-2009, 15:11
بابا برو بخر آیفونو دیگه واسه چی دل دل میکنی؟ قانع نشدی؟

mh.attari
15-09-2009, 15:28
راستش بعضی ها به اندازه ی چی می برنش بالا
بعضی ها هم چنان می کوبنش زمین که ...
واسه همین گیج شدم

s-a-l-i-m
16-09-2009, 04:35
قیمت وثتی دستت باشه دیگه به این حرف ها توجه نمی کنی.........چون اونی که خیلی زیره قیمت بازار داره میفروشه معلومه ریگی تو کفشش هست و نباید به این اسونیا بهش اطمینان کرد...

Mah12
16-09-2009, 05:03
سلام
فک نکنم منظورش قیمت بود ... منظور حب و بغض بچه ها نسبت به آیفون بود بعضی عاشق بعضیا قاتل...
نه؟؟

mh.attari
16-09-2009, 21:48
سلام
فک نکنم منظورش قیمت بود ... منظور حب و بغض بچه ها نسبت به آیفون بود بعضی عاشق بعضیا قاتل...
نه؟؟
اره
یکی 3g داره pm داده تو همین فروم می گه n97 بهتره
یه ژیان رو با بنز قیاس کردن شک برنگیز نیست
اصلا گیج شدم شدید
یکی میاد می گه ویندوز موبایلی که من باهاش حال می کنم جلوی ایفون هیچه یکی اونو با n97 قیاس می کنه

Mah12
16-09-2009, 21:54
اره
یکی 3g داره pm داده تو همین فروم می گه n97 بهتره
یه ژیان رو با بنز قیاس کردن شک برنگیز نیست
اصلا گیج شدم شدید
یکی میاد می گه ویندوز موبایلی که من باهاش حال می کنم جلوی ایفون هیچه یکی اونو با n97 قیاس می کنه

همش بستگی به خودتون داره

یکی از گوشی لمسی متنفره یکی عاشقشه
یکی حتمآ کیبرد میخاد یکی میگه اضافیه
یکی میگه دوربین مهمه یکی میگه نیست...
این به شما بستگی داره
برید علالدین یه آیفون دست 2 رو تست کن ببین چطوره من که خیلی واسم لذت بخش بود ولی ممکنه شما بدتون بیاد...
یا از کسی که آیفون داره بگیر کار کن کاری نداشته باش کی چی میگه خودت مهمی فقط...

سپاس خدا را

s-a-l-i-m
17-09-2009, 00:13
همش بستگی به خودتون داره

یکی از گوشی لمسی متنفره یکی عاشقشه
یکی حتمآ کیبرد میخاد یکی میگه اضافیه
یکی میگه دوربین مهمه یکی میگه نیست...
این به شما بستگی داره
برید علالدین یه آیفون دست 2 رو تست کن ببین چطوره من که خیلی واسم لذت بخش بود ولی ممکنه شما بدتون بیاد...
یا از کسی که آیفون داره بگیر کار کن کاری نداشته باش کی چی میگه خودت مهمی فقط...

سپاس خدا را
شدیدا تایید میشه..........چون به قول همین بچه ها اگر ندونی که ایفون رو برای چی می خوای ازش متنفر میشی......:46:

mh.attari
17-09-2009, 00:18
شدیدا تایید میشه..........چون به قول همین بچه ها اگر ندونی که ایفون رو برای چی می خوای ازش متنفر میشی......:46:
از یه موبایل مگه چی می خوان:31:

saman65
17-09-2009, 00:27
از یه موبایل مگه چی می خوان:31:

خب بعضیا میخوان صداش تا 7 تا خونه اونوری بره و دوربینش هم شونصد مگاپیکسل باشه:31:

Mah12
17-09-2009, 13:37
از یه موبایل مگه چی می خوان
شما باید بگی چی میخای...
مثلا من سال به سال به زور یه فایل با بلوتوث میفرستم ولی بعضیا صبح تا شب دارن بلوتوث بازی میکنن...
بعضیا فقط با گوشی پیامک میدن ولی بعضیا فقط حرف میزنن ... در کل من آیفون رو پیشنهاد میکنم واسه خودم واسه شما رو نمیدونم.... چون من واسم رابط کاربری از همه چی مهمتره شما چی واست مهمه؟؟؟

Bs_panzer
17-09-2009, 14:28
تا ویندوز موبایل 7 نیمده سراغش نرو....
اینو از من که 3-4 ساله ویندوز موبایل بازم بشنو چون بعد یه مدت خسته کننده میشه

آیفون هم به جز این جدیده دو مدل قدیمیش زیاد جالب و به صرفه نیستن

پس میمونه چی ؟ HTC hero !!!! :d

mh.attari
17-09-2009, 14:38
خب بعضیا میخوان صداش تا 7 تا خونه اونوری بره و دوربینش هم شونصد مگاپیکسل باشه:31:
هیچ کدوم از این دو واسم مهم نیست

شما باید بگی چی میخای...
مثلا من سال به سال به زور یه فایل با بلوتوث میفرستم ولی بعضیا صبح تا شب دارن بلوتوث بازی میکنن...
بعضیا فقط با گوشی پیامک میدن ولی بعضیا فقط حرف میزنن ... در کل من آیفون رو پیشنهاد میکنم واسه خودم واسه شما رو نمیدونم.... چون من واسم رابط کاربری از همه چی مهمتره شما چی واست مهمه؟؟؟
نمی دونم شما چرا اینطوری هستید ولی من هر کاری که با مبایل بشه کرد می کنم
حتی اگر بشه باهاش اب خورد ابم می خورم
بلوتوث اس ام اس اینا که چیزی نیس

تا ویندوز موبایل 7 نیمده سراغش نرو....
اینو از من که 3-4 ساله ویندوز موبایل بازم بشنو چون بعد یه مدت خسته کننده میشه

آیفون هم به جز این جدیده دو مدل قدیمیش زیاد جالب و به صرفه نیستن

پس میمونه چی ؟ HTC hero !!!! :d
اخه تا اون موقع نمایشگاه جی تکس تموم میشه:41:

Mah12
17-09-2009, 14:46
نمی دونم شما چرا اینطوری هستید ولی من هر کاری که با مبایل بشه کرد می کنم
حتی اگر بشه باهاش اب خورد ابم می خورم
بلوتوث اس ام اس اینا که چیزی نیس

من فقط بلوتوث رو واسه خودم گفتم وگرنه از گوشی همه استفاده ای دارم
در ضمن آیفون در کنار خوبیهاش بعضی چیزها رو محدود کرده ولی واسه خیلیا مهم نیست از جمله خودم
ولی بازم بستگی به شما داره...

mh.attari
17-09-2009, 14:56
من فقط بلوتوث رو واسه خودم گفتم وگرنه از گوشی همه استفاده ای دارم
در ضمن آیفون در کنار خوبیهاش بعضی چیزها رو محدود کرده ولی واسه خیلیا مهم نیست از جمله خودم
ولی بازم بستگی به شما داره...
خوب محدودیتاش بلوتوثه که رفع شده دیگه چی داره؟

Bs_panzer
17-09-2009, 16:01
من بازم میگم ممکنه ویندوز تا 1 سال نهایت جذاب باشه ولی با وجود این سیستم عامل های جدید زده میشین ازش

از من گفتن بود :دی

pulp_152
17-09-2009, 16:34
من بازم میگم ممکنه ویندوز تا 1 سال نهایت جذاب باشه ولی با وجود این سیستم عامل های جدید زده میشین ازش

از من گفتن بود :دی

والا من که جاوا دارم ازش زده نمیشم :31: بستگی به طرفم داره خیلیا ارزوی بهترینهاو میکنن میگن این عالیه بهش برسیم وقتی میرسن 3 روز استفاده میکنن خسته میشن ! ... ممکنه در مورد شما همین اتفاق افتاده باشه و در مورد سیستم عامل بعدی که انتخاب میکنی این اتفاق دوباره بیفته ...

merikh_merikh
17-09-2009, 22:34
به نظره من اگه مولتی مدیا مهمه ایفن ولی در غیر این صورت ویندوز......
در ضمن ایفن جذابیت های بیشتری داره ولی ویندوز هم پیچیدگی های جذابی داره.........