PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : کدام سوپر لپتاپ: Vaio AW170 یا Hp HDX18 ؟

Gesher
07-09-2009, 15:42
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مشخصات

Sony Vaio VGN-AW170Y/Q

رنگ دستگاه: مشکی پیانو (Premium Piano Black)
ساخت کشور/به سفارش کشور: چین / آمریکا و کانادا
ضمانتنامه و گارانتی: 1 سال گارانتی شرکت پرشین پلازا + 1ماه تعویض+1سال ضمانت بین المللی
ابعاد: 43x3x28 سانتیمتر
وزن: 3.8 کیلوگرم
پردازنده(C.P.U):
نوع : Intel® Core™ 2 Duo Processor T9400
سرعت: 2.53GHz
سرعتF.S.B: 1066MHz

L2 Cache: 6MB
تکنولوژی: Intel® Centrino® 2 processor technology

حافظه(مموری):
نوع : DDR2 SD RAM
رم نصب شده در دستگاه: 4GB PC2-6400 (2GBx1 + 2GBx1)I
حداکثر مموری قابل افزایش: 4GB
سرعت: 800MHz

هارد دیسک:
ظرفیت: 1TB (500x2)i
سرعت: 4200rpm
اتصال و اینترفیس: Serial ATA
تکنولوژی: RAID 0 Technology

نمایشگر:
سایز نمایشگر: 18.4 اینچ
رزولوشن (وضوح): 1920x1080
تکنولوزینور پس زمینه: LED
تکنولوژی: XBRITE-FullHD™ Technology / Adobe RGB Color Correction

اسلاتها:
کارت خوان: One Memory Stick PRO™ (Standard / Duo) media slot with MagicGate® technology One ExpressCard® /34 media slot One Secure Digital (SD™ memory card) media slot

سیستم صدا:
سیستم صدا: Intel high definition audio with dolby digital live
اسپیکر: اسپیکر داخلی استریو +ساب ووفر 2w

گرافیک:
پردازشگر: NVIDIA Geforce 9600M GT GPU with total available graphics memory of 2280MB
رم ویدئو: 512MB Dedicate ram
چیپست: Mobile Intel® PM45 Express Chipset
اینترفیس: HDMI and VGA out with smart display sensor
TV تیونر: NTSC(internal)/ATSC (Exteral USB Adaptor)i

ورودی /خروجی:
جک مودم: 1
جک میکروفن: 1
پورتهای USB: 3xUSB2
اتصال i-Link: 1
خروجی هدفن: 1
اتصال شبکه: 1
خروجی HDMI: 1
خروجی VGA: 1
اتصال I.link(IEEE1394)i: 1
خروجی S/PDIF: 1

مودم / شبکه:
پروتوکل اترنت: 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (Gigabit)i
سرعت اترنت: Fast Ethernet (RJ-45)i
نوع مودم: Integrated V.92/V.90 Modem (RJ-11)i
Wireless LAN: Intel® WiFi Link 5100AGN (802.11a/b/g/n)i
تکنولوژی بلوتوث: Integrated Stereo A2DP Bluetooth® Technology (2.1+EDR)i

منبع تغذیه:
نوع باتری: Standard Capacity Lithium-ion Battery (VGP-BPS13/B)i
کارکرد متوسط باتری:
1.0-2.5hours11 Standard Capacity Battery 1.5-8.0 hours11 Large Capacity Battery
نیاز برق: 105W + 10%

نرم افزار:
سیستم عامل:ویندوز ویستا Ultimate

درایو اپتیکال:
CD R/RW: Read / Write (CD/-R/-RW)i
DVD R/RW: Read / Write (DVD±R/±RW/±R DL/-RAM)i
BLUE-RAY R/RW: Blue-Ray R/RW دارد

دیگر قابلیتها:
دوربین و میکروفن: دوربین داخلی 1.3 مگاپیکسلMotion Eye با میکروفن
نوع کیبرد: QWERTY, 103 keys with 2mm stroke and 19.05mm pitch
Finger Print: Biometric Finger Print
قیمت : 25900000 ریال

HDX X18-1390EE

پردازشگر ، سیستم عامل و حافظه
نوع پردازشگر Intel® Centrino® 2 processor technology • Intel® Core™2 Quad Processor Q9000 • 2 GHz , Level 2 cache 6 MB
سیستم عامل نصب شده Genuine Windows Vista® Home Premium with Service Pack 1 (64-bit)
حافظه استاندارد 6GB DDR3
حداکثر حافظه Supports up to 8 GB DDR3 memory
قالب قرار گیری حافظه (1 x 4096 MB + 1 x 2048 MB)
درایورهای داخلی
حجم هارد دیسک داخلی 1000GB (2 x 500GB)
نوع هارد دیسک SATA optical Drive
سرعت هارد دیسک 7200 rpm
نوع درایو نوری Blu-Ray ROM with SuperMulti DVD±R/RW Double Layer
خصوصیات سیستم
دستگاه کارت حافظه خوان 5-in-1 integrated Digital Media Reader for Secure Digital cards, MultiMedia cards, Memory Stick, Memory Stick Pro, or xD Picture cards
مودم High speed 56K modem
ارتباط شبکه Integrated 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN
تکنولوژی بی سیم Intel 802.11 a/g/n
قابلیت بی سیم Bluetooth® wireless networking
پورتهای ورودی و خروجی خارجی 4 USB 2.0 (4th shablack with eSATA port), 1 HDMI connector, 1 eSata connector, 1 VGA port, 1 RJ45 ethernet connector, 2 headphones-out, 1 mic-in, 1 IEEE 1394, remote control infrablack port, cable docking connector
واسطه ضبط ویدئویی IEEE 1394 FireWire® Interface
درگاه توسعه One ExpressCard/54 slot (also supports ExpressCard/34)
اندازه صفحه نمایش 18.4" Diagonal High Definition HP Ultra Brightview Infinity Display
رزولوشن صفحه نمایش 1920 x 1080
کارت گرافیک NVIDIA GeForce GT130M
حافظه کارت گرافیک Up to 2815 MB total graphics memory with 1 GB dedicated DDR3
کارت ضبط تلویزیون TV Tuner ----T
کنترل پنل HP Mediasmart media player software and its dedicated menu controls, music and DVD buttons
خصوصیات فاکتورهای انسانی Integrated finger print reader
وب کم HP Pavilion Webcam with Integrated Digital Microphone. VGA low-light
ریموت کنترل with remote control, HP Mobile ScrollSmart Remote Control
سیستم شنوایی داخلی 3D Sound Blaster Pro compatible sound 16 bit integrated
اسپیکرها و میکروفون Altec Lansing® speakers with integrated sub-woofer and with Dolby Home Theater
کیبورد Full size backlit keyboard
دستگاه اشاره گر Touch Pad with On/Off button and dedicated vertical Scroll Up/Down pad, volume control, mute buttons, 1 Quick Launch Button
نوع منبع تغذیه 120 W AC Power Adapter
نرم افزار
نرم افزار - سرمایه گذاری و بهره وری Microsoft® Works and Microsoft® Office Home and Student 2007 60-Day Trial Version
نرم افزارهای از قبل نصب شده Microsoft® Internet Explorer; Windows Mail; Adobe® Reader
نرم افزار درایو نوری HP MediaSmart Suite ; Windows Media Player ; Windows Photo Gallery ; DVD Play ; Windows Movie Maker, Windows DVD Maker ; Cyberlink DVD Suite ; Windows Media center ; Digital Persona Fingerprint reader software
شامل نرم افزار Recovery partition (including possibility to recover system, applications and drivers separately); Optional re-allocation of recovery partition; Recovery CD/DVD creation tool; Symantec™ Norton Internet Security™ 2009 (60 days live update); Notebook Help & Support
وزن / ابعاد
وزن 4.06 kg
وزن بسته بندی شده 6.28 kg
ابعاد (عرض * عمق * ارتفاع) 23.70 cm (L) x 33.40 cm (W) x 2.60 cm (min) H) / 3.90 cm (max) H
ابعاد بسته بندی شده (عرض * عمق * ارتفاع) 425 x 156 x 345 mm
قیمت حدود 2.400.000

Pami
07-09-2009, 17:02
سري HDX از HP تو مشخصاتي مثل گرافيك و پردازنده كاملا برتري دارد ولي خب كيفيت نمايشگر RGBLED سوني AW خودش يك مزيت كاملا عالي هست
هارد هم گرچه ميزان ظرفيت ها يكسان هست ولي سرعت ها تفاوت دارد
ميزان رم هم تاثير چنداني در قيمت ندارد پس ميتوان افزايش داد در هر مدل
ولي باز از نظر امكانات مالتي مديا و سرعت و قدرت پردازش HDX-X18 بسيار قويتر خواهد بود
هرچند سري AW كه سوني جايگزين AR كرده يكي از بهترين توليدات سوني هست و بدنه و كيفيت ساخت خيلي خوبي داره ولي تو اينجا انتخاب HDX هست

REGISTERED USER
07-09-2009, 17:21
والا دوستان ببینید ، چرا HP رو همه دنبالش هستند ولی سونی اینقدر کم ؟ یعنی سونی توی آمریکا و اروپا طرفدار نداره ؟

این جماعت غربی مثل ما که نیستند پول بیخود بدهند برای یک LCD با کیفیت تر که بشینند باهاش فیلم ببینند و بازی کنند ! اگر کسی نیاز به تماشای فیلم داشت میره برای خودش سینمای خانگی خریداری میکنه با یک LCD عالی ! اونوقت LCD های سونی انتخاب اولش هست!

بحث بعدی هم خدمات هست ... برای امریکا و اروپا HP بهترین ساپورت ها را ارائه میدهد مشابه کمپانی دل ! ولی سونی توی این مساله عقبتره !

اونجا ایران نیست که تا لپ تاپ خریدی اگر گارانتی هم داشت باز بیایی به سراغ اینترنت و اشخاص ! شرکت موظف هست هر مشکلی داشتی تا رفع نهایی اشکال شما را پشتیبانی کند ! اینجا به نام ایران رهجو اهمیت می دهند ، ولی در غیر ایران ، به خود کمپانی !

این یک سوی قضیه ، و سوی دیگر قدرت base سیستم هست :

پردازنده HP HDX X18 از نوع Quad هست و غیر قابل مقایسه با core2 dou penryn ! هارد و گرافیک هم بماند که همین باعث میشه rating بیشتری را در بررسی ها به خودش اختصاص بده !

خوب ، شما کدام را انتخاب میکنید ؟ یک LCD با کیفیت که از نظر بنده هیچ مزیتی هم نیست و یا یک لپ تاپ بسیار قوی تر و با امکانات بیشتر !؟

Gesher
07-09-2009, 17:39
سپاسگذاری میکنم از توصیه هایتان.ولی انتظار نداشتم Dual Lamp UltraBright LCD در HP HDX اینقدر کم سو باشد.به خودDan Ackerman که تست های حرفه ای لپتاپ را برای cnet انجام میدهد ایمیل زدم تا نظر او را هم جویا شوم و پرسیدم روشنایی HDX در حداکثر خود بوده یا نه؟ چون اینطور که در تصویرهای موجود در اولین پست میبینید اصلاً و ابداً قابل مقایسه با سونی نیست درحالیکه کیفیت نمایشگر هم بمانند CPU و رم قویتر برای اینجانب خیلی مهم است اما سخت افزار ضعیفتر وایو در برابر قیمت بالاتر آن در انسان تولید دو دلی میکند
هرچند هاردهای وایو 4200 دور است اما چون از Raid 0 بهره میبرد قابلیت رقابت با هاردهای 7200 دور HDX میباشد

REGISTERED USER
07-09-2009, 17:44
هرچند هاردهای وایو 4200 دور است اما چون از Raid 0 بهره میبرد قابلیت رقابت با هاردهای 7200 دور HDX میباشد

به نظر من اصلا اینطوری نیست ... من هارد 4200 دور سونی رو دیدم ... لودینگ ها بسیار کند و طولانی هستند (دوستانی که سری FZ190 سونی را داشتند می دانند)

کلا هارد 4200 دور منسوخ شده و استفاده از آن یک اشتباه بزرگه ! تست ها را ببینید متوجه می شوید ... حالا فناوری Raid میتونه اون را به رقابت با 5400 دور برساند ولی نه 7200 !

سپاسگذاری میکنم از توصیه هایتان.ولی انتظار نداشتم Dual Lamp UltraBright LCD در HP HDX اینقدر کم سو باشد.ب

HP همیشه این مشکل را داشته که چرا LCD هاش اینقدر Brightness پایینی دارند... نور همیشه کم بوده ! همیشه !

mh.attari
07-09-2009, 21:11
در صورتی که صونی مال چین باشه hp ولی امریکا یا ژاپن باشه سونی

Gesher
07-09-2009, 21:16
در صورتی که صونی مال چین باشه hp ولی امریکا یا ژاپن باشه سونی
درود.بعنوان شخصی که سالیان طولانی است با لپتاپها سروکار دارم این فرمایش شما را چندان تأیید نمیکنم.زیاد نباید در این موضوع فرعی حساسیت بخرج دهید

REGISTERED USER
07-09-2009, 21:43
بحث فنی هست فنی هاش بیان تو لطفا ً !!!

این بحث های مسخره ساخت چین و ژاپن و امریکا رو تمام کنید ... انگار اسباب بازیه که پشتش بزنه : Made in USA یعنی خوب !!!

____

توی نوت بوک ریوو ، user opinion های جالبی داشت برای سونی AW :

نقاط قوت :

The machine does have a great screen and the keyboard after a little use is comfortable. The touchpad is not off center while useing the keyboard, I was originally worried about the placement. All of my old applications do work on the vista OS and very few drivers needed to be updated on the printers at work. Sony has been helpful on the phone with my questions but have not had a serious issue yet to test them. Honestly happy with the laptop and see another purchase for the wife since she is jealous of it.

و

Large Desktop Estate, Full 1920x1080 Resolution for FullHD Playback Free Fast Delivery (Got it within 1 business day) Friendly Customer Service Generous Video Card (9600M GT with 512MB VRAM) Comes with Home Premium 64-Bit Full-size Bilingual Keyboard Very Quiet Business Sleek Design Runs very cool compared to MB and MBP

و

BluRay Writer 18.4" display Nice cooling system, sturdy layout.

نقاط ضعف :

Battery Life Sucks! 1 hour 15 minutes tops. Keyboard is awkward at first. Blueray media is expensive! No decent bag on the market for this size that carries what I want with the laptop.

و

Battery only provides 1-2 hours of use per charge No OEM discs No manual Touchpad is left of center (obstructs left hand use of keyboard) Left Shift Button is Small Some bloatware

و

Utter lack of support for 32 bit operating systems or even the ability to upgrade your operating system. Plain and simply, you HAVE to use the OS shipped with the system or about 20% of the features you bought will not work. Even with the new Macbooks, you can at least install a different OS. Drivers written apparently SPECIFICALLY for the version of vista and tied to model are simply unacceptable.

___

برای اچ پی :

نقاط قوت :

The screen is the first thing you notice, it's huge, crisp, clear, and did I mention big? -The Keyboard is easy to type on, and has a great feel. -The speed this computer can go up to with the Quad core that i purchased makes this great for any multi tasker / Gamer

و

True HD resolution Great looks Lots of power

نقاط ضعف :

VERY big laptop -Screens a little shiny (too reflective) -heavy at just over 8lbs

و

Size -- it's too big to actually carry around with you if you are any kind of a mobile professional. It's a nice laptop to have if you don't need to fly/travel with it much.

mh.attari
08-09-2009, 12:04
ریجستر جان یعنی شما بین سونی چینی و امریکایی وژاپنی فرقی نمیزاری؟

REGISTERED USER
08-09-2009, 13:12
ریجستر جان یعنی شما بین سونی چینی و امریکایی وژاپنی فرقی نمیزاری؟

کیفیت مونتاژ و عرضه بله ولی ساخت برای من اهمیتی نداره وقتی بحث روی لپ تاپ های high end هست ! حالا ممکنه ایران هم بزنه !

mh.attari
08-09-2009, 13:21
همین کیفیت مونتاژ خودش تاثیر داره شدید
تازه من فکر می کنم قطعاتم فرق دارن باز شدید

REGISTERED USER
08-09-2009, 13:32
خیر ... کیفیت لپ تاپ های بالای 2.000 دلار همه عالی هستند و کسی بد نمیزنه !
بحث سر قدرت و امکانات هست کیفیت هر دو اینها بسیار عالیه ...

نظرات را که درج کردم مطالعه کنید

armin_punisher6
13-12-2009, 13:31
سلام كسي قيمت جديد اين لپ تاپ هارو نداره؟

*mhm*
13-12-2009, 19:26
کیفیت لپ تاپ های سونی تولیدی در چین و آمریکا هیچ تفاوتی با هم ندارند.
طبق گفته ی کاربران فعال بخش لپ تاپ

mh.attari
13-12-2009, 21:22
دوست عزیزم هیچ کاربری این حرفو نزده
دو نفرن یکیشون پیامه یکیشون حمید
ممدم که رفته هیچ کدوم چنین حرفی نزدن

biostar
13-12-2009, 22:30

چرا من این حرف رو زدم:31:
خودم امریکاییشا دارم و دوستانم مدل های چینی شو دارند.
تفاوتی ما که ندیدیم.
مزیت چینی ها ارزان تر بودن آنهاست.
اکا به هر حال امریکایی بودن دستگاه برای برخی ها کلاس داره.
این که میگید کیفیت اسمبل دستگاه فرق داره ! میشه مثال بزنید؟ بسته بندی ها هم من دیدم ، یکی بود.

می خواهید نظر مهرشاد هم در این زمینه بپرسید.

danial_crazy
15-12-2009, 02:58

منم گفتم! خودم چینیشو دارم آمریکایی هم زیاد دیدم! ولی هر چی گشتم یه تفاوتی تو کیفیت پیدا کنم پیدا نشد! :46:

armin_punisher6
17-12-2009, 22:34
سلام كسي قيمت جديد اين لپ تاپ هارو نداره؟
ولي سوال من يه چيز ديگه بود.كسي نميدونه؟

armin_punisher6
18-12-2009, 16:31
ولي سوال من يه چيز ديگه بود.كسي نميدونه؟
كسي جواب ما رو نميدونه؟اصلا ايران اومدن؟