PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : درخواست كمك فوري از اساتيد

yusefreza
02-03-2006, 16:29
چند روزي است كه به علت نامعلومي درايور سي دي رم و رايتر و درايو مجازي كه براي بازي نصب كرده بود ناپديد شده و هر كاري مي كنم ديده نمي شوند . در ضمن در Device Manager هم سي دي رم و رايتر بصورت زرد رنگ و علامت تعجب ديده مي شه هر كاري هم مي كنم آپديت درايور نمي شه .
چكار كنم كه بدون نصب مجدد ويندوز درايوها برگردد ( آخه چند تا بازي نيمه تموم دارم كه متاسفانه پوشه save هم نداره )

'POP'
02-03-2006, 17:39
ممكنه ايراد سيستم شما اينجوري رفع بشه:
در همون Device Manager بر روي درايوهاي مذكور كه برنگ زرد درآمدند كليك راست كرده و گزينه ي Uninstall رو انتخاب و بعد از اينكار از منوي Action گزينه ي Scan for hardware changes رو اجرا كن و در صورت نياز ، CD درايور رو قرار بده.

;)

yusefreza
03-03-2006, 12:47
با اينكار حل نشد و با همونها به رنگ زرد دراومدند .
شما لطف كنيد دستوري كه ويندوز را تعمير مي كرد ( در محيط ويندوز ) رو به من بگيد .
همون دستور كه در run مي نويسي و از شما سي دي ويندوز را مي خواد . من مطمئنم كه با اين دستور مشكل من حل مي شه ولي نام دستور يادم رفته .

'POP'
03-03-2006, 13:02
sfc /scannow
;)

mohammad hamed
03-03-2006, 15:41
اگه ویندوز رو رپایر کنی حل میشه . از منوی ران نه.
از همون جایی که ویندوز رو نصب می کنی فقط به جای countiniou installing گزینه ی Repair رو بزن .
مال من که این جوری درست شده بود . هیچ اطلاعاتت هم از بین نمی ره

reza12100
03-03-2006, 17:54
چند روزي است كه به علت نامعلومي درايور سي دي رم و رايتر و درايو مجازي كه براي بازي نصب كرده بود ناپديد شده و هر كاري مي كنم ديده نمي شوند . در ضمن در Device Manager هم سي دي رم و رايتر بصورت زرد رنگ و علامت تعجب ديده مي شه هر كاري هم مي كنم آپديت درايور نمي شه .
چكار كنم كه بدون نصب مجدد ويندوز درايوها برگردد ( آخه چند تا بازي نيمه تموم دارم كه متاسفانه پوشه save هم نداره )
من حدث میزنم شما از starforce nightmare یا نرمافزاری شبیه این کار کارش disable کردن یا همان ناپدید کردن درایو های نوری یا سیدی رام هست استفاده کردید
برای استفاده دوباره از cdrom یا ... باید بروی 'گزینه enable cd rom or.... کلیک کنی

yusefreza
03-03-2006, 19:26
متاسفانه با اين دستور هم مشكل من حل نشد چون من يادم رفته بود كه اين دستور سي دي مي خواد و سي دي كه ناپديد شده و مشكل باز هم حل نشد . اما در مورد راهنمايي دوست عزيزم mohammad hamed هم بايد بگم من چون دو ويندوز دارم وقتي با سي دي بوت مي كنم ديگه ريپاير نمي آد و فقط دليت و كانتينيو و اف 3 مي آد و گزينه ريپاير نمي آد .
خلاصه ببخشيد كه به زحمت افتاديد . من باز هم منتظر راهنمايي شما عزيزان خواهم ماند و تصميم ندارم ويندوز را دوباره نصب كنم آخه كلي زحمتم هدر مي ره .