PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : نويز با اسپلستر

blusky2181
04-09-2009, 18:34
با اينكه اسپليتر هم دارم ولي باز هم وقتي مودمم روشنه نويز دارم يعني اسپليترم خوب نيست؟ اگه از اونه بگيد چي بخرم؟

eblis_boy1386
04-09-2009, 18:41
ممكنه خراب باشه!!

saman3230
04-09-2009, 18:43
با اينكه اسپليتر هم دارم ولي باز هم وقتي مودمم روشنه نويز دارم يعني اسپليترم خوب نيست؟ اگه از اونه بگيد چي بخرم؟

مطمئنی که جای پورت هارو درست وصل کردید

arad0110
04-09-2009, 19:39
سلام
مشکل کار میتونه از چند جا باشه
کارهاییو که بهت میگم انجام بده اگه نتیجه نگرفتی تماس بگیر بخش پشتبانی شرکتی که ازش سرویس گرفتی تا اونا به نفرو بفرستن

اولین کاری که میکنی یه مودم با اسپلیتر دیگه از یه نفر میگری و از طریق آزمون و خطا تست میکنی تا مطمئن بشی که مودم خودت یا اسپلیترت مشکلی نداشته باشه

مرحله دوم . حتما مودمتو ببر دم درب منزل جایی که سیم از مخابرات وارد خونه یا مجتمع شده( ترمیتال ورودی) مودمتو متصل کن ببین آیا چراغ لینکت روشن میشه ؟ در اغلب مواردی که نویز وجود داره این نویز از گوشی تلفن نیز قابل شنوده ببین بعد از نصب مودمت به ترمینال آیا این نویز وجود داره. از این تست میفهمی که اشکال حتما در دال منزل شماست نه مخابرات و نه مرکز شرکت سرویس دهنده

یادت باشه طریقه صحیح نصب اسپلیتر به این شکله که از پریز یه سیم میاد به اسپلیتر از اون ور اسپلیتر میره به مودم و اگه گوشی تلفنی داشتی که نزدیک مودمت باشه از خود اسپلیتر میگیری میدی به گوشی. الان اسپلیترهای استاندارد یه ورودی دارن دو خروجی پس اگه چنین اسپلیتری نداری یه دونه تهیه کن قیمتشم میشه سه تومن. بگو که نویزگیر برای ای دی اس ال میخوام.

مرحله سوم عیب یابی شما اینه که پریزی که به مودم متصل میشه بازش کنی و با یه فرچه کنتاکتهایی که سیم تلفن اومده بهش متصل میشه و تمیز کنی چون گچ و گرد و قبار از عوامل اصلی اینجاد نویزه

مرحله سوم تعویض کامل سیمی که از پریز اومده رفته به مودمت. عوضش کن و سعی کن حتما حتما از سیم های تلفن جنس مرغوب استفاده کنی. سیمهایی که الان هستن سیمهایی هستن که اگه کبریت بگیری روشنو روکش سیم و خود هادی سیم آب میشه میره. برو پشت شهرداری بگرد و سیم مرغوب تهیه کن

مرحله بعدی تست اینه که متوجه بشی آیا از ابتداری ورودی سیم به منزل یا متوجه بشی که در طول مسیر سیم از کنار کابل برق عبور کرده یا نه. خیلی مهمه. حتی اگه برات مقدور باشه یه سیم دراز جنس خوب تهیه کن و سیم منزلتو از ابتدای ترمینال از یه مسیر مجزا که هیج کابل برقی نباشه بکش و تست کن. در ایران اکثر سیمکشیهای تلفن از داخل تابلو فیوز داخل منزل وارد پریزها میشه که این اشتباست البته این مرحله تست بستگی به محل سکونت شما و موقعیت شما داره که انجام دادنش میتونه موثر باشه .

اگه اگه همه این کارهارو انجام دادی و نتیجه نگرفتی مشکل یا از مخابراتته یا از شکرتیه که سرویس میگیری.اما معمولا مشکل نویز از داخل منزل کاربره

شاد باشید

smjhh
06-09-2009, 10:27
به به
پست شماره 2 را با پست شماره 4 مقایسه کنید :دی

Cleeev
06-09-2009, 16:23
arad0110
عالی بود آقا... از عالیم یه چیزی اونور تر بود... wow... کارت درسته پسر...

-----------------------------------

در ضمن همانا از قدیم گفتن که لطفاً در تاپیکای مرجع سؤالتونو بپرسید:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید