PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : معنای این پیغامها چیه؟

HAMID-3138
04-09-2009, 14:17
معنای این پیغامها چیه؟
الآن من باید چکار کنم در قبال این پیغام ؟

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ][/URL]

HAMID-3138
04-09-2009, 14:19
این فایلها که بعد از اسکن از درایو ویندوز پاک شده اند ، مهم اند ؟؟؟
اگه بخوام برشون گردونم اما نه او ن به صورتی که معیوب باشند یعنی سالمشونو برگردونم چکار باید بکنم ؟؟؟
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

saman3230
04-09-2009, 14:21
این یعنی یکی از فایل های اصلی ویندوز شما (RUN32.DLL( ویروس گرفته و کاسپکر به خاطر اینکه این فایل در حال استفاده از طریق ویندوز قادر به پاکسازیش نیست

و اگر هم بخواد پاسازی کنه DELETE میکنه که این باعث میشه ویندوز صدمه ببینه

saman3230
04-09-2009, 14:22
این فایلها که بعد از اسکن از درایو ویندوز پاک شده اند ، مهم اند ؟؟؟
اگه بخوام برشون گردونم اما نه او ن به صورتی که معیوب باشند یعنی سالمشونو برگردونم چکار باید بکنم ؟؟؟

100% انها فایل اصلی ویندوز هستن !!!!

شاید بعد از ریستارت دیگه ویندوز نیاد بالا

البت به جز فایلهای clone cd

HAMID-3138
05-09-2009, 00:24
100% انها فایل اصلی ویندوز هستن !!!!

شاید بعد از ریستارت دیگه ویندوز نیاد بالا

البت به جز فایلهای clone cd
پس این طور که پیداست باید ویندوز نصب کنم ؟؟!!
نمیشه این فایلهای آسیب دیده رو از جایی مثلا سی دی ویندوز جایگزین کنم ؟؟
چارش چیه ؟؟؟؟؟
در حالی که آنتی ویروس کاملا فعال و آپدیت هستش چطوری این ویروس رو گرفته ؟؟
در ضمن ویندوز رو ریستارت کردم و بالا اومد .

hassanshaikhi
05-09-2009, 02:44
با اجازه اساتید

فایل svchost.exe فایل اصلی ویندوز هست و در c:\windows\system32 قرار داره ولی نه در پوشه c:\windows

فایل explorer.exe فایل اصلی ویندوز هست و در c:\windows قرار داره ولی نه در پوشه c:\widnows\system32

تا جایی که من میدونم فکر نمی کنم توی پوشه c:\windows\fonts فایل اجرایی وجود داشته باشه چه برسه به اینکه فایل rundll32.exe اونجا باشه . توی پوشه c:\windows\system32 هستش!
اون فایل های اصلی ویندوز نیست بلکه ویروس هست که اسمشون شبیه به فایل های اصلی ویندوز هست.به فرض هم اگه فایل اصلی بودن به هیچ وجه امکان پاک کردنش در ویندوز نیست چون در حال اجرا هستن
خیالتون راحت اگه اونا در اون آدرس پاک بشن هیچ مشکلی برای ویندوز پیش نمیاد:5:

HAMID-3138
05-09-2009, 04:26
با اجازه اساتید

فایل svchost.exe فایل اصلی ویندوز هست و در c:\windows\system32 قرار داره ولی نه در پوشه c:\windows

فایل explorer.exe فایل اصلی ویندوز هست و در c:\windows قرار داره ولی نه در پوشه c:\widnows\system32

تا جایی که من میدونم فکر نمی کنم توی پوشه c:\windows\fonts فایل اجرایی وجود داشته باشه چه برسه به اینکه فایل rundll32.exe اونجا باشه . توی پوشه c:\windows\system32 هستش!
اون فایل های اصلی ویندوز نیست بلکه ویروس هست که اسمشون شبیه به فایل های اصلی ویندوز هست.به فرض هم اگه فایل اصلی بودن به هیچ وجه امکان پاک کردنش در ویندوز نیست چون در حال اجرا هستن
خیالتون راحت اگه اونا در اون آدرس پاک بشن هیچ مشکلی برای ویندوز پیش نمیاد:5:
از راهنماییتون ممنونم
من الآن سیستمم رو فول اسکرین کردم و در ریپورت موارد زیر دیده میشه. سوال من اینه که معنای این پیغامها با توجه به علامتی که دارند و رنگشون چیه ؟؟؟

saeed774
05-09-2009, 16:49
تيك سبز نشون داده كه فايل مورد نظر به راحتي خنثي شده
علامت قرمز نشون ميده كه فايل مورد نظر ويروسه ولي پاك نشده .
علامت آبي نشون ميده كه فايل مشكوك به ويروسه و خودت بايد تصميم بگيري
علامت زرد هم نشون ميده كه ويروس به دليل اينكه تو حافظه بوده بايد بعد ريست پاك بشه كه اونم بايد شما ريست ميكردي .

تمام فايل هايي كه كسپر پيداشون كرده ويروس هستن و حتما بايد پاك بشن . شما دو مورد كه كسپر پاكشون كرده بقيه رو با نرم افزار زير بصورت دستي پاك كن ، روش با توجه به مسيرهاي نشان داده شده توسط كسپر راست كليك كن و Unlocker رو انتخاب كن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

HAMID-3138
06-09-2009, 01:43
تيك سبز نشون داده كه فايل مورد نظر به راحتي خنثي شده
علامت قرمز نشون ميده كه فايل مورد نظر ويروسه ولي پاك نشده .
علامت آبي نشون ميده كه فايل مشكوك به ويروسه و خودت بايد تصميم بگيري
علامت زرد هم نشون ميده كه ويروس به دليل اينكه تو حافظه بوده بايد بعد ريست پاك بشه كه اونم بايد شما ريست ميكردي .

تمام فايل هايي كه كسپر پيداشون كرده ويروس هستن و حتما بايد پاك بشن . شما دو مورد كه كسپر پاكشون كرده بقيه رو با نرم افزار زير بصورت دستي پاك كن ، روش با توجه به مسيرهاي نشان داده شده توسط كسپر راست كليك كن و Unlocker رو انتخاب كن :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

برنامه ی آن لوکر رو دان کردم و الآن یکبار دیگه سیستم رو فول اسکن کردم و ریپورت زیر رو بهم داد:

حال اگه بخوام فایلی رو ویروس شناخته پاک کنم ، ضرری به ویندوز نمیزنه ؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه چرا در حالی که کاسپر کاملا آپدیت و فعاله باز هم ویروس وارد میشه و کاسپر با اسکن این ویروس رو میشناسه و گزارش میده . نمیشه تنظیماتی رو انجام داد که ویروس به محض ورود شناسایی و خنثی بشه ؟ اگه نه پس فایده فعال بودن کاسپر چیه ؟

در ضمن الآن رفتم فایل system volume Information باز کنم این پیغام رو داد!!!!!!!!!! :

تو properties هم گزینه هاید فعال و ثابت بود و نمیشد تغییرش داد

HAMID-3138
06-09-2009, 11:06
برنامه ی آن لوکر رو دان کردم و الآن یکبار دیگه سیستم رو فول اسکن کردم و ریپورت زیر رو بهم داد:

حال اگه بخوام فایلی رو ویروس شناخته پاک کنم ، ضرری به ویندوز نمیزنه ؟؟؟
یه سوال دیگه هم داشتم و اون اینکه چرا در حالی که کاسپر کاملا آپدیت و فعاله باز هم ویروس وارد میشه و کاسپر با اسکن این ویروس رو میشناسه و گزارش میده . نمیشه تنظیماتی رو انجام داد که ویروس به محض ورود شناسایی و خنثی بشه ؟ اگه نه پس فایده فعال بودن کاسپر چیه ؟

در ضمن الآن رفتم فایل system volume Information باز کنم این پیغام رو داد!!!!!!!!!! :

تو properties هم گزینه هاید فعال و ثابت بود و نمیشد تغییرش داد

آقایون ما رو دریابید.

saeed774
06-09-2009, 13:23
كسپر آنتي ويروسي نيست كه بيخودي به چيزي گير بده ولي بعضي مواقع فقط به كرك اينا گير ميده كه اونم مطمئن هستم ويروس يا چيز ه مخربيه . شما مطمئن باش . احتمال داره زمانيكه ويروس تو ديتابيس كسپر نيست ويروس وارد شده باشه و بعد آپديت ويروس شناسائي بشه . پوشه system volume information هم لازم نيست باز بشه خود كسپر اسكنش كرده .

HAMID-3138
06-09-2009, 14:00
كسپر آنتي ويروسي نيست كه بيخودي به چيزي گير بده ولي بعضي مواقع فقط به كرك اينا گير ميده كه اونم مطمئن هستم ويروس يا چيز ه مخربيه . شما مطمئن باش . احتمال داره زمانيكه ويروس تو ديتابيس كسپر نيست ويروس وارد شده باشه و بعد آپديت ويروس شناسائي بشه . پوشه system volume information هم لازم نيست باز بشه خود كسپر اسكنش كرده .
درسته کسپر اسکنش کرده اما میخواستم بدونم چرا باز نمیشه .

saeed774
06-09-2009, 14:29
محدوديت دسترسي به اين پوشه تو sp3 از لحاظ امنيتي اعمال شده براي باز كردنش مراحل زيرو دنبال كن :
به فولدر آپشن برو و در منوي View اخرين گزينه يعني Use simple file sharing تيكشو بردار و ok كن . حالا روي پوشه سيستم واليوم راست كليك كن و properties بزن و به تب security برو و Add رو بزن و داخل كادر اسم يوزري كه تو ويندوز استفاده ميكني ( همون يوزري كه تو منوي start و بالا نوشته شده ) رو بنويس و ok كن و بعد تيك هاي ستون Allow كادر premission.... رو بزن و همه صفحات رو ok كن و يكبار Refresh بزن . اين بار پوشه مورد نظر باز خواهد شد . اين پوشه مربوط به خاصيت System Restore هست كه اكثرا ويروس ها خودشو داخل اون پنهان ميكنن تا با استفاده از اين خاصيت دوباره ويروس ها برگردن . شما بهتره هميشه اين خاصيت رو غير فعال كنين :
control panel > system > system restore و تيك گزينه turn off رو بردار و ok كن .

abfat
07-09-2009, 21:52
عزیز من برای نظرت احترام قائلم.اما تنها آنتی ویروسی که می تونه ویروسو از فایل های یستمی پاک کنه نورتونه.