PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد قابلیت 3D فتوشاپ CS4

mf.designing
03-09-2009, 11:17
سلام به تمام دوستان انجمن فتوشاپ :40::11:
دوستان من تا به امروز از فتوشاپ CS3 استفاده میکردم و سراغ CS4 نرفته بودم !
امروز بنا به پیشنهاد دوستم این CS4 رو هم نصبیدم تا ببینم چی داره !! :10:
چیزی که اول کارم برام زیاد جلب توجه کرد کلمه 3D در منو و دو آیکن جدید در نوار ابزار بود !! که گویا برای انجام کارهای سه بعدی هست :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

حالا برای اینکه زیاد کلنجار نرم :31: از دوستان و اساتید عزیز میخوام یه توضیحی درباره این ابزارها و نحوه ی کارکرد و استفادشون بدن . ممنون . چون کلا 3d در نوار بالای در هر حالتی خاموشه !!:13:
مثلا میخوام بدونم چطور یه کلمه تایپ شده رو به حالتی 3 بعدی تبدیل کنم ؟!

huti_421
03-09-2009, 16:18
منم سه بعدی کار نیستم ، ولی تا جایی که من متوجه شدم ، میشه پروژه های مایا یا 3 دی مکس رو واردش کردم و روشون کار کرد

و یا تو خود محیط فتوشاپ طرح های سه بعدی ( هر چند ابتدایی ) خلق کرد و با اون ابزار ها اونها رو چرخوند و امثالهم

البته مطمئنا توضیح من خیلی ناقصه ، با توجه به اطلاعات خودم عرض کردم :)

mf.designing
03-09-2009, 16:49
منم سه بعدی کار نیستم ، ولی تا جایی که من متوجه شدم ، میشه پروژه های مایا یا 3 دی مکس رو واردش کردم و روشون کار کرد

و یا تو خود محیط فتوشاپ طرح های سه بعدی ( هر چند ابتدایی ) خلق کرد و با اون ابزار ها اونها رو چرخوند و امثالهم

البته مطمئنا توضیح من خیلی ناقصه ، با توجه به اطلاعات خودم عرض کردم :)
هومن جان ممنون . اینا رو میدونم . منظورم اینا با خود PS CS 4 چطوری میشه یه چیز 3 بعدی ساخت ؟! مثلا یه نوشته 3 بعدی

N O V A L I S
03-09-2009, 17:01
اون ابزارها (که تو زیر مجموعه شون ابزراهای دیگه هم دارن) که از ظاهرشون معلومه و تو ابزار های بیشتر برنامه های سه بعدی نمونه اش هست برای بازبینی و چرخیدن دور مدله.. (یا چرخوندن مدل.. همون تو مایه های دورت بگردم!)
منم مثل شما مشکل کارت گرافیک دارم و نمی تونم توضیح بیشتری در مورد این ابزارها بدم... ولی در مورد سوالی که پرسیدی یادمه یه آمورش سه بعدی تو همین بخش فتوشاپ دیدم که از ابزارهای سه بعدی اون منویی که الان برای من و شما خاموشه استفاده کرده بود...

mf.designing
03-09-2009, 17:12
اون ابزارها (که تو زیر مجموعه شون ابزراهای دیگه هم دارن) که از ظاهرشون معلومه و تو ابزار های بیشتر برنامه های سه بعدی نمونه اش هست برای بازبینی و چرخیدن دور مدله.. (یا چرخوندن مدل.. همون تو مایه های دورت بگردم!)
منم مثل شما مشکل کارت گرافیک دارم و نمی تونم توضیح بیشتری در مورد این ابزارها بدم... ولی در مورد سوالی که پرسیدی یادمه یه آمورش سه بعدی تو همین بخش فتوشاپ دیدم که از ابزارهای سه بعدی اون منویی که الان برای من و شما خاموشه استفاده کرده بود...
اگه بتونی لینکشو بدی خیلی عالی میشه . ممنونتم

N O V A L I S
03-09-2009, 17:18
اگه می دونستم که تو پست قبل می گفتم! دوستان میان راهنمائی می کنن.. احتمالا یادشونه..

huti_421
03-09-2009, 17:40
یه آموزش تصویری :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

hamed9
03-09-2009, 21:57
سلام به دوستان
والا تا انجایی که من وقت گذاشتم تکنیکی ترین کارش دادن زاویه ها در جهات مختلف هستش ولی نتونستم به کار حجم بدم ولی یه کار بهتر کردم با ایلستریتور کارم رو حجم دادم و در فتوشاپ زاویه بندیش کردم خیلی جالب بود.
در یکی از مرحله های دیگه شما در این ابزار میتونید نور تعریف کنید که از پالت 3D این کار ممکن میشه از یه طرف نور رو به کار بتابونید و روش کار کنید یه دوربینم داره که دارم روش کار میکنم ولی فکر میکنم زاویه دید باشه.

mf.designing
04-09-2009, 00:09
سلام به دوستان
والا تا انجایی که من وقت گذاشتم تکنیکی ترین کارش دادن زاویه ها در جهات مختلف هستش ولی نتونستم به کار حجم بدم ولی یه کار بهتر کردم با ایلستریتور کارم رو حجم دادم و در فتوشاپ زاویه بندیش کردم خیلی جالب بود.
در یکی از مرحله های دیگه شما در این ابزار میتونید نور تعریف کنید که از پالت 3D این کار ممکن میشه از یه طرف نور رو به کار بتابونید و روش کار کنید یه دوربینم داره که دارم روش کار میکنم ولی فکر میکنم زاویه دید باشه.
آخه میدونی ما کلا نمیدونیم ، چی طراحی کنیم ، چی رو انتخاب کنیم و .. که بشه از 3 دی استفاده کرد ، این منوی 3D برا ما غیر فعاله !!
بزا اینطوری بگم ، وقتی شما عکسی رو در فتوشاپ باز نکردید ، قاعدتا منوها off هست و نمیشه روشون کلیک کرد و ازش استفاده کرد !!! حالا ماجرای 3D برا ما این شده !!! :دی

Benygh
04-09-2009, 02:05
مدل های 3dmax رو که تست کردم نشد ... برید سراغ یک احتمال دیگه ...
کسی از شما گوگل رو بلد نیست استفاده کنه ؟!
من که دایل آپم ..

mf.designing
04-09-2009, 11:20
مدل های 3dmax رو که تست کردم نشد ... برید سراغ یک احتمال دیگه ...
کسی از شما گوگل رو بلد نیست استفاده کنه ؟!
من که دایل آپم ..

من تو سرچ هایی که کردم به مدلهایی رسیدم که با 3d max کار شده بودن و یه فرمت خاص برا cs4 داشتن !

N O V A L I S
04-09-2009, 11:37
Photoshop supports the following 3D file formats: U3D, 3DS, OBJ, KMZ, and DAE

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید