PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : حالت فقط خواندنی (read-only) غیر قابل تغییر

new explorer
03-09-2009, 05:01
با سلام
متوجه شدم که اکثر پوشه های ذخیره شده تو هاردم صفت فقط خواندنی دارن و بعد از غیرفعال کردن از دوباره برمی گردند و احتمالا باید یه آیودگی ای احتمالا وجود داشته باشه
ویندوز قبلیم خیلی درب و داغون شده بود و من تقریبا داشتم از جنازه ش استفاده می کردم ، و این مشکل اواخر عمر وینذوز قبلی هم وجود داشت ،وینوزم رو ذو روزه که غوض کردم و از آخرین نسخه ی کاسپر که دیشب هم به روزش کردم استفاده می کنم

در ضمن ویندوز قبلیم 64 بیتی و قدیمی بوده و این 32 بیتی ( هر چند فکر نکنم که ربطی داشته باشه )
با تشکر از زحماتتون

aqronis
03-09-2009, 11:16
درود،
مطمئن هستین که اونها پوشه هستن؟ شاید ویروسی با آیکون پوشه باشند!
تو فولدر آپشن تیک گزینه :
Hide Extensions For Known File Types
رو بردارید تا بدونید چیزی که باهاش سر کار دارید فایل هست یا فولدر.
اگر فایل نبود، سیستم ریستور ویندوز رو خاموش کنید و از دستور attrib برای خارج کردن فولدر ها از حالت سیستمی و فقط خواندنی استفاده کنید.

saeed774
03-09-2009, 12:29
اين Read Only ها بصورت تيك خورده هستن يا مربع توپر ؟ آيا واقعا ريد اونلي هستن يعني نميشه هيچ تغييري روي اونا اعمال كرد ؟
شما تو محيط CMD اگه وارد هستين براي هر درايو دستور
*.* \:attrib -r d رو بكار ببرين البته اين براي درايو d بود .براي بقيه درايوها هم اسم هر درايو رو تو فرمان عوض كنين .
برنامه زيرو هم ميتونين دان كنين ، بعد نصب يه گزينه بنام attrib change به راست كليك اضاف ميشه .

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

new explorer
04-09-2009, 00:51
اين Read Only ها بصورت تيك خورده هستن يا مربع توپر ؟ آيا واقعا ريد اونلي هستن يعني نميشه هيچ تغييري روي اونا اعمال كرد ؟
شما تو محيط CMD اگه وارد هستين براي هر درايو دستور رو بكار ببرين البته اين براي درايو d بود .براي بقيه درايوها هم اسم هر درايو رو تو فرمان عوض كنين .
برنامه زيرو هم ميتونين دان كنين ، بعد نصب يه گزينه بنام attrib change به راست كليك اضاف ميشه .

ایول ، مشکل اینجاست که توپر هستند ، ولی واقعا سیستمی نیستند ، شبیه به حالتیه که ویروس new folder.exe اگه خاطرتون باشه ایجاد می کرد ، یعنی خودشونو به عنوان یه پوشه سیستمی به وینذوز نشون میدن(اگه اشتباه نکرده باشم ) بعد هم متوجه شدم که هر فلش یا رمی که به این سیستم وصل میشه یه فایل اتوران و یه فایل dll توی ریشه ش کپی میکنه (که البته با فعال بودن گزینه های نمایش فایل های مخفی و سیستمی ، نشون داده میشن . ااسمشون هست : certhgr.dll که همین الان امتحان کردم از این سیستم بردم رم رو به سیستم خواهرم ، و چک کردم دیدم هست ، ذوبلره برگردوندم رو سیستم هوذم که کایپر یقه شو گرفته ، بذارین ببینم دوباره سیستم رو اسکن کنم ، بعدش می تونم وضعیت پوشه ها رو عادی کنم ....

...البته الان که درایو c رو اسکن کردم می بینم که چیزی پیدا نکرده ولی تا رم رو به این سیستم وصل می کنم ، بعد می کنم می برم رو اون سیستم ، اونجا این فایل رو به همراه اتورانش می بینم و زمانی هم که دوباره برمیگردم رو همین سیستم که کاسپر داره ، این worm رو تشخیص میده و میگه باید پاکش کنه ...
به هر جال فکر میکنم یه ایتباطی باشه ...
حالا میرم این ئستورات cmd روانجام بدم ببینم چی میشه...

new explorer
05-09-2009, 06:02
آقا هم اون دستور cmd رو اجرا کردم و هم از اون attribute changer استفاده کردم که هیچ تاثیری نداشت :(
در ضمن گفته بودین که آیا واقعا فقط خواندنی هستند یا نه ؟ باید بگم که نه ، در واقع هر کاری میشه باهاشون کرد ؛
ولی بازم به هر حال با توضیحاتی که دادم ، چون تمام پوشه هام که مطمئنا غیر سیستمی هستند ، اینجوری شدند و بعد از تغییر دوباره به همون شکل در میان
و
اون کرم (certhgr.dll ) رو که توی هر removeable media (رم یا فلش ) همراه با اتوران کپی میشه و کاسپر اسکای هم با اسکن کامل متوجه ش نمیشه ، فقط وقتی ذوباره به usb وصل میشن تشخیصش میده رو هم در نظر داشاه باشین ، تازه وینذوز تو نمای ظاهریش هم گاهی تغییراتی ناخولسته اعمال می کنه
:)کمک

saeed774
05-09-2009, 19:51
شما اين برنامه رو امتحان كن :

new explorer
06-09-2009, 01:21
تازه اون دستور attrib رو هم تو cmd انجام دادم . نتیجه :

not reseting hiden file - D:Thumbs.db

saeed774
06-09-2009, 13:28
تازه اون دستور attrib رو هم تو cmd انجام دادم . نتیجه :

not reseting hiden file - D:Thumbs.db

اين فايل بايد مخفي بمونه هميشه ، و هيچ وقت نشون داده نميشه .

new explorer
07-09-2009, 06:59
خب بله ، این فایل برای بنده هم غریبه نیست ...
منظورم اینه که متاسفانه پیشنهاداتتون موثر نبوده ، حتی این برنامه usb disk security رو هم رو رجیستری اعمل کردم ولی حتی پوشه ی خودش هم به محض اینکه extract ش کردم ، مثل باقی پوشه هام شده اگه راهی باز هم به ذهن ذوستان می رسه ، جانانه به گوشم ...
اون کرمی که می گفتم هم رو سیستم من نبود ، اشتباه میکردم .... مشکل فقط همین read-only هستش

saeed774
07-09-2009, 13:34
عزيز تمام پوشه هاي منم اين وضعيت رو دارن يعني بعضي ها توپر و بعضي ها تيك خورده هستن ولي هيچ مشكلي باهاشون ندارم . قبلا هم يكي از دوستان در اين مورد حساس بود كه آخرش فهميد قضيه اين شكليه . شما هم بيخيال .