PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : چطوری یه نوشته با فرورفتگي و برآمدگي عكس زيري هماهنگ بشه؟

yosra_991
02-09-2009, 22:40
سلام دوستان يه سؤال داشتم
چطوري ميتونم وقتي يه نوشته يا متنو ميندازم رو يه عكسه ديگه اون نوشته يا عكس با فرورفتگي و برآمدگي عكس زيري هماهنگ بشه؟
ممنون

huti_421
02-09-2009, 22:45
روی لایه ی Text از پالت لایه ها ، دابل کلیک کنید و افکت های لازم رو بدید

ولی خوب ، این مبحث بستگی به تصویر داره ... گاهی وقتا باید تغییر نور ، سایه دادن و این طیف اعمال رو به متن اعمال کرد

yosra_991
04-09-2009, 22:45
میشه بیشتر توضیح بدین باید چیکار کنم؟

mf.designing
04-09-2009, 22:47
میشه بیشتر توضیح بدین باید چیکار کنم؟
شما تصاویری که مد نظرته رو بزار تا بشه توضیح داد .

yosra_991
05-09-2009, 15:26
يه قاشقه كه دستش گرده ميخواهم يه عكس ديگه رو بندازم رو دسته جوري كه عكسه رويي مثل دسته قاشق گرد بشه..

احمد ترابی
06-09-2009, 22:00
آیا برای جذب کردن نوشته در زمینه راهی صراغ دارید؟

SIMON137
06-09-2009, 23:52
خب در درجه اول شما باید مشخص کنید چه طرحی رو می خواهید روی دیگری بی اندازید ...
یک موقع می خواهید از درون یک عکس متنی بیرون بیاورید
برای اینکار :

این عکس خام هست
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

من گزینه هارو دارم بر طبق فتوشاپ cs4 میگم

1.شکل اول رو باز میکنید و با ابزار تکست ( هوریزانتال تایپ ) یا زدن گزینه T کار خود رو شروع می کنید.
(البته یک بخشی هست در فتوشاپ cs4 به نام هوریزانتال تایپ ماسک ... که کار رو راحت تر می کنه می تونید از اون هم بهره ببرید ولی فعلا پیشنهاد نمیشه)

یک نوشته روی عکس مورد نظر با فونت دلخواه می نویسید.

2.سپس روی لایه نوشته مورد نظر کلیک راست کرده و گزینه Select Pixels رو می زنید ...
محدوده نوشته شما به حالت انتخاب درمیاد

3.سپس روی لایه عکس زمینه رفته با فشردن کلید هاز Ctrl + C و Ctrl + V یک لایه جدید ایجاد میشه به فرم نوشته شما و حالت عکس پس زمینه ... که در این حالت قابل دیدن نیست.

4.لایه نوشته خودتون رو ( منظور لایه تکست هست که قبلا نوشتید ) رو خاموش کنید. ( با کلیک بر روی عکس چشم کنار آن )

5.سپس بر روی لایه جدید ایجاد شده بروید و راست کلیک کنید روی آن سپس با استفاده از گزینه های Blending Options یا اعمال فیلتر یا رنگ آمیزی و ... به شکل مورد نظر حالت بدهید.

شکل نهایی :

-------------------------------------------------------------------

انجام این کار به وسیله یک عکس (در این جا توضیحات همان بالایی است و فقط لایه عکس جایگزین لایه متن شده است ):

1. عکس مورد نظر خودتون که می خواهید حالت پس زمینه روی اون بیفته وارد عکس اصلی می کنید....
2. مطابق مرحله بالا
3.مطابق مرحله بالا
4. فقط این بخش متفاوت هست ... شما دیگه نباید لایه خودتون رو خاموش کنید باید اون رو کمرنگ کنید با استفاده از گزینه های Fill و Opacity ...
5.مطابق مرحله بالا

یا می تونید اصلا اوپسیتی لایه تصویرتون رو کم کنید و به لایه تصویرتون یک افکت بدید...

یا کلا می تونید بعد از انجام این کارها با استفاده از انواع طرح های رنگی که کنار گزینه اوپسیتی در بخش لایه ها هست ، عکس موجود رو با عکس زیرین هماهنگ کنید.
موفق باشید ...

huti_421
07-09-2009, 01:47
به نظر من بهتر گاهی اوقات از Shadow به جای Blending استفاده کرد

Inner Shadow یا Outer Shadow

البته گاهی هم Blending راست کار هست که منظور شما رو به مقصود برسونه