PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : اضافه کردن هارد 1 ترابایت و رید کردن

gamekhor2007
02-09-2009, 12:30
الان یه سیگیت بارکدا 1 ترا دارم و میخوام یکدونه دیگه اضافه کنم.اگر رید کنم چقدر برام فضا میمونه؟سرعت چقدر بالا میره؟امنیت اطلاعاتم چجوری میشه؟مرسی

Ultra_Black
02-09-2009, 13:32
فضا فرقی نمی کنه (همون فضایی که داشت دوبل میشه)
سرعتت به طرز محسوسی بیشتر میشه
امنیت اطلاعات یکم کمتر میشه!

gamekhor2007
02-09-2009, 13:47
فکر کنم یکجا خوندم که فضا کمتر میشه و سرعت بیشتردر مورد امنیت بیشتر توضیح میدید.از طریق بایوس این کار انجام میشه.درسته؟

Ultra_Black
02-09-2009, 14:18
.

فکر کنم یکجا خوندم که فضا کمتر میشه و سرعت بیشتردر مورد امنیت بیشتر توضیح میدید.
RAID0 : ذخيره سازي روي چند ديسك بدون كنترل خطا
مزايا و مشخصات :
- داده ها به بلوكهايي تبديل مي شوند و هر بلوك در هارد ديسك مجزا ذخيره مي شود.
- باعث بالا رفتن كارايي سيستم I/O مي گردد چرا كه بار ترافيكي نقل و انتقالات بين چندين كانال مجزا تقسيم مي شود.
- بالارفتن كارايي بدليل وجود كنترلرهاي مختلفي كه عمل كنترل ترافيك را به عهده مي گيرند (افزايش سرعت)
- طراحي بسيار ساده ( زيرا مدار محاسبه Parity وجود ندارد )
- عدم پرداختن به محاسبات مربوطه به Parity وكنترل خطا (افزايش سرعت به دليل عدم پرداختن به محاسبات مربوط به Parity )

معايب :
- عدم استفاده از Parity .(هيچ گونه كد تشخيص و تصحيح خطا در اين نوع RAID وجود ندارد ).
- از كار افتادن يك درايو باعث از دست رفتن كليه اطلاعات خواهد شد.
- عدم كارايي در محيطهاي حساس به حفظ داده ها

موارد استفاده :
- ميكس و پردازش تصاوير ويديويي (ميكس و مونتاژ ).
- واژه پردازي (نرم افزارهاي تايپ و... )
- كارهايي كه نياز به سرعت بالا دارد.

[/quote] اطلاعات بیشتر:

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
از طریق بایوس این کار انجام میشه.درسته؟ بله درسته

vioman
03-09-2009, 07:06
الان یه سیگیت بارکدا 1 ترا دارم و میخوام یکدونه دیگه اضافه کنم.اگر رید کنم چقدر برام فضا میمونه؟سرعت چقدر بالا میره؟امنیت اطلاعاتم چجوری میشه؟مرسی

فکر کنم یکجا خوندم که فضا کمتر میشه و سرعت بیشتردر مورد امنیت بیشتر توضیح میدید.از طریق بایوس این کار انجام میشه.درسته؟

دوست عزیز

شما با اضافه کردن یک ترابایت فضا به فضای قبلیتون در حالت عادی 2 ترابایت فضا خواهید داشت و در حالت Raid های 0 و 1 ، یک ترابایت فضا خواهید داشت.(نیمی از کل فضا باقی میمونه)

Raid 0 برای افزایش سرعت مناسبه (امنیت اطلاعات پایین میاد)
Raid 1 برای افزایش امنیت اطلاعات مناسبه (سرعت تغییر محسوسی نداره)
Raid 5 برای افزایش سرعت و امنیت مناسبه (حداقل به 3 هارد دیسک نیاز داره)
Raid 10 هم برای افزایش سرعت و امنیت مناسبه (حداقل به 4 هارد دیسک نیاز داره و از Raid 5 سرعت بالاتری داره)

به این نکته توجه داشته باشید که بعد از Raid بستن 2 هارد همه اطلاعات هارد ها از بین خواهد رفت.:20:

موفق باشید:11:

nw_nk
03-09-2009, 10:44
...
شما با اضافه کردن یک ترابایت فضا به فضای قبلیتون در حالت عادی 2 ترابایت فضا خواهید داشت و در حالت Raid های 0 و 1 ، یک ترابایت فضا خواهید داشت.(نیمی از کل فضا باقی میمونه)
...

سلام. توضیحات رو دوستان دادن. فقط یک مورد, در RAID0 فضا نصف نمیشه و اگر هاردها برابر باشن کل ظرفیت رو خواهید داشت.