PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سوال در مورد تغییر ساعت خواب

PLAΨMID
01-09-2009, 20:46
سلام دوستان .
نمیدونم جاش اینجاست یا نه ولی مشکلی واسم پیش اومده و باید ساعت خوابم رو عوض کنم . کسی میدونه روش علمی ای واسه اینکار هست یا نه ؟:13:
الان شب ها بیدارم و کل روز خواب . هر کاری میکنم نمیتونم عوضش کنم . میخوام صبح ها بیدار شم و شب ها بخوابم . به نظرتون داروی خواب آور میتونه کمک کنه که مثلا شبها بخوابم ؟ به نظرتون برم پیش روانشناس یا روانپزشک ؟:18:
واقعا هر کاری کردم نشد . اگه راه حلی به نظرتون میرسه کمکم کنید .
ممنون .:40::10:

MehranVB
02-09-2009, 07:36
باید یه روز کامل بیدار باشی و روز بعد هر ساعتی که خواستی بخوابی اما برای صبح ساعت بذاری و ساعت معینی بیدار شی.
این کار واسه شبای امتحان من که خیلی بدخوابم جواب داد!

SADEGH 7
02-09-2009, 08:01
من تو این تغیر ساعات خواب تجربه ی زیادی دارم. چون تو کل 24 ساعت خوابیدم.شما برای تغییر ساعت خواب 2 تا راه داری.
راه اول اینکه همونطور که دوستمون گفتن حدود 24 ساعت نخوابی و بعد هر ساعتی خواستی بخوابی. البته مهم فرداشه که باز زیاد نخوابی.
از مشکلاتی که ممکنه بوجود بیاد اینه که امکان داره بعد از 24 ساعت از خستگی زیاد خوابت نبره.(پوست آدم کنده می شه.) همچنین تو اون یه صبح تا شب همش خوابت میاد و حوصله ی هیچ کاری رو نداری.
از خوبی هاش هم اینه که اگه دووم بیاری 2 روزه ساعت خواب می چرخه.
اما روش دوم که مطمئن تره اینکه شما هر روز 2-3 ساعت، ساعت خوابت رو ببری جلو. یعنی مثلا اگه هر روز ساعت 7 می خوابیدی، فرداش ساعت 9 بخوابی روز بعد ساعت 12 بخوابی و همینجوری ادامه بدی تا به ساعت مورد نظر برسونیش. البته وقتی دیر می خوابی نباید زودتر بیدار شی. خصوصا چون تو خواب صبح خستگی به تن آدم می مونه هرچی از اینور بیشتر بخوابی، از اونور می تونی دیرتر بخوابی.(:31:) اینجوری بستگی به سرعت تنظیم خواب بین 3 روز تا 1 هفته طول می کشه تا ساعت خواب تنظیم شه. ولی خوبیش اینه آدم همه ی ساعت خواب ها رو تجربه می کنه.
موفق باشی:11:

danial_848
02-09-2009, 11:23
منم تجربه دراین زمینه زیاد دارم.بقول دوستمون خوابیدن یابیدار بودن تو همه ساعات شبانه روز و تجربه کردم. این که کم کم زمانشو عوض کنی شک نکن نمیتونی. بهترین حالت همونیه که دوستان گفتن منتها به این شکل که وقتی تازه بیدار شدی خودتو خسته نکنی تابتونی بیدار بمونی تو دومرحله(یعنی دوروز) اینکارو انجام بده

PLAΨMID
02-09-2009, 16:49
سعی کردم یه روز کامل بیدار بمونم ولی وقتی ساعت 12 شب میشه چنان خواب از سرم میپره که نگو . فرداش هم دیگه غیر ممکنه بتونم بیدار بمونم . ساعت 9 صبح که میشه بی هوش میشم تا 5 عصر . . .

toit_2
30-12-2012, 13:06
سلام

من بنا به دلایلی مجبورم ساعت خوابم رو تغییر بدم برای چند روز. یعنی میخوام شب بتونم 4 5 ساعت بیدار باشم و روز تا ظهر بخوابم . باید چی کار کنم؟ که بتونم این برنامه رو پیاده کنم؟ از قرص خواب در موقع لزوم استفاده کنم؟ از تجربیاتتون به من بگید لطفا.

در حال حاضر ساعت خواب من معمولی هست و شب ها ساعت 11 خوابم می بره و صبح ساعت 8 بیدارم. حالا میخوام برعکس باشه . یعنی تا صبح ساعت های 4 و 5 بیدار باشم و بعدش بخوابم تا ظهرش. لطفا یک برنامه به من بدبد که خیلی زود بتونم ساعتم رو تغییر بدم. خیلی خیلی ضروریه . تو رو خدا کمکم کنید

Saeed System
30-12-2012, 13:22
سلام

من بنا به دلایلی مجبورم ساعت خوابم رو تغییر بدم برای چند روز. یعنی میخوام شب بتونم 4 5 ساعت بیدار باشم و روز تا ظهر بخوابم . باید چی کار کنم؟ که بتونم این برنامه رو پیاده کنم؟ از قرص خواب در موقع لزوم استفاده کنم؟ از تجربیاتتون به من بگید لطفا.

در حال حاضر ساعت خواب من معمولی هست و شب ها ساعت 11 خوابم می بره و صبح ساعت 8 بیدارم. حالا میخوام برعکس باشه . یعنی تا صبح ساعت های 4 و 5 بیدار باشم و بعدش بخوابم تا ظهرش. لطفا یک برنامه به من بدبد که خیلی زود بتونم ساعتم رو تغییر بدم. خیلی خیلی ضروریه . تو رو خدا کمکم کنید

من نظر روی محرکه...یعنی کافئین..چایی که اصلا جواب نمیده.... از این کافی میکسها که الان همه جا ایران هست دونه ای 500 تومنه...1 لیوان بزرگ آب جوش بردار توش 2تا کاف یمیکس بریز....این خودش حداقل تا 3 ساعت نگهت میداره...

یادت باشه قهوه فایده نداره! تو شبکه 2 هم گفت اگر دوست دارید شب بیدار بموند قهوتون باید شیر قاطیش باشه وگرنه قهوه خالی زیاد جلوی خواب رو نمیگیره...

بعد اگر کافی میکس جواب نداد....1 راه هست یه خورده گرون در میاد هایپ انرژی زا بخوری..2 تا همراه هم.....اون دونه ای 4500 شده الان...2 تاشو ساعت 11 شب بخوری تا 5 صبح راحت نگهت میداره چون خیلی کافئین زیادی داره...و پر از ویتامینها ی سرحا لکننده...

راه آخر هم که به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم ....استفاده از قرصهای برای بچه های بیش فعال که اسمش رو ذکر نمیکنم ..این قرصها که دانشجوها هم سر امتحان می خوردن و تا صبح بیدار میموندن...این قرصها هم اگر ازش استفاده کنی 1 دونه ساعت 11 بخوری تا 6

ساعت حداقل بیدار میومنی...ولی به هیچ عنوان پیشنها نمنیکنم خطر اعتیاد شدید داره....خطر بالارفتن فشار خون داره..گزارش شده پارگی رگهای مغزی به دلیل سوئ استفاده..و بی نهایت خطرناکه...

بهریتن و اروزنترین راه به نظر من همون کافی میکسه 2 تا دونه ساعت 11 شب بخور 1 دونه هم 3 شب بخور که تا 5 یه سره بیدار باشی...موفق باشی:n16:یادت باشه هیچ وقت قرص نخور..

toit_2
30-12-2012, 14:18
من نظر روی محرکه...یعنی کافئین..چایی که اصلا جواب نمیده.... از این کافی میکسها که الان همه جا ایران هست دونه ای 500 تومنه...1 لیوان بزرگ آب جوش بردار توش 2تا کاف یمیکس بریز....این خودش حداقل تا 3 ساعت نگهت میداره...

یادت باشه قهوه فایده نداره! تو شبکه 2 هم گفت اگر دوست دارید شب بیدار بموند قهوتون باید شیر قاطیش باشه وگرنه قهوه خالی زیاد جلوی خواب رو نمیگیره...

بعد اگر کافی میکس جواب نداد....1 راه هست یه خورده گرون در میاد هایپ انرژی زا بخوری..2 تا همراه هم.....اون دونه ای 4500 شده الان...2 تاشو ساعت 11 شب بخوری تا 5 صبح راحت نگهت میداره چون خیلی کافئین زیادی داره...و پر از ویتامینها ی سرحا لکننده...

راه آخر هم که به هیچ عنوان پیشنهاد نمیکنم ....استفاده از قرصهای برای بچه های بیش فعال که اسمش رو ذکر نمیکنم ..این قرصها که دانشجوها هم سر امتحان می خوردن و تا صبح بیدار میموندن...این قرصها هم اگر ازش استفاده کنی 1 دونه ساعت 11 بخوری تا 6

ساعت حداقل بیدار میومنی...ولی به هیچ عنوان پیشنها نمنیکنم خطر اعتیاد شدید داره....خطر بالارفتن فشار خون داره..گزارش شده پارگی رگهای مغزی به دلیل سوئ استفاده..و بی نهایت خطرناکه...

بهریتن و اروزنترین راه به نظر من همون کافی میکسه 2 تا دونه ساعت 11 شب بخور 1 دونه هم 3 شب بخور که تا 5 یه سره بیدار باشی...موفق باشی:n16:یادت باشه هیچ وقت قرص نخور..

خدا خیرت بده الهی... مرسی.
اسمش همون هایپ انرژی زا هستش؟ یعنی همین سوپر مارکت های معمولی دارنش؟ بگم هایپ انرژی زا؟

Saeed System
30-12-2012, 14:25
خدا خیرت بده الهی... مرسی.
اسمش همون هایپ انرژی زا هستش؟ یعنی همین سوپر مارکت های معمولی دارنش؟ بگم هایپ انرژی زا؟

خواهش میکنم ..درسته دارنش...ولی خیلی قوی میشه اگر 2تا بخوری...طوری شده بود یادمه تا 4 صبح نخوابم میبرد مجبور شدم قرص خواب بخورم کلونازپام....

ترنم اعتمادی
30-12-2012, 15:01
مطمئنا استفاده از قرص خواب بدترین راهه چون اونجور وقتی خوابت تنظیم شد دیگه نمیتونی از خوردن این قصا دست بکشی...:n03:

8nights&7days
01-01-2013, 11:17
میدونم جاش اینجاست یا نه ولی مشکلی واسم پیش اومده و باید ساعت خوابم رو عوض کنم . کسی میدونه روش علمی ای واسه اینکار هست یا نه ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](19).gif

الان شب ها بیدارم و کل روز خواب . هر کاری میکنم نمیتونم عوضش کنم . میخوام صبح ها بیدار شم و شب ها بخوابم . به نظرتون داروی خواب آور میتونه کمک کنه که مثلا شبها بخوابم ؟ به نظرتون برم پیش روانشناس یا روانپزشک ؟[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](24).gif

واقعا هر کاری کردم نشد . اگه راه حلی به نظرتون میرسه کمکم کنید .
ممنون .[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](39).gif[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ](16).gif
من هم تابستون ها همین مشکل رو دارم به دلیل شب نشینی
یه روز تا صبح بیدار میشینم
بعد از ناهار یه نسکافه
بعدش هم ساعت یازده شب پهن میشم رو رخت خواب
!
امید وارم کمک کرده باشم

Hatek
04-01-2013, 23:54
منم مشکل خواب دارم دوستان بخاطر همین گفتم تاپیک اضافی درست نکنم
باز خوبه این دوستان مثلا شبها بیدارن و روز خواب
من همش خوابم:n02:
مثلا ساعت 1 شب میخوابم تا 10 و 11 صبح یا بهتره بگم ظهر:n02:
بعدش که بیدار میشم نمیتونم بیشتر از یکی دو ساعت بیدار بمونم مثلا ناهار که میخورم دوباره بشدت خوابم میگیره ومجبورم بخوابم تا غروب یا اینجام بهتره بگم شب:n02: و دوباره شام میخورم یکی دو ساعت میشینم و دوباره خواب
خدایی شده افت زندگیم
به هرکی میگم میگه مال سن و سالته بدنت میطلبه خودش درست میشه اما فکر نمیکنم مال سن باشه
در ضمن خیلی هم زود گرسنم میشه و زیاد میخورم هرچند چاقم نمیشم تقریبا یه ساعت بعد ناهار و شام دوباره میرم غذا میخورم اونم کم نه
ناهار یا شامم کم نمیخورم که بگم زود گرسنم بشه
ایا واقعا مال سنه یا یه جور بیماریه؟

ترنم اعتمادی
10-01-2013, 21:50
منم مشکل خواب دارم دوستان بخاطر همین گفتم تاپیک اضافی درست نکنم
باز خوبه این دوستان مثلا شبها بیدارن و روز خواب
من همش خوابم:n02:
مثلا ساعت 1 شب میخوابم تا 10 و 11 صبح یا بهتره بگم ظهر:n02:
بعدش که بیدار میشم نمیتونم بیشتر از یکی دو ساعت بیدار بمونم مثلا ناهار که میخورم دوباره بشدت خوابم میگیره ومجبورم بخوابم تا غروب یا اینجام بهتره بگم شب:n02: و دوباره شام میخورم یکی دو ساعت میشینم و دوباره خواب
خدایی شده افت زندگیم
به هرکی میگم میگه مال سن و سالته بدنت میطلبه خودش درست میشه اما فکر نمیکنم مال سن باشه
در ضمن خیلی هم زود گرسنم میشه و زیاد میخورم هرچند چاقم نمیشم تقریبا یه ساعت بعد ناهار و شام دوباره میرم غذا میخورم اونم کم نه
ناهار یا شامم کم نمیخورم که بگم زود گرسنم بشه
ایا واقعا مال سنه یا یه جور بیماریه؟

من هم اینجوریم
وقتی رفتم دکتر،بهم گفت چن تا دلیل داره
1. کم خونی
2. کمبود ویتامین
3. رفتن به مرکز آلودگی
4. هضم زودرس خوراک که البته دلیلش برای پر کاری یا بهتر بگم ازدیاد میکروبهای هضم خوراک در رودست
همه اینا با یه آزمایش کوچیک مشخص میشه