PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : استفاده همزمان از 2 هارد در fw 490 jab

amir200812
31-08-2009, 22:00
سلام
میخواستم بپرسم که امکان استفاده از 2 هارد 320GB 7200 rpm در سری FW 490 jab هست یا نه!
منظورم رید کردن هست! برای افزایش سرعت هارد!

Phenomenon
01-09-2009, 10:28
تا اونجایی که سونی گفته نه.
اگر بخوای می تونی از هارد 128 گیگ SSD استفاده کنی.

Pami
01-09-2009, 10:36
اين مدل فقط يك Slot هارد 2.5 اينچي داره و نميتوان از دو هارد همزمان با تكنيك RAID استفاده كرد

amir200812
01-09-2009, 10:54
ممنون از هر دو دوستموم که راهنمایی کردن!

بنظرتون SSD ها قیمتشون منطقی هست! یا اگه صبر کنیم کمتر میشه؟

REGISTERED USER
01-09-2009, 11:08
شما نوت بوکتان اگر E-Sata داشت یه هارد 500 گیگ 7200 دور و 16 مگابایت بافر سیگیت می خریدی و یک مبدل (باکس) که جمعشون 80 میشه و با سرعت 3 گیگابایت در ثانیه به راحتی عین یک هارد استفاده می کردید !

اگر پورت E-Sata ندارید می تونید مبدل اون یعنی PCMCI Express card E-Sata را بخرید و راحت استفاده کنید :

[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

خود این E-Sata موهبتیه که کم کم داره توی ایران جا میفته !

SSD ها گران هستند ! هارد اکسترنال بهترین انتخاب هست یا e-Sata

اینجا را ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

mehrshad taheri
01-09-2009, 11:37
شما نوت بوکتان اگر E-Sata داشت یه هارد 500 گیگ 7200 دور و 16 مگابایت بافر سیگیت می خریدی و یک مبدل (باکس) که جمعشون 80 میشه و با سرعت 3 گیگابایت در ثانیه به راحتی عین یک هارد استفاده می کردید !

اگر پورت E-Sata ندارید می تونید مبدل اون یعنی PCMCI Express card E-Sata را بخرید و راحت استفاده کنید :

خود این E-Sata موهبتیه که کم کم داره توی ایران جا میفته !

SSD ها گران هستند ! هارد اکسترنال بهترین انتخاب هست یا e-Sata

اینجا را ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
این تبدیل pcmci سرعت چقدر بهت میده همون 3gb میده؟
خودم فکر نکنم!
حداکثر پهنای باندی که میده چقدره
فکر کنم usb2 480mb بود

Gesher
01-09-2009, 11:46
با سرعت 3 گیگابایت در ثانیه به راحتی عین یک هارد استفاده می کردید !

درود.فکر کنم صحیحش 3Gb/s باشد که نهایت سرعت درگاه SataII می باشد

اگر پورت E-Sata ندارید می تونید مبدل اون یعنی PCMCI Express card E-Sata را بخرید و راحت استفاده کنید :تبدیل جالبی است و باید یکی تهیه کنم قیمت آن چقدر است؟
نمونه ای از این تبدیل را سراغ دارید که کمبو باشد یعنی هم e-Sata و هم Fire Wire را با هم داشته باشد؟
سپاسگذارم

این تبدیل pcmci سرعت چقدر بهت میده همون 3gb میده؟
در اصل به چیپست پل جنوبی بستگی دارد که تا چه حد از این سرعت پشتیبانی کند ولی باید بدانید که این سرعتها جنبه ی تئوری یا آزمایشگاهی دارد و عملا با پهنای باند پایینتر کار میکند

amir200812
01-09-2009, 11:59
تا جایی که من میدونم 3Gb/s حداکثر سرعت هست که ساتا 2 پشتیبانی میکنه! ولی هارد های ساتا 7200 دور این قدرت رو ندارن!
فکر نکنم هاردی باشه که بتونه 375 مگابایت در ثانیه اطلاعات جابجا کنه! SSD ها حدود 90 مگابایت در ثانیه میتونن جابجا کنن!

درضمن استفاده از یو اس بی 2 چندان از سرعت کم نمیکنه! البته اگه کابل و وسایل شما مرغوب باشه! چون تا 60 مگابایت پشتیبانی میکنه و فکر کنم این از سرعت بیشتر هاردها بیشتر هست!

REGISTERED USER
01-09-2009, 13:02
تبدیل جالبی است و باید یکی تهیه کنم قیمت آن چقدر است؟
نمونه ای از این تبدیل را سراغ دارید که کمبو باشد یعنی هم e-Sata و هم Fire Wire را با هم داشته باشد؟
سپاسگذارم

سرعت بالایی داره لااقل از USB خیلی بیشتره ... کلا سرعت به 3 نمیرسه ولی بسیار بالاست
تبدیل ها انواع مختلفی داره و توی بازار هست ... فکر کنم چندکاره اش هم باشه