PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : blueray

fghdavoodi
31-08-2009, 12:44
سلام
اگه لپ تاپی blueray نداشته باشه می شه خودمون نصبش کنیم. و هزینه خرید blueray تقریبا چقدره؟

Pami
31-08-2009, 12:56
بله ، درايو هاي بلوري براي لپ تاپ الان تو بازار هستند
نوع Reader حدود 200 هزار تومن هست در بازار تهران ( قابليت رايت DVD هم دارد )

H@mid-Vista
31-08-2009, 14:43
سلام
اگه لپ تاپی blueray نداشته باشه می شه خودمون نصبش کنیم. و هزینه خرید blueray تقریبا چقدره؟

بله ، درايو هاي بلوري براي لپ تاپ الان تو بازار هستند
نوع Reader حدود 200 هزار تومن هست در بازار تهران ( قابليت رايت DVD هم دارد )

دوست عزيز به طور كلي استادنارد درايورهاي نوري رو به زوال هست و به زودي نسل جديد فلشها كاملا اونها رو از رده خارج خواهد كرد.
با كسترش يو اس بي 3.0 ديگه درايوهاي نوري بايد برن بوق بزنن
هاردها هم داره كم كم تبدين به حالت جامد ميشه
اگرچه الان گرونه ولي در درازمدت ديگه هاردهاي فعلي باي باي خواهند كرد.

amir_dre
31-08-2009, 14:56
دوست عزيز به طور كلي استادنارد درايورهاي نوري رو به زوال هست و به زودي نسل جديد فلشها كاملا اونها رو از رده خارج خواهد كرد.
هاردها هم داره كم كم تبدين به حالت جامد ميشه
اگرچه الان گرونه ولي در درازمدت ديگه هاردهاي فعلي باي باي خواهند كرد.
در تایید حرف های ایشون بگم که ماکروسافت قراره ویندوز سون رو فلش برای نت بوک ها عرضه کنه

Pami
31-08-2009, 15:44

كاملا مخالف هستم
اگه نوع تكنولوژي ها يكسان بود ميشد برتري رو با اوني كه پشتيباني بهتري داره دونست
ببينيد براي توليد ديسك هاي نوري هزينه ها بسيار پايين تر هست و توليدات در سطح بالا
همينطور مقدار حافظه هاي قابل نگهداري بسيار بيشتر از هم قيمت ها در حافظه هاي فلش هست
هر كدوم از اينها مزاياي خودشون رو دارن و به هيچ عنوان از رده خارج نخواهند شد
فرض كنيد سوني كه اينهمه روي تكنولوژي جديد بلو ري مانور داده و توشيبا رو با اونهمه عظمت كنار زده و اينهمه هزينه كرده بياد تكنولوژي رو از رده خارج كنه ؟ و به جاش از حافظه هاي فلش استفاده كنه
مثلا تو هاليوود كه الان اكثر فيلم ها دارن روي بلو ري عرضه ميشن ميان بلو ري ها رو منسوخ كنن روي فلش عرضه كنن ؟ ميدونيد اون وقت قيمت چقدر بالا ميره ؟ اصلا منابع كافي براي اينكار وجود ندارد و اصلا عقلاني نيست

در تایید حرف های ایشون بگم که ماکروسافت قراره ویندوز سون رو فلش برای نت بوک ها عرضه کنه

فروش نسخه هاي ويندوز روي فلش ربطي به منسوخ شدن ديسك هاي نوري ندارد
در مورد SSD ها هم تكنولوژي SSD بيشتر مناسب لوازمي هست كه Portable يا Ultra Portable هستند مثل Netbook ها و UMPC ها كه امكان صدمه ديدن و ضربه پذيري در اونها بيشتر هست به خاطر همين بازار براي هارد هاي مغناطيسي باقي خواهد ماند همينطور كه براي ديسك هاي ليزري و فلش ها هست .
تكنولوژي منسوخ شده فلاپي ديسك ها بودند كه ديگه با اومدن CD ها كاربردي نداشتن
حالا حالاها زوده ديسك هاي ليزري منسوخ بشن

Pami
31-08-2009, 15:56
* عنوان تاپيك بلوري هست و امكان نصب در ايران و قيمت درايو ، نه باز كردن مسائل مربوط به فلش ها *

H@mid-Vista
31-08-2009, 21:35
* عنوان تاپيك بلوري هست و امكان نصب در ايران و قيمت درايو ، نه باز كردن مسائل مربوط به فلش ها *

بابا اقتدارت منو ياد رجيستر انداخت :31:

در مورد اينكه ديسكهاي بلوري كارايي دارن بحثي نيست
ولي به نظر من دنيا داره به سمت حذف اونها ميره
چون محيط زيست رو شديدا الوده مي كنن
در حاليكه كول ديسك اين طوري نيست و هزاران بار مصف ميشن

REGISTERED USER
31-08-2009, 22:06
خوب شما هزینه و قابلیت نگهداری رو در نظر بگیرید ... یک دیسک ظرفیت 45 گیگابایتی رو 100 تاش رو بخری هزینه اش ربع هارد هم 4.5 ترابایتی هم نمیشه و قابلیت نگهداری هم داره :دی

کی به آلودگی و RoHs اهمیت میده ... هزینه مهم تره

بابا اقتدارت منو ياد رجيستر انداخت

من بودم قفلش می کردم و بهت اخطار میدادم ... پس چی :دی