PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : علت لرزش دست چیه؟

number9
31-08-2009, 06:36
سلام
می خواستم بدونم علت لرزش دست چیه و آیا راه حلی واسه درمانش هست؟

morsadr
31-08-2009, 18:45
سلام دوست عزيز
لطف بفرماييد اطلاعات بيشتري بدهيد نظير
1- سن بيمار
2- مدت زمان شروع لرزش
3- در چه زماني لرزش بيشتر است مثلا موقع استرس عصبي فعاليت استراحت يا در هر زمان مشخص ديگر
4- سابقه فاميلي لرزش
5- مصرف هر نوع دارو
6- لرزش بقيه اندامها

number9
04-09-2009, 22:25
سلام
بیمار حدودا 40 ساله است ، متاسفانه مدت زمان رو نمیدونم ، معمولا وقتی خسته میشه شروع میشه
سابقه فامیلی هم نداره ، هیچ دارویی هم مصرف نمی کنه، بقیه ی اندام ها هم مشکلی نداره !!!!

morsadr
05-09-2009, 17:58
دوست عزيز لرزش دست در فردي كه ذكر كرديد مي تواند به علت خستگي و ضعف عضلاني و همچنين استرس عصبي باشد.اين حالات معمولا جنبه ژنتيك نيز مي تواند داشته باشد. براي درمان در وهله اول مي توانيد از قرص ايندرال يا پروپانولول روزي 2 قرص 10 ميلي گرمي استفاده بفرماييد.
داروهاي ديگري نيز وجود دارند كه در مراحل بعدي مي توانند تجويز شوند.

eMer@lD
06-09-2009, 20:20
سلام دوستان

البته شایان ذکر هست که در اینترنت و مشاوره های پزشکی که از طریق نت انجام میگیره به هیچ عنوان نباید دارو پیشنهاد بشه و یا حتی درخواست بشه..
اینجا محلی هست برای مشاوره ی جزئی و یا حل بعضی از مسایل و دسترسی به اطلاعاتی که گاها ممکنه پزشک خود شخص بهش نگه..
در هر صورت لطفا برای درمان قطعی حتما با پزشک مورد نظر مشورت داشته باشید که شما بهتره با پزشک مغز و اعصاب در ارتباط باشید .
اگر فرد مورد نظر عادت دارند که مفاصل انگشتان خود را به اصطلاح بشکنند بهتره این کار رو کنار بگذارند.

favak
20-08-2011, 02:14
سلام .مادر من لرزش دست دارد هنگام غذا خوردن و قاشق دست گرفتن .ما به علت بیماری ارثی آتروفی مغزی که در خانواده داریم مشکوک به این هستیم که مادرم هم آتروفی داشته باشد آیا لرزش دستش مربوط به این بیماری هست؟

morsadr
20-08-2011, 13:27
سلام .مادر من لرزش دست دارد هنگام غذا خوردن و قاشق دست گرفتن .ما به علت بیماری ارثی آتروفی مغزی که در خانواده داریم مشکوک به این هستیم که مادرم هم آتروفی داشته باشد آیا لرزش دستش مربوط به این بیماری هست؟

لرزش دست در سنین بالا و این حالتی که هنگام غذا خوردن اتفاق می افتد می تواند مربوط به هسته سیاه در مغز باشد و شروع بیماری پارکینسون می باشد . بهتره که توسط یک متخصص مغز و اعصاب ( نورولوژ ) ویزیت شوند .

shabnam1986
20-08-2011, 13:40

اسم رایج آتروفی مغزی چیه؟
ام اس؟

---------- Post added at 03:40 PM ---------- Previous post was at 03:39 PM ----------

اگر فرد مورد نظر عادت دارند که مفاصل انگشتان خود را به اصطلاح بشکنند بهتره این کار رو کنار بگذارند.

این مورد کاملا بی ضرره
تا حالا اثبات نشده که تو لرزش دخیل باشه

amir h1999
22-08-2011, 23:32
آیا شخص بیمار در روز بیش از2 قهوه میل میکند؟
ممکن است دلیل این باشد

morsadr
23-08-2011, 16:12
آیا شخص بیمار در روز بیش از2 قهوه میل میکند؟
ممکن است دلیل این باشد

قهوه از مواد محرک عصبی می باشد و در تشدید لرزش موثر می باشد .

bahar_Cute0
03-09-2011, 22:13
سلام دوستان عزیز
من دختری 26 ساله هستم سال 87
موقع کنفرانس در دانشگاه دچار لرزش عجیب غریبی شدم که اصلا نمی تونستم کنترلش کنم
که تو روحیه واعتماد به نفسم خیلی تاثیر گذاشت
الان مدت یک سال است در یک شرکت کار میکنم اما دو ماهی می شود که زمانی که سرم شلوغ میشه یا ارباب رجوع دارم لرزش دستانم را حس میکنم و زمانی محسوس میشه که صاحب کارم پیشم باشه مواقعی که با کسی دعوا میکنم هم همینطور هست

morsadr
04-09-2011, 08:55
سلام دوستان عزیز
من دختری 26 ساله هستم سال 87
موقع کنفرانس در دانشگاه دچار لرزش عجیب غریبی شدم که اصلا نمی تونستم کنترلش کنم
که تو روحیه واعتماد به نفسم خیلی تاثیر گذاشت
الان مدت یک سال است در یک شرکت کار میکنم اما دو ماهی می شود که زمانی که سرم شلوغ میشه یا ارباب رجوع دارم لرزش دستانم را حس میکنم و زمانی محسوس میشه که صاحب کارم پیشم باشه مواقعی که با کسی دعوا میکنم هم همینطور هست

این نوع لرزش به احتمال زیاد لرزش عصبی در اثر اضطراب می باشد . جای نگرانی نیست . برای درمان در ابتدا باید در افزایش اعتماد به نفس خود تلاش کنید و از افکار اضطراب آور و ترس بیجا دوری کنید .
از نظر دارویی داروهایی مانند پروپرانولول در کاهش این تنش و لرزش بسیار کمک کننده می باشند

sanaz.joon
04-09-2011, 13:06
کاهش دوپامین باعث لرزش بدن میشه درسته؟

Saeed System
04-09-2011, 13:14
اتفاقا امروز صبح برنامه شبکه 5 در مورد لرزش دست بود...

مجری می گفت با خواب منظم و کافی و تعادل در خوردن نوشیدنیهای کافئین دار و ورزش و دوری از اعتیاد و تغذیه سالم

باعث پیشگیری از لرزش دست میشه

Havbb
04-09-2011, 13:42
علت لرزش دست ضعف اعصابه و دست مواقعی اینطور میشه که استرس و اضطراب باشه. به نظر من به جای مصرف دارو میشه استرس و اضطراب رو از بین برد ، بهتره. من خیلی ها رو میشناسم که اینطورین...