PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : شروع ریزش مو ! چرا ؟ راه حل ؟

mf.designing
30-08-2009, 14:54
سلام به تمام دوستان انجمن پزشکی ، بهداشتی و دکترهای گرامی !:11:

دوستان من اصلا سابقه ی ریزش مو نداشتم ، اما به تازگی (حدود 1 ماه) هست که ریزش مو پیدا کردم که رفته رفته بیشتر میشه .
من قبلا از شامپوهای سبوس برنج و یا برخی شامپوهای رایج و البته گران ! خارجی استفاده میکردم ولی برای 1 ماه چون سرم شلوغ بود و نتونستم شامپوی مورد نظرم رو بخرم!! از شامپوی سیر پرژک (قابل تهیه از محله!) استفاده کردم . من اصولا هفته ای 1 یا 2 بار هم از ژل موی سر با مارک NIVEA استفاده میکنم که خیلی وقته و فک نکنم دلیل عمده باشه، چون به مقدار کم استفاده می کنم !(که خانواده میگن هست!) اینم بگم به تازگها کنکور دادم و اضطراب هم کشیدم ! :31: که میگن میتونه موثر باشه .
اینم بگم از لحاض ارثی موی سر خانواده ی طرف بابام ! ریزش نداره و بابام هم کچ نیست:27: اما 2 دائی از 3 دائی ریزش کاملا مو داشتن ! :31:
اینم بگم که در پایان 19 سالگی هستم .
هنگام حمام ، وقتی دست به سرم میزنم ، لای انگشتام پر (نیمه پر!) مو میشه ! یا وقتی پای کامپیوترم ، روی کیبرد پر مو میشه ! چه کار کنم و مشکل از کجاست ؟ شامپوم رو هم به همون شامپوهای قدیمیم برگردوندم ، اما فعلا فرقی نکرده .
اگه برا مشاوره چیزه دیگه ای هم باید بگم ، بگید . ممنون میشم کمکم کنید ، آخه این قضیه ناراحتم میکنه :41:

hesamkowsar
30-08-2009, 21:33
اعصاب خیلی تاثیر داره...ناراحتی و عصبانیت شدیدآ ریزش مو میاره...من تو خودم دیدم.
خوردن لبنیات هم مفیده...اینو بگم این داروها مثل ریوایوژن و پروتوکسان اینا بدرد نمیخوره...
ارسی هم میشه
اگه اتو مو و سشوار زیاد میکشی از همونه...

N O V A L I S
30-08-2009, 21:40
یه سوالی!
مویی که در اثر یه دوره فشار عصبی و استرس و افسردگی و اعصاب خردی :13: یه خرده بریزه باز سبز میشه؟! :31:

hesamkowsar
30-08-2009, 21:42
اگه استرس از بین بره مثل اول میشه...
البته طول میکشه...مال من 1 سال طول کشید تا مثل قبل شد

mf.designing
30-08-2009, 21:53
اینم بگم من از هیچ داروئی در هیچ زمینه ای استفاده نمی کنم ، اتو مواستفاده نمیکنم و گه گاه از سشوار استفاده می کنم .
آخه دوره ی اضطراب هم گذشته ! کنکور 2 ماه پیش بوده ! البته استرس نتیجه ی آزاد هست :دی !

hesamkowsar
30-08-2009, 22:51
اینم بگم من از هیچ داروئی در هیچ زمینه ای استفاده نمی کنم ، اتو مواستفاده نمیکنم و گه گاه از سشوار استفاده می کنم .
آخه دوره ی اضطراب هم گذشته ! کنکور 2 ماه پیش بوده ! البته استرس نتیجه ی آزاد هست :دی !

پس تو شرایط خود منو داری...من 22 سالمه و 2 سال پیش واسه کنک.ر ریزش مو گرفتم و تا 1 سال پیش طول کشید درست شه...هنوزم مثل قبل نشده ولی داره یواش یواش مثل اول میشه....
نگران نباش ازاد قبولی...نتیجشو کی میدن؟مگه ندادن؟

navril_69
30-08-2009, 23:01
من توصیم به شما اینه که اگر از ژل استفاده میکنید سریع سرتون رو با شامپو بسویید .

hesamkowsar
30-08-2009, 23:28
راستی تافت از ژل خیلی بدتره...قابل توجه انهایی که اول سشوار میکشن بعد اتو مو بعد تاقت...!!!!

mf.designing
31-08-2009, 10:13
نگران نباش ازاد قبولی...نتیجشو کی میدن؟مگه ندادن؟
نه هنوز ، بعد 15 ام فک کنم بدن ! که تا اون موقع ما کچل شدیم رفت پیه کارش ! :دی

hesamkowsar
31-08-2009, 11:42
نترس دوست من...میشی مثل من بعد 1 سال درست میشه...زیادم بهش فکر کنی بدتره...

S E V E N
31-08-2009, 11:50
سلام دوستان

آقا یه چیزی رو بذار واست روشن کنم، اگه به خاطر ژل و هر چیزی به غیر از عامل وراثتی باشه امید به درست شدن داشته باش.

اما اگه ارثی باشه زیاد کاری نمیتونی بکنی. منم امسال کنکور سراسری دادم و اینکه گند زدم.منم منتظر آزاد هستم تا ببینم نتیجه چی

میشه.من از حدودا 10 ماه پیش ریزش مو پیدا کردم و هر دکتری که بگی رفتم هر جور لوسیونی هم امتحان کردم ( در عرض این 10

ماه ) ولی افاقه نکرد.البته چون مال من ارثی.البته الان موهام خیلی دراز شده یعنی چون دوران مدرسه نمیذاشتن بلند کنیم عقده

شد.ریزش هم هست ولی خیلی مونده تا بخواد خودشو نشون بده.الان فقط حدودا یک سانت از دو طرف پیشونی ریخته

که اونم در انبوه موهایی که تو این 5 ماهه رو سرم جمع شده معلوم نیست.ولی در هر صورت انسان عاقل هیچوقت نا امید نمیشه

همین الان هم دارم از لوسیون معروف سینره استفاده میکنم هفته ای 3 بار.دوستان هم اگه تجربه ای داشتن و چیزی میدونن که کار

میده بگن.الان فقط وقتی حموم میرم حدودا 20 تایی مو میریزه و در بقیه اوقات خیلی کمه.البته بعد از کنکور خیلی کمتر هم شده.

کلا بیخیال باشی خیلی بهتره.

آقا فردا ساعت 10 صبح جواب ها میاد !

خدا به هممون کمک کنه.

موفق باشید.