PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : زرد شدن سيكاس

koorosh1357
29-08-2009, 13:15
گل سيكاس من در شرايط يكسان از گذشته به ناگاه شروع به زرد شدن برگهايش نموده اما برگها خشك نمي شوند لازم به ذكر است مدت يك سال است كه در يك مكان ثابت بوده و برگ جديد نيز داده است لطفاً در اين مورد بنده را راهنمايي كنيد . متشكرم . كوروش :41:

koorosh1357
10-09-2009, 10:52
يعني هيچكس راجع به سيكاس هيچ مطلبي نمي داند . :41:

koorosh1357
21-09-2009, 10:32
جو جو جان سلام
سيكاس گياه تزئيني بسيار زيبايي است كه در مناطق شمال كشور در فضاي باز هم وجود دارد ، در گل فروشي ها از برگ آن براي تزئين دسته گل استفاده مي كنند و در سال تنها يك بار برگ مي دهد به همين دليل بسيار گران قيمت است در تهران اين گياه با داشتن تنها 6 برگ به قيمت 80000 تومان فروخته مي شود .
بنده در مورد روشهاي نگهداري آن مطلب زيادي نمي دانم .
كوروش

pocke
24-09-2009, 20:14
هااااااااااا خوب عکسش رو دیدم.

سیکاس !!!!!!!!!!!!

بزار دانشگاه داره باز می شه استادم که اومد رو مخش در مورد سیکاس کمی راه می رم.

نگران نباش.اگر هم شد شمارش رو بهت می دم.

koorosh1357
27-09-2009, 09:07
جو جو جان سلام
از لطف شما بسيار سپاسگزارم و منتظر نتيجه هستم لطفاً فراموش نكنيد .
كوروش

pocke
20-10-2009, 07:26
باشه .امروز مورم می پرسم بهت می گم.

شرمنده یادم نبود.....

pocke
20-10-2009, 15:47
خوب من از استاد پرسیدم بهم گفت:

کجا قرار داره.نور دهیش چه جوره؟؟؟

معمولا هم 2 روز در هفته باید آب بدی.

mohsen_qhane
28-04-2011, 13:38
دوست عزیز یکی از علل اصلی زرد شدن برگ سیکاس فقر اهن در خاک و همچنین وجود اب زیاده. برای ابیاری سیکاس باید بزاری خاک زیرش خشک بشه بعدا ابیاری کنی نباید بزاری زیرش خیس باشه. در ضمن سیکاس یساز به نور زیاد نداره به طوری که اگه بین درختان دیگه باشه و نوز مستقیم نخوره برگهای سرحال و بلندتر داره امیدوارم که تونسته باشم کمکت کرده باشم

pocke
11-05-2011, 19:50
من این گیاه رو تو شمال دیدم.آخه شمال آب کم !!!!!!!!!!!فکر نکنم جور در بیاد هاااااااااااااااااااااا.... ..

mohammad.1289
09-07-2011, 22:00
سلام
من یه سیکاس خریدم تقریبا 8 برگی بود 30000 تومن بعد از دو هفته 10 تا برگ باز کرد یکیش خیلی نا فرم بود منم بریدمش برگاش زرد شد البته برگهای جدیدش بقیه برگها سالمن.
پرسیدم گفتم کمبود آهن آب زیاد نور زیاد این کارومیکنه ولی فکر نکنم اینا دلیلش باشن.

BARBAPA
20-08-2011, 12:14
سلام. اتفاقا من هم یه سیکاس دارم که اون هم برگاش زرد میشه وکمی نافرم میشه. مشاوره گرفتم گفتن ممکنه از نور زیاد یا کمبود اهن باشه. هم نور رو اصلاح کردم هم از محلول اهن استفاده کردم ولی دوباره همون حالت پیش اومد. دارم روش کار میکنم. درضمن زمان خرید سیکاس به تعداد برگها زیاد نباید توجه کرد بلکه باید به بزرگی و سلامت بوته و پیاز گیاه اهمیت داد

mehdimirbagheri
17-02-2014, 03:52
سلام
به نظر من تنها دلیل زرد شدن برگ سیکاس شما دوستان افت درجه حرارت ناگهانی هوا هستش و با بردن گلدان به جای گرمتر خوب میشن البته زمان میبره

پیروز99
11-10-2016, 16:43
سلام من دو تا سیکاس دارم به تجربه متوجه شدم که موارد زیر میتونه باعث زردی برگها بشه

1- تابش مستقیم نور افتاب مخصوصا در مناطقی که این تابش همراه با گرمی و خشکی هوا باشه
2- هنگام کاشتن در خاک یا تعویض گلدان این کار باید به دست شخص با تجربه صورت بگیره و اگه ریشه ضربه بخوره یا جوری باشه که بعد از انتقال ، ریشه هوا بکشه گیاه صدمه میبینه
3- فقر خاک هم میتونه باعث زردی برگها بشه ولی نه به سرعت به این معنی که اگه تا 20 روزبعد از خرید یا به هر صورت جابجایی گیاه برگهاش زرد بشه قاعدتا از فقر خاک نیست و علت رو باید در جای دیگه ای جستجو کرد
4-سیکاس بر عکس ظاهر جوندار و خشنش خیلی گیاه حساسیه و به سرعت به تغییرات جو پیرامونش واکنش نشون میده ، اگه بعد از جابه جایی زردی مختصر بود اهمیت زیادی نداره و با برگهای جدید جبران میشه و کلا سلامت ریشه و پیاز مهمتر از برگها هست هر چند که همه به ظاهرش (برگها) بیشتر توجه میکنن
5- برگهای سیکاس بعد از 3 تا 5 سال زرد میشن و من شنیدم اگه به دست خود ادم این برگهای زرد جدا نشه تا خودش بیفته باعث قطور شدن پیاز میشه هر چند از زیبایی کلی گیاه کم میکنه و نمیدونم چقدر این حرف درسته!
6- سیکاس گیاه رطوبت دوستیه ولی ریشش نباید خیس بمونه همینطور برگهاشم ابپاشی رو دوست دارند ولی برگهای خیس نباید با تابش افتاب یا گرمی هوا روبرو بشند چون میپوسند ابپاشی برگها باید غروب انجام بشه که تا فرداش برگها خشک شده باشند

این مطلب رو هم از سایت پایش گرفتم فک کنم مفید باشه:

بسته به شروع فصل گرم که در آن گیاه نیز به رشد رویشی خود را آغاز می کند یعنی از اواخر اردیبهشت تا اواخر شهریور برای سبز تر شدن برگ ها و افزایش تعداد دفعات برگ دهی در آن سال از کودهای ازته و اوره هر ۱۵ روز یکبار استفاده می شود. هر قدر کوددهی با دقت و نظم بیشتری صورت گیرد، برگ ها از کیفیت بالاتر برخوردار خواهند بود. باید به این نکته توجه کرد که دادن کود ازته اضافه به نیاز گیاه منجر به سوختن و زرد شدن برگ های آن می شود. با شروع فصل سرما که گیاه شروع به ذخیره سازی می کند از کود های فسفر و پتاس استفاده می شود. در مناطق پر باران در اواخر اسفند در طی سه الی چهار مرحله به فاصله هر ده روز یکبار از کود های آهن و فسفر برای کمک به جذب آهن استفاده می شود تا کمبود آهن خاک جبران شود.