PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشكل در Restart سيستم

hldk
29-08-2009, 12:15
با سلام به دوستان من به تازگي يك PC‌ گرفتم. خودمم اسمبل كردمش .اما يه مشكل دارم باش.
موققعي كه REstart مي كنم ويندوز شات دون مي شه و مانيتور خاموش مي شه حتي چراغ هاردم همينتور. اما سيستم Restartنمي شه. ميره تو يه حالت خلسه چراغ Power ‌رروشن مي مونه اما اتفاقي نمي اوفته كه يا بايد Reset كنم كه تا ميزنم سيستم ادامه ي كارش رو مي ده و ريستارت مي كنه و يا بايد با نگه داشتن دكمه پاور خاموششش كنم.
هر چي ور رفتم نفهميدم چشه؟؟
اگه راهنماييم كنيد خيلي ممنون مي شم.
مشخصات سيستممم اينه:
main : P5QC
CPU : Q9550
POWER : GREEN 685 W
HDD : SEAGATE 1TB
پيشاپيش ممنون از راهنماييتون

khark11
30-08-2009, 08:30
فيش هاي مربوط به دكمه ريست رو از روي مادربرد در بيار، سيستمو روشن كن و به يا پيچ گوشتي اون دو تا تيغه مربوط به ريست رو يه لحظه به هم اتصال بده ببين درست كار ميكنه يا نه؟

اين كارو چند بار تست كن اگه از اونجا درست كار ميكنه مشكل از دكمه ريست كيس شماست!

اگه اونجا هم اين مشكل وجود داشت ديگه بايد بري سربخت قطعات كه اصولا فقط برد ميتونه اين وسط مقصر باشه كه بعيد ميدونم مشكلي داشته باشه! چون اونه كه دستور ريست رو اجرا كنه و به پاور بگه كه بايد برق سيستم رو ازش بگيره تا ريست بشه!

Kianoosh
30-08-2009, 11:18
کابلهای پاور و ریست رو درست وصل کردی؟و دکمه ریست و پاور سالمه؟

hldk
30-08-2009, 14:19
آره مين رو هم بردم گارانتي ميگن سالمه
اما نمي دونم چرا تو Restart كردن ويندوز اينجوري مي شه. ممكنه اياد نرم ازاري باشه يا Win‌مشگل داشته باشه؟؟؟

khark11
31-08-2009, 09:03
اما نمي دونم چرا تو Restart كردن ويندوز اينجوري مي شه. ممكنه اياد نرم ازاري باشه يا Win‌مشگل داشته باشه؟؟؟

شما اون كاري كه در مورد جدا كردن فيش هاي دكمه پاور و ريست بود رو انجام دادي؟ نتيجه چي بود؟

اگه با اينم نتيجه نگرفتي و با توجه به اينكه مادربرد رو بردي گارانتي و گفتن سالمه ايراد از پاورت ميشه!!!

Shahin_Turk
31-08-2009, 09:28
نرم افزار Registry Mechanic رو نصب کن بعد بزن Registry رو مرتب کنه احتمالا مشکلت حل بشه!!!
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

Neoonline
31-08-2009, 09:44
حالا ما برعکس مشکل این دوستمون رو داریم، سیستم رو تازه بستم بعضی وقتها که روشنش میکنم فن ها راه میفتن و بعد دیگه سیستم بوق نمیزنه ریستش که میکنم درست میشه میاد بالا همیشه هم اینجوری نیست از هر 7 یا 8 باری که روشن میکنم یه بارش اینجوری میشه. بایوس رو هم آپدیت کردم فایده نداشت جالبه که سیستم رو با OCCT و Prime 95 ازش تست گرفتم ذره ای مشکل پیدا نکرد دیگه حیرون موندم چیکار کنم.

khark11
31-08-2009, 10:04
حالا ما برعکس مشکل این دوستمون رو داریم، سیستم رو تازه بستم بعضی وقتها که روشنش میکنم فن ها راه میفتن و بعد دیگه سیستم بوق نمیزنه ریستش که میکنم درست میشه میاد بالا همیشه هم اینجوری نیست از هر 7 یا 8 باری که روشن میکنم یه بارش اینجوری میشه. بایوس رو هم آپدیت کردم فایده نداشت جالبه که سیستم رو با OCCT و Prime 95 ازش تست گرفتم ذره ای مشکل پیدا نکرد دیگه حیرون موندم چیکار کنم.

اين مشكلات همش از تنظيمات اشتباه بايوس مادربرد و مخصوصا جامپرهاي درايو هاي نوري و هارد رخ ميده!!!

كابل هاي ديتاي درايوها و هاردت رو هم چك كن مثلا يه بار تمامي درايوهاتو بكش ببين سيستم درست مياد بالا يا نه؟

پاورت چه مدليه و چند واته؟

Neoonline
31-08-2009, 10:58
ين مشكلات همش از تنظيمات اشتباه بايوس مادربرد و مخصوصا جامپرهاي درايو هاي نوري و هارد رخ ميده!!!

كابل هاي ديتاي درايوها و هاردت رو هم چك كن مثلا يه بار تمامي درايوهاتو بكش ببين سيستم درست مياد بالا يا نه؟

پاورت چه مدليه و چند واته؟

خارک جان ممنون از راهنمائیت

ببین مشخصات قطعات اصلی من اینها هستش

AMD Phenom II x4 955 BE
Asus M4A78T-E
MSI 4890 OC
Corsair 4GB 1333
Green 785 B

تا حالا اینکار هارو کردم: رم ها رو در آوردم دوباره جا زدم و تک تک تست کردم نشد، گرافیک رو برداشتم و با گرافیک آنبردم تست کردم نشد. سی پی یو رو در آوردم دوباره جا زدم نشد. بایوس رو آپدیت کردم نشد. هاردم 500GB Seaget هستش و رایترم سامسونگ 22X از نوع IDE. یعنی اینا کلا می تونن به هم ربط داشته باشن چون اون ساتا هست و این IDE.

موقعی هم که این مشکل پیش میاد کلید پاور رو که میزنم فنها روی روال معمول با سرعت بالا راه میفتن چراغهای پشت گرافیک خاموش روشن میشن صدای چرخش هارد میاد بعد یهو همچی میره توی کما و جراغهای روی کارت گرافیک روشن میمونن و فقط فن ها با دور متوسط به کارشون ادامه میدن یک بار که ریست کنم همه چی اوکی میشه و سیستم سه سوت بالا میاد.

اینم بگم که سیستم تا امروز اثری از ناپایداری درش رویت نشده یکبار چند روز پیش موقع بالا اومدن ویندوز هنگ کرد و ریست شد لحظه ای که ویندوز داره نرم افزارها رو توی تسک بار بالا میاره اونموقع ریست شد که البته روش کاسپر اسکای ریختم و ویروس چک کردم چند تا ویرس یافت و پاکسازی کرد. دیگه گفتم زیر هر تستی که بگی بردمش و پایدار بود.

خلاصه خیلی دردناکه یک و خورده ای پول این سیستم رو دادم هر بار که روشن میکنم اینجوری میشه میره تو اعصابم بایوس هم همه چی دیفالت هستش فقط Cool'n'Quit رو فعال کردم و تنظیمات دور فن CPU رو گذاشتم روی Optimal وقتی همه اش دیفالت بود هم این مشکل بعضا رخ میداد.

khark11
31-08-2009, 11:09
خارک جان ممنون از راهنمائیت

خواهش ميكنم من واسه همين كارا اينجام:20:

فيش هارد رو به كانكتور چندم مادروبرد وصل كردي؟

جاي كانكتور رو عوض كن و هر بار دوباره اينجوري شد همين طور جاي كانكتور ساتاي هاردت رو روي مادربرد عوض كن ببين رو كدومش درست كار ميده؟

بله بعضي وقتا اگه تنها يك ديوايس داشته باشي تنظيمات جامپر لازمه!!

پس جامپرهات رو كم و زياد كن اينم به صورت تجربي تست كن، مطمئنم از يكي از اين دوتا جواب مي گيري!

ضمناً نا اميد نباش از اين جور مشكلات وقتي حل شد خيلي حال ميده!

Neoonline
31-08-2009, 11:49
خواهش ميكنم من واسه همين كارا اينجام

فيش هارد رو به كانكتور چندم مادروبرد وصل كردي؟

جاي كانكتور رو عوض كن و هر بار دوباره اينجوري شد همين طور جاي كانكتور ساتاي هاردت رو روي مادربرد عوض كن ببين رو كدومش درست كار ميده؟

بله بعضي وقتا اگه تنها يك ديوايس داشته باشي تنظيمات جامپر لازمه!!

پس جامپرهات رو كم و زياد كن اينم به صورت تجربي تست كن، مطمئنم از يكي از اين دوتا جواب مي گيري!

ضمناً نا اميد نباش از اين جور مشكلات وقتي حل شد خيلي حال ميده!

شما آقایی، فیش هارد رو به ساتا یک زدم مین یک IDE هم که بیشتر نداره. یعنی خود دفترچه مین فکر کنم اینجوری گفته بود حالا عصر برم خونه دفتر مین رو چک میکنم و اینارو هم کنترل میکنم. منظور از جامپرها جامپرهای هارد و دی وی دی درایو هست دیگه؟

بعد آقا درصدی احتمال داره از پاور باشه؟ یا مین؟ من دیگه کلا انقدر ور رفتم و نشد میخواستم مین و پاور رو بفرستم گارانتی بعد گفتن گارانتی مین ویستا پخش رایانه خیلی تعریفی نیست بیخیال شدم ولی موندم پاور رو ببرم گارانتی یا نه.

amd>intel
31-08-2009, 12:08
یکبار بیرون کیس تست کنید یعنی مادربرد رو بیرون از کیس روشن کن . بایوس رو اپ کنید و تنظیمات بایوس رو دیفالت کنید . این موارد بیشتر یا برای برد است یا پاور

شـیـفــو
31-08-2009, 12:10
شــــــــایــــــــــــد سیسم برق و ساتا هارد رو خوب نبسته باشی .

eblis_boy1386
31-08-2009, 12:23
با سلام به دوستان من به تازگي يك PC‌ گرفتم. خودمم اسمبل كردمش .اما يه مشكل دارم باش.
موققعي كه REstart مي كنم ويندوز شات دون مي شه و مانيتور خاموش مي شه حتي چراغ هاردم همينتور. اما سيستم Restartنمي شه. ميره تو يه حالت خلسه چراغ Power ‌رروشن مي مونه اما اتفاقي نمي اوفته كه يا بايد Reset كنم كه تا ميزنم سيستم ادامه ي كارش رو مي ده و ريستارت مي كنه و يا بايد با نگه داشتن دكمه پاور خاموششش كنم.
هر چي ور رفتم نفهميدم چشه؟؟
اگه راهنماييم كنيد خيلي ممنون مي شم.
مشخصات سيستممم اينه:
main : P5QC
CPU : Q9550
POWER : GREEN 685 W
HDD : SEAGATE 1TB
پيشاپيش ممنون از راهنماييتون

مشكل اينه كه خودتون اسمبل كرديد
فيش هاي مربوط به ريست و ... اشتباهي زديد
منم قبلا اينطوري شده بودم .. خاموش ميكردم ريست ميشد:10:

khark11
31-08-2009, 13:38
شما آقایی، فیش هارد رو به ساتا یک زدم مین یک IDE هم که بیشتر نداره. یعنی خود دفترچه مین فکر کنم اینجوری گفته بود حالا عصر برم خونه دفتر مین رو چک میکنم و اینارو هم کنترل میکنم. منظور از جامپرها جامپرهای هارد و دی وی دی درایو هست دیگه؟

بعد آقا درصدی احتمال داره از پاور باشه؟ یا مین؟ من دیگه کلا انقدر ور رفتم و نشد میخواستم مین و پاور رو بفرستم گارانتی بعد گفتن گارانتی مین ویستا پخش رایانه خیلی تعریفی نیست بیخیال شدم ولی موندم پاور رو ببرم گارانتی یا نه.

بله جامپرهاي درايوهاي اپتيكال و هارد رو مي گم. يه وقت جامپرهاي مين رو دستكاري نكني اونا خودشون حساب و كتاب دارن!

از پاور هم ميشه ولي درصدش كمتره يعني بيشتر وقتا كه پاور ميسوزه برق ميده به سيستم ولي بوقي شنيده نميشه و فن ها هم كار ميكنن! شايدم پاور شما بعضي وقتا استارت نميزنه!

متاسفانه درصد خطاي پاورها و مشكلاتشون ظرف يك سال اخير خيلي زياد شده، نميدونم مشكل از كارخونه هاي سازنده هستش يا اينكه اينا تقلبيه!!!

Neoonline
31-08-2009, 18:39
بله جامپرهاي درايوهاي اپتيكال و هارد رو مي گم. يه وقت جامپرهاي مين رو دستكاري نكني اونا خودشون حساب و كتاب دارن!

از پاور هم ميشه ولي درصدش كمتره يعني بيشتر وقتا كه پاور ميسوزه برق ميده به سيستم ولي بوقي شنيده نميشه و فن ها هم كار ميكنن! شايدم پاور شما بعضي وقتا استارت نميزنه!

متاسفانه درصد خطاي پاورها و مشكلاتشون ظرف يك سال اخير خيلي زياد شده، نميدونم مشكل از كارخونه هاي سازنده هستش يا اينكه اينا تقلبيه!!!

من همه این موراد تست کردم جامپرها رو جا به جا کردم کابل ساتا رو روی بقیه کانکتورهای ساتا بردم ولی جواب نگرفتم یه مسئله ی دیگه هم هست اینکه با وجودی که من بایوس رو دست کاری خاصی نکردم جز یه سری تنظیمات ساده برخی موارد که این مشکل پیش میاد و من سیستم رو ریست میکنم بایوس این پیغام رو میده:

overclocking failed!
Press F1 to enter bios
Press F2 to set default values and continue.

اگر F1 رو بزنم میره توی بایوس و خوب بعد کافیه از بایوس خارج شم سیستم بوت میشه بالا میاد. اگر F2 رو بزنم همه ی تنظیمات بایوس رو ریست میکنه و باز سیستم بوت میشه بالا میاد اگر هم Alt+ctrl+del رو بزنم سیستم ری استارت میشه و باز بوت میشه بالا میاد.

ورژن بایوس اولی که روی مین بود 1001 بودش من به 1703 ارتقا دادم ولی مشکل همون شکل اولیه اش رو داشت یعنی بعضی وقتها موقع روشن شدن فقط فن ها راه میافتادن و باید ریست میکردم تا مشکلم حل شه. بایوس رو به 1803 که چند روز بعد اومد ارتقا دادم که حالا علاوه بر اون مشکل قبلی این خطا هم اضافه شده دیروز نسخه ی 2001 منتشر شد و بهش ارتقا دادم ولی هنوز اون مشکل پایدار و این خطا هم سرجاشه. تاکید میکنم هیچ اوری از بایوس صورت نگرفته.

بدیش اینه که هیچکس هم در دسترس نیست که یک پاور بهم قرض بده تا مطمئن شم از پاور نیست، کلا موندم این ایراد عجیب از چیه.

khark11
01-09-2009, 12:05
من همه این موراد تست کردم جامپرها رو جا به جا کردم کابل ساتا رو روی بقیه کانکتورهای ساتا بردم ولی جواب نگرفتم یه مسئله ی دیگه هم هست اینکه با وجودی که من بایوس رو دست کاری خاصی نکردم جز یه سری تنظیمات ساده برخی موارد که این مشکل پیش میاد و من سیستم رو ریست میکنم بایوس این پیغام رو میده:

overclocking failed!
Press F1 to enter bios
Press F2 to set default values and continue.
بدیش اینه که هیچکس هم در دسترس نیست که یک پاور بهم قرض بده تا مطمئن شم از پاور نیست، کلا موندم این ایراد عجیب از چیه.

شايد پاور رو ببري گارنتي بهتر باشه! لااقل اينجوري ميتوني اونو تست كني.

با اين شرايطي كه شما ميگين همه چيزو تست كردين اين تنها چيزيه كه به ذهنم مي رسه!

در مورد تنظيمات مادربورد هم كابل برق كيس رو جدا كن و باتري مادربورد رو بكش و پنج دقيقه بعدش بزنيدش جا به احتمال قوي درست ميشه

hldk
01-09-2009, 13:44
ممنون از توجه تون
آقا من مین رو دادم تست گردن مشکل نداشت.
پاورم Green 685 w زنگ زدم نمایندگی گفت امکان نداره از Power باشه بعد من پاور رو رو case قبلیم تست کردم درست کار کرد (البته مین قبلیم 20 پینه جدیده 24 پینه) مسئولش گفت 100% نرم افزاریه من یه دفعه WIn عوض کردم و به جای قبلیه که 64X بود 32 نصب کردم بازم همنون مشکل رو داره. ولی این کاری که Shahin Turk گفت رو انجام ندادم چک می کنم نتیجه رو می گم. بازم از کمکتون ممنون.

khark11
01-09-2009, 14:00
ممنون از توجه تون
آقا من مین رو دادم تست گردن مشکل نداشت.
پاورم Green 685 w زنگ زدم نمایندگی گفت امکان نداره از Power باشه بعد من پاور رو رو case قبلیم تست کردم درست کار کرد (البته مین قبلیم 20 پینه جدیده 24 پینه) مسئولش گفت 100% نرم افزاریه من یه دفعه WIn عوض کردم و به جای قبلیه که 64X بود 32 نصب کردم بازم همنون مشکل رو داره. ولی این کاری که Shahin Turk گفت رو انجام ندادم چک می کنم نتیجه رو می گم. بازم از کمکتون ممنون.

شما دقيقا چه ويندوزي نصب مي كنيد و كدوم ورژنش؟

hldk
30-09-2009, 21:23
با سلام و تشکر از همه دوستان
مشکل من حل شد گفتم اینجام بگم دیگران استفاده کنند.
من هر ویندوزی روی سیستمم نصب می کردم ری استارت کامل انجام نمی شد.
تا اینکه بلاخره به کمک خود نرم افزار ASUS Update و دانلود ورژن WIn 7 بایوس مین رو اپدیت کردم و مشکلم حل شد.