PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : محل عجیب درد در قفسه سینه

exestive
27-08-2009, 01:04
سلام به همگی اعضا و مسئولین محترم سایت که زحمت میکشن!

1 سئوال داشتم که الان مطرحش میکنم و یک مجموعه سئوال که در یک تاپیک جدا مینویسم!

دیشب من که نشسته بودم ، دردی تقریبا شدید و تقریبا ناگهانی (به این خاطر تقریبا ناگهانی ، چون صبحش هم کم و بیش داشتم) در زیر سینه سمت چپم ، تقریبا 4 انگشت با جناق فاصله داشت سینه ام شروع شد و بعدش شدیدا نگران شدم و حمله ی استرسی بهم دست داد و وقتی ضربان قلبم رو چک میکردم ، به صورت وحشتناکی نامنظم میزدو در زمان کمی به سرعت کم و به سرعت زیاد میشد. دیگه به جز این درد علائمی نداشتم. اینو هم بگم که من به خاطر بیماری اختلال اظطرابی و هیپوکندریا (خود بیمار انگاری) که دارم شبا آلوپرازولام و پرانول میخورم. قبل از این درد هم استرسی نداشتم. ولی معمولا بیشتر وقتم چهارزانو روی تختم و جلوی لپ تاپ هستم . اینو هم بگ که زمانی پرانول و آلوپرازولاممو خوردم بهتر شدم!
در ضمن من قبلا هم به خاطر مشکوک بودن به بیماری قلبی هولتر 24 ساعته گذاشتم ولی دکترم بهم گفت که عصبیه!

1. میخواستم بدونم دردم با منشا قلبی بوده یا عضلانی ؟
2.من مادرمم هم سکته قلبی کردن و آریتمی قلبی دارن ! این علائم جزو آریتمی قلبی نیست؟ و اینکه آریتمی قلب اکتسابی هست یا ارثی؟
3.آیا برای تشخیص آریتمی قلبی لازمه که هر از چند مدت نوار قلب بگیرم ؟ منظورم اینه که آریتمی قلبی به صورت ناگهانی انسان بهش مبتلا میشه یا نه؟
4.اینکه من با آلوپرازولام و پرانول بهبود پیدا کردم بیماری قلبی منو توجیح میکنه یا نه ؟ و اینکه اینجوری که ضربان قلبم نامنظم میشه به خاطر آریتمی هست یا به خاطر استرس؟
5. اگه پرانولو آلوپرازولاممو قطع کنم ، دچار بیماری قلبی میشم ، یعنی انکه عوارض داره؟
اگه منو راهنمایی کنین واقعا ممنونتون میشم!

eMer@lD
29-08-2009, 11:20
سلام عزیز
مواردی که ذکر کردید در پاراگراف اول خودتون به نوع تلقینی که در تشدید درد کمک کرده اشاره کردید. و البته اکثر درد ها و بیماری ها با تلقین و استرس و فکر کردن به خود بیماری تشدید پیدا میکنه..

. میخواستم بدونم دردم با منشا قلبی بوده یا عضلانی ؟

عضلانی بوده..
معمولا درد و ناراحتی قلبی در پشت قفسه ی سینه بروز میکنه..
برای تشخیص این بیماری شما میتونید با متخصص قلب و عروق مشورت نمایید و همچنین تالیوم اسکن ،آنوگرافی ،سی تی آنژیوگرافی رو انجام بدید.
برای مصرف داروها حتما با پزشک مشورت نمایید اینکه آیا شما جدا دچار بیماری آریتمی قلبی هستید یا خیر با گرفتن آزمایشات و معاینه پزشکی معلوم میشه و نه از طریق نت ،استفاده داز داروهایی مانند:آلوپرازولام ؛ خودش باعث اظطراب و استرس میشه و اگر با برخی از داروها تداخل پیدا کنه چه بسا عوارض جبران ناپذیری داره لطفا سر خود از دارو مصرف نکنید..! این دارو بدون تجویز پزشک در دسترس قرار نمیگیره...

شما برای تشخیص درست و صحیح پزشکی حتما باید با پزشک متخصص داخلی و فوق تخصص قلب و عروق تماس داشته باشید.
موفق باشید.