PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سه تا ویندوز دارم ولی فقط وارد یکی میتونم بشم

*hamedkhatar*
25-08-2009, 20:33
سلام
موضوع رو بد نوشتم میدونم ولی خوب اینجا بیشتر توضیح میدم
من سه تا ویندوز XP & Vista & 7 داشتم که امروز ویندوز XP رو عوض کردم
میدونم حماقت کردم یعنی باید قبل از فرمت ویندوز XP اون فایل boot.ini رو ازش کپی میگرفتم که یادم رفت
حالا من باید چکار کنم که مثل قبل تو هر سه تا ویندوز برم
یا بهتر بگم چطوری میشه این فایل رو دوباره ساخت؟
ممنون از شما

Ghaioom
26-08-2009, 07:37
سلام
مگه تو درایو ویندوزهای دیگه نیست؟
خوب اگه پیدا کردی فک کنم باید تو آخرش اینو اضافه کنی. هر چند تا که ویندوز هست اینو اضافه کن آخرش تو فایل boot.ini اگه 3 تا ویندوز داری باید 3 تا از اینا باشه فقط از این متن بود فک کنم. خوب دست به کار شو :دی
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
اسم ویندوزی که تو این متن نوشته رو فک کنم تغییر بدی به ویندوزی که باهاش بالا میای.

*hamedkhatar*
26-08-2009, 13:11
ممنون دوست من
ولی نتونستم کاریش بکنم
یعنی حالیم نمیشه
بی زحمت خودتون برام ویرایشش کنید
ممنون

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

*hamedkhatar*
27-08-2009, 11:47
نبوووووود؟

nw_nk
27-08-2009, 18:31
سلام. الان وضعیت بوت چیه و کدوم سیستم عامل لود میشه؟ بوت هر کدوم رو با دیسک خودش می تونید ترمیم کنید. یا از نرمافزارهای ویرایش بوت مثل VistaBootPRO, EasyBCD و ... استفاده کنید. در ضمن Se7en و Vista کاری به Boot.ini ندارن.

*hamedkhatar*
27-08-2009, 22:57
سلام. الان وضعیت بوت چیه و کدوم سیستم عامل لود میشه؟ بوت هر کدوم رو با دیسک خودش می تونید ترمیم کنید. یا از نرمافزارهای ویرایش بوت مثل VistaBootPRO, EasyBCD و ... استفاده کنید. در ضمن Se7en و Vista کاری به Boot.ini ندارن.

ممنون که جواب دادید
من الا فقط با ویندوز XP بوت میشم
و اون دو تا ویندوز دیگه نمیاند که انتخابشون کنم
چطوری میتونم با دیسک ویندوز درستشون کنم؟
من بلد نیستم ممنون میشم راهنمایی کنید

راستی اون برنامه ها رو بگیرم کار کردن باهاشون آسونه؟
ممنون

Ghaioom
28-08-2009, 06:54
شما شاید ویندوز هایی که بالا نمیاد رو repair کنید شاید تو صفحه بوت گزینش بیاد.

akpa
28-08-2009, 18:20
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
یه سر به این آدرس بزن شاید کمکت کنه

mamareza
28-08-2009, 23:29
ممنون که جواب دادید
من الا فقط با ویندوز XP بوت میشم
و اون دو تا ویندوز دیگه نمیاند که انتخابشون کنم
چطوری میتونم با دیسک ویندوز درستشون کنم؟
من بلد نیستم ممنون میشم راهنمایی کنید

راستی اون برنامه ها رو بگیرم کار کردن باهاشون آسونه؟
ممنون
EasyBCD کار باهاش خیلی راحت هستش
بگیرش اگه دیدی سوالی داری pm بزن

OM3D
03-09-2009, 16:20
سلام دوستان...
من نتونستم جوابم رو تو پست های بالا پیدا کنم واسه همین یه بار سوالم رو مطرح میکنم...:

من با ویندوز 7 کار میکردم و برای اینکه بازی هام سریع تر اجرا بشه ویندوز xp هم نصب کردم ، ولی الآن وقتی سیستم بالا میاد مستقیم خودش میره تو xp ...
ویندوز قبلیم رو نه پاک کردم ، نه repir ، الآن وبندوز 7 تو درایو C هست و xp توی D ...
چه کنم تا بتونم تو جفتش برم ؟

akpa
04-09-2009, 09:27
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect
این خط آخر رو اضافه کن درست میشه!

OM3D
04-09-2009, 22:09
تورو خدا یه جور بگو بفهمیم....
اینو کجا باید وارد کنم ؟

akpa
05-09-2009, 12:40
به فایل Boot.ini از طریق My Comuter-properteis-Advenced-StartUp And Recovery-Setting--Edit
حالا این خط رو اضافه کن
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

OM3D
05-09-2009, 20:51
به فایل Boot.ini از طریق My Comuter-properteis-Advenced-StartUp And Recovery-Setting--Edit
حالا این خط رو اضافه کن

آقا این کار رو کردم 2 تا گزینه شد که هر کدوم رو اجرا میکردی ویندوز XP اجرا میشد...
من ویندوز seven رو میخوام بوتش رو اضافه کنم...

aqronis
05-09-2009, 22:49
درود.
شما باید در مورد Boot Manager ها اطلاعات داشته باشید. وقتی ویندوز جدیدی نصب کنید اون ویندوز بوت منیجر یا بوت لودر خودشو نصب میکنه در نتیجه اون بوت لودر فقط ویندوزهای قدیمی تر رو میشناسه و ویندوزهی جدید رو نمیشناسه. وقتی اکس پی نصب کنین ویستا و سون بالا نمیان چون جدیدتر هستن.
برای اینکه سون یا ویستا بالا بیاد با دی وی دی ویستا یا سون (هر کدومو که نصب کردین) سیستم رو بوت کنین و پس از انتخاب زبان در محیط نصب گزینه Repair رو کلیک کنید. setup ویندوز خودش اگه نیاز باشه بوت لودر رو نصب میکنه و به شما پیغام میده که استارت آپ مشکل داشت و مشکل حل شد و ریست میشه. اگه چنین مشکلی حل نشد دوباره Repair کنین اما ایندفعه ممکنه یه لیست از انتخاب های تعمبرات رو به شما نشون بده که اولیش Startup Repair هستش. اون رو کلیک کنید.
به احتمال زیاد ویندوز ویستا یا سون بالا میاد اما ممکنه اکس پی بالا نیاد که با دستور برنامه ای دوستمون تو پست 9# معرفی کردن یا برای حرفه ای ها با دستور BCDEDIT در داس ویستا یا سون مشکل حل میشه.
برای دستور bcdedit کافیه تو داس ویستا یا سون این دستور رو بزنین:
BCDEDIT /displayorder {ntldr} /addlast
بعدش با دستور bcdedit لیست بوت رو چک کنین. باید یه ntldr هم تو لیست بوت باشه.
بهترین کار استفاده از همون برنامه هست یعنی Easy BCD.
موفق باشید.