PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : سيستم عامل جديد اپل جمعه رونمائي مي‌شود

.German.
25-08-2009, 19:03
خبرگزاري فارس: علاقه‌مندان به رايانه هاي مك و سيستم عامل لئوپارد اپل روز جمعه شاهد عرضه نسخه جديدي از آن خواهند بود.
[ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

به گزارش فارس به نقل از واشنگتن پست، نسخه جديد سيستم عامل Mac OS X با عنوان Snow Leopard جمعه اين هفته 28 آگوست در دسترس خواهد بود.
پيش از اين قرار بود اين سيستم عامل در ماه ژوئن عرضه شود، اما اين تاريخ تغيير كرد. علاقه‌مندان با مراجعه به سايت شركت اپل مي توانند اين محول را پيش خريد كنند.
ارتقاي عملكرد و پايداري سيستم عامل، كاهش سرعت بالا آمدن و بسته شدن سيستم عامل، كاهش ميزان استفاده از ظرفيت حافظه و به حداقل رساندن نقص هاي فني ناخواسته در مرورگر سفري اين سيستم عامل از جمله مزاياي آن عنوان شده است.
هزينه خريد اين سيستم عامل همراه با جديدترين نسخه از نرم افزار چندرسانه اي iLife اپل 169 دلار است. اما به روزرساني نسخه هاي قديمي به نسخه جديد تنها 29 دلار هزينه در بر خواهد داشت.

satttanism
26-08-2009, 20:40

سیستم عامل جدید شرکت اپل با نام Snow Leopard از روز جمعه ششم شهریور برای کاربران مکینتاش قابل دریافت خواهد بود. البته قرار بود که نسخه جدید سیستم عامل اپل در ماه سپتامبر عرضه شود. اما ماهی را هر وقت از آب بگیرید تازه است.

نسخه جدید سیستم عامل اپل که در واقع Mac OS X 10.6 است برای کاربران نسخه 10.5 تنها ۲۹ دلار قیمت دارد. خوب است فراموش نکنید که سرعت بالای سیستم عامل، در نسخه جدید حرف اول را می زند. برای دیدن پیشرفت های پلنگ برفی اپل می توانید به صفحه مشخصات آن ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] cosx%2Frefinements%2F) سر بزنید.

Narenji.ir

satttanism
30-08-2009, 14:26

پلنگ برفی اپل، دیروز رسما عرضه شد. به نظر من قیمت بسیار ارزان ۳۰ دلاری آن، هر کسی را که بتواند از سد دردسرهای موجود در ایران بگذرد و این پول را بپردازد، به ارتقاء تحریک می‌کند. علاوه بر این اگر مثل من ناچار به استفاده از Microsoft Exchange باشید، این نسخه که اولین نسخه پشتیبانی کننده کامل از این پروتکل است، برایتان ارزش طلا را پیدا می‌کند.

اما از نظر من که بگذریم، بگذارید در ادامه مطلب، نگاهی بیندازیم به برجسته‌ترین بخش از مرور مهمترین سایت‌ها، بر پلنگ برفی اپل...

اد بایگ از USA TODAY ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):

پلنگ برفی، ارتقایی نیست که لازم باشد همه سراغش بروند. چیز جدید چندانی وجود ندارد. اکثر قابلیت‌های جدید چیزهای متوسطی هستند؛ مثل قابلیت انتخاب از یک ستون خاص در پی.دی.اف. که به تازگی اضافه شده. مرورگر جذاب سافاری ۴ هم اضافه شده اما برای داشتن آن، نیازی به ارتقاء به پلنگ برفی نیست. اپل می‌گوید که این مرورگر سریع‌تر و در برابر کرش، مقاوم‌تر است (اما آی.مک من یکبار حین آزمایش کرش کرد)... به هرحال هنوز هم پلنگ برفی طرفداران مک را به هیجان خواهد آورد. برایان ایکس چن در وایرد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
این به روزرسانی هیچ تغییر عظیمی در رابط کاربری انجام نمی‌دهد (البته انتظارش را هم نداشتیم) اما قیمت ۳۰ دلاری آن، برای بهبودهایی که در بازدهی سیستم اعمال شده، عادلانه است. در طول هفته که مشغول تست پلنگ برفی هستیم، منتظر بررسی‌های بعدی وایرد از این سیستم‌عامل باشید. جیم دالریمپل از سی نت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
به نظر ما تغییراتی که در رابط کاربری اکسپوز، استکز، فایندر، میل و آی.کل ایجاد شده، پلنگ برفی را به چیزی بیشتر از یک سرویس پک تبدیل می‌کند؛ چیزی که ارزش ۲۹ دلار را دارد.... بر اساس بررسی‌های ما، در بسیاری از کاربردهای سنگین و پردازش های سطح بالا، بازدهی سیستم کمی کمتر از قبل شده، ولی همچنان به خاطر تمام قابلیت‌های جدید و بخصوص پشتیبانی از Microsoft Exchange، این ارتقاء را شدیدا توصیه می‌کنیم. اندی انتکو از شیکاگو سان تایمز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
... برچسب قیمت، احتمالا غلیظ ترین انگشت وسطی است که تا به حال توسط اپل به مایکروسافت نشان داده شده. در طول پنج سال گذشته، مایکروسافت خیلی خیلی کمتر از آنچه اپل روی مک انجام داده، روی ویندوز کار کرده است. گالن گرومان از اینفو ورلد:
وقتی ارتقاء یک سیستم‌عامل ۲۹ دلار خرج برمی‌دارد، حق دارید آن را به عنوان یک سرویس پک در نظر بگیرید... یک ارتقاء در موتور ماشین که قابلیت‌های ایجاد شده توسط آن چندان به چشم کاربر نهایی نمی‌آید و به همین دلیل قیمت معمول ۱۲۹ دلار برای آن در نظر گرفته نشده است. من با قیمت گذاشته شده موافقم (و کاش مایکروسافت هم چنین تصمیمی در مورد ویندوز ۷ می‌گرفت)، اما معتقدم که پلنگ برفی چیزی بیشتر از تغییرات صرف در موتور است. به نظر من سیستم‌عامل جدید اپل، پیشرفت‌های بسیاری دارد و چند قابلیت‌ جدید نیز به آن اضافه شده که برای اکثر کاربران مک، جذاب خواهد بود. راندال سی. کندی از پی سی ورلد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ):
«پس استیک کجاست؟» برایان لم از گیزمودو ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
بعضی از طرفداران دو آتشه سوال خواهند کرد «این واقعا یک سیستم‌عامل جدید است؟». این آدم‌ها نکته را نگرفته‌اند. در یک بررسی عمیق، جنبه‌های نه چندان مرئی پلنگ برفی -استفاده بهینه از پردازنده ها و تنظیمات ریز رابط کاربری- پیشرفت‌هایی هنرمندانه هستند. این تنظیمات آنقدر عمیق و دقیق اند که من را به یاد یک استاد هنرهای رزمی می‌اندازند که با مهارتی عجیب، کل وزن بدن خود را در پشت یک ضربه می‌گذارد (در حالی که یک نوآموز، مثل فیلم های بروس لی، دست و پایش را به اینطرف و آنطرف پرت می‌کند). تنظیمات ریز رابط کاربری، هیچ فرقی با کار مجسمه‌سازی ندارد که در آخرین لحظات بردن اثر به روی صحنه، با اسکنه اضافات آن را می‌تراشد. والت موسبرگ از وال استریت ژورنال ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
در حال حاضر اپل بهترین سیستم‌عامل دنیا را در اختیار دارد و پلنگ برفی هم، آن را کمی بهتر کرده. البته قابلیت‌های جدید برای یک کاربر معمولی چندان جذاب نیست و حتی با قیمت ۲۹ دلار هم، این سیستم عامل جدید یکی از محصولات دلبرانه اپل نخواهد بود. دیوید پوژ از نیویورک تایمز ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
پلنگ برفی به شکلی شگفت آور فقط نصف جثه سیستم‌عامل قبلی است و بعد از نصب سریع ۱۵ دقیقه‌ای، ۷ گیگابایت بیشتر از قبل، فضا در اختیار خواهید داشت. ظاهر پلنگ برفی چندان عوض نشده و این خیانتی است به تغییرات زیر پوست‌ زیبایش... به هرحال داستان اصلی خود پلنگ برفی نیست، بلکه این مفهوم رادیکال است، که ارتقاء یک نرم‌افزار آن را کوچکتر، سریعتر و بهتر کرده - نه بزرگتر، کندتر و شلوغ پلوغ تر. جیسون اسنل از مک ورلد ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
پلنگ برفی ارزانترین به روز رسانی سیستم‌عامل مک در هشت سال اخیر است. می‌توانیم مطمئن باشیم که این نسخه مجموعه‌ای است از تنظیمات ریز و ارتقاءهای کوچک که در موتور محرکه اعمال شده و برای کاربران نهایی سریعا قابل مشاهده نیستند. اما قیمت این ارتقاء آنقدر پایین است که من به همه کاربران مک توصیه می‌کنم؛ البته به جز آن‌هایی که در مورد خرج کردن خیلی سخت گیر هستند. پیتر اسونسون از آسوشیتد پرس ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
برای اکثر کاربران مک، پلنگ برفی با توجه به قیمت پایین آن، یک ارتقای بدون نیاز به فکر است. اما با توجه به مشکلاتی که گاهی در هنگاک نصب به روزرسانی‌ها در اولین روز، یا باگ‌های موجود در آن پیش می‌آید، پیشنهاد می‌کنم که اگر واقعا منتظر یکی از قابلیت‌های جدید پلنگ برفی نیستید، قبل از به روز رسانی، یک ماهی صبر کنید... اما وضع پلنگ برفی در برابر ویندوز ۷ چطور است؟ مزایای پلنگ برفی بیشتر و بیشتر در طول مسیر دیده خواهند شد. در حالی که ویندوز ۷، سریعا کاربر را با تغییرات جدید روبرو خواهد کرد. جاشوا توپولسکی از انگجت ([ برای مشاهده لینک ، لطفا با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]):
واقعیت غیرقابل چشم‌پوشی‌ای که در تمام طول بررسی‌ها و اسکرین‌شات گرفتن‌ها و نمودار کشیدن‌ها ذهن ما را به خودش مشغول کرده، این بود: ۳۰ دلار. سی دلار! اگر شما کاربر Leopard هستید،‌ هیچ دلیلی ندارد که سراغ نسخه ۱۰.۶ نروید... اگر هنوز از Tiger استفاده می‌کنید، حق دارید به این فکر کنید که آیا می‌خواهید ۱۳۰ دلار روی چیزی که در واقع یک پلنگ بهبود یافته است خرج کنید یا نه! ولی اگر تصمیم گرفتید این پول را هزینه کنید، تجربه‌ای که در استفاده از مک دارید، شدیدا به سمت مثبت دگرگون خواهد شد.

Narenji.ir

Javad_Ed
30-08-2009, 22:22
راندال سی. کندی از پی سی ورلد:
«پس استیک کجاست؟»
اگه یه نفر از pc world اینو نگه ,کی بگه!