PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : مشکل بیرون آمدن سینی کشویی دی وی دی رایتر

Lofty
25-08-2009, 11:40
دی وی دی رایتر ساتا لایتون
دگمه را که فشار می دهیم تا سی دی را داخل قرار دهیم یه تق می خوره اینجوی بگم انگار زور می زنه بیرون بیاد ولی نمی تونه و سینی کشویی بیرون نمی آید
باید چندین بار تکرار کرد تا شانسی یکبار کشویی کار کند و سینی بیرون رانده بشه تازه گیها هم که دگمه را چند ثانیه نگه می دارم ول می کنم کار می کنه
ولی موقع برگشت سینی راحت و بدون مشکل با یکبار فشار دادن دگمه کار می کند و داخل
کل از کجاست از برق از تسمه... است از چیه کار خودم هست یا تعمیر کار

m_s_r_08
05-09-2009, 11:27
از تسمه... است تعویضش کن داداش

m_s_r_08
07-09-2009, 14:56
از تسمه... است تعویضش کن داداش
برات امیل کردم دوای دردتو (شاید هم دردشو)

Mahdi.p30
07-09-2009, 15:42
برات امیل کردم دوای دردتو (شاید هم دردشو)

آقا دی وی دی رایتر من هم همین مشکلو داره ، میشه راهنمایی کنید چیکارش کنم؟؟؟

من IDE لایتون دارم
مثل اینکه لایتون کلا اینطوری میشه!!

ممنون میشم!

behjooei
07-09-2009, 15:50
من هم همين مشكلو دارم. تسمه را كجا ميفروشن. خودمان ميتونيم عوض كنيم؟

majid_sd2009
07-09-2009, 15:50
منم یک رایتر با همین مار ک دارم درش در نمیومد. فک کنم موتورش ضعیف میشه.
من که درستش کردم
رایتر رو از داخل کیس در بیارید. بالای در رایتر یک قسمت دایره ای شکل هست که یا جنسش پلاستیکی هست یا فلزی. اونو برداریدش(چسبی هست) یک چیز گرد هست که یک آهنربا بهش وصله. آهنربا رو در بیارید و یک چیزی مثل چسب نواری بزنید زیرش و دوباره آهنربا رو بزنید سر جاش درش درست میشه.ولی اگه زیاد چسب بزارید آهنربا قدرتش خیی کم میشه و در دورهای بالا سیدی رها شده و به دیواره های رایتر میخوره.
علت این مشکل هم فک کنم اینه که موتور رایتر ضعیف میشه و قدرت این رو نداره که سینی رو در بیاره چون آهنربا به سینی میچسبه تا سی دی رو سر جاش نگه داره

m_s_r_08
08-09-2009, 15:33
من که درستش کردم
رایتر رو از داخل کیس در بیارید. بالای در رایتر یک قسمت دایره ای شکل هست که یا جنسش پلاستیکی هست یا فلزی. اونو برداریدش(چسبی هست) یک چیز گرد هست که یک آهنربا بهش وصله. آهنربا رو در بیارید و یک چیزی مثل چسب نواری بزنید زیرش و دوباره آهنربا رو بزنید سر جاش درش درست میشه.ولی اگه زیاد چسب بزارید آهنربا قدرتش خیی کم میشه و در دورهای بالا سیدی رها شده و به دیواره های رایتر میخوره.
علت این مشکل هم فک کنم اینه که موتور رایتر ضعیف میشه و قدرت این رو نداره که سینی رو در بیاره چون آهنربا به سینی میچسبه تا سی دی رو سر جاش نگه داره
نه اقا جون این کارا چرا بازش نکن درش رو با هر مکافاتی که هست باز کن با یه دم باریک از همون جلو کش رو با دم باریک اروم در بیار بعدش کش جدید که یکم کوچیک تره واز لوازم یدکی های الکترونیک گرفتی رو دوباره به همون شکل جا بزن توجه کردین که درایو حتی از کیس هم باز نشده این یه راه اصولی وکامل هست و تا جایی که ممکنه درایو رو باز نکنین چون مشکلات جدیدی درست می کنین اگه سوال دیگه ای بود همین جا مطرح کنین ولی به من هم اطلاع بدین

hoka2006
12-09-2009, 08:09
از دوستان کسی تست کرده ببینه مشکل از همین کش هست با نه ؟

آخه من چند مدل دارم که همشون همین مشکل را داره .

amirpcp30
12-09-2009, 11:47
من هم دی وی دی رایتر لایتون دارم همین مشکلم دارم وقتی سی دی داخلش نیست بازنمیشه ولی وقتی هست راحت باز میشه.

hoka2006
12-09-2009, 12:00
درسته اینو یادم رفت بگم .

اگه سی دی داخلش باشه راحت و بدون مشکل باز میشه .

بعضی مواقع هم باید یه هله کوچیک بدم تا درش بسته بشه .

فکر نمی کنم ماله کش باشه وگر نه اگه سی دی داخلش باشه هم نباید باز بشه .

m_s_r_08
13-09-2009, 11:21
از دوستان کسی تست کرده ببینه مشکل از همین کش هست با نه ؟

آخه من چند مدل دارم که همشون همین مشکل را داره .
ینی فک کردی من سر کار گذاشتم شما رو...............
خاطر جم باش که راه حل همینه که گفتم

hoka2006
13-09-2009, 11:37
ینی فک کردی من سر کار گذاشتم شما رو...............
خاطر جم باش که راه حل همینه که گفتم

من اصلا قصد جسارت نداشتم ببخشید .:41:

فقط می خواستم مطمئن بشم .

وقت کردم یکیشونو امتحان میکنم ببینم جریان چیه .

بازم ازتون ممنونم و عذرخواهی میکنم. :11::10:

vioman
14-09-2009, 06:20
نمیدونم چجوری توضیح بدم اما مطمئن باشید این مشکل از مغناطیس تشکلیل شده در لایه ی روی CD رام هستش.

اگر باز کردن درایو براتون مقدوره میتونم راهنماییتون کنم

قطعه ای که در دستگاه در مرکز CD قرار میگیره و سی دی رو میچرخونه دارای مغناطیس هستش
وقتی CD داخل دستگاه قرار میگره (یا وقتی درب سی دی رام بسته میشه) این قطعه بالا میاد و به (سقف) سی دی رام میچسبه.
به مرور زمان این نیروی مغناطیسی به بخش بالایی دستگاه منتقل میشه و این افزایش نیرو باعث میشه که دیگه دستگاه قدرت جداکردن این دو رو از هم نداشته باشه.
وقتی CD در دستگاه باشه چون فاصله بین این 2 قطعه وجود داره درب سی دی رام باز میشه اما وقتی CD داخل دستگاه نباشه این 2 قطعه کاملا به هم میچسبند و باید دستگاه رو با یک ضربه باز کرد.

بهترین راه اینه که یک چسب کاغذی به محل قرار گیری و اتصال این 2 قطعه بچسبونید تا همیشه یک فاصله بینشون باشه.

امیدوارم خوب توضیح داده باشم (بعید میدونم:19:)

یاعلی:11:

m_s_r_08
21-09-2009, 09:57
نمیدونم چجوری توضیح بدم اما مطمئن باشید این مشکل از مغناطیس تشکلیل شده در لایه ی روی CD رام هستش.

قطعه ای که در دستگاه در مرکز CD قرار میگیره و سی دی رو میچرخونه دارای مغناطیس هستش
وقتی CD داخل دستگاه قرار میگره (یا وقتی درب سی دی رام بسته میشه) این قطعه بالا میاد و به (سقف) سی دی رام میچسبه.
به مرور زمان این نیروی مغناطیسی به بخش بالایی دستگاه منتقل میشه و این افزایش نیرو باعث میشه که دیگه دستگاه قدرت جداکردن این دو رو از هم نداشته باشه.
وقتی CD در دستگاه باشه چون فاصله بین این 2 قطعه وجود داره درب سی دی رام باز میشه اما وقتی CD داخل دستگاه نباشه این 2 قطعه کاملا به هم میچسبند و باید دستگاه رو با یک ضربه باز کرد.

بهترین راه اینه که یک چسب کاغذی به محل قرار گیری و اتصال این 2 قطعه بچسبونید تا همیشه یک فاصله بینشون باشه.

برادر حواست باشه که این مطالب رو خیلیا می خونن یه چیزی بنویس که عقلانی باشه.
من خودم تعمییر کارم و روزی 3یا 4تا از این مورد ها رو تعمیر میکنم با همین تعویض کش.
وحالا نمی دونم شما این اطلاعات شدیدا غلط رو درباره مغناطیس از کجا اوردی.
من خودم فیزیک مغناطیس هالیدی رو که تو کارشناسی برق پاس کردم گفته نشده بود که مغناطیس در مرور زمان جابجا میشه و جالبترش اینکه قدرتش هم زیاد میشه.
در مخلص کلام هم اگه به حرف های من شک داری اول برو کتاب هالیدی رو پاس کن. بعد هم یه کش کوچیک تر از مال خود درایوت بگیر و تعویضش کن اگه مشکلت حل نشد بیار تا من خودم رفعش کنم.

اینم ادرس خونم:»

saghi8828@yahoo.com

majid_sd2009
30-09-2009, 12:33

منم همینو گفتم ولی مشکل موتورشه که ضعیف میشه یا برق کم بهش میرسه. که با همون چسب که شما گفتی درست میشه و کاری هم نداره و اصلا هم لازم نیست قاب سی دی رام رو باز کنید. فقط اون درب پلاستیکی رو بردارید اهنرباش اونجاس یک چسب کوچیک بزنید زیر آهنربا. من که با عوض کردن کش مشکلم حل نشد و همینجوری مشکلمو حل کردم. مال من فک کنم برق کم میاورد چون اولاش وقتی دی وی دی رام رو کابل برقشو جدا میکردم این درش راحت باز میشد ولی وقتی اونم کابلشو وصل میکردم باید چند بار کلیدشو میزدم که بعدا دیگه همینجوری هم باز نمیشد وباید با سوزن بازش میکردم. و حتما هم باید یک سی دی مسزاشتم توش که در باز بشه بعدا که اینم مشکل ساز بود چون سی دی رام صدای زیادی میداد برا همون من سی دی رو چپه میزاشتم: دی

Lofty
05-10-2009, 10:16
1

من که درستش کردم

2

نه اقا جون این کارا چرا بازش نکن درش رو با هر مکافاتی که هست باز کن با یه دم باریک از همون جلو کش رو با دم باریک اروم در بیار بعدش کش جدید که یکم کوچیک تره واز لوازم یدکی های الکترونیک گرفتی رو دوباره به همون شکل جا بزن توجه کردین که درایو حتی از کیس هم باز نشده این یه راه اصولی وکامل هست و تا جایی که ممکنه درایو رو باز نکنین چون مشکلات جدیدی درست می کنین اگه سوال دیگه ای بود همین جا مطرح کنین ولی به من هم اطلاع بدین

3

باتشکر از دوستانی که کمک کردند
ولی
ببخشید الان چیکار کنیم
نظریات دوستان را خوندم خیلی اختلاف بود درسته که امتحان کردن هر سه روش زمان زیادی نمی واهد ولی ترسم از اینکه روش چهارمی هم باشه

Mahdi.p30
05-10-2009, 10:30
من روش 1 رو امتحان کردم ، بدتر شد!!!!!!!!!

Lofty
06-10-2009, 14:47
من روش 1 رو امتحان کردم ، بدتر شد!!!!!!!!!

دوستان نظرات دیگری ندارند
فکر کنم از تسمه باشه

Lofty
12-10-2009, 12:11
تعمیر کار 4 تومن برای دست کردنش خواست ؟

m_s_r_08
12-10-2009, 18:49
:22:شما ها که حرف منو گوش نمی کنین برین پول به تعمییر کار بدین

Lofty
13-10-2009, 22:53
:22:شما ها که حرف منو گوش نمی کنین برین پول به تعمییر کار بدین
روش شما رو تست می کنم نتیجه را اعلام می کنم
ممنون

Unes_are!
22-10-2011, 22:48
من که درستش کردم

برادرا با عرض پوزش

من روش دوستمون که در بالا گفته رو امتحان کردم
مثل هولو مشکل حل شد:27::27::27:

البته روش تعویض کش نیز درسته ولی در کل مشکل از اینجاست:

موتور بیرون راندن کشوی درایو بعد از مدتی ضعیف می شود و قدرت اولیه را ندارد