PDA

نسخه کامل مشاهده نسخه کامل : گوشي 6260slide

htp20832
23-08-2009, 13:54
عرض ادب؛
نزديك يه ماهه كه دارم اينترنت و سرچ مي كنم ولي هيچ اطلاعات كامل و جامعي در مورد گوشي 6260Slide نوكيا گير نميارم. ميخوام اين گوشيو بخرم ولي فقط از پشت ويترين تو علاءالدين ديدم!!
اگر دوستان كسي 6260Slide داره خبر بده كه چند تا سوال اساسي دارم!
1- در مورد كيفيت دوربينش
2- در مورد كيفيت و بلندي صداي گوشي از اسيپيكر خود گوشي
3- سرعت كار در منو ، گالري عكس ، فيلم و...

اگرم كسي لينك نقد و بررسي تخصصي اين گوشي (البته به زبان فارسي) رو سراغ داره زحمتشو برام بكشه ممنون ميشم.
"منتظريم"

Nabakhshoode
23-08-2009, 14:59
عجب گوشیی رو نام بردی... در مورد عکسی دوربینش و کلا یه رویو ازش که اولا هیچ سایت درست درمون بررسی گوشی مثه جی اس ام و فون آرنا و موبایل رویو اینو بررسی نکردن بررسی های دیگه هم که تو نته راستش همش به درد نخوره و یه کمرا سمپل و نمونه عکس از دوربین این بنده خدا بنده که ندیدم... تو ایرانم که تو هیچ سایتی من ندیدم اینو کسی داشته باشه که حالا بخواد بیاد واسه بنده و شما بررسی کنه مشخصاتش رو...! اینقدر بی مهری به این گوشی عجیبه و وقتی عجیبتر میشه که بدونیم این گوشی چه امکاناتی داره :

ال سی دی با رزلوشن : 320 در 480 که خوب جالب توجهه و بهتر از اکثر گوشی های نوکیا و سایر برندها که هنوز استانداردشون QVGA هست و سایز 2.4 اینچ که مناسبه...
دوربین 5 مگی با لنز کارل زایس و 2 تا LED و فیلمبرداری VGA البته با 15 فریم...اوتوفکوسو اینا هم که خوب رو شاخشه...
داشتن وای فای و جی پی اس که جزو معدود گوشی های جاواست که هر دو رو با هم داره...
بلوتوث ورژن 2.1
ساپورت تا 8 گیگ رم که چیز خاصی نیست البته...
سایز مناسب... وزن نسبتا زیاد...
باطری خوب با 6 ساعت تاک تایم و 400 ساعت استند بای به زبان آمارو ارقام ( به زبون خودمون دست کم 3 روز رو با یه استفاده معمولی شارژ داری ) و پخش موزیک 20 ساعت و ویدئو 3 ساعت...
قیمت هم حدود 260 تا 270 تومن...

برام خیلی عجیبه که نه تو ایران و نه جهان بهش زیاد توجه نشده ( تو جی اس ام آرنا فقط 600 هزار ویو داشته صفحه مربوط به این گوشی که به نظر من کمه ) و رویویی هم نیومده ! شاید دوربینش راضی کننده نبوده ( که همواره نوکیا ثابت کرده فقط نباید به نام کارل زایس در دوربیناش توجه کرد ! چرا که نمونه های کارل زایسی ناموفقم کم نداشته ) نمیدونم کلا سایتی مثه جی اس ام آرنا واسه اکثر 5 مگی های نوکیا ( شایدم همشون رو ) براشون رویو داده ولی این محجور مونده... با توجه به امکانات جذاب این گوشی مثه وای فای و جی پی اس قضیه مشکوک تر میشه...!
خودم به این گوشی علاقه دارم ولی به خاطر همین فضای مشکوکی که دورو ور این گوشی حاکمه طرفش نمیرم... :31:

htp20832
27-08-2009, 14:04
Nabakhshoode عزیز! سپاس شما را سزاست..
بهر حال صبر می کنم تا بالاخره کسی بخره یا اطلاعات جامع و کاملی تو اینترنت بشه ازش گیرآورد.

Nabakhshoode
28-08-2009, 00:03
اینم رویوی جناب Eldar و سایت مطرح موبایل رویو درباره این گوشی :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

مختصر مفیدش اینه :
در مورد ال سی دیش و رزلوشن جالب توجهش تعریف کرده...
کیپدش رو به خاطر فید بک و سایز مناسبش تایید کرده...
طبق گفتش 3 روز باطری داری با یه استفاده مدیوم و متوسط و یا 29 ساعت اجرای موزیک در هدفون و یا 3.5 ساعت جی پی اس و یا 3.5 ساعت وبگردی ! و یا حدود 25 ساعت رادیو و...
1 گیگا بایت مموری تو پکش باید باشه ( البته این مموری هایی که تو پک گوشیاست وحی منزل نیستن ممکنه یه منطقه جهان مموری 1 گیگ همراش باشه و یه جا 2 گیگ و یه جا نباشه ! البته در ایران اگرم باشه یحتمل شامل حال لطف فروشنده بشه و پیچونده ! )
جک خروجی موسیقیم 2.5 میلیه که خوب کسی که اینو میخره توصیه میکنم یه تبدیل 2.5 به 3.5 هم بخره تا هر هدفونی میخواد روش بذاره و حالشو ببره ( در مورد هدفونم هدفونای کریتیو و سونی میتونن لذت گوش کردن به موسیقی و باس تولیدی رو افزون کنن و توصیه میشن )
و اما بخش مهمش یعنی دوربین اولا خود نویسنده خیلی نظر نداده و بیشتر به بیننده ی عکسا واگذار کرده قضاوت رو... عکثا اکثرا یا در فضای بسته و نور کم گرفته شدن یا در هوای ابری و دپرس روسیه ! اما در مجموع با این عکسایی که من دیدم به نظرم با یه 5 مگی حد اکثر متوسط طرفیم ! اِلمان ها و اجزای تو عکس ماتن... بهتر بگم شارپ نیستن ! خودتون ببینین به منظورم پی میبرید... رنگا هم تو هم رفتگی داره... در کل راضی کننده نیست...! حتی عکسایی که در نور مناسب گرفته شدن هم منو که راضی نکردن... ! نمیدونم نسخه فاینال گوشی بوده اینی که بررسی شده یا بتا ولی به هر صورت اگه نسخه هایی که الان تو بازارن هم همینطوری باشن ( که یحتمل همینطوره ) باید گفت این گوشی هم جزور کارل زایساییه که فقط این نام رو یدک میکشه ولی کیفیت مورد انتظار کاربرا رو بر آورده نمیکنه !
نمیدونم دقت کردین یا نه نوکیا فقط تو سری N اپتیک های کارل زایس درست درمونشو به کار میبره ! در سایر گوشی هاش اتفاقا وقتی نام کارل زایس میاد احتمال تو زرد از آب در اومدنشون زیاده :31:

Nabakhshoode عزیز! سپاس شما را سزاست..

مخلصیم...
تا قبل اینکه عکسای دوربینشو ببینم اساسی خوشم میومد ازش... الان نمیدونم چون علی رقم امکانات مناسبش به نظر من مهمترینشون همین دوربین 5 مگی با کارل زایسشه... باید نمونه عکساشو تو رویو های بیشتری ببینم نمیشه با یکی قضاوت کرد...!

Nabakhshoode
28-08-2009, 00:18
راستی الان دیدم این قسمتو ! در انتهای رویو و در واقع در قسمت نتیجه گیری اینو میگه :

the first 5 Mpix camera on a S40-based phone that can take passable images. While its UI doesn't brim with features, the image quality is quite good

نویسنده کیفیت عکسا رو خوب میدونه...!
در حالی که به نظر من اصلا اینطوری نیست... این عکسو ببینید :

برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

آدمایی که کنار اتوبوس واستادن رو ببینین ! مثه شبه شدن و انگار جزییات برای این دوربین معنی و مفهومی نداره ! قبلا این تیپ عکسا رو دیده بودم ولی تو 2 مگا پیکسلیا و دوربینای پایین نوکیا ! ... علاوه بر تعطیل بودن جزییات ایرادات قبلی هم که گفتم در اغلب عکساش وجود داره...

htp20832
30-08-2009, 10:12
واقعا همينطوره. عكسهاش اصلا رضايت بخش نيست.
ولي چه كنم كه چشمم و بدجور گرفته! چون كلا به گوشي كشويي رغبت دارم و تو كشويي فقط نوكيا.
اين گوشي با توجه به ظاهرش و همچنين امكانات قابل توجهش نظرم و جلب كرده. حالا كماكان صبر مي كنم....